Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2014., 22:56   #61
Neš mi je upalo u oko kad sam spremala tepih i već 24 sata me žulja, danas mi je moja LOM dala kapi, ja mislila neke za isprati, a kad ono antibiotik Tobrex.. pa zar da kapam antibiotik za to? Glupo mi ići na hitnu, niš se ne vidi u oku i nemam kaj specifično za reć osim da me nešto negdje žulja..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 18:20   #62
Trebalo bi izvrnuti gornju vjeđu (pretpostavljam da je donja izvrnuta i pregledana) i pogledati krije li se tamo moguće strano tijelo te isprati oko fiziološkom otopinom.

Otiđite u hitnu očnu ambulantu pa će Vam to tamo napraviti.

Ako se oko već nečim ispire, onda bi to bila fiziološka otopina ili, eventualno, umjetne suze.

Ako se pokaže strano tijelo, nakon odstranjenja istog, a u slučaju crvenila oka, često se propisuju Tobrex kapi i mast.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 01:25   #63
može li netko usporediti systane ultra i blink intensive?
Nuvola is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 09:23   #64
Quote:
Nuvola kaže: Pogledaj post
može li netko usporediti systane ultra i blink intensive?
Prve su skuplje ali i puno bolje (bar meni).
Imam izrazito suhe oči i nosim leće pa stalno sa sobom nosim kapi.
Od systane ultra mi je vid puno čišći i bistriji
Osim tih koristim još i http://www.livision-optika.com/umjet...ystane-balance i http://www.jgl.hr/hr/proizvodi/oftal...ogram/vizol-s/

__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 10:48   #65
I meni, nema mi do systana iako koštaju oko 100 kn. Jedino nisam skontala baš neku razliku između tih ultra i običnih systane.

Vizol S isto nisu loše, malo su mi bolje nego blink, al su mi lošije od systana. Od njih sa odustala jer me nervira ta pumpica.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 20:22   #66
Dugo se nitko nije javljao pa me zanima da li ima nekih promjena i iskustva u svezi suhog oka.
Suprug trba koristiti umjetne suze..piše nekoliko puta na dan da to radi. Ne piše koliko dugo..zar je to za cijeli život ��
On ne nosi leće..samo naočale za vožnju. Da li može preporuka za neke kapi s nekom normalnom cijenom jer doktor nije reka koje kapi.
Lipi pozdrav iz Splita ��
varijanta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2018., 20:43   #67
Ima tko iskustvo sa Artelac kapima ????
dharma108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2018., 23:09   #68
Quote:
varijanta kaže: Pogledaj post
Dugo se nitko nije javljao pa me zanima da li ima nekih promjena i iskustva u svezi suhog oka.
Suprug trba koristiti umjetne suze..piše nekoliko puta na dan da to radi. Ne piše koliko dugo..zar je to za cijeli život ��
On ne nosi leće..samo naočale za vožnju. Da li može preporuka za neke kapi s nekom normalnom cijenom jer doktor nije reka koje kapi.
Lipi pozdrav iz Splita ��
Meni su Proculin kapi jedine pomogle, 60ak kn su.
lunalumarti is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2020., 12:51   #69
Možete li mi preporučiti neke kapi koje bi poboljšale lipidnu komponentu suznog filma?

Između ove 3 koje bi bile najbolje za tu namjenu?
Systane gel drops
Optive UD
Hyabak

Ili bi preporučili neke desete?
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2020., 17:01   #70
Thealoz Duo
isti proizvođač kao i za Hyabak
neprikosnovena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2020., 12:29   #71
Quote:
neprikosnovena kaže: Pogledaj post
Thealoz Duo
isti proizvođač kao i za Hyabak
hvala ti puno!
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2020., 18:09   #72
Quote:
neprikosnovena kaže: Pogledaj post
Thealoz Duo
isti proizvođač kao i za Hyabak
Još da 10ml ne košta 100+kn (većina kapi od 10ml košta oko 70kn +/. 10kn) bilo bi super.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2020., 20:04   #73
Quote:
Veky kaže: Pogledaj post
Još da 10ml ne košta 100+kn (većina kapi od 10ml košta oko 70kn +/. 10kn) bilo bi super.
a čuj ja na očima baš i ne bih štedjela
neprikosnovena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2020., 20:46   #74
Vidi ovo: Artelac gel, Vismed gel, Thealoz Duo gel, Recugel, Blink kapi, Vizol S kapi, Artelac kapi, i upravo posljednje - Thealoz kapi.
u zadnjih 6 mjeseci na kapi je otišlo preko 2000kn. Nije bitna cifra - bitno je da sam tražio koji gel za noć i koje kapi preko dana mi najviše odgovaraju. Rezime je da su me Artelac kapi pekle i iritirale oko, sve ostale kapi i gelovi su otprilike djelovali podjednako bez obzira na cijenu ili kemijski sastav.

Godine polutvrdih leća su učinile svoje, u 12. mjesecu bio sam na lasiku i prk-u. (svako oko svoj postupak) i trebalo je intenzivno kapati. Nakon 2 mjeseca sve je sjelo na svoje mjesto tj. suhoću od prije operacije. Nije ni postoperativno bila neka suhoća no bio sam poslušan i odradio intenzivno kapanje prema preporuci.

Thealoz jesu među kvalitetnijima ( skupljima), no evo - kažem, radilo se o karbomeru, o thealozi ili nečemu trećem svima im je zajednički natrijev hijaluronat. Neovisno o sastavu, cijeni ili koncentraciji nisam osjetio bitnu razliku, a najviše su mi "legle" Blink intenzive.

Ne znači da netko drugi neće osjetiti razliku ili naći drugog favorita.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2020., 09:07   #75
smijem li čuvati kapi za oči (umjetne suze, obične i noćne - gel) u hladnjaku?

trenutno ih ne koristim jer mi je dobro, nego samo želim da prežive ljeto.

edit: na webu piše da se mogu čuvati u hladnjaku jer većina kapi može biti pohranjena na 4 stupnja, međutim ne znam da li vlaga u hladnjaku može imati loš utjecaj - nadam se da ne može, jedno su vitaminske tablete (koje baš ne podnose vlagu), a drugo su kapi za oči.
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2020., 12:57   #76
Quote:
Royal Red kaže: Pogledaj post
Možete li mi preporučiti neke kapi koje bi poboljšale lipidnu komponentu suznog filma?
Quote:
neprikosnovena kaže: Pogledaj post
Thealoz Duo
isti proizvođač kao i za Hyabak
konačno sam prije tjedan-dva kupila thealoz duo kapi!
to su prve umjetne suze koje mi djeluju!

moj jedini simptom je suzenje lijevog oka. zapravo, u 95% slučajeva, suzi mi samo lijevo oko, u 5% slučajeva suze mi ili oba oka ili samo desno.

TBUT test za lijevo oko mi je 3, a za desno 8 (sekundi). što prilično objašnjava situaciju. dr je rekao da inače ne vidi takvu razliku između desnog i lijevog oka. za lijevo je rekao da suzni film počinje pucati čak već nakon 2 sekunde.
puca jer ima premalo lipida u suznom filmu.

nemam druge simptome suhog oka, nemam neugodu u oku, ništa, samo suzenje. i svi ostali testovi za suho oko su bili uredni, osim tog TBUT testa.

umjetne suze koje sam prije isprobavala mi nisu apsolutno ništa djelovale, ni sekunde. čak mislim da mi je bilo gore nakon njih (optive plus, systane gel drops i još neke kojih se ne sjećam).
thealoz duo mi počne djelovati nakon 4 minute i djeluje satima…nekad i pola dana…prve četiri minute od kad ukupam jednu kap još mi suzi oko (možda čak i pojačano). nakon toga suzenje u potpunosti prestaje.

planiram početi piti hijaluronsku kiselinu i oralno jer je neko istraživanje pokazalo da je efikasnija nego topikalno.
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2020., 21:20   #77
Pozz

Kapi za oči Acidi Borici 3% je li se smiju koristiti ako su mi od kraja 5-og mjeseca? znam da na kutiji piše da se bace kad prođe 4 tjedna od
otvaranja, imam cijelu bočicu skoro, malo sam koristio i čvrsto su zatvorene ... neotvorene piše da vrijede do 2022 g. , imam i još jednu
veliku bocu, ali i ta je načeta.

I da nije za oko, nego bi za uho par puta koristio, malo sam prpao prstom, pa samo za dezinfekciju, to mi uvijek pomogne.

Znam da su jeftine i bez recepta, ali eto da pitam, jer 4 tjedna za čas prođe, pa da znam za ubuduće.
__________________
Things end but memories last forever
Stranger FX is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2022., 10:00   #78
crvenilo očiju

Pozdrav,
ne nosim leće ni naočale, pa nemam iskustva sa kapima, osim visinama. Ali u zadnje vrijeme mi se dogodi da me peku oči kad ih stavim. Zašto ih koristim - najčešće samo ujutro jer mi oči budu crvene nakon spavanja, ili poslije kupanja kad su full crvene... tako da su visine bile valjda opcija broj 1, tj. uvijek mi to prodaju u ljekarni.

Znam da postoje kapi koje traju dulje, ALI da li saniraju crvenilo i koje su to kapi?
Hvala na savjetima.
spooky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2023., 21:04   #79
Može pomoć ljudi,

imam problem sa lijevim okom da mi se iz nekog razloga počne crvenit (kao da je krvavo) jednom/dva put godišnje. Mali milijun puta sam bio kod okuliste, na očnoj hitnoj, ne znam gdje sve ne .. oni to vode kao neku upalu, ne znaju ni sami zbog čega nastaje, dobijem tobrex ili maxitrol kapi i to kroz tjedan dana prođe. No, zadnji put kad sam bio na očnoj hitnoj u Vinogradskoj i dobio po xy put klasičnu terapiju gornjih kapi, na moj slučajan spomen doktorici da idući dan imam nešto na poslu zbog čega mi je koma što je baš sad oko tako crveno ("krvavo") ona je izvadila neke žute kapi koje su žute doslovno kao žuta boja i za pola sata oko se skroz pročistilo, zna li netko o kakvim se to kapima radi? Znači to je toliko žuto da pošto je kapnula malo previše i procurilo mi po faci ja sam 10min u wc-u prao tu žutu boju sa lica i skidao to - no kapi su zaista odradile svoj posao i oči su za pola sata bile potpuno potpuno čiste, iako sam i dalje morao kapati maxitrol čisto zbog upale koja je i dalje bila prisutna samo se nije toliko primijetila jer se samo oko pročistilo. Imamo li ovdje kakvog doktora/doktoricu da kaže kakve su to čudesne kapi u pitanju, pričam sada kao da je neki sci-fi u pitanju no meni je zaista to bilo sci-fi jer obično se sa time mučim cijeli tjedan da se oko skroz pročisti?
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2023., 21:17   #80
Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
Može pomoć ljudi,

imam problem sa lijevim okom da mi se iz nekog razloga počne crvenit (kao da je krvavo) jednom/dva put godišnje. Mali milijun puta sam bio kod okuliste, na očnoj hitnoj, ne znam gdje sve ne .. oni to vode kao neku upalu, ne znaju ni sami zbog čega nastaje, dobijem tobrex ili maxitrol kapi i to kroz tjedan dana prođe. No, zadnji put kad sam bio na očnoj hitnoj u Vinogradskoj i dobio po xy put klasičnu terapiju gornjih kapi, na moj slučajan spomen doktorici da idući dan imam nešto na poslu zbog čega mi je koma što je baš sad oko tako crveno ("krvavo") ona je izvadila neke žute kapi koje su žute doslovno kao žuta boja i za pola sata oko se skroz pročistilo, zna li netko o kakvim se to kapima radi? Znači to je toliko žuto da pošto je kapnula malo previše i procurilo mi po faci ja sam 10min u wc-u prao tu žutu boju sa lica i skidao to - no kapi su zaista odradile svoj posao i oči su za pola sata bile potpuno potpuno čiste, iako sam i dalje morao kapati maxitrol čisto zbog upale koja je i dalje bila prisutna samo se nije toliko primijetila jer se oko pročistilo. Imamo li ovdje kakvog doktora/doktoricu da kaže kakve su to čudesne kapi u pitanju, pričam sada kao da je neki sci-fi u pitanju no meni je zaista to bilo sci-fi jer obično se sa time mučim cijeli tjedan da se oko skroz pročisti?

Meni su kapali žutu tekućinu kad su radili pregled oka, ali mislim da su kapali i jos nesto, jer nakon toga nisam nista vidio par sati..sve bilo mutno. Mozda su te tvoje kapi suprotno od ovih koje su meni dali, ili neke ‘magične kapi’ koje saniraju crvenilo.. da je doktorica fer, dala bi ti tu bočicu da se poslužiš po potrebi..ionako to plaćaš od doprinosa.

U svakom slučaju preporučam Proculin umjesto Visina
spooky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:20.