Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2013., 12:22   #1621
Imam jedno pitanje. Da li je 37 godina previše za prekvalifikaciju u pomorskog nautičara?
Molim iskreno mišljenje ima li uopće smisla započinjati s obzirom na mogućnost kasnijeg zaposlenja.
__________________
People sleep peaceably in their beds at night only because rough men stand ready to do violence on their behalf.
satko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 13:54   #1622
ako imaš veze na nekoj kompaniji onda nije kasno, ako nemaš, onda je u pricipu pre kasno, malo je kompanija koje bi ukrcale kadeta od 37 godina, možda jadroplov od naših jer oni krcaju svašta, ali opet ako nemaš veze i ako ima kompanija koja će te ukrcat, opet ćeš se načekat
outrager is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 14:11   #1623
Tankerska tone..

Kako komentirate novinske natpise o potonuću najvećeg hrvatskog brodara?
__________________
“Pokvareni ljudi poštuju iz straha; dobri ljudi, iz ljubavi.” Aristotel
Lea Sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 17:07   #1624
Quote:
satko kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje. Da li je 37 godina previše za prekvalifikaciju u pomorskog nautičara?
Molim iskreno mišljenje ima li uopće smisla započinjati s obzirom na mogućnost kasnijeg zaposlenja.
na zalost za sami pocetak ti tvoje znanje i sposobnost ili bilo kakvo do sadasnje iskustvo ne igra apsolutno nikakvu ulogu ne ufaj se ni u skolu taman da si doktor nauka... uostalom zasto bas pomorski nautičar? procitaj temu ''rad na naftnoj platformi'' ako vec nemas nekog bliskog da ti opise situaciju kako eventualno doc do posla... u pomorskoj ili offshore industriji a imaju veliki broj dodirnih tocaka... ako te netko gurne u to sve e onda mozes brzo napredovat stvar sposobnosti i srice... i zapanti vridis onoliko za koliko se mozes prodat...
batelant is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 17:08   #1625
Quote:
Lea Sun kaže: Pogledaj post
Kako komentirate novinske natpise o potonuću najvećeg hrvatskog brodara?
ne komentiran... a koji je to?
batelant is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 16:28   #1626
Quote:
Lea Sun kaže: Pogledaj post
Kako komentirate novinske natpise o potonuću najvećeg hrvatskog brodara?
Može neki link da vidimo to... Da je Tankerska potonula ?

Ne mogu da vjerujem.
Tankerska je sila da bi tek tako preko noći potonula.
Da nisu fer play prema svojim ljudima to je poznato.

Ovo je svakako zanimljivo pitanje.
romyo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 21:46   #1627
Ljudi da vas pitam. Da li je moguće ukrcati se na brod kao električar sa diplomom magistra inženjera računarstva(bivši dipl. ing.)? Ovaj naš zakon je nejasan. Piše da mogu ići svi elektro struke minimalno na srednjoškolskoj razini, a kako vidim i računarstvo spada pod elektro struku jer postoje tehničari za računarstvo.

Zadnje uređivanje saurs : 04.03.2013. at 21:54.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 21:45   #1628
Možeš, ne vidim tu neku dilemu.
Mada nikad ne reci nikad ....

A neznam kako bi bilo da pikiraš na poziciju elektroničar ?
To ti je dosta traženo i dobro plačeno u offshore segmentu.

Svakako se prije toga raspitaj i to konkretno u nekoj firmi. Npr Tankerska ili Atlantska.
Za početak pomorska knjižica i tečaj B2.
romyo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 22:24   #1629
Quote:
romyo kaže: Pogledaj post
Možeš, ne vidim tu neku dilemu.
Mada nikad ne reci nikad ....

A neznam kako bi bilo da pikiraš na poziciju elektroničar ?
To ti je dosta traženo i dobro plačeno u offshore segmentu.

Svakako se prije toga raspitaj i to konkretno u nekoj firmi. Npr Tankerska ili Atlantska.
Za početak pomorska knjižica i tečaj B2.
Pa elektroničar bi bilo idealno, no za to se traži ipak Pomorski fakultet koji školuje isključivo takav kadar. Nešto sam čuo da IT i računarstvo nemaju prođu pa u najgorem slučaju natrag u srednju školu.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 15:12   #1630
Quote:
romyo kaže: Pogledaj post
Može neki link da vidimo to... Da je Tankerska potonula ?

Ne mogu da vjerujem.
Tankerska je sila da bi tek tako preko noći potonula.
Da nisu fer play prema svojim ljudima to je poznato.

Ovo je svakako zanimljivo pitanje.
Slobodna dalmacija..
__________________
“Pokvareni ljudi poštuju iz straha; dobri ljudi, iz ljubavi.” Aristotel
Lea Sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 16:29   #1631
Pozdrav ljudi imam jedno pitanje dali znate možda koje naše agencije krcaju mornare? imam završenu elektro školu za elektronirara, ali pošto je teško nać za odradit asistenturu probao bi makar kao mornar, pa ako znate koju agenciju da uzima mornare bio bi jako zahvalan
Filip145 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 17:03   #1632
http://www.mppi.hr/default.aspx?id=6148
outrager is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 18:09   #1633
Pozdrav

Imam 29. godina, po struci sam ing.vodnog prometa i zelio sam se ukrcati na brod, medutim receno mi je da moram imati zavrsenu pomorsku skolu, te sam prije par mjeseci upisao Pomorsku školu u Rijeci(pomorski nauticar) i zavrsavam skolu. Zanima me hocu li se uspjeti ukrcati na brod(zbog godina, jesam li prestar) i hoce li mi moj faks pomoci u daljnjem zivotu na brodu(ako se ukrcam)? Hvala na odgovoru.
ivangu25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 23:13   #1634
Quote:
ivangu25 kaže: Pogledaj post
Imam 29. godina, po struci sam ing.vodnog prometa i zelio sam se ukrcati na brod, medutim receno mi je da moram imati zavrsenu pomorsku skolu, te sam prije par mjeseci upisao Pomorsku školu u Rijeci(pomorski nauticar) i zavrsavam skolu. Zanima me hocu li se uspjeti ukrcati na brod(zbog godina, jesam li prestar) i hoce li mi moj faks pomoci u daljnjem zivotu na brodu(ako se ukrcam)? Hvala na odgovoru.
ako se s tim faxom nisi moga ukrcat na brod ka kadet onda ga prekrizi za eventualno napredovanje na brodovima priko 3000 GT... a na brodima do 3000 GT mozes bit zap. i sa srednjon skolon...

u svakom slucaju taj ti fax ne vridi u pomorskom svitu... raspitaj se u skoli...

sta se tice godina puno kompanija ima neku dobnu granicu do koje primaju kadete pa cak i casnike... ali ima i onih koji to nemaju stvar srice i kod nasih agenata ''preporuke''...
batelant is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 14:38   #1635
poz

Quote:
batelant kaže: Pogledaj post
ako se s tim faxom nisi moga ukrcat na brod ka kadet onda ga prekrizi za eventualno napredovanje na brodovima priko 3000 GT... a na brodima do 3000 GT mozes bit zap. i sa srednjon skolon...

u svakom slucaju taj ti fax ne vridi u pomorskom svitu... raspitaj se u skoli...

sta se tice godina puno kompanija ima neku dobnu granicu do koje primaju kadete pa cak i casnike... ali ima i onih koji to nemaju stvar srice i kod nasih agenata ''preporuke''...
Hvala, nije mi jasno sto ce mi fakultet onda...
ivangu25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 18:05   #1636
Quote:
ivangu25 kaže: Pogledaj post
Hvala, nije mi jasno sto ce mi fakultet onda...
Od 400.000 nezaposlenih svi oni sa fakultetom se pitaju istu stvar.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 16:48   #1637
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Od 400.000 nezaposlenih svi oni sa fakultetom se pitaju istu stvar.
Znam, samo mi nije jasno, da kojim slucajem odem na brod nitko nece gledati moje zvanje(ing. vodnog prometa), znaci izjednacen sam sa onim koji ima osnovnu skolu ili je nema uopce.
Valjda ce mi pomoci srednja skola koju sad pohadam(nauticar), ali opet nisam zavrsio filozofiju nego dosta srodni fax pomorskome, a opet džabe.
Pohvale forumasu BATELANTU, procitao sam sve postove s foruma, covjek je stvarno aktivan i zna jako puno. pozdrav
ivangu25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 17:42   #1638
Quote:
ivangu25 kaže: Pogledaj post
Znam, samo mi nije jasno, da kojim slucajem odem na brod nitko nece gledati moje zvanje(ing. vodnog prometa), znaci izjednacen sam sa onim koji ima osnovnu skolu ili je nema uopce.
Valjda ce mi pomoci srednja skola koju sad pohadam(nauticar), ali opet nisam zavrsio filozofiju nego dosta srodni fax pomorskome, a opet džabe.
Pohvale forumasu BATELANTU, procitao sam sve postove s foruma, covjek je stvarno aktivan i zna jako puno. pozdrav
asu nemoj me falit nema potribe i puno drugih ljudi daju pametne i korisne info...

da na zalost taj ti fax kako san ti reka ne vridi u pomorskom svitu... zasto? zato jer nije po STCW-u...

http://www.stcw.org/
http://en.wikipedia.org/wiki/STCW
http://www.imo.org/OurWork/HumanElem...onvention.aspx

a po njemu moras udovoljit odredjenim zahjetvima/programu...

to da li je srodan ili ne jako je upitno...
ne znan kakav je program ali cisto sumnjam da si ima navigacije, stabilitet broda, COLREG, GMDSS itd itd...

da kako san ti napisa pomorski nautičar SSS udovoljava STCW-u i mozes s SSS dogurat do zap. broda <3000GT...

placa zap. u offshore-u na brodu <3000GT i zap. broda s visom ili faxom na brodu >3000GT je ista ako ne i veca ovisno o vrsti broda ali to je vec druga prica...
batelant is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 17:59   #1639
Quote:
batelant kaže: Pogledaj post
asu nemoj me falit nema potribe i puno drugih ljudi daju pametne i korisne info...

da na zalost taj ti fax kako san ti reka ne vridi u pomorskom svitu... zasto? zato jer nije po STCW-u...

http://www.stcw.org/
http://en.wikipedia.org/wiki/STCW
http://www.imo.org/OurWork/HumanElem...onvention.aspx

a po njemu moras udovoljit odredjenim zahjetvima/programu...

to da li je srodan ili ne jako je upitno...
ne znan kakav je program ali cisto sumnjam da si ima navigacije, stabilitet broda, COLREG, GMDSS itd itd...

da kako san ti napisa pomorski nautičar SSS udovoljava STCW-u i mozes s SSS dogurat do zap. broda <3000GT...

placa zap. u offshore-u na brodu <3000GT i zap. broda s visom ili faxom na brodu >3000GT je ista ako ne i veca ovisno o vrsti broda ali to je vec druga prica...
Nisam imao te predmete na faxu, a po tvom misljenju, je li bolje da zavrsim srednju i pokusam na brod ili da upisem visu. Pazi na moje godine... tnx, sorry ako te davim, slobodno me otkantaj, ali nemam nikoga pitati.
ivangu25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 16:58   #1640
Znas li ista o rijecnom prometu, tj,. gdje se i kome javiti za plovidbu rijekama, i koji su uvjeti za rad na rijecnim brodovima? tnx
ivangu25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:31.