Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2003., 21:09   #1
Beograd

Evo ja nafurila dragog i idemo na adventure weekend u veljači u Beograd (skuz maj blek hjumor )

half business half pleasure pa bi malo razradila ovaj pleasure dio...

Ima li iko od tamo ovdje na forumu ili netko pozna bolje grad da preporuči bolji hotel, restorane, klubove...?

Thx unaprijed
SO
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2003., 17:53   #2
Ti stvarno planiras adventure...Ma zezam se ja ,ajde sretno i da ste se vratili zivi i zdravi
Rhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2003., 18:06   #3
Ja u Beogradu nisam bila od 1989., kad sam kroz taj grad samo prosla, ali bio mi je frend nedavno jedno tjedan dana sluzbeno, pa evo kaj on veli:

- ljudi su super srdacni, a pogotovo kad kazes da dolazis iz Zagreba, svi se trude biti extra ljubazni

- cuga, klopa i provod su za nase pojmove dzabalesku

- taksiji su takodjer jeftini, ne isplati se koristit javni prijevoz

- u kaficima i restoranima ces uglavnom slusati hrvatsku muziku, ali ne trecerazrednu kao u nasim ugostiteljskim objektima (Magazin, Severina, Graso i sl.), nego stvarno kvalitetnu (Jinx i sl.)

- isplati se otici u kino pogledati neke od novijih srpskih filmova.

Imena konkretnih lokala za zalost ne znam.
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2003., 18:14   #4
Joooj...zadnji sam put u BG-u bio negdje '95 il' šta li. Ne sječam se više točno.

BTW, šteta što ideš baš u veljači kad će te opelješit za vizu. nekih 25 eura, mislim da je. Da ideš po ljeti kad se uvode ljetne vize platila bi puno manje.

Anyways, nisam baš kvalifciran da govorim kako je u BG-u ali sumnjam da ćeš imati ikakvih problema. Cijene su u YU puno niže nego kod nas, stanovnici inače ljubazni kao i uvijek, osim kretena kojih se svugdje nađe, a imaju najbolje roštilje na svijetu.

Ideš osobnim autom ili busom/vlakom?

Ako ideš busom pazi na prtljagu na BAS kolodvoru, znaju otuđiti nešto. Ovo se skoro i nama dogodilo.

Uživaj.
Icepick is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2003., 18:21   #5
Čuh i ja da su vrlo dragi i ljubazni al da se držim centra grada

Icepick, jok, razmaženo dupe ko ja ide il autom ili preferably pošto bi išla samo tri dana- avionom (načula sam da je proradila dnevna avio veza zgb-bgd)

nisam bila tamo od '85 ko balavica, baš me zanima

javim adventure iskustva po povratku...
i dalje vrijedi, ako netko ima kakve informacije, pls podijelite
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2003., 05:08   #6
1. Pazi se dzeparosa...
2. Taxi sluzba: unaprijed se dogovori za cijenu, jer kad te jednom ugura u auto... hebi ga, kasno...
3. dragi je bio `91, ima jaaako lose pamcenje, ali evo par restorana: Milosev konak (Avala, pitanje da li ovaj postoji, posto su `99 uhorizontalili onaj toranj), Saran ( na Zemunskom keju), kod Kalenica pijace, kaze, pored neke apoteke ~ najbolje pljeskavice u gradu...
4. kafane: Kod konja (na Trgu republike, pitaj Boga kako se sada zove),...
Zao mi je sto ti vise ne mogu pomoci... sta ces, skleroza...

Uglavnom, sve je strasno jeftino...
Kad sam bila zadnji put u Subotici (april 2001), vratila sam se sa punom torbom kojekakvih krpica, knjiga (jedno dvadesetak), isto toliko CD-a...

Pa... sretan put !!!
idiotluci is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2003., 05:51   #7
Ma sta ja slusam covjeka koji u 22: 47 gleda "POPAJA" !!!

Evo ti link...

http://www.beocity.com/beo/restorani.html


A za Sarana je u pravu...
idiotluci is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2003., 11:49   #8
Thumbs up

Draga Sandra,

ne znam koju putovnicu imaš ali s hrvatskom putovnicom vizu dobijaš na ulasku u zemlju, jednokratna je, vrijedi 30 dana i cijena joj je 7.50 €. Beograd je prava pustolovina i svaki put (idem često poslom) ostvalja na mene dojam drugog svijeta koji je dalek, neprivlačan, prljav, kaotičan i neuredan, ali ima neku posebnu čar koju nije izgubio kroz godine i radi koje ga vrijedi posjetiti.

Tečaj je otprilike 61 dinar za Euro, i puno je malih mjenjačnica gdje možeš promijeniti valutu. Cijene nisu baš tako niske kako ljudi pretpostavljaju. Jeftino je otići u trgovinu i kupiti si pecivo, jogurt, sok, čips i slično, ali sumnjam da te to zanima. Jeftino je voziti se taksijem, definitivno, tako da vožnja koja traje oko pola sata (relacija Novi beograd-centar) stoji oko 300 dinara. Taksi auti su u kritičnom stanju, ali to nije nikog briga sve dok sjediš otraga i voziš se.

Na ulici možeš jako fino jesti, u samom centru ima jako dobrih uličnih otvorenih restorana. Netko je gore spomenuo knjige, definitivno ako te o zanima dobro ćeš proći, nakladništvo im izvrsno stoji (i oduvijek je) imoći ćeš za malo novca kupiti finih knjiga bilo kojeg žanra (pogotovo njihove pisce). Odjeća i obuća je relativno jeftina, odnosno prepoznat ćeš da ono što je zbilja kvalitetno (torbe, jakne, cipele) stoji od 100 € naviše, što je redovna cijena i vani. Ostala roba (Kina, Turska) je niže kvalitete ali jeftinija.

Od mjesta za izlazak naći ćeš puno lokala i klubova u samom centru (Terazije, Bulevar Revolucije, Slavija i okolica) i ovisno u kojem ste hotelu do svih tih mjesta možeš doći pješice. Preporučam ti klub Street gdje svira fantastičan jazz, soul, kubanska glazba, već ovisno o danu. Klub je sasvim OK, uredan, pažljivo i ukusno uređen u sitlu 50-tih.

Slobodno pitaj ako te još nešto preciznije zanima
__________________
"Sve sam to ja, isitnjen, sav od komadića, od odsjaja, probljesaka, sav od slučajnosti, od neraspoznatih razloga, od smisla koji je postojao pa se zaturio, i sada više ne znam što sam u tom kršu" (M. Selimović)
Magnolija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2003., 13:06   #9
Idiotluci, Magnolija puno puno hvala na tips & tricks-ima
Magnolija... vrlo iscrpno, thx a lot!! .. Idiotluci hvala za restorane, baš mi treba, vodimo i jedan par (stranci) sa sobom, pa bi ih htjela vodit negdje na autentičnu kuhinju a da mi jadni ne završe u bolnici

što se hotela tiče, tu ne planiram puno eksperimantirati, koliko znam, bgd ima Hyatt Regency? Ima li možda još nešto preporučljivo sa 4 zvjezdice?
Knjigama se veselim ti ljudi su uvijek znali radit dobre filmove i pisat dobre knjige

A ovo

Quote:
Magnolija kaže:
ostvalja na mene dojam drugog svijeta koji je dalek, neprivlačan, prljav, kaotičan i neuredan, ali ima neku posebnu čar koju nije izgubio kroz godine i radi koje ga vrijedi posjetiti.
E baš radi toga mi se ide jer mi je takav ostao u sjećanju.Potpisujem

znači nema neugodnih reakcija kad skuže da si hrvat?
HVala ljudi samo pišite ako se čega sjetite u međuvremenu
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2003., 13:14   #10
Talking

Osobno nisam doživjela niti jednu negativnu reakciju, a uzmi u obzir da putujem tamo jednom mjesečno... način na koji im imponiraju gosti iz Hrvatske je različit od stava koji je možda prisutan prema ljudima koji su tijekom rata tamo došli iz Hrvatske, ali u svakom slučaju je evidentan i izražen, zanima ih od toga kako živimo ovdje do toga da li se još proizvode bajadere ili domaćica keks

htjela sam reći da način na koji ih zanimamo i intrigiramo je vrlo simpatičan i ne ostavlja prostora nekoj zajedljivosti ili osjećaju nadmoćnosti, već naprotiv otvara vrata za razgovor, ovisno naravno o mjestu gdje si.

Ako vodite strance sa sobom, obavezno idite u domaće restorane (riblje i grill) na Dunavu u Zemunu. Klopa je fantastična, često bude i živa svirka (nenametljiva), a raspitajte se i za restoran Zdravka Čolića, osobno nisam bila ali sam čula sve najbolje, negdje je na Skadarliji i prepoznaje se po crvenoj opeki od koje je građen.

Hotel Hyatt postoji (samo jedan). Koliko znam to je top hotel u Beogradu. Mislim da ne postoji Sheraton, ali nisam sigurna.

Kolači u Hyattu su domaće torte, gibanice, sitni kolači - zakon!
__________________
"Sve sam to ja, isitnjen, sav od komadića, od odsjaja, probljesaka, sav od slučajnosti, od neraspoznatih razloga, od smisla koji je postojao pa se zaturio, i sada više ne znam što sam u tom kršu" (M. Selimović)
Magnolija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2003., 14:16   #11
BEGEJ

STARA,
SAMO RECI "MA KO NAS BRE ZAVADI, BAS NAM JE LEPO BILO..." I NEMAS BEDA.....
SREĆNO
angelo eros is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2003., 15:23   #12
evo neko da ti pomogne ko je nedavno bio


viza ti nije potrebna!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mozes kupiti na samoj granici propusnicu koja vrijedi nekih mjesec dana ili vise i kosta 2,5 eura

u samom beogradu sve ti se nudi ,pa sad sta ti volis

ja sam bio u hotelu "royal" ,,ja bi mu dao dvije zvjezdice ali je jako povoljan i u samom centru !! beograda sto je bitno

prijevoz za po beogradu je najpovoljniji !!
taxi ..
start kosta 25 dinara ,a bilo koja relacija te tesko moze kostati vise od 100 dinara
kurs je: 1euro=61 dinar

restoran preporucujem ,posto znam da ti volis fancy mjesta
"kalimegdanska terasa" na samom kalimegdanu

ali postoji legendarna ulica di su sve same poznate kavane s odlicnom muzikom i jelovnikom (ulici se nemogu sjetiti imena ali svi je znaju pa pitaj )

od ostalih mjesta preporucujem i splavi na dunavu
..ako te sta jos interesira pitaj

__________________
skuterii
Eladio is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2003., 15:29   #13
Magnolija, puno hvala! Ti si zbilja često tamo? Ovo sa restoranima u zemunu je definitivno yes - javim kad se vratim kako je bilo.

Eladio, da nisi mislio na Knez Mihajlovu ulicu?
Ufffff baš sam se nabrijala, jedva čekam

Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2003., 16:07   #14
Quote:
Sandra October kaže:

Eladio, da nisi mislio na Knez Mihajlovu ulicu?
Ufffff baš sam se nabrijala, jedva čekam



ne ne..
knez mihajlova je kao u rijeci korzo ..
ili u minchenu marien platz itd.

knez mihajlova ti nije nesto posebno


ova ulica ..mislim da se zove po nuciću ben akibi ili tako nesto..
uglavnom po nekom njihovom poznatom jurnalisti i piscu
to je ulica di zalazi beogradska inteligencija ...iskljucivo su sve same kafane ..

ma kad sam imena pomjesao

preporucam muzej nikole tesle
preporucam kalemegdan
preporucam konak kneginje ljubice
obavezno odi na rucak u "staru tresnju "!!!
...
..
.
uzivaj
__________________
skuterii
Eladio is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2003., 16:25   #15
Quote:
Eladio kaže:

preporucam muzej nikole tesle
preporucam kalemegdan
preporucam konak kneginje ljubice
obavezno odi na rucak u "staru tresnju "!!!
...
..
.
uzivaj [/B]
Oooo pojma nemaš kako planiram uživat, ko malo dijete se veselim hebem ti tko će na posao mislit kraj tolko mjesta za vidit i toliko restorana za pojest nešto u njima... vidimo se po povratku na rubrici 'zdravlje' , tema 'dijeta'
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2003., 18:20   #16
Restorani : Orac i Tri sesira (bar nekada je bio dobar, u blizini je stanovao Djura Jaksic; cova se zakleo da nece vise piti, vraca se kuci u kasne sate pored kafane, dodje do kucnih vrata... zastane i sam sebi kaze: "E, Djuro, posto si tako veliki karakter, pros`o si pored kafane... sad cu da te castim..." he he... Djura je bio genije... slikar, poeta,...)... Na tvrdjavi je bio jedan dobar... mislim da se zvao Singidunum...
O... i Ima dana, Dva bela goluba i Cvetkova kafana...

Knez Mihajlova je nekada bila jaaako lijepa ulica... sada nista posebno...

Ni Skadarlija nije vise ono sto je bila...

Ako volis da citas... pruza ti se odlicna prilika... KUPUJ !!!
Ja sam se zalozila sa jedno dvadesetak...
idiotluci is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2003., 17:08   #17
Hyatt? Jel' to onaj gdje su makli Arkana? Mnogo dobar hotel

Aj' pojedi jednu lepinju s kajmakom i za mene
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2003., 17:20   #18
dogovoreno za lepinju

btw arkan je ubijen u holu hotela “Interkontinental”
__________________
"Sve sam to ja, isitnjen, sav od komadića, od odsjaja, probljesaka, sav od slučajnosti, od neraspoznatih razloga, od smisla koji je postojao pa se zaturio, i sada više ne znam što sam u tom kršu" (M. Selimović)
Magnolija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2003., 15:08   #19
U, jebote, niste lose upuceni.

Za pocetak, izabrali ste najgori mesec za putovanje. Jedino je gori mozda novembar. Jedino sto se konkretno dogadja tada u Bg je FEST, ali i on je sada pomeren na pocetak marta.

Problema neces imati, bar ne bi trebalo. Da, ljudima je drago kada dodje neko iz HR, a to mi je potvrdio i moj prijatelj ZG-canin koji je u Bg cekao Novu godinu.

Za prevoz ti je najbolji taksi, jer je jeftin. Ako procenis da je vozac normalan, mozete poceti i pricu sa njim, ja to stalno radim. Bg taksisti su valjda najkomunilkativnija bica na svetu. Ja stalno pocinjem pitanjem: ima li posla? I onda im se jezik razveze.

Kafici: neko je gore spomenuo Street. Ja se prikljucujem toj preporuci, a to vam je u Dositejevoj ulici, centar grada, ali miran kraj. Dobar je i Red u Skadarliji (mala crvena kucica). Najbolji kokteli su u klubu Ben Akiba u Nusicevoj ulici. Klub je ukusno uredjen, samo je ekipa raznolika i ne svidja mi se bas uvek.

Restorani: Skadarlija je mainstream, ali se ipak tamo dobro jede. U Zemunu imate dva interesantna mesta: Reka i Burence. I jedno i drugo su restorani, ali atmosfera je sjajna i malo netipicna za restoran. Najbolje pljeskavice su kod hotela Moskva, kod Lokija na Dorcolu i kod Mare na Vracaru ili Cuburi, ne znam ni sam.

Dogadjanja: u skoro svakoj knjizari imate Yellow Cab, kao neki vodic kroz desavanja. Moj je savet da jednom odete i u pozoriste, ima sjajnih predstava sa vama vrlo dobro poznatim glumcima. Sta ce tada biti od koncerata, nemam pojma.

Smestaj: nemam pojma, ali ima jeftinijh hotela po centru: Union, Royal...

Sta pogledati: Nema toga mnogo, sve je manje vise u centru, osim Zemuna koji takodje vredi videti. Inace, pocelo je lickanje grada i opet ce to izgledati kao ranije. Ako bude lepo vreme prosetajte se po Kalemegdanu i bacite pogled na Usce. Ako vam je do toga da gledate i ono sto drugi ne gledaju (cime se ja na putovanjima obicno bavim), onda skoknite, tj otputujte do "beogradskog geta"- rubnih blokova na Novom Beogradu.
le coq sportif is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2003., 02:25   #20
Ja sam bio prije nekih 10-ak mjeseci.

S obzirom na to da sam i prije rata odlazio u BG moj prvi dojam kada sam došao prošle godine bio je - sivo i tužno.
Beograd je prije bio prelijep grad , a sada je prljav i neuredan. No daleko od toga da se tamo više nema šta za vidjeti. Obavezno posjeti Kalemegdan.
Dobra strana Beograda je noćni život (bar po mom iskustvu) Puuuuuno više mjesta za izlazak , puno bolji i luđi provod nego u ZG + smiješne cijene.Možeš se napit za lovu s kojom u ZG ne možeš otići ni u WC.


I jedna ispravka krivog navoda
Quote:
u kaficima i restoranima ces uglavnom slusati hrvatsku muziku, ali ne trecerazrednu kao u nasim ugostiteljskim objektima (Magazin, Severina, Graso i sl.),
Iza svakog ugla dočekat će te upravo hrvatski narodnjaci.


Što se tiče srdačnosti , ja sam bio s ljudima koji me dugo poznaju , ali isto moram reći da su se i ostali topili od dragosti. Prevladava priča - Ko nas bre zavadi


P.S
Ako stvarno želiš nezaboravnu avanturu idi u BG kada igraju Zvezda i Partizan

Sretan put
Urpanus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:18.