Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2013., 19:21   #81
Quote:
cuttie_123 kaže: Pogledaj post
definitivno jaja, jos kad ih ispeces na svinjskoj masti, mozda malo sira uz to...mene to drzi i vise od 4 sata
I ja to volim pojest kad znam da moram duže bit sita.
Moja kombinacija su 2 jaja + šampinjoni + šareni špek (pa ne dodam masnoće jer ga prvo malo prepržim i taman bude dosta masti za ispeć jaje) i još sa strane koja šnita sira!
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 19:27   #82
dobro, koliko sam vidjela ti si na montiju pa izbjegavas masnoce, ja sam pak lchf-istica pa je kod mene: "samo ti dodaj te masnoce!" mora si svako naci sta mu pase eksperimentirati
cuttie_123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 20:02   #83
Ok, sve i da ne postoje slučajevi poput mene, da nisam jela jaja sama (ne u koaču, piti, itd.) oko 10 godina, opet ostaje pitanje:

Zar je zdravo svaki dan jesti jaja za doručak?
Što jesti u one dane kad NE jedeš jaja, a trebaš jaki doručak?
Stickers is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 20:05   #84
Quote:
Stickers kaže: Pogledaj post
Ok, sve i da ne postoje slučajevi poput mene, da nisam jela jaja sama (ne u koaču, piti, itd.) oko 10 godina, opet ostaje pitanje:

Zar je zdravo svaki dan jesti jaja za doručak?
Što jesti u one dane kad NE jedeš jaja, a trebaš jaki doručak?
Ja se tad najedem zobenih pahuljica sa suhim voćem, sjeckanim bademima i mlijekom. I ok mi je.
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 21:39   #85
al onda opet ima problem kaj su zobene pune ugljikohidrata= šećer= dizanje kolesterola


bemu, velim ti citaj blog i vidjet ces sto se moze za dorucak, ili odi na lchf temu ako te toliko brine kolesterol!
cuttie_123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 21:58   #86
Quote:
cuttie_123 kaže: Pogledaj post
al onda opet ima problem kaj su zobene pune ugljikohidrata= šećer= dizanje kolesterola
Ali su od svih pahuljica najbolji izbor. Imaju oko 60% UH. Možeš pojest i svježeg sira (posnog, običnog...) sa žlicom vrhnja i par šnita šunke
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 22:48   #87
Quote:
Stickers kaže: Pogledaj post
A što bi uopće bilo zdravo za pojesti ujutro a da me drži dobrih 4 sata?
Pahuljice,musli i slična sra.. volim, ali kad doista moram nešto raditi taj dan, želim pojesti nešto pošteno, što će me držati na životu neko vrijeme!
Kupovne muslije i slične gluposti zaboravi. Sam šećer.
Kupi čiste zobene pahuljice, prosene, napravi svoj mix onoga što ti paše. Doručkuj to s punomasnim jogurtom (LF jogurti/mlijeka imaju manje masti na uštrb UH, ne treba ti to) i npr. jabukom i cimetom. Ili radi zobenu kašu, što ti je po volji.
Nadalje, "integralni kruh" iz pekare najčešće ne postoji, većinom je to obojani bijeli, pa ako baš želiš jesti kruh jedi kiseli kruh ili pak pravi sama. Kojekakve salate, tunjevina, piletina, gro povrća su također odličan obrok za početak dana. Domaći namazi od npr. svježeg sira i začina,...
Quote:
cuttie_123 kaže: Pogledaj post
al onda opet ima problem kaj su zobene pune ugljikohidrata= šećer= dizanje kolesterola
!
Čiste zobene pahuljice nemaju šećera. Nisu svi ugljikohidrati šećeri. Dapače, zobene su bogate vlaknima. Vlakna se trpaju pod ugljikohirate. (prema FDA)

OATS, 10g
Energy 38,9 kcal
Protein 1,689 g
Carbs 6,627 g
- Fiber 1,06 g
- Starch 0
- Sugar 0
Fat 0,69 g
Water 0,822g

Izvor: CRON-o-Meter

Zadnje uređivanje 5rich : 16.01.2013. at 22:53.
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 22:53   #88
Quote:
5rich kaže: Pogledaj post
Kupovne muslije i slične gluposti zaboravi. Sam šećer.
Kupi čiste zobene pahuljice, prosene, napravi svoj mix onoga što ti paše. Doručkuj to s punomasnim jogurtom (LF jogurti/mlijeka imaju manje masti na uštrb UH, ne treba ti to) i npr. jabukom i cimetom. Ili radi zobenu kašu, što ti je po volji.
Nadalje, "integralni kruh" iz pekare najčešće ne postoji, većinom je to obojani bijeli, pa ako baš želiš jesti kruh jedi kiseli kruh ili pak pravi sama. Kojekakve salate, tunjevina, piletina, gro povrća su također odličan obrok za početak dana. Domaći namazi od npr. svježeg sira i začina,...


Čiste zobene pahuljice nemaju šećera. Nisu svi ugljikohidrati šećeri. Dapače, zobene su bogate vlaknima. Vlakna se trpaju pod ugljikohirate. (prema FDA)
Nije taj blog jedini izvor informacija, informiraj se malo više.
Nije to jedino mjesto gdje se informiram, al ona je pitala za kolesterol, a tamo je najbolje sazeto.

A sta su zobene nego secer? 50 gr secera, a 10 g vlakana....
cuttie_123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 23:15   #89
Quote:
cuttie_123 kaže: Pogledaj post
Nije to jedino mjesto gdje se informiram, al ona je pitala za kolesterol, a tamo je najbolje sazeto.

A sta su zobene nego secer? 50 gr secera, a 10 g vlakana....
Ja govorim o cjelovitim zobenim pahuljicama, ne mekinjama.
Mekinje imaju šećera, ako se ne varam oko 45 g na 100 g.

Zadnje uređivanje 5rich : 16.01.2013. at 23:20.
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 21:51   #90
Zobene pahuljice (i jecam) sadrze beta glukan koji snizava kolesterol.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 21:55   #91
Dajte naglasite kad polisaharide nazivate secerima, cisto da znamo na sto mislite.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:34.