Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2006., 13:34   #21
Quote:
Enchantress kaže:
Pročitala sam je ja i imam je kod kuće.
On je samo jedan u nizu autora koji o tome govori. Koliko sam ja shvatila, dr Joseph Murphy polazi od ideje da je podsvest "ravna ploča" i da mi svojim svesnim mislima "urezujemo" određene ideje, principe, zakone koji kasnije privlače odgovarajuća dela na fizičkoj ravni - bilo da je u pitanju naše telo i njegovo zdravlje, bilo da su u pitanju događaji u svetu koji nas okružuje. Tako on smatra da pravilnim razmišljanjem i metodama kreativne vizualizacije možemo izazvati korenite promene u sebi samima i u svetu koji nas okružuje.
Iz svog iskustva bih rekla da je to samo jednim delom moguće i da zavisi od mnogih faktora, a ne samo naše volje. O istinitosti knjige ne bih mogla ništa reći.
Obrnemo li stvar, tj. uzmimo da je podsvijest prava svijest tj. neka točka proboja , a mozak samo procesor, dobivamo ideju jednog općeg polja u kojemu titraju različiti "zapisi"(informacije) koje naš mozak pojedinačno skenira s vremena na vrijeme.

Ima još ideja, ali mi moraju malo sjevnuti . . .
__________________
don't turn away from love
Noor Jehan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 16:23   #22
procitao sam vise knjiga od dr, Murphya i ono što sam ja zakljucio je da ako uspiješ izbaciti sve negativnosti iz misli i svjet oko sebe pocnes promatrati u pozitivnijem svjetlu stvari se nekaoko same od sebe posloze i zivot ti krene u zeljenom smjeru tj, nisi bez problema ali ti pozitivan stav omogucuje vise energije u rjesavanju istih
retrovirus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 07:15   #23
To je upravo ono sto sam pokusala objasniti. A trazeni primjer bi npr. bio - imam frendicu iz djetinjstva s kojom sam izgubila kontakt pocetkom rata. Ona je otisla u neki drugi grad, ja u drugi, moji su se odselili iz rodnog mjesta, njeni isto, nismo se cule 13 godina. Primjenjujuci upute u knjizi zadala sam nasoj zajednickoj svijesti zadatak da je pronadje umjesto mene. Svaku vecer sam zamisljala kako moj telefon zvoni i ona mi se javlja. Bila sam sasvim sigurna da ce se to dogoditi. Rezultat - nakon tjedan dana zazvonio je telefon
Eto, to je samo jedan mali primjer, inace primjenjivo je i na zdravlje, cak i kad covjek potpuno izgubi nadu, ali bit je u potpunom prepustanju i sigurnom uvjerenju da ce se stvari posloziti. Pri tom, zaista se treba potpuno osloboditi negativnih misli, vrijedjanja bilo koga, sumnji, a to je u danasnje vrijeme prilicno tesko postici.
Tenena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 00:29   #24
citala sam, knjiga mi je drama. eh sad koliko je istina to ili ne nezz, pokusaj sam, al isto mislim da sve sve krije u nama, u nasoj podsvijesti i mi sami kao osobe... mocno mi je ono o sugestijama i auto-sugestijama... i knjiga stvarno pomaze, samo se moras cvrsto drzati toga, suprotstaviti svijest svojoj podsvijesti, a to je tesko jako... al et... vrijedi se potrudit
_aurora_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 15:22   #25
da, da

Quote:
Deenah kaže: Pogledaj post
Je li netko pročitao ovu knjigu Josepha Murphya? Zanima me koliko je to sve istina, npr. onaj lik što je našao očevu oporuku ili što već? I ona kojekakva izlječenja? Mislim,to sve skupa što tip tvrdi da je podsvijest praktički svemoguća i sveznajuća?
A kaj da ti velim da sam se odavno sa takvim temama zabavljala i da i deja vu nije ništa drugo nego sijećanje već proživljenog, jer pisalo je tamo da vrijeme je postojalo do jedne godine, a onda su se naši životi opet vratili na početak i već živimo sve ono što smo možda već ne znam koliko puta proživijeli toliko o deja vu. A i deja vu nosi ime po tome što i je već viđeno već proživljeno.
kika105 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 10:35   #26
Jel ima još novih čitatelja?

Znači, ja sam čitala tu knjigu nekoliko puta i jos neke njegove knjige...
Moje iskustvo ...
prvo cu s manama ...
Ne znam koliko ima takvih kao ja... ja mislim da previše, da osjećas taj zar i optimizam onda kad citas i koliko knjiga dugo traje...
a zatim izbljedi...
i to ne vlastitom ne mogućnosću da odrzis taj stav već što ti te afirmacije dijeluju kratko...
ako mjesec dana sebi ponavljas ...
bilo koju afirmaciju, ona ce najjače djelovanje imati prvih 3 puta... poslje toga si imun na nju... to znači da bih kroz život postala imuna na moć podsvjesti jer do nje nebi ništa dopiralo afirmacijama koje se koriste tehnikom (budimo realni) laži sam sebe i vjeruj u svoju laž 100%...

no... kada ne silujes te afirmacije svakodnevno onda se zaista može desiti čudo...


npr; pokušavas li odjednom promjeniti 5 strana svog života... nećeš uspjeti...
no kada te pritisne 1 problem e tada zaista možemo govoriti o čaroliji koja može biti i jeziva koliko funkcionira...


Tako npr;
na rubu si otkaza i sad te pritisne panika kako i gdje naći novi posao...
i tada se prisjetis nekih afirmacija iz knjige...
smiris se... napunis se pozitivnom i ljubavlju.
Isti dan dobis 2 ponude za posao ...
WTF ... ali fakat se tako zbilo.


Znači... moj savjet je da svakodnevno pokusavate biti pozitivni i mjenjati se bez afirmacija, te da obracate pozornost na svakodnevne misli...
tipa...
hodam ulicom i mislim si...
"Joj... mrzim snjeg i zimu "
te sam primjetila da je to bila ekstremno negativna misao , pa sam počela tražiti nešto lijepo u zimi i našla sam brdo lijepih stvari a odjednom mi nije ni bilo tako hladno kao kad sam mrzila zimu...
Zapravo te svakodnevne misli su afirmacije isto...
No ono da svaki dan mantras nešto... ne.. to je silovanje podsvjesti.

Vidiš neku osobu koju ne voliš i pomislis nešto lose, pa se uhvatis u negativnoj misli te ju zamjeni pozitivnom.
A skoro svaki dan bar nešto nam promakne no podsvjesti to ne promiče...


Knjiga ce svakom izmijeniti pogled na svijet...
I da... zaista su moćne ako ne silujete tu moć ...


Tako npr... možete se ozdraviti naći bolje radno mjesto, ljubav tko trazi, bolje prijatelje... i sl...
no ako to sve želiš odjednom...
onda zapravo ništa ne želiš dovoljno jako da ti bude prioritet pa da se posvetis samo tim afirmacijama.
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2019., 09:21   #27
Quote:
smoky 9999 kaže: Pogledaj post
Jel ima još novih čitatelja?


no... kada ne silujes te afirmacije svakodnevno onda se zaista može desiti čudo...


npr; pokušavas li odjednom promjeniti 5 strana svog života... nećeš uspjeti...
no kada te pritisne 1 problem e tada zaista možemo govoriti o čaroliji koja može biti i jeziva koliko funkcionira...


Tako npr;
na rubu si otkaza i sad te pritisne panika kako i gdje naći novi posao...
i tada se prisjetis nekih afirmacija iz knjige...
smiris se... napunis se pozitivnom i ljubavlju.
Isti dan dobis 2 ponude za posao ...
WTF ... ali fakat se tako zbilo.
Upravo to i tako se meni zbilo.
I točno sam se ponašao na takav način.

Upravo krećem potražiti tu knjigu…..
moonwalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2019., 07:52   #28
Quote:
Deenah kaže: Pogledaj post
Je li netko pročitao ovu knjigu Josepha Murphya? Zanima me koliko je to sve istina, npr. onaj lik što je našao očevu oporuku ili što već? I ona kojekakva izlječenja? Mislim,to sve skupa što tip tvrdi da je podsvijest praktički svemoguća i sveznajuća?
Ja sam je čitao i jedna je od top 5 knjiga koje sam pročitao u životu.
Mogu reći iz iskustva da je sigurno istina ono što knjiga iznosi, ali su informacije koje iznosi, malo teže za prodrijeti u isprogramirane umove kakvi su u 95% ljudi.
Ako nisi čitao/la, svakako preporučam jer ovako je teško objasniti i dati samo tako odgovore na tvoja pitanja i ponuditi instant rješenja.
Vjerujem da bi ti trebala biti zanimljiva jer da nemaš temelja za ovakve stvari, ne bi tu ni bio/la.

Quote:
Tenena kaže: Pogledaj post
Filozofija Josepha Murphyja je vrlo jednostavna, a ipak komplicirana utoliko sto je vrlo mali broj ljudi koji je sposoban vjerovati i u potpunosti se predati tom necem nadnaravnom ( u nekim knjigama zove to podsvijest, u nekima beskrajna svemirska energija, u nekima bozanska energija u nama i sl.). Zamisao je otprilike ta da kad imas neki problem (bilo zdravstveni, materijalni, bilo kakav) da taj problem prepustis toj visoj svijesti da ga razrijesi za tebe. Pri tom moras biti apsolutno 100% uvjeren da ce to visa svijest za tebe odraditi potpuno pozitivno ma kako cudni putevi rjesenja bili. Kazem da je komplicirano, jer iskreno, koliko je ljudi u stanju prestati brinuti i prepustiti brigu s punim povjerenjem u nadnaravno? Vrlo, vrlo malo u danasnjem svijetu.
Inace, zaista sam pokusala i tri puta je njegov recept odradio velike stvari za mene. Pa tko voli nek izvoli - pokusati ne kosta nista
Evo, ovo je jako dobar opis. I sam sam više puta to doživio i znam da 100% djeluje.
Jedino se ne slažem da je teško. Teško se samo dovesti do te razine da shvatiš koliko je zapravo jednostavno i lako, a kasnije je uistinu sve lako...no, treba vježbati da bi se došlo do toga...

Quote:
Deenah kaže: Pogledaj post
Koliko dugo ti je trebalo da ti se neki cilj ostvari?
Ovisi najviše o tebi i o tome koliko cilj smatraš "teškim" i koliko mu važnosti pridaješ. No, kad prevaziđeš neke programe koji su ti nametnuti i kad se dovedeš do neke razine da ovo prihvatiš kao gotovu stvar, u pravilu treba relativno kratko vrijeme. Nekad koji dan, nekad koji tjedan, nekad koji mjesec...rijetko kad duže.

Quote:
smoky 9999 kaže: Pogledaj post
no... kada ne silujes te afirmacije svakodnevno onda se zaista može desiti čudo...
Može. Ali afirmacije su u principu najmanje bitne u cijeloj priči. One su solidan "vjetar u leđa" za početnike, ali kasnije shvatiš da su nepotrebne i da je sve puno jednostavnije.
Za one koje više zanima, preporučam fenomenalne knjige iz serijala "Transurfing" (7 knjiga) Vadima Zelanda koje govore o ovom istom, ali je nešto drugačije opisano. Meni je tamo na najbolji način objašnjeno i zahvaljujući njemu sam postigao neke uistinu fantastične rezultate.
Ima i na forumu tema o tome.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:41.