Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2014., 11:55   #1701
mislim da uvođenje katetera boli vise od icega

ja operirala nogu, dobila epi, ali nisam dobila kateter. hm.
keiTee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 12:08   #1702
Quote:
keiTee kaže: Pogledaj post
mislim da uvođenje katetera boli vise od icega

ja operirala nogu, dobila epi, ali nisam dobila kateter. hm.
pa kad ti daju epi ni ne osjetis stavljanje katatera.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
Ani O is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 15:02   #1703
Zašto misliš da uvođenje katetera boli? Nije me bolilo ništa. Ne znam je li zbog epi, ali ni inače nisam dojma da to boli. Pa nije to crijevo za vrt zalijevati.
bandera is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 15:05   #1704
Uostalom, ideš roditi. Trebaš nešto veličine dinje pritisnuti kroz zdjelicu a o ostalim stvarima da i ne govorim i tebe brine kateter promjera par milimetara.
bandera is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 15:41   #1705
pusti

razmisljam o svemu, samo da ne o onom o cemu bi trebala
keiTee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 15:47   #1706
Ja sam rodila, a svejedno mi je kateter i dalje nešto što mi je brrr i mislim da je bolno. Tako da
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 16:29   #1707
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Ja sam rodila, a svejedno mi je kateter i dalje nešto što mi je brrr i mislim da je bolno. Tako da
Misliti i znati...
Inače postoji gel za kateter koji u sebi ima lokalni anestetik.
Nisam probala na živo ali uvjerena sam da ne boli. Barem ne jako.
Edit: malo guglam i žene kažu da ih je bolilo, ali ne i kod epiduralne. Ja se nadam da te neće boljeti. Na prvom porodu nisam dobila kateter niti sam uzela tražila epiduralnu.
bandera is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 16:38   #1708
ja sam dobila epi i uopce se ne sicam tog katetera al sicam se klistira
__________________
Padnem. Ustanem. Popravim krunu. Nikad ne odustanem!
vedrana84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 19:03   #1709
Ja sam imala epi i ako ću opet roditi, nadam se da ću je opet dobiti!

Pitali su me koliko imam kg i koliko sam visoka, uzeli mi krv pa prema tome dozirali, trudove nisam osjećala, a trudove pred izgon sam osjetila, bolili su, ali vjerujem da je to ništa naspram onoga kako boli bez epi!

Kateter nisam dobila nego bi mi stavili ispod guze patku za popiškit il tak nekaj

Uglavnom, ja sam super zadovoljna bila, slušala muziku, drijemala i tako...čekala porod
happy smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 22:47   #1710
Epiduralna

ipak se odlucila za epi.

zasto?

jer sam se prepala k'o grlica

i hB da jesam.
preporucam svima!

edit. nisam dobila kateter.

Zadnje uređivanje keiTee : 12.07.2014. at 22:52.
keiTee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2014., 09:08   #1711
Epi nisam - nije bilo ni potrebe i bas sam sretna sto nisam

Kateter jesam - nista posebno

Klistir - isto napuhano, ja sam zamisljala bas to da mi to s vrtnim crijevom rade pa to je mrvicu deblje od slamcice fkt je bezveze


Neznam sto god da su htjeli radit mogli su, bila sam puna adrenalina , vruca, sve mi je bilo super i rodils sam lako i bezbolno, bez rezanja i sl.

Samo se opustite, ne dramit, sve sto bude ce proci
čoksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2014., 09:30   #1712
Ma da ne bi... i ja sam bila opustena, brzo rodila i sve mi bilo super...do onih odvratno jakih trudova. Da su dulje trajali stvarno ne znam kako bih prosla

Iduci put na prvi trud letim u bolnicu i trazim epi

Nije svaka zena jednaka
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 23:36   #1713
Neznam ja sam si zacrtala da je to najveca bol koju cu ikad pretrpjet (fizicka) i ocekivala sam uzas.

Na kraju sam imala srecu da je bilo prelagano, a i da nije - sta mogu? Lezat trpit i cekat da prode.


Meni su sto tisuca puta gori bili hemeroidi 2 mj poslije poroda. To mi je bilo gore od bilo kojeg truda. A desavalo se jel, bar svaki 2 dan. Suze, plac, znoj, zlo. Al dobro to je za drugu temu

Porod je za mene ponos, boli-jebiga
čoksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 23:49   #1714
Pozdrav svima. Nemam iskustva sa epiduralom a polako sam pocela razmisljatj o svom porodu. Cula sam niz prica o anesteziji i pozitivnih i negativnih. Pa bih voljela cuti i neki savjet od Vas mama koje ste se tako porodile? Kakav je osjecaj poslije? Da li je moguce da se dese neke komplikacije sa kicmom (cula sam dosta prica o tome).. Hvala unaprijed. Pozzzz
Helen Rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 18:37   #1715
Termin mi je za 3 dana i imam pitanje o epiduralnoj.cemu toliko zaziranja od nje,ako ne postoje opravdane kontraindikacije,ako se i za carske sve vise primjenjuje spinalna,koja je isto ubod u kraljeznicu? A zar nije i opca anestezija na carskome takoder rizik? Poanta,kod kompletno zdrave zene,zasto se patit ko konj??? Btw,uzela sam u obzir i prednosti i nedostatke,al opet.vani je to najnormalnije dobit,sta mi imamo drukcije maternice od americkih,britanskih,njemackih?
purplequeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 21:29   #1716
Nikakvih posljedica nisam imala niti imam od epi. Isto sam se premisljala bi ili ne bi pa je doktor rekao da on preporuca epi, zasto se patit, ako ne treba

Imate moj post malo iznad
happy smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 22:28   #1717
Quote:
purplequeen kaže: Pogledaj post
Termin mi je za 3 dana i imam pitanje o epiduralnoj.cemu toliko zaziranja od nje,ako ne postoje opravdane kontraindikacije,ako se i za carske sve vise primjenjuje spinalna,koja je isto ubod u kraljeznicu? A zar nije i opca anestezija na carskome takoder rizik? Poanta,kod kompletno zdrave zene,zasto se patit ko konj??? Btw,uzela sam u obzir i prednosti i nedostatke,al opet.vani je to najnormalnije dobit,sta mi imamo drukcije maternice od americkih,britanskih,njemackih?

Kod spinalne je tanja igla i daje se malo drugacije..
Ali da, sve je to rizik - bilo kakva anestezija i porod i operacija..a najvise se zapelo za epiduralnu
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 00:47   #1718
Quote:
purplequeen kaže: Pogledaj post
Termin mi je za 3 dana i imam pitanje o epiduralnoj.cemu toliko zaziranja od nje,ako ne postoje opravdane kontraindikacije,ako se i za carske sve vise primjenjuje spinalna,koja je isto ubod u kraljeznicu? A zar nije i opca anestezija na carskome takoder rizik? Poanta,kod kompletno zdrave zene,zasto se patit ko konj??? Btw,uzela sam u obzir i prednosti i nedostatke,al opet.vani je to najnormalnije dobit,sta mi imamo drukcije maternice od americkih,britanskih,njemackih?
iz raznih razloga... naravno, jedan od njih je i "a kako su žene rađale prije"(taj sam najviše čula) ili "treba pretrpit za svoje dijete! zar ti to ne možeš??" (s tim sam bila popljuvana "samo" jednom . u lice. tko zna koliko su me olajavali iza leđa )...

a ima i normalnih objašnjenja potput žena koje loše reagiraju općenito na anesteziju ili imaju neki drugi medicinski razlog zašto ne žele.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 11:00   #1719
Quote:
purplequeen kaže: Pogledaj post
Termin mi je za 3 dana i imam pitanje o epiduralnoj.cemu toliko zaziranja od nje,ako ne postoje opravdane kontraindikacije,ako se i za carske sve vise primjenjuje spinalna,koja je isto ubod u kraljeznicu? A zar nije i opca anestezija na carskome takoder rizik? Poanta,kod kompletno zdrave zene,zasto se patit ko konj??? Btw,uzela sam u obzir i prednosti i nedostatke,al opet.vani je to najnormalnije dobit,sta mi imamo drukcije maternice od americkih,britanskih,njemackih?
Postoje kontraindikacije i rizici, kao i kod ostalih medicinskih intervencija i lijekova.
Tako mogu i ja reći, kod kompletno zdrave žene i normalnog poroda, čemu epiduralna?
Ali smatram da bi to trebao biti ženin izbor, njeni razlozi i odluka.
Samo zato što ja ne bih, ne znači da mi je netko tko želi epiduralnu neshvatljiv. Ne namećem svoj stav kao jedini ispravan i razumljiv.

Što se tiče toga "vani i kod nas"... što reći. Puno toga se podrazumijeva vani, a kod nas se trebaš na trepavice postaviti da bi dobio tretman kakav se vani smatra normalnim.
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 10:04   #1720
Ja sam mislila da neću tražiti epiduralnu, dok me nije zašarafilo, da sam ih molila da mi ju daju.
Kad se ide na operaciju bruha, nitko ne dovodi u pitanje da li će se dati epiduralna ili ne.
Ako postoji mogućnost, zašto ju ne iskoristiti?
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:04.