Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2014., 15:24   #4501
jao sad ste me razveselile tak sam se bojala tog šečera i da me ne stavi na djetu
ma ima svega al baš me rastužilo što su ju odbili jer tamo se ne naručuje i nigdje ne piše da se mora doč točno u 7...a i trudnice za ogtt primaju odmah čim dođu i onda svi viču bune se ..ma kaos je tamo skroz
tiinkivinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 20:28   #4502
Evo meni je danas gotov nalaz:

0h - 5.2
1h - 8.1
2h - 6.2

Kaže gin da je malo povišena ova prva vrijednost (za 0.1) i da pripazim na kalorije koje unosim, ali da ne moram raditi nikakve dodatne pretrage. Što bi to onda značilo? Da nemam dijabetes?

Inače sad sam u 31tt i preporučila mi je taj test samo zato što je prošli tjedan na UZV vidjela da beba ima 1750g, a trebala je biti malo manja. Ne znam ni sama što da mislim o tome, a pročitala sam svašta i sve me to samo još više prestrašilo.
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 08:51   #4503
Quote:
MayaG kaže: Pogledaj post
Evo meni je danas gotov nalaz:

0h - 5.2
1h - 8.1
2h - 6.2

Kaže gin da je malo povišena ova prva vrijednost (za 0.1) i da pripazim na kalorije koje unosim, ali da ne moram raditi nikakve dodatne pretrage. Što bi to onda značilo? Da nemam dijabetes?

Inače sad sam u 31tt i preporučila mi je taj test samo zato što je prošli tjedan na UZV vidjela da beba ima 1750g, a trebala je biti malo manja. Ne znam ni sama što da mislim o tome, a pročitala sam svašta i sve me to samo još više prestrašilo.
nemas dijabetes, ne brini se, a i da imas taj gestacijski,to prode nakon poroda.
malo smanji slatkise, kolace i takve stvari. i voce ako ga jako puno jedes.
inace ne moras nista specijalno.
ja imam gd pa s vremena na vrijeme pojedem i sladoled
i da, grozde i kruske su navodno najgore, a sad dolazi to vrijeme, pa nemoj bas maznuti pola kile odjednom. jer je moja sestra isto bila granicna bas zato kaj je na dan pojela kilu grozda.

inace ista drugo posebno ne moras.
vlovrec is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 15:33   #4504
"vlovrec" utješila si me, hvala ti

slatkiše i ne jedem toliko, tu i tamo koju kocku čokolade ili sladoled, ali voća pojedem dosta, a baš grožđe mi je taaako jako fino.
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 19:21   #4505
Da li postoji neka tema s dnevnim menuima? nasla sam staru, ali mi novu ne zeli otvoriti, ne znam sto je.
tipkaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 10:48   #4506
jutros sam radila ogtt i baš sam se iznenadila jer sam očekivala da ću morat popit glukozu, ali ne ... došla sam oko 7, natašte, izvadili su mi jednu epruveticu krvi iz vene, rekli da ostavim urin, odem pojest nekakav slatki doručak i da se vratim za dva sata. pojela sam jednu bananu, dva reda čokolade i popila dva deca gustog soka. vratila sam se oko 9, opet mi izvadili krv iz vene, opet ostavila uzorak urina, i to je to.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 10:57   #4507
Pa to onda nije ogtt.

Ogtt je test opterecenja glukozom, nije to isto kao "slatki dorucak".
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 11:22   #4508
i meni je bilo čudno, pa sam imala puno pitanja i ženska mi je okvirno ovako objasnila: ispijanje glukoze nije nešto šta iko normalan radi doma, pa zašto bi vas testirali na to? to je ka da vam mirimo puls nakon šta vas natjeramo da istrčite 400 metara za manje od minute. otiđite pojest doručak koji je sladak, ali pojedite nešto šta inače jedete. ako jedete čokoladne krafne i pijete čokoladno mliko onda pojedite jednu krafnu i popijte šalicu čokoladnog mlika. ako jedete puno voća onda pojedite neku slatku voćku i popijte voćni sok, ili iskombinirajte bilo šta od onoga šta svakodnevno jedete, a da je slatko. sve to sadrži glukozu, ali ćete je unit u organizam u obliku i količini u kojoj bi to vjerojatno napravili i da niste došli na testiranje, tako ćemo dobit realan rezultat.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 11:27   #4509
Po meni je to glupost.

Ogtt i postoji da se vidi to nekakvo ekstremno opterecenje.

Ovo tvoje mi zvuci kao onaj guk profil ili kak se to vec zove.

Ne znam, ali mislim da ti ovu pretragu mnogi ginekolozi ne bi priznali.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 11:30   #4510
to je onda nesto kao obicno testiranje koje si mi koje imamo gd radimo svaki dan doma.
pa to si si mogla i sama napraviti ako imas aparatic

ja sam na onom normalnom vadenju krvi imala dobre rezultate secera. onaj neki podatak gdje se vidi kakav ti je secer bio u zadnjih 6 mjeseci, a kad ono na ogttu odmah gd.
vlovrec is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 11:35   #4511
sve znam, ali šta ću ... tako ovdi rade svim trudnicama, pa i meni.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 11:36   #4512
A dobro, ako ti tvoj gin to uvazi, onda super.
Ali za guk profil su i referentni intervali drugaciji.

Ajde bas napisi kakav ti je nalaz i koje su ref. vrijednosti.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 11:39   #4513
oću, kad ga dobijem.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 15:01   #4514
ljudi a jer se smije jesti cokolino?

idem sutra kod zubara , opala mi plomba, a stavlja mi neke staklene, koje se stvrdnjavaju 24 sata. a valjda mi u trudnoci niti ne smije stavljati one koje svijetli s onim plavim svjetlom. no, te mi vec dugo ne stavlja.
i sad dogovorim se ja sve sa sestrom da sam na strogom mirovanju i da moram biti expres rijesena. dobro da me upozorila da se prije dobro najedem jer sljedecih 24 sata smijem jesti samo kasastu hranu i ne smijem prati zube. i jos mi vei: znam da to od prije znas, ali prije ako ti je i opala plomba van dosla si drugi dan, pa smo stavili novu, sad se bolje pazi da bezveze jos jednom ne moras doci.

e sad, sta kasasto jesti? prije znam da sam jela cokolino, ali sad sumnjam da prolazi.
juha? pa to me ne zasiti niti pola sata
dajte ideje da ne gladujem bas
vlovrec is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 16:00   #4515
Crni kruh namocen u jogurtu?
Lena_88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 16:51   #4516
Griz bez secera? Razmocene zobene pahuljice u jogurtu/mlijeku?
Cokolino i druga -lina krcati su secerom.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 17:11   #4517
da, imaju dosta šećera, dovoljno je pročitat šta piše na pakiranju.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 08:08   #4518
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Griz bez secera? Razmocene zobene pahuljice u jogurtu/mlijeku?
Cokolino i druga -lina krcati su secerom.
e griz, bravo!

izbjegavam mlijecne proizvode jer me jako napuhavaju pame crijeva bole pa sam izbacila i vocne jogurte koje sam prije pila

kak mi se cini da kraja bum ostala na kruhu i vodi

jucer dobila proljev od juhe koju inace jedem svaki dan. pa necu valjda i to morati izbaciti? ili je sveki nekaj cudno unutra stavila kaj inace ne stavlja?
pa vec sam luda
vlovrec is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 11:17   #4519
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Ajde bas napisi kakav ti je nalaz i koje su ref. vrijednosti.
evo, dobila nalaze ...

natašte:

kK glu. = 4,60 (ref. 3,30-5,60)

u glu. = neg

u ketoni = neg



2 h posli slatkog doručka:

kK glu. = 4,90 (ref. do 8,00)

u glu = neg

u ketoni = neg
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 11:22   #4520
Drago mi je da su ti nalazi dobri, ali to po meni nije bio ogtt.
Fali jedno pikanje nakon sat vremena.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:27.