Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2014., 00:59   #1601
Quote:
CherryLie kaže: Pogledaj post
Čak i ako je taj profesor, recimo, Stephen Hawking? Apsurdno!
daj se sredi
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2014., 13:13   #1602
Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post
daj se sredi
Nisi odgovorio na moje pitanje.
__________________
Da je ljudski mozak toliko jednostavan da ga možemo shvatiti, mi bismo bili toliko glupi da ga ipak ne bismo shvatili.
CherryLie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2014., 20:00   #1603
Quote:
CherryLie kaže: Pogledaj post
Nisi odgovorio na moje pitanje.
sve sam ti objasnio
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2014., 21:07   #1604
Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post
sve sam ti objasnio
Međutim, nisi odgovorio na moje pitanje. Upuštaš se u raspravu u kojoj ne odgovaraš na pitanja.
__________________
Da je ljudski mozak toliko jednostavan da ga možemo shvatiti, mi bismo bili toliko glupi da ga ipak ne bismo shvatili.
CherryLie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2014., 12:42   #1605
Dosta bi bilo sad.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 18:36   #1606
Nadovezao bih se na temu njemačkog kod Stanke i fizike kod Pinjuha.

Što se tiče njemačkog, smatram da je Stanka profesorica koja se trudi naučiti nas ono što treba, a naš problem je što nas njemački kao predmet ne zanima i što ne pišemo zadaće. Onaj tko želi i ima volju, kod Stanke njemački može izvrsno naučiti. To sad ovisi o pojedincu. Nije istina da je toliko stroga, trudi se izvući iz učenika barem za 2. Problem je jedino što je nama njemački preapstraktan te ne znamo kako bi ga učili, a da samo malo sjednemo, pročitamo par tekstova i riješimo nekoliko zadataka iz radne već bi znali barem osnove, ako ne i više. Njemački je jezik koji jednostavno treba učiti, ponavljati i kontinuirano raditi. Većina se toga ne drži i to je razlog lošim ocjenama, uopće nije stvar u profesoru.

Za razliku od toga, na fizici je druga priča. Istina je da Pinjuh sa svojim stavom i govorom sat fizike učini veoma zanimljivim, no većina učenika njegove izvode samo automatizirano prepisuje u bilježnicu, uopće ne shvaćajući o čemu za tu zapravo radi. (Čast iznimkama.) Zatim to nabubaju napamet i zaborave nakon 2 dana i od toga nitko nema nikakve koristi. Pinjuh je po meni zabavan i bio bi odličan profesor da se okani te dosadne i beskorisne teorije te da se počnemo baviti zadacima i onime što se traži na maturi. Pri rješavanju nekih konkretnih problema učenici bi konačno shvatili čemu služi ta prokleta fizika, budući da ovako nemaju pojma o čemu on blebeće. Smatram da bi omjer zadataka i teorije na fizici trebao biti 80:20, a ne 20:80 kako je kod njega. Inače je čovjek skroz ok, zabavan i zna učiniti sat zanimljivim. A sad, zašto je ta teorija njemu na prvom mjestu, to ne zna nitko osim njega...
Cernunos123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 18:54   #1607
Quote:
Cernunos123 kaže: Pogledaj post
Za razliku od toga, na fizici je druga priča. Istina je da Pinjuh sa svojim stavom i govorom sat fizike učini veoma zanimljivim, no većina učenika njegove izvode samo automatizirano prepisuje u bilježnicu, uopće ne shvaćajući o čemu za tu zapravo radi. (Čast iznimkama.) Zatim to nabubaju napamet i zaborave nakon 2 dana i od toga nitko nema nikakve koristi. Pinjuh je po meni zabavan i bio bi odličan profesor da se okani te dosadne i beskorisne teorije te da se počnemo baviti zadacima i onime što se traži na maturi. Pri rješavanju nekih konkretnih problema učenici bi konačno shvatili čemu služi ta prokleta fizika, budući da ovako nemaju pojma o čemu on blebeće. Smatram da bi omjer zadataka i teorije na fizici trebao biti 80:20, a ne 20:80 kako je kod njega. Inače je čovjek skroz ok, zabavan i zna učiniti sat zanimljivim. A sad, zašto je ta teorija njemu na prvom mjestu, to ne zna nitko osim njega...
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 12:08   #1608
Jedino što mogu reći o Stanki je da ju je na početku cijeli razred mrzio, na kraju smo ju zvali na maturalnu. Realno, mogla je slat na popravni trećinu razreda, na kraju su imali i više od 2. Veći je problem što postoji ta neka averzija prema njemačkom, i sama sam se htjela prebacit u drugi razred jer nisam upala na talijanski, a na kraju mi njem najdraži predmet postao
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 13:24   #1609
Quote:
Lua kaže: Pogledaj post
Jedino što mogu reći o Stanki je da ju je na početku cijeli razred mrzio, na kraju smo ju zvali na maturalnu. Realno, mogla je slat na popravni trećinu razreda, na kraju su imali i više od 2. Veći je problem što postoji ta neka averzija prema njemačkom, i sama sam se htjela prebacit u drugi razred jer nisam upala na talijanski, a na kraju mi njem najdraži predmet postao
Slažem se, iako nisam baš siguran da će mi njemački kroz sljedeće dvije godine postati najdraži predmet.
__________________
Da je ljudski mozak toliko jednostavan da ga možemo shvatiti, mi bismo bili toliko glupi da ga ipak ne bismo shvatili.
CherryLie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 19:26   #1610
Ma nakon 4 god mogu reć da je škola dobra, kom se uči naučit će ,,vi koji sad krecete u prvi raz uživat ćete hehehe )
__________________
_______________________________
TikiFiesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 00:18   #1611
Jel stavljaju popis učenika po razredima na svoju stranicu ?
lethargy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 22:05   #1612
Quote:
lethargy kaže: Pogledaj post
Jel stavljaju popis učenika po razredima na svoju stranicu ?
Mislim da ne. Lilja prvi dan škole proziva po razredima prve razrede.
__________________
Da je ljudski mozak toliko jednostavan da ga možemo shvatiti, mi bismo bili toliko glupi da ga ipak ne bismo shvatili.
CherryLie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 17:23   #1613
TZK u sedmoj

Ja sam ove god upisala 7. gimn, jel mi moze netko reci kakve su profe iz tzk, jesu odvojene cure i decki itd?
Lililili123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 19:17   #1614
Quote:
Lililili123 kaže: Pogledaj post
Ja sam ove god upisala 7. gimn, jel mi moze netko reci kakve su profe iz tzk, jesu odvojene cure i decki itd?
Ne vidim zašto bi se trebala brinuti oko tjelesnog.
Iz tjelesnog imaš 3-4 profesora u školi, nisam siguran. Gregurić mi je razrednica i s njom nemaš problema ako si disciplinirana. Cure i onako imaju određen broj isprika mjesečno zbog menstruacije/PMS-a ili čega već, iako mislim da nema posebnih posljedica ako se i više puta ispričaš. Paradžik je skroz u redu, zna se zezati i razumije svakoga. Ostale ne znam baš, ali čine se okej svi.
__________________
Da je ljudski mozak toliko jednostavan da ga možemo shvatiti, mi bismo bili toliko glupi da ga ipak ne bismo shvatili.
CherryLie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 19:40   #1615
Quote:
CherryLie kaže: Pogledaj post
Ne vidim zašto bi se trebala brinuti oko tjelesnog.
Iz tjelesnog imaš 3-4 profesora u školi, nisam siguran. Gregurić mi je razrednica i s njom nemaš problema ako si disciplinirana. Cure i onako imaju određen broj isprika mjesečno zbog menstruacije/PMS-a ili čega već, iako mislim da nema posebnih posljedica ako se i više puta ispričaš. Paradžik je skroz u redu, zna se zezati i razumije svakoga. Ostale ne znam baš, ali čine se okej svi.
Ma ne brinem, nego me zanima
Nisam bas sportski tip, kad je moja sestra isla u srednju, pod tzkom su isli na kavu !
Ali ta profa vise nije tamo, pa me zanima jel ju zamijenila neka mlada nadobudna
Lililili123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 00:28   #1616
Quote:
Lililili123 kaže: Pogledaj post
Ma ne brinem, nego me zanima
Nisam bas sportski tip, kad je moja sestra isla u srednju, pod tzkom su isli na kavu !
Ali ta profa vise nije tamo, pa me zanima jel ju zamijenila neka mlada nadobudna
Pa pod tjelesnim i možeš ići pod kavu(ne sugeriram ništa ), ali ovisi pod kakvim okolnostima. Često se dogodi to da kada se piše neki jako važan test da više od pola razreda uči za test i ne trenira tjelesni pa onda odu i na kavu ili slično. Što se tiče kava, najčešće ćete biti u Virtu na početku, ali s vremenom skužiš da je Hocus puno bolji pa ti ga odmah predlažem.
__________________
Da je ljudski mozak toliko jednostavan da ga možemo shvatiti, mi bismo bili toliko glupi da ga ipak ne bismo shvatili.
CherryLie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 17:38   #1617
Quote:
CherryLie kaže: Pogledaj post
Pa pod tjelesnim i možeš ići pod kavu(ne sugeriram ništa ), ali ovisi pod kakvim okolnostima. Često se dogodi to da kada se piše neki jako važan test da više od pola razreda uči za test i ne trenira tjelesni pa onda odu i na kavu ili slično. Što se tiče kava, najčešće ćete biti u Virtu na početku, ali s vremenom skužiš da je Hocus puno bolji pa ti ga odmah predlažem.


AAHAHA, hvala na info! Nadam se da ce biti kako kazes
Lililili123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 20:05   #1618
Quote:
Lililili123 kaže: Pogledaj post
AAHAHA, hvala na info! Nadam se da ce biti kako kazes
Ako te zanima još nešto, javi mi se na PM pa ću ti reći; da ne spamamo ovdje.
__________________
Da je ljudski mozak toliko jednostavan da ga možemo shvatiti, mi bismo bili toliko glupi da ga ipak ne bismo shvatili.
CherryLie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 13:11   #1619
Hej, ljudi. Zanima me nekoliko stvari o 7. Cuo sam da je najbolja opca gimnazija u Zagrebu pa bih se htio tamo upisati. Kao prvo, sad cu u 8. razred i nadam se da cu i njega proci s 5.0 tako da cu imati 80 bodova. Koliko je bodova imala prva, a koliko zadnja osoba na listi ove godine? Kao drugo, kakvo je drustvo u skoli? Kakvi su profesori? Hvala na informacijama ;-)
dosadnomije101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 13:16   #1620
Quote:
dosadnomije101 kaže: Pogledaj post
Hej, ljudi. Zanima me nekoliko stvari o 7. Cuo sam da je najbolja opca gimnazija u Zagrebu pa bih se htio tamo upisati. Kao prvo, sad cu u 8. razred i nadam se da cu i njega proci s 5.0 tako da cu imati 80 bodova. Koliko je bodova imala prva, a koliko zadnja osoba na listi ove godine? Kao drugo, kakvo je drustvo u skoli? Kakvi su profesori? Hvala na informacijama ;-)
Za bodove ti ne mogu reći sa sigurnošću jer nisam pratio. Društvo je meni odlično, što ne mora značiti da će svima biti odlično, ali mislim da ne moraš brinuti o tome. Profesori su više-manje dobri i korektni, naravno, opet je ovo subjektivno pa ne mora značiti da će i tebi biti dobri svi, ali eto.
__________________
Da je ljudski mozak toliko jednostavan da ga možemo shvatiti, mi bismo bili toliko glupi da ga ipak ne bismo shvatili.
CherryLie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:16.