Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2009., 22:37   #141
Meni su rekli da ulazim u proračun za sljedeču godinu, ali da ne očekujem prije kraja iduče godine ikakav poziv

Strpljen spašen
brzi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 08:36   #142
Što mislite, svi vi koji ste uključeni u ovo, da li će ekonomska situacija u državi i manjci u proračunu utjecati na projekt? Čitala sam da su kuće za Srbe povratnike i sl. već otkantali, što je praktički pod istim uredima i istim zakonom i procedurom.....ja se već lagano brinem jer tamo gdje mi čekamo zemljište, država se još nije ni upisala a već je trebalo početi na proljeće.....
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 13:09   #143
Ja se ipak nadam da nečemo izvisit, jer zako je važeči, zahtjevi zaprimljeni, a koliko sam ja upučen to i neide sve na teret našeg proračuna nego su u igri i EU ili SAD. Sigurno se bude dulje čekalo nego dosad, ali ako ispunjavaš sve uvjete iz zakona neznam na koji način i roji razlog bi mogli nevest da nas otkantaju.
brzi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 16:53   #144
Joj, dragi moji, čitam vaša dopisivanja sretna jer napokon mogu naći nekoga tko će progovoriti o ovoj temi- naime živim na ppds2, udala sam se prije 2.god. imamo dijete, ja sam iz Rijeke doselila u selo Zadarske županije- i sada me zanima, s obzirom da nositelj ima pravo na 35m2, ostali članovi po 10m2 što je sa činjenicom da mi je muž, dok nismo bili u braku sudjelovao u obnovi sa 10m2 očeve kuće-smanjuje li se njegovo pravo na 25m2 (kako neki tvrde) ili zbog toga u potpunosti gubimo pravo na materijal?
Drugo je pitanje, ako netko nema zemljište 1/1 na sebi, može li dobiti materijal ako ishoduje od (primjerice) bake dozvolu o gradnji- znači na bakinih 45m2 gradimo svoj kat? Zna li itko išta o ovoj tebi, molim vas za pomoć- bilo kakva informacija je dobrodošla jer su službenici zainteresirani za pomoć-nikako!!
hvala unaprijed
IVCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 00:06   #145
Za prvi dio pitanja neznam ništa pa nebih niti nagađao, a što se zemljišta tiče mene su pitali jel sve čisto i 1/1 u zemljišnim knjigama, pa pretpostavljam da tako mora biti.
brzi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 09:29   #146
samo za informaciju(nesluzbena), od ove godine kvadratura za nosioca prava za stambeno zbrinjavanje iznosi 25m2 (do sada 35m2)
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 17:05   #147


Kako, pa za tako nešto bi trebalo mijenjati zakon?!
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 00:06   #148
Quote:
moses kaže: Pogledaj post


Kako, pa za tako nešto bi trebalo mijenjati zakon?!


I ja tako mislim, a i teta u uredu mi je rekla 35 m2 kad sam joj predavao papire ( 01.06. )
brzi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 00:41   #149
evo ja imam jedno pitanje ako netko zna nešto o tome. moj suprug i ja smo prije 3 godine kupili kuću na području posebne državne . kupili smo je na kredit na 20 godina. ljudi od kojih smo je kupili dobili su je u nasljedstvo nakon smrti njihove mame. e sad...toj baki je srušena kuća i obnova joj je napravila ovu u kojoj mi sad živimo. imamo 49 m2 stambenog prostora. mi dakle nismo sudjelovali u obnovi ali smo kupili kuću iz obnove.

zanima me imamo li pravo dobiti materijal za proširenje kuće s obzirom da smo na tom području a od države nismo dobili ništa? ili makar na subvenciju dijela kredita? još da kažem da očekujemo bebicu u jesen,a nemamo baš mjesta. molim ako netko zna išta da mi napiše
marac66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 07:31   #150
drzava te nece stambeno zbrinuti kad imas u svom vlasnistvu nekretninu....a jos manje subvencionirati kamate na postojeci kredit
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 16:31   #151
hvala spooki na odgovoru. zvala sam danas u ministarstvo da ih pitam i kažu eto isto što i ti. a to što je kuća pod hipotekom i što još 17 godina moramo plaćat kredit to se njih ne tiče.
da bar smanje onda kamate na stambene kredite a ne da mi rata raste 100 kn godišnje ko do sada.

kažu da smo trebali kupit plac pa čekat materijal. je, mogli smo i tako, ali ova kuća je bila samo 36 000eur,što je bila super cijena za vrijeme prije 3 godine, u super stanju,s velikim placem ispod, tako da je to bilo relativno jeftino i nismo htjeli propustit priliku. nije nam žao što smo je kupili,samo da je mrvicu veća..
dobro, bilo kako bilo, mi ipak imamo gdje biti pa nema veze. smislit ćemo već nešto za koju godinu dok beba poraste, a dotad ćemo svi dijelit sobu.

eto pozdrav svima i nadam se da ćete i vi doći do svojih kućica. po mogućnosti na lakši način
marac66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2009., 12:19   #152
Bok, mene zanima ako se tko razumije dali ako kupujem kuću na području Vukovara, (sami smo našli kuću, ja i moj budući mužić, oboje smo inače iz Vukovara,trenutno živimo u ZG), dali možemo na neku foru dići kredit preko APN-a?? vidjela sam da su kamate puno povoljnije a kuća je na području PPDS. Sad neznam kakva prava uopće imamo tamo??? Možemo li možda dobiti stan?? Zna li netko možda??
star 69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 14:51   #153
spoki, tko te kontaktira kad je zahtjev odobren i kad treba doći potpisati ugovor? Regionalni ured?
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2009., 10:45   #154
Quote:
moses kaže: Pogledaj post
spoki, tko te kontaktira kad je zahtjev odobren i kad treba doći potpisati ugovor? Regionalni ured?
dodje ti kuci rjesenje iz ministarstva....
kad se sjetim tog dana
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2009., 14:30   #155
Quote:
spoki007 kaže: Pogledaj post
dodje ti kuci rjesenje iz ministarstva....
kad se sjetim tog dana
Hvala! Mogu zamisliti.......jer ja davim ove u općini koji upravo prave novi prostorni plan i rekli su mi da im nismo na listi ....valjda sad tek grade za one koji su predali prije nas..... iako su nam u regionalnom rekli da je sve ok s dokumentacijom i da čekamo da nas kontaktiraju.......
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 22:39   #156
Eh da a s obzirom na trenutnu situaciju bojim se da će to čekanje potraaaaaajati
brzi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 08:38   #157
Quote:
brzi66 kaže: Pogledaj post
Eh da a s obzirom na trenutnu situaciju bojim se da će to čekanje potraaaaaajati
Da, i meni se čini
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 22:29   #158
Zna li netko možda kako se gleda na podrum?

Volio bih raditi podrum a na početku teme je bilo pisano da se tolerira cca 10% povečanje kvadrature od odobrene. Nije jasno kako se u tu računicu uklapaju podrumske prostorije jer ako mi odobre 65 m2 stambenog prostora po gornjoj računici imao bih pravo tražiti 6,5 m2 podruma
brzi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 06:22   #159
podrum ako ti dozvole graditi, financiras dodatnu kvadraturu projektantu,placas materijal za podrum i sve troskove koji izlaze iz povecanja kvadrature/kubikaze (vodni i komunalni doprinosi)
ali sve opet zavisi od dodjeljenog projektanta koji moze i ne mora prihvatiti tvoj zahtjev da gradis podrum.....
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 09:19   #160
I mi smo dobili odgovor u općini da možemo nadograditi tj. uzeti veću kuću, ali naravno o vlastitom trošku.
Ipak mi se čini da ćemo morati odustati od tog projekta. Utvrdili su nam pravo na stambeno zbrinjavanje i to je sve ok, ali dodjela zemljišta ide po prioritetima. Kako nas je samo dvoje, tj. zasad još nemamo djece, ne znam hoće li nas uopće uzeti u obzir prilikom slijedeće dodjele.
Šteta što ne uzimaju u obzir da bi bračni par mlađi od 30 godina mogao vrlo skoro imati djecu, pogotovo kad rješe stambeno pitanje.....
moses is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:51.