Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2015., 17:00   #1641
Quote:
qwerty789 kaže: Pogledaj post
Kakvi su izleti i ekipa?
Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post
Međugorje
Bez obzira na tvoj sarkazam, išlo se u Međugorje prošle godine.
Uglavnom, prvi razredi idu na jedan izlet na početku godine. Drugi razredi idu na dvodnevni izlet. Treći razredi idu na maturalac, a četvrti razredi opet jednodnevni/dvodnevni. Ovo navedeno je obavezno, a po zaslugama se može ići na još mnogo izleta. Jedan razred u mojoj generaciji ima razrednicu koja se bori za njih pa se znalo dogoditi da idu na jedan dan u Ljubljanu ili slično. Ja sam trenutno završio treći razred i do sad smo bili u Vukovaru u prvom razredu, na dva dana Beč/Bratislava u drugom razredu i maturalac evo prije tjedan dana. To je od ovih većih izleta.

Za ekipu ti ne mogu reći točno jer ne znam što tražiš, ali kao i u svakoj školi, ima svakakvih ljudi. Ja osobno nisam imao nikakvih problema s ekipom (naravno netko ti odgovara, netko ne odgovara, ali nisam iskusio nikakav sukob).
__________________
Da je ljudski mozak toliko jednostavan da ga možemo shvatiti, mi bismo bili toliko glupi da ga ipak ne bismo shvatili.
CherryLie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2015., 11:43   #1642
2. il 7. ? Koja je teza i di je bolje drustvo? Izleti?
qwerty789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 15:54   #1643
Mog prijatelja zanima da li može sa 73.54 boda upast u VII...
MarioMiha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 10:27   #1644
Quote:
MarioMiha kaže: Pogledaj post
Mog prijatelja zanima da li može sa 73.54 boda upast u VII...
mislim da ne, zadnji kod upisa zadnje 2 godine otkad pratim nikad nije bio tako nisko
ali može probati, sve ovisi o generaciji koja se prijavljuje
plavaruska is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 15:37   #1645
Išao sam tamo prije 15-ak godina. Vidim da su kometari s početne stranice isto stari, a većina ih govori da je škola lagana i da svi imaju petice. Ne znam kako je sada, ali prije je bilo tako da ljudi koji su prolazili s 5 tamo su top 1% po inteligenciji i za učenje.
Lakše je na fakultetima prolazit s 5 nego u 7.-oj., jer ako si u toj školi odličan učenik, svaki faks će bit samo rutina. Znam nekoliko ljudi koji su u 7.oj imali prosjek 4,7 ili 4,8 (zbog teškog njemačkog, glazbenog, likovnog, biologije, latinskog), a na faksevima (tipa pravo, ekonomija, filozofski) imali 5,0 i dekanove nagrade.
Ne postoji osoba koja je u sedmoj gimnaziji imala 5,0 prosjek, a da nije i na faksu isto imala 5,0. Toliko o tome da je lagana škola.
BigBasterd is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2018., 10:48   #1646
VII-novija iskustva

Molila bih ako netko moze napisati friska iskustva iz VII. gimnazije. Sin, osmaš, planira upisati II. ili VII. pa ga zanimaju svježi dojmovi.
Klara 32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2018., 08:21   #1647
I mene interesiraju iskustva, isto je dilema između II. i VII. pa ako netko može napisati svoja iskustva i dojmove.
Frchkava is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2019., 07:29   #1648
Nitko?
Klara 32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2019., 15:45   #1649
Quote:
Martinčić kaže: Pogledaj post
Meni ne fali, dobit ću 1 iz onog njegovog praktičnog. Šta on ne kuži da mi nemamo blage o fizici?
Ajde pustite Prof. Benedika na miru...bolje se vi primite knjige, pa i fizika više neće biti bauk.
Krle is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2019., 11:19   #1650
Može malo opširnije o školi?
Klara 32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2019., 19:32   #1651
Ne bi savjetovala nikome da upisuje ovu skolu... Društvo u školi nije najbolje, a profesori su jos gori
Prof Kuhar je jedna od najgorih koju sam imala do sad i treba je maknuti iz ove skole hitnoo. Molite se Bogu ako je dobite. Ona nista ne objasnjava, smije se kada nesto ne razumijemo, općenito ju boli briga za naše znanje i masovno dijeli jedinice iz testove koje ocjenjuje kako joj pase
Ako bilo tko zeli neko trajno znanje iz kemije neka neide ovdje...
Prof Benedik je odustao od skole. Nista nam ne objasnjava samo pise zadatke na plocu dok svi u razredu međusobno razgovaraju.Tako da mi je znanje iz fizike isto nikakvo
Zolicka(hrv) je dobra i opravdava puno izostanaka, ali kada joj netko dođe na pik nema sanse da ima vise od 3. Jaaako subjektivno ocjenjuje i ima neke komentare koji su nepotrebni.
Spoljarica(iz mat) nezna ni sama gradivo koje nam pokusava objasniti ili se jednostavno ni ne trudi
Mišura(psihologija) je u redu ako se uči, ali za neku nervoznu osobu kao što sam ja odgovaranja su koma. Što me iznenadilo jer je ipak ona psihologinja i trebala bi shvatiti da nam dodatan stres koji stvara ne pomaže. Jos na to pitanja koja postavlja su uzasno zbunjujuca.
Jedine profesorice koje mi se zapravo svidaju su Jelić(biologija) i Filković(latinski). Imaju dosta razumijevanja za kada se ne stigne nauciti, super objasnjavaju i moze se imat 5 ako se uči i trudi.
Svi ostali profesori su prosjecni.
Ova škola me je ubila u pojam i jednostavno smatram da je nepotrebno stroga. Čak bi bilo u redu da je stroga skola, pa da nam da neko znanje, ali nije... Profesori ne objasnjavaju, a ocekuju jako puno.
dolorem.ipsum is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2019., 11:07   #1652
Dolorem.ipsum - ovakve informacije dobijem gotovo za svaku gimnaziju, ocito je problem u raskoraku (ne)znanja iz OŠ kada se pređe u srednju, ili se varam?
S kojim god sam gimnazijalcem (iz 5-6 različitih zagrebačkih gimnazija) pričala ove godine (pogotovo prvašima), svi su u komi, očekuje se puuuno, a premalo pohvataju na nastavi (takvo je barem njihovo viđenje).
Takodjer, su mi rekli da puno ovisi i o tome kakva ti se garnitura profesora posloži (u svakoj školi ima više profesora istog predmeta).
Sedma, navodno, sada slovi kao "nepreteška", a ni "lagana", nešto u sredini... Naravno, da nema gimnazije koja je laka, jer je gradivo opsežno i o tome nema govora. (Ovo je otprilike stav sadašnje generacije srednjoškolaca). I dalje su MIOC, V., Lucijanka i, po novome, I. gimnazija - one koje slove za najzahtjevnije.
Klara 32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2019., 13:28   #1653
Jel ima netko friska iskustva sa ovom skolom? I ima li naznaka kakvu garnituru profesora bi mogla dobiti ovogodisnja generacija prvasa?
Klara 32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2021., 01:24   #1654
Idemo malo obnoviti ovaj forum o VII. gimn. Većina komentara koje vidim su podosta stari i dobrih 90% njih govori o tome kako je Duško kralj i o nekom profesoru Pinjuhu (sry taj prof je otisao, nikad nisam ni vidio ni cuo prije za tog covjeka pa ak sam mu pogresno napisao prezime sry). Ovi će se komentari sastojati od nekoliko djelova jer ću pisati podosta opširno.

Hajdemo početi od dosta česte negativne stvari o VII. a to je fizika. Većinom zbog jednog profesora koliko vidim, a to je prof. Benedik. Prof. Benedik je u mirovini, više ga na žalos i na sreću nema. Na žalost jer ako si samo želio proc fiz a da nista ne radis mogo si, na srecu zato jer ako si fakat zelio naucit fiz evo sad ces moc i prof je fakat bio star jedva je hodao i stvarno smo se već brinuli za njega, nadam se da je sada oke. Taj prof je bio posten, nije se nervirao, ako si zelio naucit fiz onda bi pratio sat i nebi pricao s drugima, tko je on da te prisiljava na nekaj kaj ne zelis? Kad got da si nesto trebao u fiz dobio bi korektan odgovor, a ne neke postapalice kao sto vecina profesora daje pa ti nista nije jasno. Prof ak ovo citste, sve najbolje!
Oke njega nema ali tko ga je naslijedio? Na njegovo mjesto došla je prof. Perišić

Prof. Perišić je po menk oke profa. Ima svoje prezentacije iz kojih prezentira i kaze ti sto trebas prepisat a kaj ne. Naravno, sve objasnj i nacrta na plocu da bude jasno. Rade se teorije i zadaci cisto oke profa. Mlada je i pomalo jos ukočena i nekada malo stroga gdje nebi trebala biti ali smatram da je to samo zbog iskustava kojeg bas i nema. Naravno, kada kazem da nema iskustva govorim o iskustvu sa interakcijom s ucenicima, ne na cjeloukupan sat fizike. Daje ti da koristis formule pod testom kaj isto smatram da je oke. Toliko o toj profi, uglavnom sve 5 i zadovoljan sam.

Sada povijest i likovni. Prof. Botica. Govoriti ću samo o iskustvima iz sata povijesti posto ne znam kakva je iz likovnog ali moci cete vidjeti neku okvirnu sliku. Nesto sto obiljezava njeno predavanje je visok levl autorizacije, kada ona ude u ucionicu ona je glavna i to ce svakome dati do znanja. Nikada neću zaboraviti prvi sat povijesti kod nje, tada smo svi bili opusteni i samo smo pricali, zvonilo je za sat i jos su neki pricsli ali ne tolko udaljeni od stolova, bila je pricljiva atmosfera. Kada je ona usla u ucionicu, u prvih 1 min je njih 5 porazbacala van. Kad kažem porazbacala mislim doslovno porazbacala van. 3 nije sjedilo tocno na mjestu kada je usla i 2 se nije diglo kada je usla na sat. Naravno, to je pomalo okrutno ali je postigla nesto sto ostali prof ni priblizno ne postignu a to je levl strahopostovanja i autoriteta. Ona je to namjerno napravila kako bi rekla...ja sam ovdje profa, ovo je moj sat kojeg cu ja voditi, ako mi mislis stat na put letit ces van (naravno nije to uistinu rekla ali to je zelila postici). Isto tako ne bih vam preporucio da dirate kosu jer ce te isto letit van, ne bih vam preporucio da radite ista zapravo, nemojte nista raditi. Ako nesto napravite nesto ce te dobit a to vecinom nece bit pozitivno pa nemojte. Ak zelite ic bacit nekaj u smece i dignete se da bacite, mozete odmah produziti kod vrata i sami izaci van da prof ne trosi daha. Ona je veoma elegantna, kada vas izbacuje van ne dere se kao ostale profe. Na najmirniji moguci nacin koji sam ikada cuo kaze van, izlazi van. Tako mirnim i spokojnim glasom da je to nevjerovatno. U nekim slucajevima ce sa vama pricati sa gestama. Odnosno, ako zeli da nesto napravis, to ce ti pokazati rukom, prstom ili samo veoma veoma veoma elegantnim pokretom zgloba na ruci (toliko elegantan da do sada nitko nije uspio tako nesto replicirati). Sjećam se jednog sata, sjedio sam sa prijateljem kod vrata, ona je usla u ucionicu i stala pred mene. Ja sam ustao i bio sam miran kao vojnik, ona me odmjerila, napravila neku gestu sa licem i nekim cudnim (i naravno elegantnim) pokretom ruke pokazala na zid. Mislio sam da me samo zeli maknuti sa sata, odnosno da izadem pa mi je trebalo malo vremena da procesuiram ali zeljela je da upalim svjetlo lol. Kada smo kod svjetla, cuo sam price kako je nekoga izbacila sa sata jer nije upalio dobro svjetlo nekoliko puta ali nisam bas ziher u to pa necu komentirat. O da i naravno ako kasnis na sat nemoj se trudit doc, samo nemoj vec pretpostavljas zasto.
U redu, sada vise o predavanju. FOKUS. TVOJ FOKUS TREBA BITI NA 1000000% ONAK SVAKI NEURON TREBA BIT SKONCENTRIRAN. Ne zato jer profa lose predaje pa nije jasna, stovise profa tolko zna i toliko te bombardira s informacijama da se trebas fakat skoncentrirat i znat kaj je vazno i kaj ne. Govori 1000000 km/h i ak zelis nekaj napisat uredno zaboravi na to jer ona vec okrece novu knjigu dok si ti na 1. natuknici. Isto tako kada govori, govori zanimljivo i sa varijacijama u tonu i jacini glasa kako bi ostao skoncentriran, pametno. Nece vam biti dosadno jer necete imati vremena za dosadu. Sada zavisi o tebi kako volis koje predavanje ali meni se ovakav nacin svida jer kaze ti vise nego kaj trebas pa nikad nemas manjka i to te nauci kaj je bitno zapisat a kaj ne pa sve u svemu odlicno. Korektna je, pita samo ono kaj je rekla, nekad kaze da pogledas udzb, samo ispituje nema testova. Ako nisi spreman za taj sat, odlicno dobis 1 i dogoviris se za datum kad to oces ispravit (pod to mislim kad ona najavi da ispituje, prozove te i nisi spreman). Sve u svemu odlicna profa, barem po meni. Isto tako, ta strogoca i autoritet opada s vremenom. Ono je nakon nekog vremena jos tu ali ne tako visok. Nemojte se bojati nje, ona je kao osoba upotpunosti oke i ak ju nekaj trebate slobodno pitajte i odgovorit ce. Samo ju probajte skuzit kak radi i priviknut ce te se i kazem vam to kaj sam prvo pricao da je stroga i autoritativna ce jednostavno popustiti. Sada vise prica nekad se sa nama nasali, pita kako je, kazem vam sve super. Naucit ce te predmet i to je glavna stvar i fakat vam nece bit dosadno. Respect, super profa.

Drugi dio slijedi sutra
WmelonOnMars is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2021., 16:21   #1655
Gdje je obećani drugi dio?
Twotinyfrogs is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:13.