Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2007., 17:10   #1
Unhappy Staklo 4 low-e+16+6 float okrenuto naopako

Slucajno sam otkrila da su nam staklo na kliznoj stjeni postavili tako da je deblja strana stakla od 6 mm dosla sa unutrasnje strane dok je ona sa low-e od 4 mm sada sa vanjske strane.

Da li je to ozbiljan problem sto se tice same funkcionalnosti stakla (u smislu njegove toplinske i zvucne izolacije)?

Da li postoji dovoljno veliki razlog zbog kojeg bih trebala traziti da se ova nehoticna pogreska ispravi ili mozda ipak nema smisla da sada oko toga kompliciram?

Molim za pomoc, a posebno one koji se i profesionalno razumeju u tu problematiku. Hvala.
LaaLaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 10:54   #2
ja bi na tvom mjestu tražio montere da ga okrenu, to bar nije neki problem, jedino ako nije zalijepljeno...
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 12:02   #3
Ivan M. hvala na podrsci. Vjerojatno cu stvarno pitati montera da ipak okrene staklo, ako to nije neki veci problem (npr. ako nije zalijepljeno, a mislim da nije).

Inace, bas mi je neobicno da po pitanju ove problematike nitko nema sto za reci.

Meni je recimo cudno, kako se to uopce moglo desiti? Kako to da staklo nije bilo obiljezeno za potrebu montaze, kada vec ima dvije razlicite strane, tj. vanjsku i unutarnju?

Ali najvise od svega me zanima upravo pitanje funkcionalnosti takvog stakla kada je ono pogresno okrenuto. Pa, eto, ako bi netko ipak imao sto reci po tom pitanju, mozda bi se iz toga mogli i nesto nauciti.
LaaLaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 12:47   #4
Quote:
LaaLaa kaže: Pogledaj post
Ivan M. hvala na podrsci. Vjerojatno cu stvarno pitati montera da ipak okrene staklo, ako to nije neki veci problem (npr. ako nije zalijepljeno, a mislim da nije).

Inace, bas mi je neobicno da po pitanju ove problematike nitko nema sto za reci.

Meni je recimo cudno, kako se to uopce moglo desiti? Kako to da staklo nije bilo obiljezeno za potrebu montaze, kada vec ima dvije razlicite strane, tj. vanjsku i unutarnju?

Ali najvise od svega me zanima upravo pitanje funkcionalnosti takvog stakla kada je ono pogresno okrenuto. Pa, eto, ako bi netko ipak imao sto reci po tom pitanju, mozda bi se iz toga mogli i nesto nauciti.
wikipedia...http://en.wikipedia.org/wiki/Low-E

"This often results in more efficient windows because: radiant heat originating from indoors is reflected back inside, thus keeping heat inside in the winter, and infrared radiation from the sun is reflected away, keeping it cooler inside in the summer."

Hoće reći da tebi obrnuto okrenuto staklo po zimi ne drži toplinu u kući i po ljeti propušta toplinu iz vana unuta....uglavnom sve obratno....

pogledaj i http://www.vujic.co.yu/srpski/program_staklo.htm

Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 13:39   #5
Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
wikipedia...http://en.wikipedia.org/wiki/Low-E

"This often results in more efficient windows because: radiant heat originating from indoors is reflected back inside, thus keeping heat inside in the winter, and infrared radiation from the sun is reflected away, keeping it cooler inside in the summer."

Hoće reći da tebi obrnuto okrenuto staklo po zimi ne drži toplinu u kući i po ljeti propušta toplinu iz vana unuta....uglavnom sve obratno....

pogledaj i http://www.vujic.co.yu/srpski/program_staklo.htm

Pozdrav,
Tomislav

To je odgovor koji sam trazila!

Zahvaljujem na tvom trudu i uvjerena sam da ce ovo jednom koristiti i nekom drugom, kao sto sada znaci meni.
LaaLaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 14:29   #6
naopačke okrenuto staklo je poslijedica propusta u proizvodnji, nemar, nepažnja, žurba i slično..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 18:30   #7
vidim, tema je bila aktualna prije dva mjeseca, ali navest cu par informacija pa mozda nekome pomognu...
low-e je viseslojan sustav metalnih oksida koji se aplicira na povrsinu stakla.
zbog niskog faktora emisivnosti vrlo malo toplinske energije prenosi u zracni prostor,vec apsorbira toplinsku energiju (dugovalna zracenja) i provodljivoscu prenosi na staklo na koje je apliciran. preuzetu energiju staklo zraci natrag u smjeru izvora energije.
kod izo stakla ovaj sloj se nanosi na vanjsku stranu unutarnjeg stakla ili na unutarnju stranu vanjskog stakla (dakle u oba slucaja-prema supljini izmedu stakala) ovisno o tome u kojoj se klimatskoj zoni staklo ugraduje.
ukoliko je rijec o hladnoj klimi, gdje je PRIORITET zadrzavanje topline unutarnjeg prostora zimi, slojevi se apliciraju na vanjsku stranu unutarnjeg stakla, kako bi se
jutro is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 18:45   #8
toplinska energija zadrzala u toplijem unutarnjem prostoru i iskoristila suncana energija zimi. ukoliko je rijec o toploj klimi, PRIORITET je sprecavanje pregrijavanja ljeti pa se slojevi apliciraju s unutarnje strane vanjskog stakla tako da vanjsku toplinsku energiju zrace natrag u vanjski prostor...
jutro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:10.