Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2009., 12:45   #21
Otisla sam kod privatnika na ultrazvuk. Upravo u dojci koja me boli i na mjestu gdje me to stipka i bocka imam grupu od tri ciste koje nisu vece od 10mm. UGlavnom doc. mi je rekla da nije nista opasno i da je to manje vise normalno kod svih zena,ali da moram dolaziti redovno na pregled jednom godisnje da ne bi doslo do kakvih promjena.
Sada nakon pretanka uzimanja pilula bol se smanjila, i boli me samo pred mengu.
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 14:53   #22
Thumbs down Mastopatija

prie nekih pola godine sam napipala malu kvržicu na donjoj strani dojke, no nisam se uopće zabrinula misleći da je to zato jer je to bilo pred mengu...inače imam dosta neravne stijenke pa mie sve ko grbavo...no ova je bila baš ko kamenčić... u međuvremenu sam to zanemarila...te je nedavno ponovo opipala..
tada sam se obratila svom ginekologu koji mi je dao uputnicu za ultrazvuk.
išla sma baš onako hladna, ne pomišljajućiu na išta loše...u najgorem slučaju, pomislila sam na neku naotečenu žlijezdu ili mali čvorić.
promjenila sam dva doktora koji sumi rekli da imam tumor.. satralo me to! naposljetku sam išla na punkciju da točno znam jel dobroćudno il zloćudno...
tjedan dana sam živila u neizvjesnosti i živciranju i plakanju...
kad sam došla po nalaze rekli su mi da imam dobroćudni tumor, fibroadenom(10mm x 6,5mm)...to me malo smirilo,ali i dalje sam u šoku i strah me! zasad su mi rekli na NEMORAM operirat,samo u slučaju da bude rasao...

uz to, sam još i saznala da imam MASTOPATIJU!
čitala sam po forumu i netu razne metode lječenja,(kreme,tretmani, čajevi i sl.) pa me zanima kako se vi nosite s tim.. znam da nas, nažalost, ima dosta koje imamo iste probleme
inače, imam grozne bolove u grudim, prie menstruacije...i grudi mi naoteknu za broj min! grozno nešto! također mi je dktor objasnio da je to od mastopatije... MOŽE LI SE TO MALO SMANJITI??
dali žene koje imaju mastopatiju imaju velikih problema u trudnoći i dali ometa dojenje?
sva sam isprepadana sad jer stvarno svašta znam pročitat ovdje pa vas molim da neki koji stvarno nešto znaju o tome, da to podijele samnom...

pusa
__________________
Es el momento de ser una niña grande ahora ... Y muchas niñas no lloran ...
chichi... is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 14:43   #23
Ma to ti nije niš!

Prvu krvržicu sam našla sa 18 god. bio je fibroadenom i išla sam ga rezati. Mama i baka su mi isto imale mastopatiju i rodile su i dojile bez problema.Kada sam bila mlađa znale su me grudi jako boljeti, i mamu isto, ona ih je mazala mislim s običnom d- pantenol mašću. Danas me više ne bole skoro uopće, imam dva sićušna fibroadenoma u obje dojke, nisu narasli, redovito idem na ultrazvuk i sve je uredu.

Znam da mi je prijateljica rekla da je dobro ulje od gospine trave, ona s njime maže.Tako, opusti se, nije strašno uopće, ali obavezno kada ideš na redovni pregled kod svog ginekologa traži uputnicu za utz dojki, jednom godišnje i sve snimke lijepo čuvaj u dosjeu "cice".
žalfija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 14:47   #24
koji stupanj masteopatije imate? I, II, III?
ženama koje pate od bolova u dojkama pomaže unos antioksidativnih vitamina: beta-caroten (A), E, selen i vitamin C koji smanjuje razinu serumskih hormona hipofize (LH i FSH) kod žena koje ga uzimaju zbog bolova u dojkama.
Od biljnih i homeopatskih pripravaka svakako je za spomenuti povoljno djelovanje biljke konopljike - Agnus castus (Mastodynon). Napetost u dojkama, osobito kada se radi o upalnim procesima uspješno smanjuju ulje noćurka, gama-linolenska kiselina i omega-3-masne kiseline
allen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 19:06   #25
ne znam koji je stupanj,..doktor mi je samo rekao da imam jaku mastopatiju...
također sam čula da zbog toga ne smjem koristiti pilule, jel to istina??

i da, nisam spomenula, imam 19 god! -.-'
__________________
Es el momento de ser una niña grande ahora ... Y muchas niñas no lloran ...
chichi... is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2009., 19:17   #26
sumnja na rak dojke

inace imam tezu mastopatiju u obje dojke
neki dan me nesto svrbila lijeva i kad sam pogledala vidjela sam gnojni pristic na areoli. istisnula sam ga i od tad osjecam toplinu oko bradavice-vec skoro 2 dana. bila sam danas na ultrazvuku i nema promjena na mastopatiji tj sve je dobrocudno. ali meni je ta toplina jako sumnjiva
imam li razloga za brigu? mozda da potrazim drugo misljenje?

usput, imam 24 godine i nitko nije bolovao od bilo kojeg oblika raka u obitelji

Zadnje uređivanje eeennniii : 12.06.2009. at 19:46.
eeennniii is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 07:39   #27
Quote:
SSDM kaže: Pogledaj post
Molim da mi pomognete savjetom. Naime,imam 25 godina i lijeva dojka mi je inace veca i drugacija od desne, ne mnogo ali dovoljno da ja primjetim. Cesto me je bolila u nazad nekoliko godina ( ne sjecam se kada sam prvi put to osjetila, cini mi se da je oduvjek). BOl je nekako cudna, nije ona predmenstrualna, nego kao da mi neko stipka neki kanalic ili zlijezdu ispod bradavice. S godinama sve me vise boli, ali ne konstantno vec perodicno. BOl se povecala kako sam pocela da koristim kontracepcijske pilule, i toliko je nekad neizdrzljivo da ne mogu ni najobicniji pamucni grudnjak da podnesem. Nekad me uopste ne boli. Kada sam je ispipala nikako nisam mogla da tacnolociram gdje me boli, nema nikakve kvrgice ili kuglice ili tome slicno, na dodir je sasvim normalna.
Problem je sto je kod nas u drzavnoj poliklinici za zene jako velika guzva za mamograf pa se ceka mjesecima. Zanima me da li bi mi pomoglo da odem kod privatnika i pogledam dojku ultrazvukom? Ima te li slicna iskustva?
ja imam mastopatiju, i znam, kolike probleme izaziva...stvarno nije jednostavno... ja sam ti skužila malu kvržicu koja je, ispostavilo se, fibroadenom i tako sam i saznala da imam mastopatiju.
išla sam kod privatnika, što ti i je najsigurnije, koji mi je rekao d aja nikako ne smijem piti kontracepcijske pilule niti bilo kakvu drugu hormonalnu terapiju, jer one još više stišću te kanaliće zbog čega toliko i boli...

odi na ultrazvuk i pitaj što te zanima...

btw-čula sam i pročitala da je ulje ili krema od godpine trave jako dobra za to, i sama je koristim već neko vrijeme!
__________________
Es el momento de ser una niña grande ahora ... Y muchas niñas no lloran ...
chichi... is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 20:02   #28
Unhappy mastopatija ili ...

hmmm,,ne znam sta da mislim,,prije par dana sam osjetila bolove ispod grudi,,i napipala kao lopticu u dojki,,odmah sam pomislila ono najgore rak,,i onda sad procitam ovo o mastopatiji,,imam 25 god,,nitko u mojoj obitelji nije imao rak,,dojke su mi normalne velicine,,nikad nisam imala bolove u grudima osim pred menstruaciju naravno,,i ovo mi se sad desilo pred menstruaciju,,prvo sam pomislila da je zbog tog,,ali menstruacija je prosla a ova bol se smanjila i nije stalna,,kao da me netko probode necim,,i prestane a i ova loptica je jos uvjek tu,,uyasavam se pomisli da imam rak,,pa tek sam pocela da zivim,,nemam snage da odem doktoru jer se bojim onog najgoreg,,pomozite ,,sta da radim
ivanchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 22:32   #29
Quote:
ivanchi kaže: Pogledaj post
hmmm,,ne znam sta da mislim,,prije par dana sam osjetila bolove ispod grudi,,i napipala kao lopticu u dojki,,odmah sam pomislila ono najgore rak,,i onda sad procitam ovo o mastopatiji,,imam 25 god,,nitko u mojoj obitelji nije imao rak,,dojke su mi normalne velicine,,nikad nisam imala bolove u grudima osim pred menstruaciju naravno,,i ovo mi se sad desilo pred menstruaciju,,prvo sam pomislila da je zbog tog,,ali menstruacija je prosla a ova bol se smanjila i nije stalna,,kao da me netko probode necim,,i prestane a i ova loptica je jos uvjek tu,,uyasavam se pomisli da imam rak,,pa tek sam pocela da zivim,,nemam snage da odem doktoru jer se bojim onog najgoreg,,pomozite ,,sta da radim
Nemoj mislit na najgore, vjerojatno je riječ o fibroadenomu ili o cisti, ali ne možeš biti sigurna dok ne odeš doktoru. Nemoj to odgađati, bit će ti lakše kad saznaš o čemu je riječ.
delgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 10:46   #30
Dojke - mastopatija, fibroadenomi i sve ostale tegobe..

Evo da ima i jedna tema o cickama..
Na dosta različitih tema sam pročitala da dosta djevojaka ima probleme, ali nisam našla jednu sažetu grupu o tome svemu..

Trebam preporuku za ultrazvuk u ZG..kod nekog privatnika. Prije oko godinu dana dijagnosticirana mi je mastopatija i dobroćudni tumor na lijevoj cicki, pa to sad moram redovito kontrolirat i pratit..

Da li mislite da je bolje u startu odma operirati ili ostaviti tako kako je i pratiti eventualne promjene?
Loona70 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 13.12.2010., 11:56   #31
Mogu ti preporučiti dr P. Podolski. Žena je inače pročelnica onkologije na KBC Rebro, a privatno radi u Medikolu. Skupa je ali ako imaš neke sumnje onda je bolje otići kod nje. Pregled i UZV je bio 600 kn.
Ja sam bila 2 x kod nje jer palpacijom nisam imala pojma kaj je normalno a kaj ne, a sad kad sam se navikla na svoje cice i kak trebaju izgledati, idem na uputnicu.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 12:48   #32
Quote:
Loona70 kaže: Pogledaj post
Evo da ima i jedna tema o cickama..
Na dosta različitih tema sam pročitala da dosta djevojaka ima probleme, ali nisam našla jednu sažetu grupu o tome svemu..

Trebam preporuku za ultrazvuk u ZG..kod nekog privatnika. Prije oko godinu dana dijagnosticirana mi je mastopatija i dobroćudni tumor na lijevoj cicki, pa to sad moram redovito kontrolirat i pratit..

Da li mislite da je bolje u startu odma operirati ili ostaviti tako kako je i pratiti eventualne promjene?
Ovo ovdje je opća tema o mastopatiji, tu možeš pročitati savjete, pronaći podršku, itd.

Imaš i posebnu temu o operaciji fibroadenoma i dobroćudnog tumora:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=425043

Ukoliko te zanima više o UZV dojki, možeš baciti pogled tu https://www.forum.hr/showthread.php?t=165021

Ja sam baš nedavno bila u Medikolu kod dr. Batinice (ali preko uputnice, nisam ništa platila) i stvarno sam zadovoljna, pregled je obavio temeljito, prvo palpatorno, onda ultrazvučno.

Što se tiče drugog pitanja, zaista na znam što bih ti savjetovala, nemam iskustva s time. Nadam se da će ti druge cure moći dati koji savjet.
Što ti je tvoj liječnik preporučio?
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...

Zadnje uređivanje Sashica : 13.12.2010. at 12:57.
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 15:03   #33
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
Ovo ovdje je opća tema o mastopatiji, tu možeš pročitati savjete, pronaći podršku, itd.

Imaš i posebnu temu o operaciji fibroadenoma i dobroćudnog tumora:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=425043

Ukoliko te zanima više o UZV dojki, možeš baciti pogled tu https://www.forum.hr/showthread.php?t=165021

Ja sam baš nedavno bila u Medikolu kod dr. Batinice (ali preko uputnice, nisam ništa platila) i stvarno sam zadovoljna, pregled je obavio temeljito, prvo palpatorno, onda ultrazvučno.

Što se tiče drugog pitanja, zaista na znam što bih ti savjetovala, nemam iskustva s time. Nadam se da će ti druge cure moći dati koji savjet.
Što ti je tvoj liječnik preporučio?
Išla sam kod privatnika Dr. Kos.. koji je baš specijalist za pregled dojke.. ali je on nažalost preminuo..
bila je priča o tome da ako će se mijenjat i rast da ćemo operirat..
i na tome je i ostalo.. međutim, u zadnje vrijeme sam pričala s dosta ljudi koji su me malo i prestrašili pa sam sad zbunjena totalno.. navodno postoji neka maaaalaaa mogućnost da pređe u zloćudno.. i to me satralo inače imam sve predispozicije za to..mastopatiju, a tu je još i nasljeđe.. u mojoj rodbini, uglavnom su svi umrli od raka a k tome sam još i hipohondar.
Isto tako bi si htjela ustanovit stupanj mastopatije, koji nznm.. znam samo da je imam.. i strašno me bole grudi. grozno!
Loona70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 15:25   #34
pa i mene bole grudi uvijek,neovisno o menstruaciju,zadnji put bila na uz u maju mjesecu,nalaz bio uredan,a mene uvijek bole i niko mi nikad nije rekao da imam mastopatiju posebno me boli lijeva,jer je malo veća od desne....i uvijek kad me prožiga ili se bol intenzivira,prestanem da normalno funkcioniram,jednostavno umirem od straha. u zadnji 2 mjeseca baš me bole,ali kako sam nedavno na pregledu nešto mi se i ne ide. baš se bezze osjećam,jer niko od mojih prijateljica nema ni slične tegobe,jedino ovdje s vama mogu ublažiti muku.
simfonijazivota is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 19:06   #35
Quote:
simfonijazivota kaže: Pogledaj post
pa i mene bole grudi uvijek,neovisno o menstruaciju,zadnji put bila na uz u maju mjesecu,nalaz bio uredan,a mene uvijek bole i niko mi nikad nije rekao da imam mastopatiju posebno me boli lijeva,jer je malo veća od desne....i uvijek kad me prožiga ili se bol intenzivira,prestanem da normalno funkcioniram,jednostavno umirem od straha. u zadnji 2 mjeseca baš me bole,ali kako sam nedavno na pregledu nešto mi se i ne ide. baš se bezze osjećam,jer niko od mojih prijateljica nema ni slične tegobe,jedino ovdje s vama mogu ublažiti muku.
ma ne brini draga.. ne mora biti da imaš mastopatiju.. nije samo da su bolne. a rekli bi ti da imaš. to je kad imaš takvo tkivo u dojkama koje je podložno cistama i tumorima..nažalost
Mnoge djevojke imaju bolne dojke.. to je jednostavno tako..al eto.. čula sam da postoje čajevi i kreme za to koji opuštaju tkivo i koji stvarno pomažu što se boli tiče...tako da se raspitaj malo oko toga... i potraži.. dont vori
Loona70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 20:01   #36
Quote:
Loona70 kaže: Pogledaj post
ma ne brini draga.. ne mora biti da imaš mastopatiju.. nije samo da su bolne. a rekli bi ti da imaš. to je kad imaš takvo tkivo u dojkama koje je podložno cistama i tumorima..nažalost
Mnoge djevojke imaju bolne dojke.. to je jednostavno tako..al eto.. čula sam da postoje čajevi i kreme za to koji opuštaju tkivo i koji stvarno pomažu što se boli tiče...tako da se raspitaj malo oko toga... i potraži.. dont vori
Hoću svakako hvala ti. Tješi me činjenica da nisam jedina. vjerojatno se hormoni igraju samnom :*
simfonijazivota is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 20:26   #37
Quote:
Loona70 kaže: Pogledaj post
Išla sam kod privatnika Dr. Kos.. koji je baš specijalist za pregled dojke.. ali je on nažalost preminuo..
bila je priča o tome da ako će se mijenjat i rast da ćemo operirat..
i na tome je i ostalo.. međutim, u zadnje vrijeme sam pričala s dosta ljudi koji su me malo i prestrašili pa sam sad zbunjena totalno.. navodno postoji neka maaaalaaa mogućnost da pređe u zloćudno.. i to me satralo inače imam sve predispozicije za to..mastopatiju, a tu je još i nasljeđe.. u mojoj rodbini, uglavnom su svi umrli od raka a k tome sam još i hipohondar.
Isto tako bi si htjela ustanovit stupanj mastopatije, koji nznm.. znam samo da je imam.. i strašno me bole grudi. grozno!
Ako imaš u obitelji s majčine strane (tako mi je rekao dr. Batinica, da se gleda samo s majčine) slučajeve tumora dojke, onda je bitno da se redovno kontroliraš, tj. ideš na UZV svakih 6 mjeseci. Meni je baka (s majčine strane) umrla od raka dojke, ja bih se isto trebala kontrolirati svakih 6 mj., baš sam bila nedavno, iako prije toga nisam bila 2 god. na pregledu. Ubuduće ću paziti.

Znam da toi nije lako, ali nastoj razmišljati pozitivno. Da sam na tvom mjestu, ja bih potražila drugo mišljenje. Možda možeš otići kod dr. Podolski, kako ti je preporučila micek-jerry, ili nekog drugog cijenjenog onkologa.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 09:16   #38
Quote:
simfonijazivota kaže: Pogledaj post
Hoću svakako hvala ti. Tješi me činjenica da nisam jedina. vjerojatno se hormoni igraju samnom :*
evo draga.. naletih na ovu stranicu danas.. ima i o bolnim dojkama i čajevima i kremama protiv toga.. škicni http://www.femina.hr/clanak/index/r/...ravim-biljkama

Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
Ako imaš u obitelji s majčine strane (tako mi je rekao dr. Batinica, da se gleda samo s majčine) slučajeve tumora dojke, onda je bitno da se redovno kontroliraš, tj. ideš na UZV svakih 6 mjeseci. Meni je baka (s majčine strane) umrla od raka dojke, ja bih se isto trebala kontrolirati svakih 6 mj., baš sam bila nedavno, iako prije toga nisam bila 2 god. na pregledu. Ubuduće ću paziti.

Znam da toi nije lako, ali nastoj razmišljati pozitivno. Da sam na tvom mjestu, ja bih potražila drugo mišljenje. Možda možeš otići kod dr. Podolski, kako ti je preporučila micek-jerry, ili nekog drugog cijenjenog onkologa.
Hvala vam ženske
Da, s mamine strane je više zastupljena ta beštija.. Iako nije nitko imao baš na dojkama..al mislim da to nije toliko bitno.. svi su umrli od neke vrste raka
Sad poslje NG mislim ić na sljedeći ultrazvuk..pa ću baš vidit da odem tamo.. Cijena je ok.. budu neke štiklice malo pričekale
Loona70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 09:36   #39
evo draga.. naletih na ovu stranicu danas.. ima i o bolnim dojkama i čajevima i kremama protiv toga.. škicni http://www.femina.hr/clanak/index/r/...ravim-biljkama

Hvala ti puno,svakako bit će mi korisno ma nemam razloga za brigu,redovito sam na kontrolama,tako da ...nadam se da će sve biti ok.
simfonijazivota is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 09:53   #40
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
Ako imaš u obitelji s majčine strane (tako mi je rekao dr. Batinica, da se gleda samo s majčine) slučajeve tumora dojke, onda je bitno da se redovno kontroliraš, tj. ideš na UZV svakih 6 mjeseci. .

Meni je moja/majčina onkologica rekla da se gleda i majčina i očeva strana.
Recimo, moja majka (rak dojke, otkriven u I fazi) i pokojna baka (umrla od starosti, nikad bolovala) imaju vrlo male grudi, dok ja imam velike kao moja teta, očeva sestra.
A opet, ja imam fibroadenom na istoj dojci i na istom mjestu kao i moja mama rak.
Imam i mastopatiju, ali jako blagog oblika.
__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:51.