Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2013., 19:50   #1
Kredit - Organizirana kupnja

Naime, danas su roditelji dobili odobrenje za kredit. Radi se o firmi/poduzeću koje ima sjedišta u Ozaljskoj te Vukovarskoj ulici u Zagrebu.
Reklamiraju se u 24sata te Večernjem listu.
Na obrascu u kojem se spominje odobrenje kredita stoji ime firme, velikim zelenim slovima "Organizirana Kupnja"
Uvjet podizanja kredita je da s u roku 72 sata, nakon potpisivanja predugovora, na račun uplati 7 500 kn, te se tada u roku od 7 dana dobiva obavijest kada i kako lova sjeda na račun, odlazak kod javnog bilježnika i to.

Sada me zanima ima li netko iskustava sa sličnom, ili još bolje istom firmom.
Da se ne bi desilo da oni skupe 50-ak ljudi, svi uplate kroz par dana, pa oni crta fino pokupe stvari i nestanu.
__________________
"Ima onih što im se ne sviđa, da netko može bez novaca.
Još smo tu i još se udara - zajedno stara i nova generacija!"
sku bi du is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 11:01   #2
odgovor

mi čekamo odobrenje za isti taj kredit.. i također su nam napomenuli ta 72 sata što mi je jako čudno, a najviše me brine što se plača unaprijed..
jednostavnije bi bilo da si oni te novce uzmu od kredita. i nebi niko sumnjao u to.. ovako stvarno ispada sumnjivo
zeljkavz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 11:03   #3
u svakom slučaju čemo prvo papire dati odvjetniku koji se razumije u to da ih prouči.. koja je garancija da če oni nas isplatit..
zeljkavz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 16:52   #4
I ja sam također predao papire za kredit i priča je ista kao i kod ostalih da se treba uplatiti postotak po potpisu predugovora, a novci kroz par dana. Također mi je čudno to plaćanje unaprijed, ali ako je netko već realizirao kredit bilo bi dobro da nam prenese svoje iskustvo.
kadettilac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 22:00   #5
Quote:
zeljkavz kaže: Pogledaj post
u svakom slučaju čemo prvo papire dati odvjetniku koji se razumije u to da ih prouči.. koja je garancija da če oni nas isplatit..
Slobodno ovdje podjeliš sa nama što vam je rekao

Quote:
kadettilac kaže: Pogledaj post
I ja sam također predao papire za kredit i priča je ista kao i kod ostalih da se treba uplatiti postotak po potpisu predugovora, a novci kroz par dana. Također mi je čudno to plaćanje unaprijed, ali ako je netko već realizirao kredit bilo bi dobro da nam prenese svoje iskustvo.
Tome sam se i nadao, ali izgleda da nitko nije imao takva iskustva.
Ako se firma pojavila tek nedavno u zg, stvarno se bojim da ne skupe određen broj ljudi i da ne zbrišu.
Koliko sam skužio (i koliko su rekli) produžnica su Mađarske firme, te se radi ulaska u EU, šire na naše tržište. Čak su i telefonom pričali mađarski, to se načulo u uredu preko.

http://www.prevara.info/index.php?op...sk=view&id=292
Dobio sam jedan link, pa evo, zanimljivo za pročitati.
__________________
"Ima onih što im se ne sviđa, da netko može bez novaca.
Još smo tu i još se udara - zajedno stara i nova generacija!"
sku bi du is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2013., 14:14   #6
Pozdrav,

Najizglednije je da će te svi ostati bez tih novaca koje ste uplatili. Nazvao sam oglas baš da vidim o čemu se radi, nije li vam sumnjivo to da oni daju "kredite" sa zaradom od samo 50 % na period od 25 godina!?? To ne možete dobiti niti u jednoj banci.
Za nekakvo "osiguranje" da će te biti redovni platiša uzimaju 4.5 % od iznosa kredita unaprijed i to prije potpisivanja bilo kakvog ugovora kod javnog bilježnika. Sad se pitam koliko netko treba biti naivan i uplatiti im novce a bez ikakve garancije da će dobti kredit!!?? Ljudi NE NASJEDAJTE na takve gluposti !!!
Goran34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2013., 15:04   #7
nikad bolje prevare....nemogu vjerovati dokle ide ljudska naivnost....
revo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 09:21   #8
Nama je rečeno da sve isplate idu tek sa 01.06. i to za sve i to je što meni osobno jako smrdi jer oni do tad nakon pologa mogu jednostavno nestati..
Mirjana 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 14:16   #9
Quote:
Mirjana 27 kaže: Pogledaj post
Nama je rečeno da sve isplate idu tek sa 01.06. i to za sve i to je što meni osobno jako smrdi jer oni do tad nakon pologa mogu jednostavno nestati..
i ja sam bila kod njih..isto su mi rekli,probat ću provjeriti,ali sve mi je to smrdi na prevaru.....

Zadnje uređivanje luka68 : 05.05.2013. at 14:17. Reason: dodat slova
luka68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 17:02   #10
Ovo se iz aviona vidi da je prevara.
_

Organizirana kupnja d.o.o.

Izjava o osnivanju d.o.o. od 06.03.2013. godine.

Osnivači/članovi društva
István Máté, OIB: 91462685487, osobna iskaznica: HR 323756, SPCLEP M.Ciuc, Rumunjska
Rumunjska, Mun. Miercurea Ciuc Jud. Harghita, Str. Plopilor nr. 5
Netzach is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 22:15   #11
Najžalosnije od svega je što će na prijevaru nasjesti bar 50 ljudi.
Ištvanu dosta.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 22:19   #12
Nije mi se dalo nis komentirat prvi dan, mislio sam da covjek pita reda radi, a ono ljudi nasjeli
Daj ljudi nemojte me zezat..unaprijed uplacivati nekom novce da bi vam odobrili kredit?Di zivimo u Zanzibaru?

Na 4.5miljuna ljudi imamo 32 il kolko banaka, poslovnice na svakom koraku, a vi bi isli preko ilegalnih lesinara koji traze lovu unaprijed?

Mislim i banke lihvare na neki nacin, ali bar su u okviru zakona.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 16:08   #13
Thumbs up


Upravo zavrsavam svoju istragu .... jos koji dan pa cu imati sve potrebne informacije o Organiziranoj kupnji, koje cu s radoscu podijeliti s vama.
Na dobrom sam tragu da otkrijem porijeklo cijele priče.

stay tuned!!!
Madjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 16:11   #14
Nevjerojatno... Da se firma zove Organizirani Kriminal d.o.o., opet bi se naslo ljudi koji bi im uplatili novce...
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 20:56   #15
lijepi pozdrav svima! ja sam takoder nasla oglas u novinama, cak sam otisla u njihov ured sa kolegicom svojom,poslusala kaj imaju za reci ali jos iskreno nisam odlucila jel bi isla za tim ili ne, jer mi nije bas svejedno uplatiti 10.000kn i cekati isplatu , sve to stoji da se ide kod javnog biljeznika, sve crno na bjelo ali me muci hrpa stvari, kaj ako se zaj.... sljedecih 25 godina, kaj ako su to zelenasi i samo koriste rupice u nasem zakonu, kako bi netko davao toliki novac bez onih provjera- (meni je muka posuditi ili nekome dati 100kn za pomoc kad i sama nemam bas za razbacivanje, kad i sama gledam da mi djeca imaju svega a kad dode malo visi datum gledam na svaku kunu, znam ako uzmes kredit da si se time obvezao i za vracanje tih novaca, ali?????)- kad sam u bankama pitala za kredite masimum kaj su mi ponudili 60.000kn bez jamaca, a ovo kaj su mi iz organizirane kupnje ponudili 200.000kn bez ikakvog jamca, suduznika i ostalog popratnog nerviranja i gluposti- super!???? dajte jel stvarno to istina da je to sve legalno, jer preljepo zvuci da bi bilo istinito, zasto se to nije sjetio (,,tako djeliti,,) netko od nasih domacih velikana i tajkuna, jel ima koga u hrvatskoj da bi takve firme i njima slicne provjeravao i ganjao ako iznevjere neke ljude (ili se njih ne ganja, a postene ljude idu ganjat za vrlo male novce), kome se uopce obratiti tada za pomoc..... samo pitanja i pitanja, sto mjenjati: grad, banku, drzavu, cijeli zivot ili?????????????????????
anamarija1978 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 22:14   #16
Pošto su d.o.o., a vlasnik Rumunj, mislim da vrlo jednostavno mogu nestat. Firma će ostat dužna, ali vlasnik ne odovara svojim imovinom i može se samo nasmijat. Ako postoje elementi kaznenog dijela prevare, onda ga se može tužiti, ali siguran sam da se i onda može izvući.

Ne kažem da je Organizarana kupnja d.o.o. prijevara, ali tako djeluje.
Bizdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 01:14   #17
https://sudreg.pravosudje.hr/regista..._MBS:080836297

Temeljni kapital od 20.000 kn.
I taj bi trebao nekoga financirati!?

Neozbiljno!!!

Minimalni temeljni kapital za banku je 40.000.000 kn.
Minimalni temeljni kapital za kreditnu uniju je 500.000 kn.
dj108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 22:49   #18
Quote:
Maxxy kaže: Pogledaj post
Nevjerojatno... Da se firma zove Organizirani Kriminal d.o.o., opet bi se naslo ljudi koji bi im uplatili novce...
ili
Oba su jednako prikladna.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 13:09   #19
Quote:
Madjar kaže: Pogledaj post

Upravo zavrsavam svoju istragu .... jos koji dan pa cu imati sve potrebne informacije o Organiziranoj kupnji, koje cu s radoscu podijeliti s vama.
Na dobrom sam tragu da otkrijem porijeklo cijele priče.

stay tuned!!!

Jesi uspio nešto saznati?
Rickie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 14:24   #20
Quote:
Rickie kaže: Pogledaj post
Jesi uspio nešto saznati?
ako ko ima kakve informacije,neka nam javi
luka68 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:21.