Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2017., 21:36   #261
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Tažim ovu knjigu:


Ako je ne misliš naručivati iz Srbije onda najbolje da pitaš u Novoj Arci u Tkalčićevoj ili u antikvarijatima znaju ljudi ostaviti.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 11:54   #262
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ako je ne misliš naručivati iz Srbije onda najbolje da pitaš u Novoj Arci u Tkalčićevoj ili u antikvarijatima znaju ljudi ostaviti.
... uspjela sam je naći u antikvarijatu Ezop....i općenito imaju dosta astroloških knjiga, ako netko (još) traži...
Uzela sam i ovu:
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 21:38   #263


Astrologija - kritike i uvidi 1 prva je od tri planirane knige u kojima je prezentiran retrospektivan uvid u različita područja astrologije kao i direktni kritički osvrti na određene aspekte njenog tumačenja u teoriji i praksi.

Astrologija je u ovoj knjizi prezentirana na imaginativan te svakome razumljiv način. Iza uvida, asocijacija ili komentara slijede dodatna zapažanja koja su ponekad i u suprotnosti sa sa prethodno izenesenim tvrdnjama.

Teme nisu uvijek povezane, kritike su začinjene humorom, teorije nisu uvijek konačne već je umjesto toga ostavljeno čitateljima da donesu svoje zaključke ili razviju svoje teorije.
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 22:53   #264
Dobar izvor o horoskopu

Pozdrav!

Zna li neko dobar online izvor sa izvještajima o horoskopu, a koji se tiču prošlih godina?
Dakle, zanima me neka arhiva, može to biti i knjiga i slično, samo mi je bitno da imaju one standardne kolone: ljubav, zdravlje, posao i tako dalje.

Ne znam da li sam dobro pojasnio. Recimo, uđem na tu stranicu, izaberem 2015 godinu, 10. mjesec, 15. dan i za svaki znak imam izlistanu svaku kolonu sa sadržajem koji je bio za taj dan.
Može to biti i knjiga.

Hvala
PussyLicker is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2019., 15:01   #265
Pitam ovdje - mišljenja o sljedećim knjigama:




tessaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2019., 15:47   #266
@ tessaa

Druga, odlična - astrološka tradicija uvezana i dopunjena saznanjima samih autora. Razložene prakvalitete, kuće i planete, "nepovoljna" i "povoljna" djelovanja - knjiga koju vrijedi imati. Ostale ne baš. Što te točno zanima?

Milekićev stil valjda poznaješ.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2019., 16:12   #267
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
@ tessaa

Druga, odlična - astrološka tradicija uvezana i dopunjena saznanjima samih autora. Razložene prakvalitete, kuće i planete, "nepovoljna" i "povoljna" djelovanja - knjiga koju vrijedi imati. Ostale ne baš. Što te točno zanima?

Milekićev stil valjda poznaješ.
Znači ova Astrološka sinteza je ok?
Hvala na preporuci!
Iako, vidjela sam u sadržaju da ima dosta primjera horoskopa, to me malo odbija...

Od Milekića imam Tajni uticaj planeta... zato i dvoumim oko njega... a nigdje ne mogu naći sadržaj
tessaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2019., 18:09   #268
Quote:
tessaa kaže: Pogledaj post
Od Milekića imam Tajni uticaj planeta... zato i dvoumim oko njega... a nigdje ne mogu naći sadržaj
Ali naziv zvuci obecavajuce u kombinaciji s njegovim stilom.

Ja sam jednom morala posuditi Astropsihologiju prijatelju neastrologu, koliko mu se svidjela poeticnost.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2019., 10:44   #269
Quote:
tessaa kaže: Pogledaj post
Znači ova Astrološka sinteza je ok?
Hvala na preporuci!
Da, odlična knjiga, jedna od onih za koje se može reći da spada u stručnu literaturu.
Quote:
Iako, vidjela sam u sadržaju da ima dosta primjera horoskopa, to me malo odbija...
Ma nema, to su samo primjeri kao slikovito objašnjenje toga o čemu se piše.
Quote:
Od Milekića imam Tajni uticaj planeta... zato i dvoumim oko njega... a nigdje ne mogu naći sadržaj
Astropsihologija je meni najbolja i ima divan format i uvez.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2019., 23:06   #270
Ne znam ništa o Astrologiji. Koju bi mi knjigu početnicu preporučili, a da se može maznit besplatno s neta.
Talking Heads is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2019., 08:10   #271
Quote:
Talking Heads kaže: Pogledaj post
Ne znam ništa o Astrologiji. Koju bi mi knjigu početnicu preporučili, a da se može maznit besplatno s neta.
Knjige od ove dvije autorice su meni pomogle a za ostalo postoji google
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2019., 14:26   #272
Zahvaljujem se, Buffy. Našao sam i skinuo.
Talking Heads is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2019., 12:07   #273
The Astrology Podcast je odlican. Preporuka.
Cait8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2021., 20:38   #274
Pozdrav svima!
Baš sam intrigiran aspektima vladara kuća između sebe, volio bih da mi netko preporuči neku literaturu koja se bavi isključivo time, da je knjiga na malo visoj razini jer sve sto pronalazim su osnove astrologije (planeti u znakovima, kucama itd)

Hvala Vam unaprijed
__________________
Sve što ja rukom dotaknem ili povredim ili porušim
shamelesss is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2021., 22:07   #275
Quote:
shamelesss kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Baš sam intrigiran aspektima vladara kuća između sebe, volio bih da mi netko preporuči neku literaturu koja se bavi isključivo time, da je knjiga na malo visoj razini jer sve sto pronalazim su osnove astrologije (planeti u znakovima, kucama itd)

Hvala Vam unaprijed
Ne znam što si točno zamislio, većina knjiga se time bavi unutar analize, ali evo nekih linkova koji obuhvaćaju neke segmente:

- Alan Oken - Rulers of the Horoscope: Finding Your Way Through the Labyrinth

- autor Astrofixa (sajt)

- Marion D. March & Joan McEver The Only Way to Learn Astrology, Volume 3: Horoscope Analysis (klasik)
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2021., 01:15   #276
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ne znam što si točno zamislio, većina knjiga se time bavi unutar analize, ali evo nekih linkova koji obuhvaćaju neke segmente:

- Alan Oken - Rulers of the Horoscope: Finding Your Way Through the Labyrinth

- autor Astrofixa (sajt)

- Marion D. March & Joan McEver The Only Way to Learn Astrology, Volume 3: Horoscope Analysis (klasik)
Mislio sam npr vladar prve u aspektu sa npr vladarem pete, recimo konjukcija ili kvadrat. Ili vladar treće u opoziciji s vladarem dvanaeste. Pošto sam skužio da je to od ogromne važnosti i interpretaciji. Sad najprije gledam to, gdje su vladari i što rade s drugim vladarima.
Hvala Fish na ovim knjigama, gledat ću da si naručim
Astrofix nema to što tražim, ona ima vladar kuće u drugoj kući opise.
__________________
Sve što ja rukom dotaknem ili povredim ili porušim
shamelesss is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2021., 10:18   #277
Quote:
shamelesss kaže: Pogledaj post
Mislio sam npr vladar prve u aspektu sa npr vladarem pete, recimo konjukcija ili kvadrat. Ili vladar treće u opoziciji s vladarem dvanaeste. Pošto sam skužio da je to od ogromne važnosti i interpretaciji. Sad najprije gledam to, gdje su vladari i što rade s drugim vladarima.
Hvala Fish na ovim knjigama, gledat ću da si naručim
Tumačenje natalne karte je slojevito i sadrži puno faktora. Svaki planet u njoj osim što simbolički predstavlja posebnu dimenziju iskusta (koje je "ogromno") to iskustvo je na osobnoj razini u svakoj karti drugačije utkano u mreži astroloških utjecaja (simbola)... To što tražiš da bi pročitao u "jednoj knjizi" je preširoko da bi u nju stalo, jer takav prikaz zalazi u dublju strukturu natalne karte gdje ne postoji jedinstveno tumačenje međusobnih planetarnih veza da bi se to stavilo u jednoj knjizi kao nešto mjerodavno. Astrološki jezik je simboličan, a isključivo analitičko razdvajanje/razmišljanje i takav pristup ne može dati širinu uvida uz šarolikost i toliku količinu međusobih značenja.

Rober Pelletier ima nešto slično u ovoj knjizi (taj "analitički" pokušaj).

Quote:
Astrofix nema to što tražim, ona ima vladar kuće u drugoj kući opise.
On je super i stavila sam link zato jer ima veze s ovim što sam gore pisala. Tj. tumačenja su napisana u obliku aforizama, odnosno na asocijativnoj razini, pa ako proučiš pojedinačne manifestacije možeš dobiti asocijativni niz na to kako se vladari polja ispoljavaju u međusobnim odnosima.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2021., 20:12   #278
Ima neka web stranica koja temeljitije navodi simboliku kuća, znakova i drugog? Kao neki duži popis za osvrnuti se kao referencu jer obično stranice melju blokove teksta i ovlaš spomenu par stvari.
_filo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2021., 11:22   #279
Quote:
_filo kaže: Pogledaj post
Ima neka web stranica koja temeljitije navodi simboliku kuća, znakova i drugog? Kao neki duži popis za osvrnuti se kao referencu jer obično stranice melju blokove teksta i ovlaš spomenu par stvari.
Ne znam na što točno misliš, ali po ovom što pišeš možda tražiš ovako nešto.

Ili ovaj je genijalan u simbolici.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2021., 22:23   #280
Hvala za prvoga, to je to.

Ovaj drugi još vidim. To je web shop ali knjige se mogu besplatno skinuti tko hoće https://www.google.com/search?q=file...e:astrofix.net
_filo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:59.