Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2004., 22:56   #1
kontraceptivne tablete

Ovak cura mi je nedavno pocela uzimat pilule pa me zanima kolko je to u ubit sigurno. E i pošto je ona pušač (vikend,kava) a u uputstvu pise da se nesmije pusit. Kakve su posljedice ako nastavi pušit i kakve veze imaju cigarete sa pilulama.

Pomagajte!!
Donkey Rulz is offline  
Old 13.10.2004., 00:12   #2
pise na uputstvima.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Old 14.10.2004., 13:30   #3
pa ovisi o mnogo cemu. kao npr. koliko ima godina. rizicna skupina je iznad 35 godina, teski pusac, sa tendencijama zacepljenju krvnih sudova u porodici.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Old 14.10.2004., 23:23   #4
To sam si i mislio da ima veze sa krvnim zilama.Jer po uputstvu sve bruji od rijeci konorarno itd..
Kakva je pouzdanost pilula tj dal je 100% ili bar 99% sigurno da nemože zatrudnit?
Donkey Rulz is offline  
Old 14.10.2004., 23:25   #5
ako pije redovno, ne zaboravlja nijednu, sanse su 99,9 % da nece ostati u drugom stanju.

ako zaboravi da popije tabletu jedan dan, onda mora da pazi do slijedeceg ciklusa.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Old 15.10.2004., 08:45   #6
100%sigurna je samo apstinencija.

POmaze ako se tablete uzimaju uvijek u isto vrijeme.
Noemi is offline  
Old 15.10.2004., 11:40   #7
OK!hvala na pomoci
Donkey Rulz is offline  
Old 15.10.2004., 21:11   #8
zbilja ne bi smjela pusit previse i pit tablete...reci joj da smanji bar na 5 na dan...
inace se moze dogodit da joj se krv pocne vise grušati i da dobije plućnu emboliju (začepljenje plućne arterije) ili infarkt mozga ili....
bla bla


stvar je ozbiljna


jesu joj vadili krv i vidjeli kakvo joj je vrijeme zgrušavanja??????????
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Old 16.10.2004., 00:29   #9
Kladila bih se da nisu,danas je do kontracepcijskih tableta lako doci kao do tic-tac bombona.
Noemi is offline  
Old 21.02.2005., 20:22   #10
Unhappy Kontracepcijske tablete - pitanje za stručnjake

Naime, kaj? Pijem Cilest već 2,5 godine. Što je ok, nikakvih nuspojava ni išta slično....nemam problem po pitanju toga, nego!

Sljedeće piše na uputstvima:

"Uporaba oralnih kontraceptiva povezana je sa rizikom nekoliko bolesti, uključujući tromboemboliju, infarkt miokarda i moždani udar. Ovaj statistički značajan rizik povećava se sa dobi, naročito kod teških pušačica (više od 15 do 20 cigareta na dan). Stoga, ženama starijim od 30 godina treba savjetovati da, u svrhu prevencije, ne puše."

Dosad je na istima pisalo "ženama starijim od 35"!!!

Molim one koji se razmu u to da mi pojasne kako to dakle utječe na organizam da možeš dobit infarkt, i što je zaboga tromboembolija? (mrzim kad napišu takva uputstva da laik ne kuži :rollyes: )

Primjetila sam, doduše, sljedeće 2 stvari: više popucanih kapilara na nogama nego prije i masnica mi puno duže zacjeljuje nego prije. E sad, jel ima to kakve veze?



Ja ću poludit...
Crow Jane is offline  
Old 21.02.2005., 20:37   #11
Ovako:

pusenje i hormonalna kontracepcija ne ide zajedno. Povecava se sansa od stvaranja ugruska u krvotoku. Najprije ti moze nastat u dubokim venama na nozi, pa pobegne recimo u pljuca, mozak, etc.

Infarkt srca bi bas mogla dobit na taj nacin, jer je povecano zgrsavanje krvi (kad netko dolazi s dubokom venskom trombozom, pitam dal pusi, uzima kontraceptive, jel mirovao, jel bio ozljedjen, imobiliziran...to su sve rizici).

Ovo s masnicama mislim, da nema veze.

Uglavnom tromboembolija ti je ugrusak u krvi, a mozdani udar i infarkt kao posljedica ugruska .

Prestani pusit .
__________________
You are disturbing me. I'm picking mushrooms.

Zadnje uređivanje Bluegirl : 21.02.2005. at 21:18.
Bluegirl is offline  
Old 21.02.2005., 20:52   #12
...ma šta prestani pušit...prestani koristit kontracepciju...tako ćeš si namaknut razna sranje...od dva zla veće je kontracepcija...
...općenito svaka manipulacija sa hormonskim sustavom nije poželjna, stoga kondom, dijafragma, podvezivanje jajnika ili neka deseta kontracepcijska metoda...ostavi se kontracepcijskih pilula...najgore moguće rješenje...još pogotovo ako u obiteljsko anamnezi imaš pozitivan neki tumor sa strane spolnog trakta...tj. ako ti je neko u familiji imao tumor...

...kontracepcija pilulama, definitivno najgori oblik kontracepcije gledano sa medicinske strane, naravno za ženski spol, za muški idealan...pa vi vidite......ko tu igra na čiju ruku...aj pozdrav...
Alkemija a.k.a. MM is offline  
Old 21.02.2005., 20:58   #13
Quote:
Alkemija a.k.a. MM kaže:


...kontracepcija pilulama, definitivno najgori oblik kontracepcije gledano sa medicinske strane, naravno za ženski spol, za muški idealan...pa vi vidite......ko tu igra na čiju ruku...aj pozdrav...
doktorica si? studiras medicinu?
hana is offline  
Old 21.02.2005., 21:04   #14
Quote:
Alkemija a.k.a. MM kaže:
...ma šta prestani pušit...prestani koristit kontracepciju...tako ćeš si namaknut razna sranje...od dva zla veće je kontracepcija...

mislim da ce ipak prije odapet od pusenja nego od kontracepcije... ako gledamo tako dugorocno...
tepsija is offline  
Old 21.02.2005., 21:15   #15
...muško, studiram...i krivo misliš...ali nek ti bude...
Alkemija a.k.a. MM is offline  
Old 21.02.2005., 21:15   #16
Quote:
Alkemija a.k.a. MM kaže:
još pogotovo ako u obiteljsko anamnezi imaš pozitivan neki tumor sa strane spolnog trakta...tj. ako ti je neko u familiji imao tumor...

Ovo ti je krivo bejbe...osim ako ti u spolni sustav upadaju i dojke, tu je rizik povecan.
__________________
You are disturbing me. I'm picking mushrooms.
Bluegirl is offline  
Old 21.02.2005., 21:15   #17
Quote:
Alkemija a.k.a. MM kaže:

...kontracepcija pilulama, definitivno najgori oblik kontracepcije gledano sa medicinske strane, naravno za ženski spol, za muški idealan...pa vi vidite......ko tu igra na čiju ruku...aj pozdrav...
slazem se!


Studentica is offline  
Old 21.02.2005., 21:16   #18
ali ak biras izmedju metode "vadi prije" i kontracepcijskih biram kotracepciju.
izmedju kondoma i kontracepcije-kondom rules!

pa ko voli nek izvoli
Studentica is offline  
Old 21.02.2005., 21:22   #19
Quote:
Studentica kaže:

izmedju kondoma i kontracepcije-kondom rules!
a nije li kontracepcija sigurnija ?
hana is offline  
Old 21.02.2005., 21:32   #20
...nije bejbi krivo, učestalost nekih karcinoma povećava a nekih smanjuje...pa si vi sve to stavite na vagu i ocjenite što je najbolje za vas...

...ja da sam žena nikad nebi kontracepcijske pilule konzumirao...
Alkemija a.k.a. MM is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:52.