Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2014., 17:44   #3761
Mislim da oko 40 mm.
Nemas brige.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 19:25   #3762
Moj je članak prsta, zatvoren, dug 35 mm. Nemaš brige, da.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 18:16   #3763
eh drage zene,
prvi put vam se javljam s problemom koji mi se dogodio u trudnoci. trudna sam 29. sedmica i prosle sedmice sam bila na redovnoj kontrolina kojoj mi je moj dr ustanovio sljedece: grlic skracen, uloziv za vrh prsta, UU zatvoreno. cervikometrija 17 mm usce Y oblika. propisao mi je mirovanje i postedu napora,nisam dobila nikakvu drugu terapiju izuzev Mg direct i canesten vaginaleta. zatim sam otisla u bolnicu jer su me ksrta zaboljela i nocila sam dvije noci,ukljucena mi je infuzija nakon koje su bolovi nestali. danas sam nakon pregleda otpustena kuci na miroivanje. zanima me vase misljenje i iskustva o ovoj dijagnozi
Lekica1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 21:42   #3764
Quote:
Lekica1608 kaže: Pogledaj post
eh drage zene,
prvi put vam se javljam s problemom koji mi se dogodio u trudnoci. trudna sam 29. sedmica i prosle sedmice sam bila na redovnoj kontrolina kojoj mi je moj dr ustanovio sljedece: grlic skracen, uloziv za vrh prsta, UU zatvoreno. cervikometrija 17 mm usce Y oblika. propisao mi je mirovanje i postedu napora,nisam dobila nikakvu drugu terapiju izuzev Mg direct i canesten vaginaleta. zatim sam otisla u bolnicu jer su me ksrta zaboljela i nocila sam dvije noci,ukljucena mi je infuzija nakon koje su bolovi nestali. danas sam nakon pregleda otpustena kuci na miroivanje. zanima me vase misljenje i iskustva o ovoj dijagnozi
Unutarnje usce ti se skratilo i Y oblika sto znaci da ti se pocelo otvarati, po ovoj dijagnozi bi trebala strogo mirovati da udjes u sigurne tjedne... Jesu ti radili pretrage, urin, krv, brisevi cerviksa, je li se zna uzrok tome? Samo misli pozitivno lijepo miruj i bit ce sve u redu!
linda00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 15:22   #3765
Moj se cerviks skratio na 24 mm blizancka trudnoca
Salju me u bolnicu na hospitalizaciju i dobit cu dex za sazrijevanje pluca.
Bebe su tek 26 tjedana, ja sam u soku.. Ne vidim da je nekom bio tako kratak
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 15:42   #3766
dixx, trazi i progesteron!! meni je to puno pomoglo!
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 15:47   #3767
a joj
valjda od tezine, ipak imas 2 u busi

grozno je u bolnici, ali samo se tjesi da bolje da si njima na oku
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 15:48   #3768
Meni je procijenjen na 32mm sa nekih 25tt. To je bilo kod privatnika sa vag uzv, a kasnije kod soc gin, 1 clanak i zatvoren (koliko je to, 3cm ili?). Isto me strah da se nece skratit jos prije vremena, trebalo bi to pratit... Sad sam 31+2.
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 15:58   #3769
Da, traži progesteron ako ga ne daju. Po mojoj dr., Utrogestan se kvalitetnije apsorbira od Duphastona , uzimam ga od 10. tjedna.
Cerviks mi je bio skraćen u 13. tjednu (ne puno, doduše), s vremenom i mirovanjem se produljio za 5 mm.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 16:17   #3770
Pitat cu za progesteron i magnezij. Uzimala sam i ja utrogestan, ali do 12 tjedna samo
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 20:41   #3771
da...digni sve u zrak dixx!!
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 11:09   #3772
Trudna sam 13 tj,cerviks uloziv za 1 članak,ušće za vršak prsta.Ginić kažebda je to normalna pojava za treću trudnoću,da netreba mirovanje ni tabl.,al kad čitam druge priče,sve koje su bile otvorene nijw bilo dobro.Onda me brine da li da imam povjerenje u njega i da li on to dobro vodi...
tekmije20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 11:12   #3773
Ja sam cula da je normalno da cerviks bude uloziv. Ali za usce bas i ne. Mislim da bih na tvom mjestu trazila drugo misljenje
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 11:33   #3774
Znači nebi bilo glupo da idem privatno radi tog!? Osjećam da bi mi se smijali oko čega se brinem a dr mi je još reka da je to normalno?
tekmije20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 14:48   #3775
bok cuvalice
jucer sam bila na kontroli, bebica u redu ali cervix dug 31 mm. Gin rekao da izbjegavam vece napore, tek sam 24 tjedan!!!
Imate li koji savjet osim mirovanja na lijevom boku, možda piti bioelectra prašak magnezij?
Prestrašena sam
dolly74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 23:19   #3776
Meni je sa 25tt bio procijenjen na 32mm... 2 pregleda nakon tog 1 clanak i zatvoren. Sad smo 34tt i vidjet cu ovaj tjedan na pregledu kako stoje stvari. Inace, nije mi gin nista specijalno preporucila... Isto da malo usporim i pitala me jel uzimam magnezij. Trenutno sam na Bioelectri iako cure preporucuju onaj u tabletama od Solgara, kazu da je ucinkovitiji! Samo polako, bit ce sve ok!
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 13:49   #3777
Cure imam.jedno pitanje, strah i nervozu oko nečega, a zove se stolića. Naime, sad sam 17 tj, cerviks 35 mm. Užasna me frka ići na wc, s oproštenje mtiskati, imam feeling da će mi sve ispast.Kako vi sa serklažama, kako to kod vas funkcionira? Pliz, puknu od frke i panike..
dankešn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 18:32   #3778
ja sam bila na mirovanju zbog hematoma, znači, skroz drugi razlog, ali svejedno me bilo strah naprezat se na wc-u. moja "filozofija" je bila ako ide - ide, ako ne ide - ne ide. nemoj "tiskat", radije pitaj ginekologa smiš li uzet nešto za poticanje stolice. dosta cura uzima magnezij.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 18:43   #3779
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
ja sam bila na mirovanju zbog hematoma, znači, skroz drugi razlog, ali svejedno me bilo strah naprezat se na wc-u. moja "filozofija" je bila ako ide - ide, ako ne ide - ne ide. nemoj "tiskat", radije pitaj ginekologa smiš li uzet nešto za poticanje stolice. dosta cura uzima magnezij.
Ok, tnx.probati ću sa magnezijem, a koji, tablete, prašak? Proizvođač?.. Ako netko zna, bila bih zahvalna. Na
dankešn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 18:53   #3780
Quote:
dankešn kaže: Pogledaj post
Cure imam.jedno pitanje, strah i nervozu oko nečega, a zove se stolića. Naime, sad sam 17 tj, cerviks 35 mm. Užasna me frka ići na wc, s oproštenje mtiskati, imam feeling da će mi sve ispast.Kako vi sa serklažama, kako to kod vas funkcionira? Pliz, puknu od frke i panike..

Ja nisam previse razmisljala o tome (skracen je na 24, nemam serklazu), a i uzimam magnezij 350, mislim da je twinlab
I popijem kavu ujutro
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:25.