Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2014., 07:42   #81
Talking

Quote:
Tarsis kaže: Pogledaj post
Meni termin za par dana i uzasno me strah

Prvi porod bio induciran, dosla otvorena vec 5 prstiju, rodila za 4 sata. S tim da nisam imala svoje trudove nego su mi odmah spicili drip. Pa se tjesim da cu ovaj put bar mozda imati svoje trudove i da ce manje boljeti i jos krace trajati... Mda... Samo se ti nadaj
Prvi porod identican a drugi jos brzi, dosla u bolnicu otvorena 6prstiju sa laganim trudovima u 3h u noci, klistir i setanje do 5 kad su me smjestili u boks, rodila u 6.50h sa svojim trudovima, izgon je trajao 3 truda
Sretno
tamagoci is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 10:16   #82
Quote:
Lauf kaže: Pogledaj post
lakše nego što,prvi porod 12 sati drugi sat i pol jednostavno dođeš već spreman(i pametniji)
Kak to mislis?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 21:11   #83
pa fino znam gdje sam pogriješila prošli put,nisam znala disati pravilno,ni tiskati kako treba...umjesto patnje od 12 sati mogla sam 3 put brže roditi.
__________________
Žalostan je čovjek u kojemu nije ostalo ništa dječje.
Lauf is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 21:13   #84
Quote:
Lauf kaže: Pogledaj post
pa fino znam gdje sam pogriješila prošli put,nisam znala disati pravilno,ni tiskati kako treba...
Kaj ak sam ja prvi put izvela sve po ps-u?
Svejedno se mogu nadati da ce drugi porod biti laksi i brzi?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 22:44   #85
Pa...nada umire zadnja.
__________________
Žalostan je čovjek u kojemu nije ostalo ništa dječje.
Lauf is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 23:22   #86
Joj, ja bi da me zub boli sto puta,a da ne trebam više rodit... A možda sam trudna, treći put. Želim bebu, ali mi je strah od poroda veći nego prva dva puta...

Prvi porod sam se tješila kako mi je mama brzo rodila da ću i ja.. porod je počea istjecanjem plodne vode, 7 sati nakon toga sam rodila, bilo je grozno, drip, ne stigneš disat između trudova, ajme... doktorica je bila grozna, jer je bila noć pa je valjda htjela spavat, nakon pritiskanja trbuha i epiziotomije u vrijeme kad mi nije bio trud sam napokon rodila...ostao dio posteljice, uspavljivanje, čišćenje...
Drugi put sam se tješila da će sigurno bit lakše nego prvi, prenila sam par dana, to iščekivanje me satralo... Nakon kontrole plodne vode su me poslali da idem rodit, sjela sam u predvorje i dobro se isplakala od straha. Tek onda sam otišla na pripremu. Uglavnom, opet drip, trajalo je puno kraće (dva sata), ali su bolovi bili jednaki, ako bude treći put, volila bi bez dripa.... Na kraju me izrezalo tako da se doktor čudia, a i beba je imala 4400 g što nije bilo lako....šivanje je trajalo pola sata, nisu mi tili reć koliko punata imam.

E sad, više se nemam čime tješit, vidila sam da se samo porod skratia ali je bol bila grozna, ako zatražim epiduralnu znam da mi je neće dat jer mi je treći porod pa ja kao to mogu, a i baš inače rijetko tko dobije u mom gradu... Stalno mislim na porod, a još trebam najprije potvrdit jesam li uopće trudna... Tila bi uživat u trećoj trudnoći ako jesam, ali jednostavno ne znam kako pobijedit taj strah...
lizijantus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 16:46   #87


Ja sam odmah htjela reći zašto ništa od epiduralne... jesi daleko od zg? Možda da u zg dođeš roditi, tamo ipak nisu tako protiv toga.

Ja prvi puta nisam stigla na epiduralnu, ali drugi puta bih ju htjela. Nema šanse da mi ju ne daju jer prvi puta nisam trebala
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 17:20   #88
U St sam, na daju baš, možda bi i tili, ali navodno nema dovoljno anesteziologa..... čula sam da treba nać vezu, a i onda je upitno...
lizijantus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 18:53   #89
Kruži neka urbana legenda da su jednoj ženi dali greškom jer su mislili da je neka njihova s vezom .
Prejadni smo mi u ST sa svime, glavno da su našminkali zgradu tako da Sevka i Nevjenčana i ostale imaju pun tretman, a to što od mentaliteta i nedostatka osoblja i volje ne moš ni dobit epidruralni, ni stolčić, ni kadu (a sve kao postoji)...a najčešće ni "dobar dan" prije pregleda, nema veze.
Prejadno, na papiru Unicefove povelje, a tretman žena ko u turskim sapunicama. Evo, i ja se spremam po drugi put, izdržat ćemo, ali fakat jadno, kad se hvale tim rodilištem, dođe mi da ih onako, javno i simbolički pljunem. Prije par mjeseci sam slušala neku mamu koja ih je tužila za neke probleme i odnos (prvi porod joj je bio negdje oko ZG), pa joj je glavni ginekolog drsko odgovorio da oni ne mogu svaku držati za ruku, doslovno tim riječima, a sam zna da mu ljudi dežuraju noćima zaredom i da sestre padaju s nogu....fuj. Eno im Zapad za čijim plaćama uzdišu, mislim da bi ga svaka druga rodilja tužila.
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 22:35   #90
Joj, splitsko rodilište ima samo izgled i par krasnih ljudi koji budu u smjeni ako imaš sriće.... ništa, triba se pomolit da sve dobro prođe i pouzdat se u sebe da imamo snage to sve izdržat...
lizijantus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 22:43   #91
A recimo kninsko rodiliste il neko tako drugo? Koliko si vremenski od njih?
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 08:22   #92
Kad bi išla negdi to bi bia Zagreb ili Rijeka, ne bi išla u manja rodilišta, jer je splitsko ipak opremljenije da se bilo šta dogodi... al opet ko će znat kad će porod krenit, prvi put sam rodila 5 dana prije termin,a drugi put 5 dana posli... pa sad da odem negdi na 10-15 dana uključujući boravak u rodilištu i ostavim svoju dječicu, nije mi baš neka opcija... možda da nađem vezu za epiduralnu ;-) ?!
lizijantus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 08:39   #93
A ne znam,mislkm da sam o kninskom cula jako dobre stvari,pa zato pitam

Ma joj,za tu epiduralnu se moramo boriti kao da je ne znam sto
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 16:34   #94
Mislim da je glavni problem oba puta bia drip, bar šta se tiče mojih poroda... prije nego su mi ga dali, trudovi su bili podnošljivi s pauzama, kad su uključili drip, postalo je tako bolno da sam mislila da moje tijelo to neće izdržat, jaki trudovi bez razmaka, nisam imala kad prodisat... sad... bi li se otvarala bez dripa ne znam, jer mi je jedan porod počeo pucanjem vodenjaka, a drugi su me poslali da sam otvorena 4 prsta i da idem u rađaonu, a moji trudovi su bili još prelagani.. mislim da bi ipak trebalo pričakat, vidit ide li prirodno, pa onda davat drip... definitivno ako bude treći put ću se borit za prirodno, bez dripa, bez epiziotomije osim ako jedno i drugo baš bude neophodno....
lizijantus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 13:01   #95
Heloou,stalno vas pratim al slabo pišem jer sam nova!drugi put sam trudna,tek 14tt i mene isto vec brine kakav ce mi biti drugi porod.Ja bih voljela da bude kao prvi:u nedjelju oko 19:30 sam osjetila prvi trud a vec od 37 tt sam imala bh kontrakcije,ali ovo je bilo jace i drugacije,presetala sam to i cupkala na lopti doma,bili su prvo svakih 20min.,pa 10min.,cak po noci i odspavala izmedju trudova i ujutro oko osam bila narucena na ctg a tad su mi trudovi vec bili na 5min,sve po skolski,trudovi se prikazali na ctg,dr.me pregledao,4 prsta otvorena,radjaona!tad sam se tek pravo uplasila ali isto sam mislila,a kako su sve tako cu i ja!u devet usla u radjaonu,obavili mi pripreme,ocistili,probili vodenjak,a tak su poceli bolni trudovi,na wc-u 3 truda!!!presetala sam trudove do 12h,onda me stavili na stol,ja sama,nigdje zive duse....u 13h dodje dr.,pregleda me,6 prstiju otvorena,daju mi 10 kapi dripa da ubrzaju stvar i tada su krenuli ludjacki trudovi!rodila sam u 13:20 u tri truda,malo su me reznuli jer sam pocela pucati al nista strasno!rodila curicu 3300,49cm!sam porod mi se nije cinio tako strasnim kako sam ocekivala,ali bolji su mi prirodni trudovi nego drip!to zbilja nije normalna bol!ali eto,rodila bi opet sutra isto tako al se ja vise bojim dojenja koje mi nije uspjelo uz sav moj trud,al to je za neku drugu temu!
ana2507 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:02.