Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2009., 19:02   #21
Quote:
Tvrtko1995 kaže: Pogledaj post
Oni u trenerkama su Hercegovci. To se jasno raspoznaje....
kod nas ima sala da ako nosi bijele bicve (carape) da je Hercegovac garant...
ma nemam pojma zapravo..u nasem hr clubu su vecinom samo dalmatinci i pokoji zagrepcanin..

i to stara garda 'izbjegla' davne '45-e, nista manje.
__________________
over and out!
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 19:56   #22
E, da.... Morao sam malo Uskrsnji stol ukrasiti sremskom kobasicom, travnickim sirom i ajvarom. Da ne bi krsili lokalne obicaje, bila je i sunka sa ananasom (????)...

Ja jeo baska sunku (na pocetku), a baska ananas (na kraju). Ameri to pomijesaju.



Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 19:59   #23
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
kod nas ima sala da ako nosi bijele bicve (carape) da je Hercegovac garant...
Ima i onih sto se svercaju k'o hercegovci iz Zepca i Posavine...... Al' nema. Zna se ko nosi najbolju trenerku.

Obicno Lotto.

Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 20:23   #24
Quote:
Tvrtko1995 kaže: Pogledaj post
E, da.... Morao sam malo Uskrsnji stol ukrasiti sremskom kobasicom, travnickim sirom i ajvarom. Da ne bi krsili lokalne obicaje, bila je i sunka sa ananasom (????)...

Ja jeo baska sunku (na pocetku), a baska ananas (na kraju). Ameri to pomijesaju.



nice...

ja kupila neku kao cajnu u ruskom deliju, isuse ako sam ikad probala gori excuse za kobasicu, a izgleda skroz kao nasa cajna od Gavrilovica.

pa di kupujes to sve?
__________________
over and out!
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 20:34   #25
Quote:
Tvrtko1995 kaže: Pogledaj post
Ima i onih sto se svercaju k'o hercegovci iz Zepca i Posavine...... Al' nema. Zna se ko nosi najbolju trenerku.

Obicno Lotto.

eto, nisam ni to znala.

ja sam uvijek neke iz ex-Yu prepoznavala po crnim koznim jaketama i bijelim carapama.
__________________
over and out!
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 21:23   #26
Sretan Uskrs svima!!!!!!
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 21:26   #27
Quote:
Tvrtko1995 kaže: Pogledaj post
Sretan Uskrs svima.

Ja radim janjecu plecku sa mladim krompirima u rerni i mladi lukac.
Tradicionalno farbanje jajca je obavljeno u ljusci od luka, isarane voskom. Kladim se da pola forumasa nikad nije culo za tu opciju.
Pa naravno da jesam...ne morash bit bosanac da ofarabsh jaje

Sretan Uskrs i sve najbolje...!



Kod nas je radni dan....klinci su na praznicima pa je lakshe... napravili kremshnite... ofarbali jajca...i uzivamo...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 12:28   #28
Sretan Uskrs svima koji ga slave!
Mene zanima da li osim farbanja jaja, pecenja raznovrsnih jela i ostalih nekih "tradicija" taj Uskrs ima neko dublje znacenje ili je to to? Pa onda se moze zvat i Festa od jaja ili Jajna festa, Jajoday...!? Ili se to radi da se eto bar jedan dan tj. dvaput, zaboravih Bozic, u godini dogodi neko iznenadno "prosvjetljenje" jer kalendar tako nalaze, a po programu Vlade Crkve ( btw. usput se uvijek ceka i udarna je vijest ali bas svake godine kad se Poglavar ukaze na prozorcicu i cestita na svakom jeziku, a gomila mu odusevljeno klikce) hrli se u crkve i posvecuju jaja pa da se ostale dane moze opravdati i isprati ono kakvi u biti jesmo i reci pa mi smo vjernici, farbali smo jaja ove godine?! Pozdrav!
__________________
šta da

Zadnje uređivanje RInga : 13.04.2009. at 13:07.
RInga is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 16:39   #29
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
Sretan i tebi P.
stvarno?? a odavde dosta njih putuje u Amsterdam za Uskrs.

valjda idu onda brat tulipane ili stogod.
Amsterdam je super za posjetiti, narocito ako je vrijeme dobro, arhitektura je zavidna, ima puno muzeja i puno terasa uz kanale. A pravo slavlje Uskrsa nisam primjetila, to ti se uglavnom tretira kao slobodan dan koji se provede uz rodbinu i obitelj

A to kada kazes da nema katolickih crkvi ciljas na "tvoj" dio Londre?
__________________
"The richer you are, the richer your family is, and the richer your country is, the more likely it is that you will find life so good that you will choose to blow your brains apart."
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 16:41   #30
Quote:
RInga kaže: Pogledaj post
Sretan Uskrs svima koji ga slave!
Mene zanima da li osim farbanja jaja, pecenja raznovrsnih jela i ostalih nekih "tradicija" taj Uskrs ima neko dublje znacenje ili je to to? Pa onda se moze zvat i Festa od jaja ili Jajna festa, Jajoday...!? Ili se to radi da se eto bar jedan dan tj. dvaput, zaboravih Bozic, u godini dogodi neko iznenadno "prosvjetljenje" jer kalendar tako nalaze, a po programu Vlade Crkve ( btw. usput se uvijek ceka i udarna je vijest ali bas svake godine kad se Poglavar ukaze na prozorcicu i cestita na svakom jeziku, a gomila mu odusevljeno klikce) hrli se u crkve i posvecuju jaja pa da se ostale dane moze opravdati i isprati ono kakvi u biti jesmo i reci pa mi smo vjernici, farbali smo jaja ove godine?! Pozdrav!
Ti ne znas sto se slavi za Uskrs ili hoces reci nesto drugo?
__________________
"The richer you are, the richer your family is, and the richer your country is, the more likely it is that you will find life so good that you will choose to blow your brains apart."
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 16:43   #31
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
kad je rekla da se to "ovdje ne slavi" - vjerojatno je mislila na nosenje hrane u crkvu na blagoslov
Mislim da je blagoslovljivanje hrane obicaj vise iz Hrvatske, a kada sam to napisala htjela sam reci da se, ukoliko sam vidjela, ne slavi Uskrs i znacenje istoga, kao sto - ukoliko znam - se ne spremaju tradicionalna jela.
__________________
"The richer you are, the richer your family is, and the richer your country is, the more likely it is that you will find life so good that you will choose to blow your brains apart."
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 20:54   #32
Quote:
Spot Perdita kaže: Pogledaj post
Amsterdam je super za posjetiti, narocito ako je vrijeme dobro, arhitektura je zavidna, ima puno muzeja i puno terasa uz kanale. A pravo slavlje Uskrsa nisam primjetila, to ti se uglavnom tretira kao slobodan dan koji se provede uz rodbinu i obitelj

A to kada kazes da nema katolickih crkvi ciljas na "tvoj" dio Londre?
ma ne, napisala sam da ima pretezno Irskih katolickih i onda objasnila da je tako jer katolicizam nije dominantna religija u Engleskoj...
__________________
over and out!
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 11:37   #33
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
katolicizam nije dominantna religija u Engleskoj...
Ovo je muslimanska zemlja
__________________
The score never interested me, only the game
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 19:24   #34
nedo Bog.

koliko znam samo jednu djamiju imaju na Baker Street-u, ako se nije izgradilo jos stogod u zadnjih par godina...

--a isto tako drago mi je da mnogi Englezi converting na katolicizam i to uglavnom aristokrati, onda nedavno Tony Blair, Cherie i sl..
dosta aristo su katolici...
__________________
over and out!

Zadnje uređivanje Grazia : 14.04.2009. at 19:34.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 21:35   #35
Quote:
Tvrtko1995 kaže: Pogledaj post
Sretan Uskrs svima.

Ja radim janjecu plecku sa mladim krompirima u rerni i mladi lukac.
Tradicionalno farbanje jajca je obavljeno u ljusci od luka, isarane voskom. Kladim se da pola forumasa nikad nije culo za tu opciju.
Eh, nisam iz dijaspore, ali svi ljudi koje znam uključujući i moju obitelj, bojaju jaja sa lukom, i to najviše sa lukom.
Obavezno djetelina, peršin i sl. dekoracije, ili vosak.Nekada sam znao i ja sam urezivati natpise na glagoljici i sl.
Moram priznati da me čudi da si na kraju bio u pravu, pod pretpostavkom da je ovdje većina ljudi 35+.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 22:51   #36
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
nedo Bog.

koliko znam samo jednu djamiju imaju na Baker Street-u, ako se nije izgradilo jos stogod u zadnjih par godina...
Bog im je izgleda dao

A dzamija imas na svakom koraku.
__________________
The score never interested me, only the game
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 22:56   #37
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Bog im je izgleda dao

A dzamija imas na svakom koraku.
u zapadnom Londonu nema nijedna.


to da se oni sastaju po necijim kucama ili islamic centrima ( i tamo planiraju next move) je vec nesto drugo...
__________________
over and out!
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 23:01   #38
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
u zapadnom Londonu nema nijedna.
Ma bas, poslali su ti popis dzamija pa znas da oko tebe nema ni jedne.
__________________
The score never interested me, only the game
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 01:33   #39
nije valjda da ti znas sta ima oko mene bolje nego ja...

uostalom oko cega se uopce prepucavamo
taman meni jako bitan faktor u zivotu koliko dzamija ima u Londonu...djizzz
__________________
over and out!
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 12:10   #40
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
nije valjda da ti znas sta ima oko mene bolje nego ja...

uostalom oko cega se uopce prepucavamo
taman meni jako bitan faktor u zivotu koliko dzamija ima u Londonu...djizzz
uskrsni (vuzam) obicaji iz mog kraja;
tjedan-dva prije uskrsa slaze se vuzmenka

obavezno se sakupe sva djeca iz sela jer za njih je to uzivancija

na uskrsnu subotu dodje i staro i mlado i uz ice i pice sa pjesmom se cuva vuzmenka.

vuzmenka se pali u cca. pet sati u jutro (ovisno u kojem mjesecu je uskrs)
idealno je kad se pogodi tocno vrijeme da se vuzmenka pali jos dok je noc a da dogori kad je vec dan jer to paljenje vuzmenke je znak uskrsnuca.
V.Sipak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:03.