Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2011., 13:49   #1
Kako i kada naučiti dijete da zaspe samo u krevetiću

kao sto kaze naslov kako to postići. nas mali ima 1 mj i 20 dana i zaspe ili meni na ciki, ili voznjom u kolicima ili ako ga mm ljulja u narucju.

naime dudu nece nikako...

primjetila sam da sami u kreveticu lakse zaspu djeca na ad pa mame napisite jesu li djeca dojena ili na ad...

meni je nepojmljivo da ga ovako malog ostavljam u krevetu da plače...
ancika is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 13:53   #2
Kad dođe s 15 godina doma mrtav pijan zaspat će sam.
Ne brini.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 13:53   #3
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Kad dođe s 15 godina doma mrtav pijan zaspat će sam.
Ne brini.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 13:54   #4
Moj beba 7 mj. Preferira zaspati na rukama . Ako netko zna tajnu odvikavanja od ruku, slobodno napišite
Mango_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 14:01   #5
mi smo prešli 2 godine, ali sa stajališta da je bio nešto malo na dojenju i nakon par tjedana na ad-u mogu reći da to nema nikakve veze....

moj nikako nije htio spavati u kindaću, zaspivao većinomn na rukama, kolicima manje itd....
vrlo rijetko na krevetu ili u krevetiću (to je morao biti ekstra umoran)
tata ga je više ljuljao i nosio od mene moram priznati, tj. bio je izdržljiviji vremenski

plakao je dosta često po noći (i danas sanja valjda) - ja sam ga stavljala u kindać kad je zaspao ali se nije mogao smiriti u njemu, nego sam ga obavezno morala uzeti par puta po noći kad se probudio .... to mi je postalo teško, pa sam ga prebacila na bračni.
i eto danas spavamo svi 3 na bračnom - kindać stoji spojen s krevetom, mama svaki dan ponavlja kako je umorna i strgana, jer mali dvogodišnjak neće zaspati nigdje osim na meni .... ali koliko god mi je koma ujutro nakon gerile po noći, ne bih ništa mijenjala....

ja plakanje nisam mogla i nisam htjela slušati, jer mi je to bilo koma....
čak je mm rekao u početku jednom da ga malo ostavimo, ali se predomislio nakon 20 sekundi slušanja.
ali svatko radi po vlastitom nahođenju.

bojim se da ti osim ovog s ad-om nisam puno pomogla ...
djeca su jednostavno različita i imaju različit karakter.

edit: sad sam se sjetila, jedino gdje je spavao ko top i to odmah, je bilo jaje kad smo se vozili nekud.... rekla nam pedica da ih smiruje vožnja tj. vibracije... došlo mi je tada da se preselim u auto ...
__________________
while we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Irra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 14:26   #6
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Kad dođe s 15 godina doma mrtav pijan zaspat će sam.
Ne brini.


Inace, sto ti znaci zaspati sam?
Evo, ja ne ocekujem uopce da ce nasa mala zaspati sama sve tamo do skole negdje.
Ako se desi, super, ako ne, ne.
Moja pocica, prebaci se u kindi, drzimo se za ruke, nekad oce da joj pricam pricu nekad kaze mama suti, i onda zaspi dok ju ja mazim po ledjima ili po ruci.
Buduci da se i ja i mm medjusobno cekamo da odemo leci spavati, onda mi je nekako normalno da budemo uz nju dok ne zaspi
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 14:33   #7
ancika, jednostavno nije takva beba koja će zaspati sama, tako sam ja sebi objasnila

Mene malo brine kako će to ići u vrtiću gdje nitko neće ležati pokraj nje, kako će zaspati sama? Dajte neka iskustva!
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 14:33   #8
ja sam uspjela na jedan način dok je bio 4 mjeseca i hvala bogu do sad je sve ok- nunala ga malo na rukama, dala dudu i stavila u kimbić (i stajala pored i čekala), ako bi zaplakao sve bi to ponovila, nekada i po 100000 puta u noći! da se razumijemo, nisam ga ostavljala da plače, jer meni je to grozno.. imala sam svoju taktiku i nekad krvavih i pospanih očiju nunala dizala se i stavljala u kimbić.. nakon par dana buđenja su se postupno prorijedila, i mislim da je bio oko 5mj dok je prospavao cijelu noć.. zahvaljujuč meni i mojoj tvrdoglavoj glavi
__________________
Album
zlatna ivkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 14:34   #9
moji su sad 16mj i zaspu sami na krevtu ili u krevetiću ali mi moramo biti prisutni u sobi.....
curka od samog početka zaspe sama ali uz našu prisutnost a dečko do godine dana na rukama a onda kak je narastao bilo mu je valjda neudobno pa nije htio više na rukama nego je zaspao na krevetu čim bi ga spustila.....
i od tad spavaju oboje na krevetu i to je to....
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 14:41   #10
Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
ancika, jednostavno nije takva beba koja će zaspati sama, tako sam ja sebi objasnila

Mene malo brine kako će to ići u vrtiću gdje nitko neće ležati pokraj nje, kako će zaspati sama? Dajte neka iskustva!
bez brige... zaspat će u vrtiću sama....
sve mame koje su došle kod mene s pričom : joj teta, moje dijete neće to, to i to ili moje dijete nevoli jesti to, to i to.....
odslušam sa smiješkom i nakon par dana kažem: mama vaše dijete jede to, to i to ili vaše dijete hoće to, to i to...
i onda me pitaju pa kako? pa lijepo.... svi to rade pa i on/a.....
u vrtiću su druga pravila, doma druga...
kad u vrtiću bude i spavala sama tebe doma će vozati i dalje ko malog majmuna
navika i zna da joj je dozvoljeno
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 14:47   #11
Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
bez brige... zaspat će u vrtiću sama....
sve mame koje su došle kod mene s pričom : joj teta, moje dijete neće to, to i to ili moje dijete nevoli jesti to, to i to.....
odslušam sa smiješkom i nakon par dana kažem: mama vaše dijete jede to, to i to ili vaše dijete hoće to, to i to...
i onda me pitaju pa kako? pa lijepo.... svi to rade pa i on/a.....
u vrtiću su druga pravila, doma druga...
kad u vrtiću bude i spavala sama tebe doma će vozati i dalje ko malog majmuna
navika i zna da joj je dozvoljeno


Super, nadam se da će tako i biti!
Meni, mm i baki to uspavljivanje nije nakakav problem, naprotiv.
Ali sam već počela razmišljati kako da ju naučim do jeseni, da se lakše uklopi
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 14:50   #12
ma uklopit će se... moj nečak od 7 mjeseci ne spava više u krevetiću i doma urla kad su ga stavljali a u vrtiću od prvog spavanja spava u krevetiću bez problema(sad je već tri godine - ovo pričam za jaslice)
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 15:00   #13
Nema tu nekog zlatnog pravila, mama i dijete najbolje poznaju jedan drugog, samo treba slijediti instinkte i sve će biti super. Pokušati biti opuštena ključ je svega, a i ovo da s 15 zaspu sami (u bilo kojem stanju ) iako sad izgleda daaaleko ipak prođe začas. Uživaj u svojoj bebici jer maženo dijete sigurno nije razmaženo!
mamaodzanata is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 15:05   #14
moj mali s 21 mjesec zaspi sam u krevetiću, prvo sam mu davala ruku kroz rešetke od kinderbeta, pa se polako odmicala i na kraju počela izlaziti iz sobe...uspjelo je...
Kayla3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 15:25   #15
Od prvog dana. Sve kasnije, sve teže. mm i ja nikad V nismo uspavljivali na rukama. Dojila sam ga mjesec i pol, uvijek je zaspao na cici, ja ga stavim u kindić i tu je spavao. Kad smo prešli na ad negdje s 2 mjeseca, pojeo flašicu i u kindić. Naravno da smo imali faze kad je plakao, ali ga nikad nismo dizali iz kindića (osim kad je bolestan narvno). Pomazila sam ga i izašla van. Već jaaaako dugo (sad će godinu dana) on spava čim ga staviš u kinder i mora u sobi biti sam. Kad kod nas netko dođe navečer i vidi kak mi njega stavimo u kinder, poljubimo i izađemo, misli da smo ludi. Meni su ovo rekle mama i sestra i ja to ustvari od njih i gledam kroz život i to je za mene jedino normalno. Neka se nitko ne uvrijedi, i baš mene briga kako drugi, ali nezamislivo mi je s djetetom od godinu dana ležati u sobi i čekati da zaspi Znate kak ono kažu na dohrani... dijete ne zna za sol pa mu je fino i sve neslano. Tak isto dijete ne zna za uspavljivanje na rukama dok mu se to ne pokaže
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 15:26   #16
Meni su svi na početku govorili ne je nunati, nauči ćeš je na ruke i slične gluposti. Uglavno E. je dojena do 4 mj. cijelo to vrijeme sam je nunala i držala na rukama a kada bi zaspala jednostavno bi je stavila u kinderbet. Nakon što smo prešli na AD napravila bi joj bočicu stavila nju u kinderbet, bočicu u usta i podmetnula joj nešto ispod da bočica ne padne i tako je ostavila. Ona bi popapala i zaspala. To smo dugo prakticirale i nije bilo nikakvih problema. Nekada bi znala plakati ali bi je ostavila da plače i zaspala bi. Sada smo u fazi da me ona oko 20 h uhvati za rukicu i pravac do kinderbeta. Čim je stavim odmah zaspi. Mislim nisu sva djeca ista. Nama je dugo trebalo da dođemo do ove faze. Bilo je vremena kada ne bi htjela zaspati i kada bi urlala iz petinih žila. U tom slučaju bi je jednostavno izvadila iz kreveta i pokušala opet za pola sata ili sat. Uglavnom skužila sam da što je starije više se umara i ranije ide spavati, što je i logično jer se više kreće, igra. Kada je bila beba išla je spavati tek oko 22 h.
__________________
26.02.2010. E i 27.07.2012. J. dvije ljubavi.
mikica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 15:36   #17
Quote:
ina22 kaže: Pogledaj post
Neka se nitko ne uvrijedi, i baš mene briga kako drugi, ali nezamislivo mi je s djetetom od godinu dana ležati u sobi i čekati da zaspi Znate kak ono kažu na dohrani... dijete ne zna za sol pa mu je fino i sve neslano. Tak isto dijete ne zna za uspavljivanje na rukama dok mu se to ne pokaže
a, je - moja je do godinu i pol zaspala sama u krevetiću. od tad je počela tražiti da netko leži kraj nje. sad ima tri. ne zaspi sama.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 15:36   #18
Kad sam vidjela naslov mislila sam da imaš veću bebu pa ti više dosadilo uspavljivati

Moj se nikad nije nunao (osim kad su nicali zubi par puta), nego zaspe na cici kraj mene (dok je bio manji), sad pocica, traži dudu i kad mu je stavim okrene se i zaspi kraj mene na krevetu.
Meni to nije problem, ja ga volim maziti dok ne zaspi, to mi je skroz normalno ali problem je kad on spoji cicu i spavanje pa se budi x puta po noći i traži sisati.

Meni bi bilo čudno stavit ga u krevetić i izaći iako bi mi to bilo lakše jer bi mogao zaspati bez mene ponekad. Pa i kad bude veći ok mi je popričat s njim prije spavanja, pomazit ga, poljubiti, pročitati priču..
Pink touch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 15:38   #19
to se i ja pitam kad ce sam zaspat?moj nema sanse, moram ga uspavat uvijek i onda jos nekad kad ga preselim u krevetic ili kolica odmah se probudi,i onda opet ajmo jovo nanovo uspavljivat
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 15:42   #20
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
a, je - moja je do godinu i pol zaspala sama u krevetiću. od tad je počela tražiti da netko leži kraj nje. sad ima tri. ne zaspi sama.
a moguće da će i to tražiti vjerujem da ćemo i to nekako riješiti, da nastavi ipak sam kao i do sada.

Quote:
Pink touch kaže: Pogledaj post
Meni bi bilo čudno stavit ga u krevetić i izaći iako bi mi to bilo lakše jer bi mogao zaspati bez mene ponekad. Pa i kad bude veći ok mi je popričat s njim prije spavanja, pomazit ga, poljubiti, pročitati priču..
Pričamo mi i mazimo se, čitamo slikovnicu, sve to nakon jela i kupanja u dnevnom boravku. Ali njega kad stavimo u kinder, razgovora više nema, onda mu je vrijeme spavanja. Ali on je već i dosta dugo u svojoj sobi, tak da ne možemo ležati skupa i zaspati. Ne znam, možda je to nekome stvarno super. Mi jednostavno ne vidimo čar neku u tome da smo s djetetom na krevetu i gledamo ga kako zaspiva. Pogotovo što su ta zaspivanja uglavnom da i ti moraš žmiriti jer te dijete kontrolira i slično.... Svo maženje obavimo prije, kako dnevnog tako i večernjeg spavanja.
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:39.