Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2005., 15:51   #81
Neznam jel pametno mazat, nigdje u uputama ne piše da se podmazuje. A u radu sam primjetio da ponekat preskoči u steznoj glavi kad je podmazano..
__________________
BOINC - Rosetta@home
Maky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2005., 18:56   #82
Zakaj ti preskoči, nemam pojima.
Meni su ovo o podmazivanju rekli u servisu, kad su mjenjali četkice prije 2 godine.
Ova moja je BOSH, prije sam imal HILTI od šogora, on mi je rekel da na toj njegovoj štemerici mažem borer sa uljem i tak sam ja delal.
Isto nikad nikakvih problema.
Uostalom, nazovi ovlašteni servis, za svoju makinu, pa buš bil ziher.
fishenwalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2005., 22:32   #83
gruntam što bi bolje bilo a ti bezobrazan.
nek ti krepa onda
__________________
pozdrav svima dobre volje
mrgudi me ne zanimaju
keš is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2005., 22:59   #84
Tko se maže taj se vozi.Obavezno se podmazuju svrdla s tankim slojem masti.Ima specijalnih u servisima,ali dobra je i tot mast,samo tanko.Ako staviš previše iscuri van pa prlja.Potrebno ih je ponekad i očistiti jer skupljaju prašinu.
Heg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2005., 23:16   #85
Znači sigurno se podmazuje. Fak nije mi jasno zašto to nigdje ne piše, a mast kaj sam dobio uz stemericu pise da ide u onaj mehanizam iznad motora, nakon svakih 50 sati rada..
__________________
BOINC - Rosetta@home
Maky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2005., 10:15   #86
Svrdla se naravno podmazuju
Stariji modeli bušilica su imali mali spremnik za mast u prednjoj ručki, neki modeli imaju još dan danas (npr. Hiltti bušilice). Koristi se posebna mast, no u nedostatku iste potpuno će zadovoljiti i klasična tovatna mast.

Kao što su ti rekli - u tankom sloju.

Dakle definitivni odgovor - da, sds i sds+ svrdla se podmazuju (prihvati u steznu glavu)
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2005., 11:22   #87
Nemojmo se zavaravati, trebaš odlučiti za čega ti treba bušilica to ti je osnovno ako je za profi uzmi Makitu ili Bosch a ako je za kućnu upotrebu kupi Einchell ili tako nesto jer za malo posla se super isplate. Imam npr. Ferm brusilicu i bušilicu već 4-5 godina i obje su još u upotrebi a radim sa keramikom, metalom čak se može reći da mi posao prelazi i u profesionalne poslove a i dalje me služe samo treba znati s njima.Netreba biti nasilnik već kao sa ženom (npr.).
sokre33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2005., 22:59   #88
nedavno sam otvorio glavu. sastoji se od kliznih utora,par kuglica,opruga,cilindar.. sve skupa gledajući trebalo bi podmazivati.
__________________
pozdrav svima dobre volje
mrgudi me ne zanimaju
keš is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2005., 13:36   #89
Kako to misliš ne treba nasilno?

Alat mora zadovoljiti u primjeni ono što se od njega očekuje. Dakle, bušilica od 450W se ne može siliti da radi isto kao ona od 850 ili 1250W zar ne? No ako uzmeš bušilicu od 805W jednog i nekog jeftinijeg proizvođača očekujem od obje da odrađuju isti posao apsolutno jednako. No ako ću jednu od njih dvije morati "maziti" onda to nije alat nego igračka.

Za obavnjanje posla trebam alat koji radi, koji će raditi i za koji znam da će raditi kad god ga zatrebam, u suprotnom ga vjerojatno ni ne trebam imati.

Neka svatko odvagne svoje potrebe.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2005., 11:29   #90
Bauhaus jeftilen alati i poslovnost

Priča ide ovako:

Uređivao sam tavan doma pa mi je bilo potrebno nešto za štemanje i bušenje... To je bilo prije dvije godine.
U katalogu Bauhausa našao sam štemericu Alpha tools za 199 kuna na akciji... Pogledam je, izgleda robusno, ali mana joj je da ima 5 kg . Rekoh, 199 kuna, barem će mi ruke ojačati

Zanimljivo je da je na nju garancija 5 godina!!! Tip koji je bio pored police i gledao istu zapitao se na glas jel to garancija vrijedi ak ju čuvaš u ormaru ili ak radiš s njom
Platim na blagajni, potvrdim garanciju ali tamo piše samo 1 godina. Pitam tetu tko je tu lud, a ona kaže da 1 godinu garancija vrijedi za popravak u servisu, a nakon toga još 4 godine Bauhaus garantira za sve Alpha tools alate!

Moš mislit, rekoh, ali 199 kuna je ipak manje od par tisuća kuna

I drmam ja doma, cijela kuća se trese, rušim zidove, stepenice, bušim, a mala radi ko blesava. Mislim si: Dobor sam uložio lovu! Posudio sam je par puta i frendu, raštemao dvije kuće za električnu instalaciju (novogradnja) i na drugoj je počela bacati mast kroz ventilator od motora. Ošo semering...
Nema veze, rastavim je, očistim i radi i dalje ko blesava

Nakon par dana štemanja, nešto se počelo drobiti unutra pa sam je odnio na reklamaciju u Bauhaus....
Isteklo je 2 godine, a ja sam bio znatiželjan da li ta garancija od 5 g. doista vrijedi... Isplatila mi se 10 puta, tak da nije lova u pitanju...

Dođem u Bauhaus i vidim imaju sličnu za 375 kuna na akciji, ista marka i garancija.... sve...
Kaže mi teta... nemamo istu takvu pa vam ne možemo zamijeniti, ali dati ćemo vam bon od 199 kuna i možete izabrati bilo što u trgovini sa ili bez nadoplate!!!

Rekoh, super!!!
Uzeo sam ručni cirkular Alpha tools sa 5 g. garancije!!!

Stvarno hvale vrijedna poslovnost!

2 godine sam imao kao iznajmljen alat badava i vratio ga (tak ispada na kraju)
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2005., 14:08   #91
Hajde da se i to može doživjeti.
Šteta što nema Bauhausa kod nas u Bjelovaru, da se malo smanji Pevčeva bahatost. Kod njega nešto kupiti uz suvislo objašnjenje trgovca i sl. spada u domenu SF. Zdrava konkurencija je uvijek dobro došla
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2005., 15:10   #92
Tja, prodali su par tisuca komada, od toga je samo par vas raubalo alat do daske i doslo ga zamijeniti. I zamijene ga ili ti dadu bon i ti sav sretan i evo ti krasne reklame za male pare
U svakom slucaju svaka cast na poslovnosti
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2005., 22:52   #93
potvrdjeno.
za razliku od peveca,koji je ali fakat lopov.
__________________
pozdrav svima dobre volje
mrgudi me ne zanimaju
keš is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2005., 00:04   #94
U pivcu mi se dogodilo da sam kupio 1 alat i obzirom da radi na 12 V , nisam ga mogao probati u trgovini , nego sam otisao u auto i ustekam i ne radi , ja nazad , a tip mi kaze da odnesem u servis , jer ......
Nikad vise .
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2005., 00:08   #95
Re: Bauhaus jeftilen alati i poslovnost

Quote:
ROAD RUNNER kaže:
Priča ide ovako:
.............................................
2 godine sam imao kao iznajmljen alat badava i vratio ga (tak ispada na kraju)
Super. sad drmaj s ručnim cirkularom, daj ga frendu, susjedu, pa za godinu dvije zamjeni za neku brusilicu.
lbucar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2006., 10:57   #96
Brusilica- Einhell ili Budget?

Evo samo kratko za preporuku između ovih dviju jeftinih brusilica od 230 mm. Einhell je 190kn a Budget(iz Metroa) je 236 kn.Popodne trebam ići kupiti.
Za Einhell sam čuo nešto, a za Budget pojma nemam, neznam ni je li to samo Metroova marka. Ukratko, vaš odabir bi bio koji i zašto?
 
Odgovori s citatom
Old 20.01.2006., 23:00   #97
ajnhel
__________________
pozdrav svima dobre volje
mrgudi me ne zanimaju
keš is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2006., 07:30   #98
Za te novce kupuješ stroj koji može izdržati jedino napor poliranja. Naime samo konusni zupčanici brusilice http://www.modulsolid.co.yu/konzupcsapaloid.jpg moraju koštati više.

__________________
Do čitanja
slavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2006., 16:32   #99
Quote:
enio kaže:
Evo samo kratko za preporuku između ovih dviju jeftinih brusilica od 230 mm. Einhell je 190kn a Budget(iz Metroa) je 236 kn.Popodne trebam ići kupiti.
Za Einhell sam čuo nešto, a za Budget pojma nemam, neznam ni je li to samo Metroova marka. Ukratko, vaš odabir bi bio koji i zašto?
pocetkom prosle godine sam kupio budget 115mm brusilicu u metrou ( ispod 100 kn) , nije to samo njihova marka, isti k...c ko i einhell, i jos sam kupio spartak 230 mm brusilicu, mislim 2300W (160 kn snizenje jer nije imala kofer) i Einhell stemericu 850 W za 399 kn sa gratis 10 svrdla i dlijetom, u nadogradnji sam kuce, sva tri stroja su se naradila ove godine da to nije normalno, nisam ih uopce stedio jer sam polazio od toga da sam ih toliko malo platio da bi vese potrosio na rukavice koje bi izderao da sam rucni stemao ili rezao armaturu i sl.
Alati su znali biti toliko vruci da ih nisi mogao drzati, a imali su garanciju jednu godinu a stemerica dvije godine, sada jos uvijek rade ko prvog dana i da mi crknu garancija jos vrijedi a i da ne vrijedi odem kupiti nove, isplati mi se,

e a ako si profi majstor i alat ti mora biti u pogonu cijeli dan onda to nije za tebe jer si ensmije dopustiti biti par dana bez alata dok ti ovaj ne poprave ili kupis novi, moras kupiti kvalitetan alat, ali ako ti je za po kuci onda kupuj jer neces pogrijesiti,

moras znati za sto ti treba i tek onda kupujes odgovarajuci alat

pozdrav
dondo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2006., 16:02   #100
Quote:
slavko kaže:
Za te novce kupuješ stroj koji može izdržati jedino napor poliranja. Naime samo konusni zupčanici brusilice http://www.modulsolid.co.yu/konzupcsapaloid.jpg moraju koštati više.

Ne bi se slozio s tobom, prije bi rekao nesto kao dondo.

Upravo sam u procesu renoviranja stana i jedna novo kupljena Einhel stemerica je odstemala toliko toga da je otplatila svaku lipu koju sam da za nju. Isto tako je jedna Einhel brusilica odrezala pun kufer armiranog betona s dijamantnom sajbom. Jest da se alati griju, ali su napravili sto se od njih ocekivalo.

Nakon ovoga cu ja taj alat koristiti, kao i svi hobi majstori, par puta godisnje. Jedan dio poslova u stanu sam platio i u razgovoru s jednim majstorom sam cuo da je svojedobno uvodio kabelsku televiziju. Kaze da je dnevno, u prosjeku, zabijao oko 1000 udarnih tipli u zidove. Bilo kaj iz ovih hobi programa bi odmah krepalo u tom rezimu.

Dakle sve zavisi o tome za kaj ti alat treba, ako ce se koristiti 10 puta godisnje najcesce su dobre i te "bezvezne" marke.
__________________
Pouzdanost mehanizma obrnuto je proporcionalna broju i važnosti ljudi koji motre na njega.
Dexxxter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:22.