Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2007., 07:55   #61
e, da ima danas za kupiti biološke septičke jame koje vodu vračaju u zemlju
http://www.isea.hr/05Proiz_superplus.asp
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 08:41   #62
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Gradim kuću u Zagrebu.
Danas u vodovodu su mi rekli da prije nego im podenesem zahtjev za priključak vode, trebam napraviti sabirnu jamu - nepropusnu (septičku jamu) i dostaviti atest za istu, naravno + ostala dokumentacija koju imam (građevna dozvola itd.).

Ja i supruga smo sami (zasada), pa vas molim za savjet koju veličinu sabirne jame mi preoručate za napraviti, te da li znate okvirnu cijenu koštanja iste?

Zvao sam jednu firmu na Jankomiru koja ima gotove sabirne jame (betonske) 3,5m3 = 4.600 kn + 800 kn dostava i postavljanje, da li je to puno i da li je to dostatna veličina da je ne moram prazniti svakih 15 dana?
Hvala
Aj mi pošalji broj od tih na Jankomiru please, na PM.
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 13:25   #63
U zagrebu nisu dozvoljene biološke sepičke jame.
Prosjek potrošnje po osobi je cca 150 litara dnevno (odnosno 4.5 m3 mjesečno).
Pražnjenje košta 200kn za 9m3 (ne od vodoopskrbe već od privatnika koji imaju koncesiju).

Ja platio izgradnju 18 m3 15000 kn -> iskop, šalanje, betoniranje s vodonepropusnim betonom (dodan neki aditiv). Jama nije izloirana niti ima drenažu uokolo... ali i ne treba.
prle69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 13:54   #64
Quote:
prle69 kaže: Pogledaj post
U zagrebu nisu dozvoljene biološke sepičke jame.
Baš u gradu Zagrebu ili u cijeloj zagrebackoj zupaniji? Nisam imal pojma o ovome.
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 14:27   #65
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Baš u gradu Zagrebu ili u cijeloj zagrebackoj zupaniji? Nisam imal pojma o ovome.
e sad jel u županij ne znam...uglavno ja kad sam gradio pitao za ponudu ISEAu i oni mi rekli da za Zagreb ne može. ja pitao u Vodoopskrbi i oni mi potvrdili. Dapače rekli da ne smije imati niti pregrade... Pa sam radio nepropusnu...
prle69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 14:30   #66
Quote:
prle69 kaže: Pogledaj post
U zagrebu nisu dozvoljene biološke sepičke jame.
Prosjek potrošnje po osobi je cca 150 litara dnevno (odnosno 4.5 m3 mjesečno).
.
pardon krivi izraz, mislim na biološke pročišćivače II. razine, koji se po novom moraju ugrađivati umjesto nepropusne septičke za obalna područja i za više od 10 korisnika, kad nema gradske kanalizacije
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 14:32   #67
koja je fora u zg?
ne kužim
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 14:35   #68
Quote:
McGrubi kaže: Pogledaj post
koja je fora u zg?
ne kužim
Rekli mi zbog vodozaštitnog područja...
uglavnom onaj tko treba jamu najbolje je da nazove vodoopskrbu i pita... tak je najsigurnije...
prle69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 14:51   #69
Kompletan Zg leži na šoderu u dubini oko 2 m i kad bi svi puštali šekret........a nedaleko je vodocrpilište
Ali ljudi rade ovak: naruće od ovlaštenog cisternu sa atestom, zakopaju istu, pozovu inspekciju i dobe dozvolu. Kasnije probuše rupu da pa nemaju problema sa pražnjenjem! a nitko ih do sada ne traži papire koliko su puta praznili cisternu
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 15:06   #70
hm
a otvorene nepropusne septicke

davno sam gledal neki dokumentarac
jama je nepropusna al je otvorena i u njoj raste neka ko trstika
koju uredno mozes rezat i koristit za kompost
navodno nema smrada kad se ta trstika razraste

ima li ko pojma o tome
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 22:40   #71
Quote:
prle69 kaže: Pogledaj post
Rekli mi zbog vodozaštitnog područja...
uglavnom onaj tko treba jamu najbolje je da nazove vodoopskrbu i pita... tak je najsigurnije...
Ja sam bio kod njih, ali oni kažu to nije propisano. Njima je bitno da je nepropusna i da im se dostavi atest za isto od Zavoda za javno zdrsvatsvo Mirogojska 26, a da li će sabirna jama biti 5 ili 20m3 nije ih briga.
Zato sam i zamolio za iskustva ljudi koji su je radili a ne koji se šveraju da je imaju, a u stvari je nemaju.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 22:53   #72
Quote:
prle69 kaže: Pogledaj post
U zagrebu nisu dozvoljene biološke sepičke jame.
To su i meni rekli i juče i danas u vodovodu. Samo nepropusna dolazi u obzir.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 09:48   #73
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Ja sam bio kod njih, ali oni kažu to nije propisano. Njima je bitno da je nepropusna i da im se dostavi atest za isto od Zavoda za javno zdrsvatsvo Mirogojska 26, a da li će sabirna jama biti 5 ili 20m3 nije ih briga.
Zato sam i zamolio za iskustva ljudi koji su je radili a ne koji se šveraju da je imaju, a u stvari je nemaju.

Ja imam 18m3 - nepropusna. Praznim svaka dva mjeseca. Upšravo toliko i vode potrošim. Pražnjenje 400 kn. Ako te kaj još zanima na PM
prle69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 13:04   #74
Quote:
prle69 kaže: Pogledaj post
Ja imam 18m3 - nepropusna. Praznim svaka dva mjeseca. Upšravo toliko i vode potrošim. Pražnjenje 400 kn. Ako te kaj još zanima na PM
Hvala, puno si mi pomogao.
Onda ću tako i napravit pa sam miran, nabavio sam si danas skicu-projekt pa skupljam ponude od izvođača.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 20:52   #75
od čega napraviti

Quote:
sky cruiser kaže: Pogledaj post
Daj meni još odgovori na moj upit ?
Poštovanje čitam vaše postove nitko ne piše od čega napravit septičku jamu. kod nas se radi od betonskih blokova, a sad novije i od betonskih cjevi promjera 100. KAKVA su vaša iskustva. hvala
kizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 20:57   #76
isea

Quote:
sky cruiser kaže: Pogledaj post
Ta varijanta od isea-e ti je 520 eur+PDV. Znači štediš 10-15.000 kn. samo ne znam koliko je to kvalitetno rješenje. ipak , negdje u dvorištu ostaje ta voda...i da li je to u svim županijama dozvoljeno ?
Da li je ta ISEA provjerena ili ima tko kakvo iskustvo več sa njima imaju sad akciju 1500 litara bio 3700 kuna sa dotavom da li je to isplativo. hvala
kizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 11:40   #77
iskopati grabu, dolje nepropusni beton. u to uvaliti
dvije betonske cijevi 120 cm širine , dužine 100 cm jedna na drugu,
to ponoviti odmah do ove dvije, 2 cijevi istih dimenzija, do ovih,(ispadnu 3 pregrade)
plastične cijevi fi 15 cm, probiti rupe , izlaz vode iz jedne pregrade u drugu 10 cm niže, na izlaze staviti plastična koljena na dolje, premazati 2 put da dihta.
zasipati šoderom okolo. voda prilično čista iz treće pregrade.
život me natjerao...
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 22:06   #78
Quote:
kizon kaže: Pogledaj post
a sad novije i od betonskih cjevi promjera 100. KAKVA su vaša iskustva.
Evo ja se baš spremam takvu napraviti.

Cijevi se kupe gotove sa dnom i poklopcem. Napravio bih 3-komornu, s tim da sadržaj iz treće komore odlazi na šljunak pa preko njega u zemlju.

Još pregovaram s bageristima, jer ipak bi bilo zgodno da kad mi dofuraju kamionom cijevi da ih odmah stave u rupu a ne da ih ja poslije po dvorištu kotrljam...
Bare is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 22:07   #79
Quote:
ruler kaže: Pogledaj post
iskopati grabu, dolje nepropusni beton. u to uvaliti
dvije betonske cijevi 120 cm širine , dužine 100 cm jedna na drugu,
to ponoviti odmah do ove dvije, 2 cijevi istih dimenzija, do ovih,(ispadnu 3 pregrade)
plastične cijevi fi 15 cm, probiti rupe , izlaz vode iz jedne pregrade u drugu 10 cm niže, na izlaze staviti plastična koljena na dolje, premazati 2 put da dihta.
zasipati šoderom okolo. voda prilično čista iz treće pregrade.
život me natjerao...
A ima li treća pregrada dno ?
Bare is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 22:51   #80
Thumbs up malo savjeta iz prakse!!

Vi koji upravo pravite septičke jame obratite pozornost na ovo. Pošto se za septičke jame mora duboko kopati da se postave betonske cijevi naprimjer, brzopleto zasipavanje zemlje donosi kasnije probleme na spoju kanalizacijskih cijevi u septičku jamu. Zemlja se tu oko septičke polako sliježe i dugotrajno tako da tek nakon godinu ili više dođe do konačnog slijeganja oko ulaza u septičku pa dobijete ulegnuče cijevi na ulazu gdje se onda štopa. Zato pri zasipavanju izgrađene septičke jame ne žurite (nedajte to majstoru) nego polako zasipavajte sipkom zejmljom ili pijeskom i vodom malo po malo da se što bolje slegne odmah i prije spajanja sa cijevima kanalizacije. Ako vam se nakon godinu dvije zaštopa korektno postavljena kanalizacija prvo provjeravajte baš tu na ulazu u septičku.
Dobro je da je prelivna cijev iz prve u drugu jamu spuštena koljenom bar metar u prvoj jami da nakupljeni talog (koji pliva) u prvoj jami ne zaštopa taj preljev u drugu jamu.
Haludovo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:15.