Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2013., 19:07   #61
meni je prvi porod bio koma, 18 sati trajao... al nisam to tak dramatično doživjela. ono, bilo je teško al morala sam to odradit. za drug sam mantrala da teško da može bit gore. al trudnoća mi ej bila tolko koma da sam u biti jedva čekala da rodim.

i naravno da sam intenzitet boli zaboravila ia kd su drugi put krenuli oni najgori trudovi sam samo psovala da kak sam mogla ovo zaboravit i kak sam se samo dala nagovorit opet
moram reć da me drugi porod jače bolio, vjerojatno zato što su trudovi bili intenzivniji al zato je i puuuno kraće trajao, svega 2-3h trudova.

sad polako o trećem porodu razmišljam... i strah me jer je beba velika. kad bi bar mogao bit ko drugi... bilo bi super. al kak god bude, samo da smo oboje ok.
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 22:41   #62
Strah od poroda

Ovo mi je sad druga trudnoća, pred porodom sam. Toliko me strah bolova na porodu, da mislim da budem umrla tamo . Neznam kako da se toga riješim. Prvi porod je bio katastrofa, hvala bogu sve je dobro prošlo, i to je najbitnije. Al čim se sjetim šta me čeka
__________________
Album
zlatna ivkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 13:13   #63
Ja se nisam nimalo bojala poroda prvi put kad nisam znala što me čeka, a još manje se bojim sada, kad znam kako to izgleda.

Jednostavno sam odbijala razmišljati o tome, mantra mi je bila 'mora nekako izaći van' i 'sve su rodile pa ću i ja'

Čak se veselim drugom porodu jer će mm biti samnom, sad znam kako prodisati trudove i tiskati što nisam znala na prvom porodu pa sam se grčila i bezveze mučila, a osim toga, kažu da je drugi put lakše... pa kud ćeš bolje od toga
Cigi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 13:37   #64
Ja se isto nisam bojala prvog jer nisam znala što me ćeka i sve je prošlo super i brzo za prvi put. Drugi put sam se bojala što ako ne bude kao prvi put,pogotovo da mi ne ode vodenjak pa da mogu što dulje biti doma kao prvi put. Bilo je brzo i lakše. Došla s trudovima na 3 minute, 7cm otvorena, nije bilo vremena za ctg, klisitir već pravac boks. Rodila sam za čas. Tako da sam sam imala sreće. Ja sam htjela još biti doma da stavim stariju na spavanje jer mi je bilo teško ostaviti ju. Dobro da me mm potjerao da krenemo jer bi valjda rodila kraj kinderbeta

Zadnje uređivanje petrunjela1981 : 01.07.2014. at 13:45.
petrunjela1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 23:42   #65
Hvala cure, malo mi je lakse. Strah me da mi ne pukne vodenjak jer onda moram drito u bolnicu imala trudove ili ne. A onda tamo lezi, ctg i ni mrdac
__________________
Album
zlatna ivkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 06:17   #66
Prvog se nisam bojala, po sistemu: ma, kolko to može boljet?!
I boljelo je al je bilo bez dripova, gelova, u par sati..potpisala bih ga svakome.
Međutim, sad sam u 35 tj. i ginošica me stalno frasira s krupnom bebom (stalno je 2-3 tj. ispred s kilažom) pa mi čist zbog toga kao nije svejedno, al nije to ni neki strah. Inače nisam trtaroš po tom pitanju, više me frka da ne zaglavim ko s prvim 8 dana u bolnici zbog povišenih leukocita. To bi mi palo teže od poroda.
dunjaF is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 10:42   #67
Nije mene bio strah boli, bio me je neopisivi strah da s bobolincem bude na kraju sve u redu.
Zato sam i odabrala drugu bolnicu, osoblje i moju ginekoligicu koja mi je vodila trudnoću. Teško mi je napisati da sam šutila ' čija sam ' sve dok nisam 3 put pala u nesvjest i onda kad su me budili u polusnu sam rekla....profrfljala tako da sam nakon toga rodila brzinom munje za manje od 10 min...to je bio prvi puta i dijete mi na glavi ima rupe/danas duboke oziljke od vag.sonde(neću ni pomišljati da su mu mogli mozak oštetiti...grr), dobila sam poslije najboli tretman u životu...da ali poslije svega što sam prošla bilo mi je jedino da se te otvorene rane na glavici smanje, zarastu i da ult.mozga bude uredan.

Zato sam se užasavala drugog poroda, inducirani, nisam znala što me čeka, fulali kg bebe za 1250g, ja kiretirana poslije, iznutra popucana ali vrlo brzo uz jake trudove rodila za 3h veeeelikog dečka.
Razmišljamo o trećoj bebici i želimo ju.....sad smo na tome dijelu tek
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 11:31   #68
Prvi porod mi je bio brz i nimalo traumatican.Od dolaska u bolnicu do poroda nije proslo ni 2 sata.Bolilo je ali brzo proslo.
E sad,20 dana do termina si mislim,necu ja biti te srece pa da i drugi bude tako.Vise me strah nego prvog.No trudnoca mi je tako teska ovaj put,svasta me snaslo i zbilja mi je vec tesko s ovom trbusinom.A i znam da mora nekako izaci van,tako da na neki nacin jedva cekam da krene i da to prode.
musica20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 17:07   #69
Quote:
musica20 kaže: Pogledaj post
Prvi porod mi je bio brz i nimalo traumatican.Od dolaska u bolnicu do poroda nije proslo ni 2 sata.Bolilo je ali brzo proslo.
E sad,20 dana do termina si mislim,necu ja biti te srece pa da i drugi bude tako.Vise me strah nego prvog.No trudnoca mi je tako teska ovaj put,svasta me snaslo i zbilja mi je vec tesko s ovom trbusinom.A i znam da mora nekako izaci van,tako da na neki nacin jedva cekam da krene i da to prode.
I-D-E-N-T-I-C-N-O I kod mene.

Prvi porod brz, lagan, skoro bezbolan i sad me hvata panika da ovaj nece biti takav.
Prvog se nisam uopce bojala, sad me strah za poluditi.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 22:27   #70
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
I-D-E-N-T-I-C-N-O I kod mene.

Prvi porod brz, lagan, skoro bezbolan i sad me hvata panika da ovaj nece biti takav.
Prvog se nisam uopce bojala, sad me strah za poluditi.
Tako sam brzo prvi put rodila da mi je babica rekla da drugi put krenem ranije u bolnicu da nebi rodila na putu
Zadnji put mi bio dezuran doktor koji mi je vodio trudnocu i super je.Takvo zatisje je bilo u rodilistu da sam bila jedina s bebom na odjelu 2 dana.Imala tretman kao carica.
Eto,kolike su sanse da se tako nesto ponovi.
Ma i nemora se to ponovit samo da nemude grdo jako.
musica20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 13:59   #71
i mene je drugog poroda bilo strah, iako mi je prvi bio super, moji trudovi, došla 5 cm otvorena 3 sata dripa i gotovo
drugi je bio još brži, skoro da sam i u autu rodila , ja se samo bojala da ne bude drugi gori od prvog
toka13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 14:36   #72
Quote:
toka13 kaže: Pogledaj post
i mene je drugog poroda bilo strah, iako mi je prvi bio super, moji trudovi, došla 5 cm otvorena 3 sata dripa i gotovo
drugi je bio još brži, skoro da sam i u autu rodila , ja se samo bojala da ne bude drugi gori od prvog
O joj!
Ovo je sad vec potpuno druga vrsta straha.

__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 14:58   #73
Ja sam popodne dobila trudove, navečer došla u bolnicu otvorena 5-6 cm. Rodila u sat i pol od kad sam ušla u rađaonu. Prvo dijete jel

Rekao mi doktor da se s drugim moram požuriti da ne bih rodila u autu

Nemam pojma jel to stvarno može biti tako brzo, ako je prvi porod bio brz, ali nadam se da bude Iako ne bih imala ništa protiv poroda u kojem stignem dobiti i epiduralnu
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 13:37   #74
Pozdrav svima, ja sam 2 puta rodila. Prvi put vaginalno i imala sam trudove skoro 18h al onako prave da sam mislila da ce mi oči ispasti, rodila brzo par tiskanja. Da boli, boli ali nisam jedina koja je rodila ili ce roditi! Nikakve epi nisam tražila jer imam visoki prag boli. Drugi put krenuli mi opet prirodnim putem ali nakon 4 sata trudova skuzili oni da bebi staju otkucaji srca i odmah na carski. I da bi ja dok sam došla kući imala tolike bolove i rana mi se otvorila. Otišla kod dr i dao mi antibiotik i ako se zagnoji ponovno pod nož. Sva sreća dobro završilo. Tako da ja potpisujem vaginalni porod iako boli ali meni je bolje tako roditi. A što se tiče boli imala sam napade žuči, e to su drage moje toliki bolovi da sam ja plakala i rekla da bi bolje išla 8 puta roditi nego opet to proživjeti.
marija2804 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 04:50   #75
Kao što sam već napisala, nemam neke pretjerane strahove od poroda, dapače, jedva čekam svjetlo na kraju tunela

Prvi porod je bio ok, s jakim i iscrpljujućim trudovima od nekoliko sati. Inače, nemam nizak prag boli, ali kad su nastupili trudovi bili su jako intenzivni uslijed čega su mi čak poslije skočili leukociti (nisam imala nikakvu upalu) pa smo poslije poroda ležali duže u bolnici.
Uglavnom, odlučila sam za ovaj porod (još koji tjedan) definitivno tražiti epiduralnu. Jednostavno, ne vidim razloga zašto trpiti tolike bolove i zašto da mi cijeli proces ostane u nekoj magli i polunesvjestici.
Ne kužim zašto se katkad smatra da si manje žena/majka/rodilja ako tražiš epi? Pobogu, u 21. st. smo. Zašto ne iskoristiti prednosti novije medicine i olakšati si muke? Sve moje frendice koje su tražile epi imaju samo dobra iskustva i ponovile bi opet isto.
dunjaF is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 13:52   #76
Quote:
musica20 kaže: Pogledaj post
Prvi porod mi je bio brz i nimalo traumatican.Od dolaska u bolnicu do poroda nije proslo ni 2 sata.Bolilo je ali brzo proslo.
E sad,20 dana do termina si mislim,necu ja biti te srece pa da i drugi bude tako.Vise me strah nego prvog.No trudnoca mi je tako teska ovaj put,svasta me snaslo i zbilja mi je vec tesko s ovom trbusinom.A i znam da mora nekako izaci van,tako da na neki nacin jedva cekam da krene i da to prode.
Obavila ja idrugi porod.Ovaj je bio jos laksi i jos brzi od prvog.Popodne osjecala samo pritisak dole.U 19h poceli trudovi i to odmah dosta jaki i cesti.U 22hstigla u rodiliste u 23i30 rodila.Boli jako ali bilo brzo.Svima vam zelim takve porode.
musica20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 14:24   #77
Quote:
musica20 kaže: Pogledaj post
Obavila ja idrugi porod.Ovaj je bio jos laksi i jos brzi od prvog.Popodne osjecala samo pritisak dole.U 19h poceli trudovi i to odmah dosta jaki i cesti.U 22hstigla u rodiliste u 23i30 rodila.Boli jako ali bilo brzo.Svima vam zelim takve porode.
Joj, divno, cestitam!
E, kad bi sad i meni tako bilo....
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 16:03   #78
Quote:
musica20 kaže: Pogledaj post
Obavila ja idrugi porod.Ovaj je bio jos laksi i jos brzi od prvog.Popodne osjecala samo pritisak dole.U 19h poceli trudovi i to odmah dosta jaki i cesti.U 22hstigla u rodiliste u 23i30 rodila.Boli jako ali bilo brzo.Svima vam zelim takve porode.
Čestitke!
__________________
Mali miš Fran stigao je 17.5.
Calliope is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 22:18   #79
Quote:
Cigi kaže: Pogledaj post
Ja se nisam nimalo bojala poroda prvi put kad nisam znala što me čeka, a još manje se bojim sada, kad znam kako to izgleda.

Jednostavno sam odbijala razmišljati o tome, mantra mi je bila 'mora nekako izaći van' i 'sve su rodile pa ću i ja'

Čak se veselim drugom porodu jer će mm biti samnom, sad znam kako prodisati trudove i tiskati što nisam znala na prvom porodu pa sam se grčila i bezveze mučila, a osim toga, kažu da je drugi put lakše... pa kud ćeš bolje od toga
lakše nego što,prvi porod 12 sati drugi sat i pol jednostavno dođeš već spreman(i pametniji)
__________________
Žalostan je čovjek u kojemu nije ostalo ništa dječje.
Lauf is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 01:52   #80
Meni termin za par dana i uzasno me strah

Prvi porod bio induciran, dosla otvorena vec 5 prstiju, rodila za 4 sata. S tim da nisam imala svoje trudove nego su mi odmah spicili drip. Pa se tjesim da cu ovaj put bar mozda imati svoje trudove i da ce manje boljeti i jos krace trajati... Mda... Samo se ti nadaj
__________________
Tarsis
Tarsis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:59.