Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2009., 14:55   #81
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
koliko sam skuzila ovu u apoteci po pravilu bi trebalo bit da na yazu dobijes stvari onaj dan kad uzmes placebo znaci prvi dan pauze
Ma ne. Tvoje tijelo ne zna koja tableta je zadnja u paketu. Mengu dobiješ kad ti tijelo primjeti pad u razini hormona. Dakle nakon jednog ili više dana ne uzimanja hormona. Odnosno od prilike 48 ili više sati od zadnje aktivne tablete.
tinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 16:03   #82
pa da i na yazi bi trebala dobit odmah drugi dan nakon pada hormona, ne zato sta je to zadnja tabl nego jer valjda nakon zadnje s hormonima dok na "starim" pills ne dobijes nakon zadnje s hormonima
ali kazem tako mi je receno, nisam probala
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 21:38   #83
Ja sam danas dobila mjesečnicu....usred pakiranja Yaza!

Pretpostavljam da je zato što nisam imala pauzu između Yaza i Yasmina....nadam se samo da ovo sad ne znači da su mi Yaz preslabe......
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 22:41   #84
Quote:
moses kaže: Pogledaj post
Ja sam danas dobila mjesečnicu....usred pakiranja Yaza!

Pretpostavljam da je zato što nisam imala pauzu između Yaza i Yasmina....nadam se samo da ovo sad ne znači da su mi Yaz preslabe......
Ja sam ti tako usred Yaza prokrvarila, i to je bilo to.. Nije trajalo.. Sad sam na 4 placebo tablete, veceras popila trecu, i nekako ko da imam neko probojno krvarenje.. Danas pocelo, kao sukrvica..
__________________
~ ~ Bubsi's nails
Bubsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 08:14   #85
nakon Yasmin treba napravit pauzu 7 dana , pise u uputi, ja sam presla sa yasmin na yaz i puno bolja reakcija, prije sam pila 4 ketonala dnevno, vise ih ne pijem uopce i napokon mogu normalno funckionirat i kad imam mengu. meni su pomogle, ali osjetila sam da mi se malo otvorio apetit, jaka zelja za slatkim, ali to je stvar samokontrole valjda, skrenem si misli sa slatkisa na nesto drugo i prođe...
dancea is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 12:01   #86
Quote:
Bubsi kaže: Pogledaj post
I da, ja sam iz St. Nisam pitala moze li se narucit kod nas to pakiranje za 3mj. A inace prosli put sam ih u dezurnoj ljekarni kupila i platila 117,90 jer u mojoj jos nisu dosle.. Sad kad su dosle kostaju 105kn!! Ljekarna blizu Inine pumpne na Pojisanu..
E super. Taman tamo i živim. I sad su 105 kn u dežurnoj ljekarni? Aj bar nesto...
Hvala puno!
__________________
Hard work pays off in the future. Laziness pays off now.
jagoda_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 12:54   #87
Quote:
jagoda_5 kaže: Pogledaj post
E super. Taman tamo i živim. I sad su 105 kn u dežurnoj ljekarni? Aj bar nesto...
Hvala puno!
Ne, u dezurnoj su ti 117,90.. Tamo sam ih prvi put kupila jer u ovoj drugoj nisu tad jos dosle.. Znaci u toj kraj Inine pumpne, tocnije u Osjeckoj su ti 105kn Ajde tamo
__________________
~ ~ Bubsi's nails
Bubsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 19:11   #88
Quote:
retro_girl kaže: Pogledaj post
Posto se sve zalite na cijenu, evo da pomognem onima koje su u mogucnosti... ako je nekoj od vas blizu Brcko (granici sa Gunjom) u apoteci Pajic su definitivno najjeftinije - 20,30 KM (oko 80 kuna).
Jesi ti iz Gunje?

Usput, ja pijem Logest 5 god. već i ne pomišljam da pređem na druge. Ali pomišljam na to da skroz prestanem, jer me ipak malo strah tako dugo ih piti.
Ki-Ki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 19:16   #89
Libido

Quote:
moses kaže: Pogledaj post
Meni se s Yazom vratio libido.....eto to je jedina nuspojava koju imam zasad
Vratio? Nemoj zezati? Mene baš zanima ako PRESTANEM piti (pijem Logest) da li će mi se vratiti...
Ki-Ki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 19:24   #90
Veliki pozdrav,sa sljedećom menstruacijom prelazim na Yaz i moja doktorica je nahvalila te pilule,ali mi je dala izbor da odlučim.Mene samo zanima,kod vas koje već duže vrijeme pijete,da li prakticirate još jedna oblik kontracepcije?
Začudila sam se kad mi je poznanica rekla da ona još uz Yaz koristi kondome.(iako je već imala pobačaj jedan,tad nine pila pilule, pa je to možda trauma).To me zbunilo,s obzirom da većina koristi samo pilule,a ja sam dečka već poslala na testiranje.
__________________
Čovjek ima dva uha i jedna usta - da bi govorio upola manje nego što sluša.
new_age is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 20:10   #91
Po meni nema smisla koristit i kondome uz Yaz..Cemu onda pijenje pilula?
__________________
~ ~ Bubsi's nails
Bubsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 20:11   #92
Quote:
Ki-Ki kaže: Pogledaj post
Vratio? Nemoj zezati? Mene baš zanima ako PRESTANEM piti (pijem Logest) da li će mi se vratiti...
Libido uvijek prisutan, i sa i bez pilula
__________________
~ ~ Bubsi's nails
Bubsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 17:12   #93
Inace, jucer sam dobila mengu na Yazu. Nenormalno je bolilo, kao da je moja normalna a ne na pilulama I vec se smanjila.. Danas pocinjem s novom kutijom..
__________________
~ ~ Bubsi's nails
Bubsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 20:01   #94
@bubsi - koliko nakon zadnje pilule koja sadrzi hormone si dobila stvari?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 20:03   #95
Quote:
Bubsi kaže: Pogledaj post
Po meni nema smisla koristit i kondome uz Yaz..Cemu onda pijenje pilula?
Zato sam i pitala jer me to zbunilo.Hvala.
__________________
Čovjek ima dva uha i jedna usta - da bi govorio upola manje nego što sluša.
new_age is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 22:45   #96
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
@bubsi - koliko nakon zadnje pilule koja sadrzi hormone si dobila stvari?
Hm, znaci zadnja roza pilula mi je bila u srijedu navecer. I onda od petka mi je poceo tamni isjedak, malko krvi, i tek jucer me posteno bolilo, i danas kad sam popila 1. rozu, vec se smanjilo. Tako da bas tocan dan i ne znam obzirom da je pocelo s tim smedjim iscjetkom sa jako maaalko krvi, i tek u ned prave stvari.. I kazem, vec se smanjilo..
__________________
~ ~ Bubsi's nails
Bubsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 03:16   #97
evo da se javim....
ja ispijam zadnju roza tableticu Yaza,pa one 4 placebo tablete,i nadam se mjesecnici

dosad su mi tablete odlicne...nikakvih vecih nuspojava,osim malo mucnine..

i grudi su mu dosta porasle,te mi se povecao libido...ehehe....

zasad sve 5
LadyGaGa777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 12:44   #98
Quote:
Ki-Ki kaže: Pogledaj post
Jesi ti iz Gunje?

Usput, ja pijem Logest 5 god. već i ne pomišljam da pređem na druge. Ali pomišljam na to da skroz prestanem, jer me ipak malo strah tako dugo ih piti.
Nisam Ki-Ki, ja sam iz Brckog.

i ovako, nesto mi nije jasno. trebam li popiti sve bijele tablete pa onda ponovo poceti s novim pakovanjem ili poceti s novim pakovanjem onog dana kad dobijem mengu? naime, pri kraju sam druge kutije a kad sam pila onu prvu krvarenje mi se pojavilo nakon druge bijele tablete ali kako nije bilo jako nisam bila sigurna je li o menstruaciji rijec ili o iscjedku koji se pojavljivao tokom cijelog mjeseca.. medjutim, kad sam se sutradan probudila i vidjela da sam ipak dobila menstruaciju, pocela sam s novom kutijom iako mi je bila ostala jos jedna bijela tableta iz prvog pakovanja... sad ne znam kad da pocenem kad ponovo dobijem menstruaciju...
__________________
Lijenost je romanticna vrlina, a besposlicarenje ideal genija
retro_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 15:39   #99
Quote:
retro_girl kaže: Pogledaj post
Nisam Ki-Ki, ja sam iz Brckog.

i ovako, nesto mi nije jasno. trebam li popiti sve bijele tablete pa onda ponovo poceti s novim pakovanjem ili poceti s novim pakovanjem onog dana kad dobijem mengu? naime, pri kraju sam druge kutije a kad sam pila onu prvu krvarenje mi se pojavilo nakon druge bijele tablete ali kako nije bilo jako nisam bila sigurna je li o menstruaciji rijec ili o iscjedku koji se pojavljivao tokom cijelog mjeseca.. medjutim, kad sam se sutradan probudila i vidjela da sam ipak dobila menstruaciju, pocela sam s novom kutijom iako mi je bila ostala jos jedna bijela tableta iz prvog pakovanja... sad ne znam kad da pocenem kad ponovo dobijem menstruaciju...
Ne, ne, ne.. Pijes 24 dana roze tablete, i onda 4 dana bijele, nakon zadnje bijele tablete pocinjes novu kutiju. Uvijek na isti dan u mjesecu, bez obzira traje li ti menga jos ili ne..
Kuzis?
__________________
~ ~ Bubsi's nails
Bubsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 19:23   #100
Quote:
Bubsi kaže: Pogledaj post
Ne, ne, ne.. Pijes 24 dana roze tablete, i onda 4 dana bijele, nakon zadnje bijele tablete pocinjes novu kutiju. Uvijek na isti dan u mjesecu, bez obzira traje li ti menga jos ili ne..
Kuzis?
tako sam i shvatila kad sam procitala uputstvo i pocela piti... i ocekivala sam da cu dobiti u ponedjeljak, dan nakon popijem zadnju bijelu pilulu.. medjutim, dobila sam u nedjelju i bila sam zbunjena, jer sam mislila da novo pakovanje pocinjem onog dana kad dobijem mengu (ovo su mi prve pilule koje pijem, jos ovaj rezim 24+4 pa sam stvarno zbunjena..)..

ok, znaci novo pakovanje pocinjem kad popijem sve tablete iz prethodnog, bez obzira je li mi prvi ili drugi-treci dan menstruacije? thanks
__________________
Lijenost je romanticna vrlina, a besposlicarenje ideal genija
retro_girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:28.