Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2010., 13:34   #161
Quote:
migracija kaže: Pogledaj post
Oooo daaaa...
Malo tjelovježbe i dvije - tri kavice riješiti će sve probleme.
Moš mislit'.
naravo da nece
jer njoj to nije u interesu, ona se ne zeli dobro osjecati. a mogla bi.
nema sanse da njemu ostavi dijete na sat-dva je "on ne zna".
baba
noaccount is offline  
Old 20.09.2010., 13:39   #162
ja ne bih rekla da se žena ne želi dobro osjećati i da ne želi ostaviti dijete mužu dok se odmara, nego misli da to ne može
hooray is offline  
Old 20.09.2010., 13:47   #163
Quote:
hooray kaže: Pogledaj post
ja ne bih rekla da se žena ne želi dobro osjećati i da ne želi ostaviti dijete mužu dok se odmara, nego misli da to ne može
u tome je problem, sto misli da ne moze a ziher moze.
kad sam pisala aerobik, mislila sam na bilo koju aktivnost koja bi joj pasala, da nadje nacin da se opusti.
noaccount is offline  
Old 20.09.2010., 13:51   #164
a jbg. kakav je i to muž kad žena ne može mirno s njim razgovarat i povjerit mu dijete

u takvim situacijama nije samo jedna strana kriva, nju malo pucaju hormoni pa je nagla ali i on bi se morao znat zbrojit i smirit vlastitu ženu
hooray is offline  
Old 20.09.2010., 13:55   #165
Quote:
noaccount kaže: Pogledaj post
u tome je problem, sto misli da ne moze a ziher moze.

Ziher?

Sigurna si da ima kome ostaviti djete? Evo, ja pročitala prvi (i jedini) post autora. I nigdje ne vidjeh njegovu ponudu da pričuva djete dok se ona malo prozrači. Jedino vidim njegovu kukavicu kako ona njemu ne da da se odmori od posla.



Jadničko mali...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Old 20.09.2010., 14:08   #166
hooray, pa nije autor rekao da dijvlja nego ona divlja

shtefy, tesko je povjerovati da se lik bas moze popodne odmatari uz uzrujanu zenu. on ide linijom manjeg otpora, ne bi cudilo, a koliko je ona ulozila malo "sebisnosti" da mu "uvali" dijete i napravi nesto za sebe?

ajde, neka se autor izjasni
noaccount is offline  
Old 20.09.2010., 14:10   #167
moja kuma nije dosla na moj babinjak jer nije htjela da muz sam cuva 2-godisnje dijete. rekla je da se on ne bi snasao "ako bi se kaj desilo"

ko je tu lud???
noaccount is offline  
Old 20.09.2010., 14:36   #168
Quote:
noaccount kaže: Pogledaj post
moja kuma nije dosla na moj babinjak jer nije htjela da muz sam cuva 2-godisnje dijete. rekla je da se on ne bi snasao "ako bi se kaj desilo"

ko je tu lud???
Po meni, oboje. Kako majke imaju jak prirodni nagon za dijete, na njoj je da pomogne partneru da nauči kako skrbiti za dijete i, što je najvažnije, da se oslobodi straha. I to od prvog dana, bez obzira na to što se dijete "osamostaljuje" od nje kasnije. Postoji i određena doza posesivnosti kod majki koja ne prati baš uvijek dijetetove potrebe. Kada prođu određene godine, prekasno je tražiti neko vrijeme za sebe ako su upravo one te koje su apsolutno vezale dijete za sebe.
A očevi, bez obzira na to što im je urođeni instinkt prema dijetetu značajno slabiji, uz pomoć partnerice, mogu poraditi na tome da jačaju onu komponentu praktičnog znanja. Od prvog dana.
U konačnosti, dolazimo i ovdje do one poslovice da ljubav nije gledati se međusobno već gledati zajedno u istom pravcu. Zajedničkim radom, zajedničkim stjecanjem iskustva sa dijetetom, komunikacijom oko odgoja može se doći do toga da, u određenom trenutku, uopće nije bitno tko će od roditelja biti sa dijetetom. A to daje više prostora.
 
Old 20.09.2010., 14:38   #169
Quote:
noaccount kaže: Pogledaj post
shtefy, tesko je povjerovati da se lik bas moze popodne odmatari uz uzrujanu zenu. on ide linijom manjeg otpora, ne bi cudilo, a koliko je ona ulozila malo "sebisnosti" da mu "uvali" dijete i napravi nesto za sebe?
Meni je teško povjerovati da se ona uopće može odmarati uz djete i kućanske poslove.

I nekako nemam dojam da se autor baš nudio da čuva djete dok ona vjetri mozak. Obzirom da je sebe pohvalio svim drugim (samostalan, radi tri posla, sve joj pospremi po kući), nekako sumnjam da bi propustio pohvaliti se i da se nudio čuvati djete.

Quote:
ajde, neka se autor izjasni
Ja se tome baš ne bih nadala...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Old 20.09.2010., 14:45   #170
Quote:
medeari kaže: Pogledaj post
Po meni, oboje. Kako majke imaju jak prirodni nagon za dijete, na njoj je da pomogne partneru da nauči kako skrbiti za dijete i, što je najvažnije, da se oslobodi straha. I to od prvog dana, bez obzira na to što se dijete "osamostaljuje" od nje kasnije. Postoji i određena doza posesivnosti kod majki koja ne prati baš uvijek dijetetove potrebe. Kada prođu određene godine, prekasno je tražiti neko vrijeme za sebe ako su upravo one te koje su apsolutno vezale dijete za sebe.
A očevi, bez obzira na to što im je urođeni instinkt prema dijetetu značajno slabiji, uz pomoć partnerice, mogu poraditi na tome da jačaju onu komponentu praktičnog znanja. Od prvog dana.
U konačnosti, dolazimo i ovdje do one poslovice da ljubav nije gledati se međusobno već gledati zajedno u istom pravcu. Zajedničkim radom, zajedničkim stjecanjem iskustva sa dijetetom, komunikacijom oko odgoja može se doći do toga da, u određenom trenutku, uopće nije bitno tko će od roditelja biti sa dijetetom. A to daje više prostora.
Muskarci nemaju nagone i instinkte prema djeci sve dok ih majke ne nauce

To je na tragu ideje kako djeca pripadaju majci, a otac ce se pobrinuti koliko majka dopusti.
xcal is offline  
Old 20.09.2010., 14:52   #171
Vidim da su svi čvrsto uvjereni u ispravnost svojih 'pretpostavki', nagađanja je sve više, a autora nema da malo razjasni pravo stanje. Ovakvo natezanje moglo bi trajati unedogled... Kad se tema ne bi zaključala.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:58.