Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Izbori parlamentarni 2007

Izbori parlamentarni 2007 Sanader vs. Milanović

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2007., 12:56   #1
Lucky Jim
Registrirani korisnik
 
Lucky Jim Avatar
 
Registracija: Dec 2002.
Lokacija: Zagreb
Postova: 3,696
Najznačajniji trenutak kampanje

Evo, za mene su to bili spotovi sa sportašima.

Naravno, ne mislim da su glasačima bili autoritet upućenost sportaša u ekonomske i političke nijanse programa stranaka.
Radilo se o doprinosu imidžu stranke i njegovih glasača.

I pri tom su mi spotovi sa Balićem i Metličićem, Ivaniševićem, Drvišem, Smodlakom i Đogašem bili efektniji od spota s Nikom Kovačem.

Npr., SDP stalno gura strategiju prišivanja HDZ-u imidža stranke starih, zatucanih, nespretnih, "seljaka" koji se nikad nisu makli 10 km od svog sela...

"Subverzivnim" djelovanjem u medijima, posebno za mlade, nastoje izgraditi atmosferu u kojoj je sramota dati glas HDZ-u. Ono, moraš kriti ako misliš glasati za HDZ jer onda nećeš biti "kul" i gospodari "javnog mnijenja" će te ismijati.

A ovim je spotovima predstavljeno jedno suprotno lice - recimo, lice "zaraslog" Balića i njegov drski, ponosni, nepokorovi, pobjednički pogled ravno u kameru.
I onda te spotove usporediš sa spotovima HNS-a sa "spontanim" anketama "slučajnih" prolaznika sa ulice...

Zadnje uređivanje Lucky Jim : 27.11.2007. at 15:25.
Lucky Jim is offline  
Old 27.11.2007., 13:16   #2
Naša Kvačica
Registrirani korisnik
 
Naša Kvačica Avatar
 
Registracija: Feb 2006.
Lokacija: HR HB
Postova: 5,679
Slažem se, ali pošto je naslov teme ipak "trenutak", mislim da je to trenutak završetka utakmice Engleska - Hrvatska, neposredno prije izbora.
__________________
Ćetrdeset ćetri skakaća ćuvaju ćemernu ćupriju i ćućeći ćekaju ćitav dan po ćelopeku ispod košćele kaće se oćitovat...
Naša Kvačica is offline  
Old 27.11.2007., 15:27   #3
Lucky Jim
Registrirani korisnik
 
Lucky Jim Avatar
 
Registracija: Dec 2002.
Lokacija: Zagreb
Postova: 3,696
A može biti, može biti, ali ja sam se više koncentrirao na ono što su smislile i izrežirale stranke i agencije koje su one platili.

Ispada da su sportaši u ovoj kampanji bili kao ova krtica iz tvog avatara na maksimirskoj utakmici s Engleskom - faktor koji nitko nije mogao predvidjeti. Nobody expects the Spanish Inquisition!

Inače, tu je i spot s Drvišem, u kojem se sugerira da su izbori kao boks meč u kojem se svaki krivi korak skupo plaća - izvrstan primjer motiviranja svojih glasača.
Mislim da koga god su za ovaj niz spotova platili, nisu ga preplatili.
Lucky Jim is offline  
Old 27.11.2007., 18:38   #4
liberali
Registrirani korisnik
 
liberali Avatar
 
Registracija: Jun 2007.
Lokacija: Split naj lipji grad na svitu!!
Postova: 1,551
Za mene je to bilo kad je salamander zabranio spot HSP-a kao nekorektan a ja gledam pa se načudit nemogu te Komunisti te Tito, te mariuana, te ovo te ono al zanš onu straru (kurva o poštenju .......)


Za one koji neznaju >> RIVA HSP<<
__________________
Zabranjeni Film - Zašto smo se borili - Kome to istina smeta - Bijelo polje srce moje
liberali is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smajlići su On
[IMG] kôd je Off
HTML kôd je Off

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:20.


Marketing

Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger