Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2010., 22:43   #81
posteljica se dovoljno povukla gore!
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 18:04   #82
Ja kako sam i napisala u prijesnjim postovima imala sam totalnu previu i cerski rez mi je napravljen u 36tjednu, sve je proslo u najboljem redu i sada imam krasnoga bebaca od 7mj. Treba li kome kakav savjet ili slicno slobodno se moze javiti!!!!
mi_ama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 18:20   #83
Placenta previa

jel ima netko iskustva s placentom previom? u 18. tjednu sam i posteljica prekriva ušće maternice. znam da postoji mogućnost da se pomakne prema gore, ali kolike su šanse ako je posteljica preko cijelog ušća?

zabrinuta mama..
eva7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 10:50   #84
bok cure,
u 24. tjednu sam trudnoće i puštena sam prije tjedan dana iz bolnice radi bolova u dolnjem dijelu trbuha i oskudnijeg krvarenja. Dijagnoza lacenta previa ( na jednom mjestu mi piše na nalazu totalis,na drugom marginalis) Pitala sam dr. kaže .to vam je svejedno , morate mirovati,. Uglavnom bila sam 4 dana na infuziji sa partusistenom,a sada sam na istim tabletama. Pila sam ih svaka 4 sata,a sada svakih 5,do sljedećeg pregleda bi trebalo biti svakih 6 sati. Imam osjećaj da će mi sve ispasti,samo ležim,ne mogu ni sjedećki poslagati veš,odmah osjećam bolove i pritisak u dolnjem dijelu trbuha.
Imam pitanje za cure,koje imaju istu dijagnozu:
1. kada zatražiti steroide za dozrijevanje bebinih pluća,ukoliko dođe do prijevremenog poroda?
2. kada ste u konačnici legli u bolnicu prije poroda i u kojem tjednu ste rodile?( jer koliko znam bit će planirani carski rez)
3. Imam povišene leukocite,pila sam antibiotik. mogu li koristiti canesten ili bilo kakvu tekućinu za ispiranje rodnice?
4. Kada ću vidjeti bebu nakon carskog i kada ću moći kući? :-))
5. Do kada ste pile partusisten? ( dosta mi je svih tih silnih lijekova,bojim se za djetetovo zdravlje)
Sorry,ali imam puno pitanja....
čokoladica08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 18:41   #85
-eto i mene pridružujem se na ovoj temi
-ja sam tek u 11tj a posteljica je skroz preko unutarnjeg ušća,pa grrr kako da ja mirujem uz malo dijeteeeeee..
__________________
4kids on the block 😂
marina.k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 21:17   #86
morat ćeš naći pomoć....
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 21:49   #87
Nemojte samo shvatit olako upozorenja. Ja vam evo pisem iz bolnice, u 17 sam tjednu, imam marginalnu placentu previju, prije desetak dana je poceo roskasti iscjedak da bi za vikend kad sam se ustaa u jednom trenu krv do koljena sa ugruscima, bolnica, beba ok, zatvorena, nako 2 dana me puste kuci danas, opet isto samo jos vise bilo je toliko krvi i ugrusaka da sam mislila da je sve izaslo, uzas...beba i dalje ok, krvarim iz najdonjeg dijela placente, mirujem i u bolnici sam do daljnjeg. drzi te se
__________________
The happiness of your life depends on the quality of your thoughts
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 21:57   #88
Quote:
Mznatizeljna kaže: Pogledaj post
Nemojte samo shvatit olako upozorenja. Ja vam evo pisem iz bolnice, u 17 sam tjednu, imam marginalnu placentu previju, prije desetak dana je poceo roskasti iscjedak da bi za vikend kad sam se ustaa u jednom trenu krv do koljena sa ugruscima, bolnica, beba ok, zatvorena, nako 2 dana me puste kuci danas, opet isto samo jos vise bilo je toliko krvi i ugrusaka da sam mislila da je sve izaslo, uzas...beba i dalje ok, krvarim iz najdonjeg dijela placente, mirujem i u bolnici sam do daljnjeg. drzi te se
-hvala ti što si se javila,meni je placenta previa totalis ali sam mislila da to još uvijek ne može biti dijagnoza,da je prerano
-ne želim si raditi paniku jer još uvijek može sve biti ok...
-jesu li ti objasnili zašto se to dogodilo??
-tebi draga želim svako dobro i da sve bude u redu
__________________
4kids on the block 😂
marina.k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 22:12   #89
Marina,hvala ti Ni ne trebas se zabrinjavat, istina je da se placenta previja dijagnoza postavlja kasnije tek tamo oko 28 tjedna...mojoj prijateljici se nije povukla sve do 33 tjedna na kraju sve super vaginalni porod nikad krvarila samo je morala vise odmarat. Kod mene je posteljica na samom rubu, par mm od cervix kanala....krvarim iz njenog najdonjeg dijela i to se tocno vidi na uzv. Kao sto vjerovatno znas donji dio maternice nije bas pripremljen za placentu, rasteze se zbog kontrakcija i rasta maternice i to izaziva krvarenjeJa se nadam da ce se rastom maternice placenta povuci ka gore, ne preostaje mi nego cekat i odmarat. I ja imam dvogodisnjaka kuci pa vama kojim ovo nije prva trudnoca znam kako je
__________________
The happiness of your life depends on the quality of your thoughts
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 22:44   #90
Quote:
Mznatizeljna kaže: Pogledaj post
Marina,hvala ti Ni ne trebas se zabrinjavat, istina je da se placenta previja dijagnoza postavlja kasnije tek tamo oko 28 tjedna...mojoj prijateljici se nije povukla sve do 33 tjedna na kraju sve super vaginalni porod nikad krvarila samo je morala vise odmarat. Kod mene je posteljica na samom rubu, par mm od cervix kanala....krvarim iz njenog najdonjeg dijela i to se tocno vidi na uzv. Kao sto vjerovatno znas donji dio maternice nije bas pripremljen za placentu, rasteze se zbog kontrakcija i rasta maternice i to izaziva krvarenjeJa se nadam da ce se rastom maternice placenta povuci ka gore, ne preostaje mi nego cekat i odmarat. I ja imam dvogodisnjaka kuci pa vama kojim ovo nije prva trudnoca znam kako je
-evo baš to mi je najgore,moja ženska ima godinu dana i tek sad radi svoje prve korake i kad mi pruži ručice kako da ju ne uzmem,ili kako da ne šetam s njom kad je lijepo vrijeme....ali ok nećemo još kukati....ali imam fobije od ležanja u bolnici jer sam ležala sa prvom trudnoćom
__________________
4kids on the block 😂
marina.k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 22:50   #91
ajme, marina, baš mi je žao
ne mogu zamisliti kak ti je sad teško
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 22:59   #92
Quote:
Zvrksa kaže: Pogledaj post
ajme, marina, baš mi je žao
ne mogu zamisliti kak ti je sad teško

-ma sve je to ok daleko od panike ali mi je pretužno ovo što sam maloprije napisala...eto kako Bog da..ja ću se truditi mirovati kod svih drugih stvari...a s njom malo smanjiti a nadam se da će skoro skroz prohodati i da joj neće trebati mamine ruke toliko
__________________
4kids on the block 😂
marina.k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 23:03   #93
ma baš sam se rastužila... znam da ti je bilo koma prvi put, a i sjetila sam se kak sam ja skoro ostala bez malca zbog svoje. p.praevie
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 06:16   #94
Quote:
marina.k. kaže: Pogledaj post
-hvala ti što si se javila,meni je placenta previa totalis ali sam mislila da to još uvijek ne može biti dijagnoza,da je prerano
-ne želim si raditi paniku jer još uvijek može sve biti ok...
-jesu li ti objasnili zašto se to dogodilo??
-tebi draga želim svako dobro i da sve bude u redu
mislim da je dijagnoza tvog liječnika malo ishitrena..
jer posteljica se formira do 12 tjedna znači dok traje organogeneza ..
ti si u 11 tjednu tebi posteljica još nije ni formirana odnosno organogeneza nije još ni završila.

nadalje, maternica se diže tek oko 20 tjedna i ide prema gore stoga je vrlo vjerojatno da će se sama dići.
Meni je sa mislim 23 tjedna bila još dolje i naglo se je digla.

O placenti previji sa sigurnošću se tek može reći sa cca 35 tjedana, sve ovo su puka nagađanja...

stoga, ako nemaš krvarenja, ako nemaš nekih većih problema - čudno mi je da u tako maloj trudnoći je uopće postavio dijegnozu
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 08:13   #95
Quote:
marina.k. kaže: Pogledaj post
-eto i mene pridružujem se na ovoj temi
-ja sam tek u 11tj a posteljica je skroz preko unutarnjeg ušća,pa grrr kako da ja mirujem uz malo dijeteeeeee..
ja sam ti isto imala tu dijagnozu na pocetku trudnoce i isto malu curicu koja je tada imala godinu dana
sjecam se da mi je dr rekao mirovanje al ne strogo,nego da se pripazim i da je pre rano za bilo sta( to je bilo u 17-18 tjednu)
i kao sto je rekao za mj dana (tj na slijedecoj kontroli) negdje 22 tjedan sve doslo na svoje,posteljica se vratila na mjesto
__________________
Jedno su želje a sasvim nešto drugo mogućnosti
Mamini njumavci
16.10.2009.~19.04.2011.
monatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 10:05   #96
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
mislim da je dijagnoza tvog liječnika malo ishitrena..
jer posteljica se formira do 12 tjedna znači dok traje organogeneza ..
ti si u 11 tjednu tebi posteljica još nije ni formirana odnosno organogeneza nije još ni završila.

nadalje, maternica se diže tek oko 20 tjedna i ide prema gore stoga je vrlo vjerojatno da će se sama dići.
Meni je sa mislim 23 tjedna bila još dolje i naglo se je digla.

O placenti previji sa sigurnošću se tek može reći sa cca 35 tjedana, sve ovo su puka nagađanja...

stoga, ako nemaš krvarenja, ako nemaš nekih većih problema - čudno mi je da u tako maloj trudnoći je uopće postavio dijegnozu
-ma sve to stoji i ja to razumijem ,ali ono što je meni koma u cijeloj situaciji je to mirovanje...da nebi došlo do krvarenja...i on sam je rekao da se to sve stigne povući ali trebam mirovati,a uz ap mi je to grrrrr
__________________
4kids on the block 😂
marina.k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 10:08   #97
Quote:
monatina kaže: Pogledaj post
ja sam ti isto imala tu dijagnozu na pocetku trudnoce i isto malu curicu koja je tada imala godinu dana
sjecam se da mi je dr rekao mirovanje al ne strogo,nego da se pripazim i da je pre rano za bilo sta( to je bilo u 17-18 tjednu)
i kao sto je rekao za mj dana (tj na slijedecoj kontroli) negdje 22 tjedan sve doslo na svoje,posteljica se vratila na mjesto
-meni je rekao točno ovako-mirovanje,ne hodati duže od 15min,ne nositi više od kilu u svakoj ruci,ne naprezati se e sad jel to zato što je i cerviks skračen i uloživa za prst(što sam bila i u prvoj tr.)
__________________
4kids on the block 😂
marina.k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 11:21   #98
Quote:
marina.k. kaže: Pogledaj post
-meni je rekao točno ovako-mirovanje,ne hodati duže od 15min,ne nositi više od kilu u svakoj ruci,ne naprezati se e sad jel to zato što je i cerviks skračen i uloživa za prst(što sam bila i u prvoj tr.)
Vjerojatno ti je to preporučio zbog cjelokupnog nalaza. Slušaj ga i držim ti fige da se to sve povuče na svoje mjesto bez traga sukrvice. Miruj kolko možeš i dijete diži što manje ( ne bi ju smjela uopće dizati). Definitivna dijagnoza placente previae se postavlja sa cca 28 tjedana.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 14:01   #99
Quote:
marina.k. kaže: Pogledaj post
-meni je rekao točno ovako-mirovanje,ne hodati duže od 15min,ne nositi više od kilu u svakoj ruci,ne naprezati se e sad jel to zato što je i cerviks skračen i uloživa za prst(što sam bila i u prvoj tr.)
a joj ti si uloziva za prst i cerviks skracen-to je drugi par postola onda
draga cuvaj se
__________________
Jedno su želje a sasvim nešto drugo mogućnosti
Mamini njumavci
16.10.2009.~19.04.2011.
monatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 12:21   #100
Question

Bok cure,evo i mene!!! U 25tj. dijagnosticirana mi je placenta previja totalis,sada sam na strogom mirovanju kod kuce vec tri tjedna! moze mi tko reci kada se ide u bolnicu ako nema krvarenja? tko ima slicna iskustva neka se javi,jako se bojim da ne prokrvarim i da se moj bebac rodi prerano...
miha0406 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:40.