Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2004., 21:16   #21
ma dobro, zato se i ide krv vadit i sve te moguce pretrage. ono kad te pika u prst i razmuljava to sto godina, to je cini mi se vrijeme zgrusavanja. ne?
cinca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 22:37   #22
Da, to je to.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 02:52   #23
ajme, pa mija cura to pije već godinu i pol! dobro ih podnosi al sad me ovo uplašilo. što da pije onda za kontracepciju??? HELP!
sims is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 14:28   #24
Quote:
cinca kaže:
ma dobro, zato se i ide krv vadit i sve te moguce pretrage. ono kad te pika u prst i razmuljava to sto godina, to je cini mi se vrijeme zgrusavanja. ne?
ma sve to stoji

ali probajte uzeti neke koje su BAS za kontracepciju

ove imaju 4 puta vecu stopu zgrusavanja

mislim to je osobni izbor ali meni je zao kad vidim da cure to jos piju a znam sto se mojoj prijateljici dogodilo
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2004., 12:34   #25
ok, al meni treba i za ten i takve gluposti, zapravo mi je zena to dala primarno zbog toga.
cinca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2004., 13:01   #26
Quote:
cinca kaže:
ok, al meni treba i za ten i takve gluposti, zapravo mi je zena to dala primarno zbog toga.
I ja sam vec pisala o tome. Nemoj predugo to koristiti. Moj dotur mene kljukao sedam godina s tim. Ten super, linija super, ali mi se noge pocele nadimati i boliti me. Prestala i vec naredni mjesec mi se stanje popravilo. Sad vishe nemam nikakvih problema s nogama. Prestala sam prije godinu dana.
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2004., 14:06   #27
Ja isto povremeno primjećujem čudno naticanje nogu...

Reci iggix, kakvi su ti sad ten i linija? Kako menge?
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2004., 16:52   #28
Quote:
Tinchi kaže:
Ja isto povremeno primjećujem čudno naticanje nogu...

Reci iggix, kakvi su ti sad ten i linija? Kako menge?
Ten je zimi dosta losh, osjetljiva sam na hladnocu. No, za toplijeg vremena nemam nikakvih problema.

Linija je ok - nisam se udebljala, cak sam i izgubila koji kilogram nakon prestajanja.

Menge...E, to je zbilja cudno. Par mjeseci ih skoro ne osjetim, pa onda jednu moram odlezati, budem bolesna, temperatura, grcevi....No, redovne su (srecom).

Da zakljucim: neki simptomi od prije korishtenja Diana su se vratili, no u puno blazem obliku. Nema veze, nije to toliko strashno kao onaj osjecaj vode u nogama, tezine i umora od Diana. Zadnjih godinu dana imam puno vishe energije.

Tinchi, pazi se, ja sam pisala i o svojim problemima s umorom ovdje, organizam gura nekako, ali nece moci uvijek.

Predpostavljam da je i stres i umor u pitanju, ali Diane pripomazu svemu tome, vjeruj mi!
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2004., 17:33   #29
Ma meni je ten i sad dehidriran..

Bitno mi je da mi menge budu uredne ko tebi, drugo neće bit važno.

Ja nisam toliko umorna koliko sam malaksala s glavoboljama i mutnog vida.. Ne mogu dočekat taj utorak da odem doktoru.. Dani mi se fakin sporo vuku.

Možda postoje i drugi razlozi za tu malaksalost, al ja sam si ih u glavi povezala nekako s tim Dianama.

Idem nać stare topice Thanks.
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2004., 18:47   #30


Zbilja se nadam da ce sve to proci i da nije nishta strashno. Javi kako je bilo kod doktora i shto si odlucila.

Ja sam digla ruke od svih pilula, smanjujem pushenje i cistim polako organizam od svih tih otrova....Pripremam tijelo za....
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2004., 18:59   #31
Ma sumnjam da je strašno, priča margaritine frendice je ipak extremniji slučaj.. Mislim, sve je rizik, rizik je i izać iz kuće svako jutro.

Al slažem se da otrove treba smanji na minimum.. Ja sad uspijevam pušit manje od 10 cigareta dnevno..

Ako mislimo isto glede tvoje posebne pripreme tijela - sretno Ja se nadam da ni ja neću s tim imat većih problema jednog dana.. Al sigurno se ne mislim do tad kljukat Dianama. Pa tek mi je 21!
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2004., 19:09   #32
Naravno, slazem se s tobom, cak niti u svom domu nismo bez rizika. Meni je samo jako zao shto mi nitko u mojoj 21. (tad sam pocela s Diane) nitko nije rekao to shto sam saznala prije godinu dana. Bila sam ljuta ko pas. Ok godina - dvije, ali 7....Ipak je 7 godina puno....

Shto se pushenja tice - shishash me - ja sam ovaj tjedan na 15 (cigareta manje tjedno).

I je - mislish dobro. Hvala.
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2004., 19:21   #33
Hehe

Ja sam prešla na jače cigarete... Puno je bolje. Nisu čak ni toliko jače od prijašnjih koliko ih manje popušim. U svakom slučaju sam u plusu. Pokušaj i ti tako. Možda uspije. Ja ću vidjet koliko ću durat na taj način..

Meni su svi doktori 'mudro' šutili kad sam pitala za vrijeme pijenja tableta. Ovaj zadnji koji mi je još naj-ok je čak i rekao da nije problem ako ću ih piti još oho-ho.

To se ništa ne poklapa s onim što piše u kutiji - da se terapija primjenjuje nekoliko mjeseci (!!!)
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 08:56   #34
Uglavnom..

Dr. ne zeli ni cut da prestanem. Ustvari je bio i ljut jer na internetu citam svasta. Radio je uZV i kaze da nisam na terapiji Dianama bilo bi jos gore.

Po njemu je svejedno pijem li ih ja 2 ili 22 godine. A ne znam. Uzrok mojih navedenih smetnji je sasvim deseti - to sam otkrila.. Svejedno nisam mirna.. Ne znam, mozda nemam ipak razloga za brigu.
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 09:53   #35
Quote:
Tinchi kaže:
Uglavnom..

Dr. ne zeli ni cut da prestanem. Ustvari je bio i ljut jer na internetu citam svasta.
Nemam komentara. Kod nas je informirani pacijent stvarno ugrozena vrsta.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 10:14   #36
Quote:
lahor kaže:
Kod nas je informirani pacijent stvarno ugrozena vrsta.
Stvarno....

Tinchi, mozda bi bilo dobro cuti i drugo mishljenje?

Pazi, moj lijecnik i dan - danas tvrdi isto shto i tvoj.
A frendica je dobila jezikovu juhu od svoje lijecnice kad je trazila da joj da Diane. dala joj hrpu sajtova na netu, rekla kako ona to ne daje svojim pacijentima i da joj njena savjest to ne dopushta. I kako je pitanje dana kad ce taj lijek biti zabranjen.
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 11:07   #37
Quote:
iggix kaže:
Stvarno....

Tinchi, mozda bi bilo dobro cuti i drugo mishljenje?

Pazi, moj lijecnik i dan - danas tvrdi isto shto i tvoj.
A frendica je dobila jezikovu juhu od svoje lijecnice kad je trazila da joj da Diane. dala joj hrpu sajtova na netu, rekla kako ona to ne daje svojim pacijentima i da joj njena savjest to ne dopushta. I kako je pitanje dana kad ce taj lijek biti zabranjen.
ah, pa i doktori su razliciti, kao i mi. neki od nas se usudjuju, neki ne. moja sestra je dobila diane od svog ginekologa i pitala ju:" ja sam citala toliko upozorenja o diane."
a ginekolog joj odgovorila:" i ja ih koristim, zar mislis da bih, da je toliki rizik kao sto mediji velicaju?"
eto.
moja sestra ih ipak nije uzela. ali ako ih i neki doktori uzimaju, onda ne moze da me iznenadi i razlicit stav doktora po tom pitanju.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 14:54   #38
Ici cu kod svoje stare dr., ona nije bas za Diane, al me bila zeznula u drugim stvarima pa sam ljuta... Al mislim da je vrijeme da se odljutim. Svakako idem drugi tjedan k njoj! Nema druge. Pa cemo cuti sto ce ona reci. Meni je glupo samoinicijativno prestat..
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 16:28   #39
Quote:
Tinchi kaže:



To se ništa ne poklapa s onim što piše u kutiji - da se terapija primjenjuje nekoliko mjeseci (!!!)
ovo je bit

joj curke nemojte pushiti ako pijete pilule za kontarcepciju

to dvoje je gadna kombinacija

samo zapamtite - UVIJEK preispitajte doktore i trazite bar jos jedno misljenje

i onu su ipak samo ljudi
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 16:53   #40
Sad sam još jednom pročitala... Par mjeseci se koristi samo u slučaju akni.

Ja imam baš dosta cisti NA JAJNICIMA i stalno nastaju nove, sad vidjela na UZV-u, i što ću nego vjerovat čovjeku... Kužiš, on kaže da bi me te ciste opet sjebale da nisam na terapiji Dianama.

Opet bi ten otišao kvragu, dobila bi xx kila, mengu i ovulaciju ne bi imala, dlačice bi rasle ko lude, kužiš kad on tvrdi da je to neizlječivo i genetski! I kom da vjerujem? Kaj, da mi ide vadit jajnike?? to je opet kljukanje hormonima + no kids! Ja ih sad u biti moram pit da bi mi se šansa za trudnoću (jednog dana) održala.. Tako on tvrdi..

Kome da se grčim..? To je isto kao nedavno, vodili smo mačka veterinarki, operirala ga je i naplatila nam masno još dodatne kontrole i lijekove.. A što ti možeš - moraš joj vjerovat i platit, ona je ta koja bi trebala znati, kužite? Isto kao i s ovim, to su hormoni, ja se ne mogu igrat na svoju ruku, ovisim o tim doktorima, plaćam tom privatniku da mi kaže istinu i ono što je najbolje za mene..

ne znam, imate kakav prijedlog konstruktivan?
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:54.