Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2012., 09:09   #1
Haag žalbeni postupak Praljak, Petković i ostali - zbirno

Budući shupci (stvarno ne znam kako da ih drugačije nazovem) iz vlasti i medija, od jučer govore kako je završeno poglavlje o Domovinskom ratu, želio bih spomenuti kako još uvijek nije skinuta jedna lažna, monstruozna konstrukcija, o tome kako je Hrvatska agresor na BiH, dok je prava istina kako bi muslimani i BiH bili pometeni pred Srbima da nije bilo Hrvatske.

U tom smislu, težak teret Haaga još uvijek podnose generali Slobodan Praljak i Mladen Petković, te ostala četvorka iz tzv. hercegovačke šestorke - Jadranko Prlić, Valentin Čorić, Bruno Stojić i Berislav Pušić.

kako bilo, sad nakon što su se vratili naši junaci, naši heroji, časni ljudi generali Ante Gotovina i Mladen markač, nakon što je srušena teza Save Štrbca i Carle del Ponte o "udruženom zl. pothvatu", uvjeren sam kako će i ova druga monstruozna teza, o Hrvatskoj kao agresoru, također biti srušena, a šest spomenutih hrvatskih vitezova također biti pušteni na slobodu.

__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)

Zadnje uređivanje general Martok : 17.11.2012. at 09:38.
general Martok is offline  
Old 17.11.2012., 09:34   #2
Hrvati su glasovali za neovisnu BiH, da bi je valjda poslije lakše podjelili.

Hrvatska je prva priznala BiH, da bi je valjda poslije lakše napala.

Hrvatska je primila na stotine tisuća bošnjačkih izbjeglica, da bi ih valjda lakše etnički očistila.

Hrvatska je naoružala bošnjačku armiju, da bi je valjda poslije lakše porazila.

Bošnjački vrh je održavao svoje sjednice u Zagrebu u sred tzv. agresije, jer su vjerojatno bili taoci države Hrvatske.




Toliko o "agresiji".
Razbijač is offline  
Old 17.11.2012., 09:35   #3
Pa najveću granicu imamo sa BIH
marijanica 11 is offline  
Old 17.11.2012., 10:13   #4
bit će teško, ali ne treba odustat od borbe
divizija is offline  
Old 17.11.2012., 10:19   #5
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
bit će teško, ali ne treba odustat od borbe
Biti će teško, ali nakon jučerašnjeg velikoga dana nema više predaje i malodušja.
Konstruktor is offline  
Old 17.11.2012., 10:27   #6
Bojim se da će oni platit ceh i za ovu oslobađajuću presudu, kao truli kompromis, ove smo vam oslobodili, BHovce ćemo vam osuditi, da ne ispadne da imate protekciju.

Treba se žestoko založiti za njih i lobirati na sve moguće i nemoguće strane, da nam ne uvale hipoteku agresora.

Mislim da bi osuđujuća presuda donijela probleme za budućnost same BH, muslimani bi imali papir da su Hrvati krivi i to bi zloupotrebljavali za svoju hegemoniju. U slučaju da mi imamo papir da smo nevini njima bi bilo daleko teže provući hegemoniju. AKO MZ ima pameti neće dopustiti osuđujuću presudu BH šestorki jer bi takva presuda dala hegemonisti a dodatni poticaj što bi na koncu dovelo do eskalacije problema u BH.
Kexx is offline  
Old 17.11.2012., 10:32   #7
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Bojim se da će oni platit ceh i za ovu oslobađajuću presudu, kao truli kompromis, ove smo vam oslobodili, BHovce ćemo vam osuditi, da ne ispadne da imate protekciju.
Upravo se toga najviše bojim.

BH Hrvati su suviše često bili žrtvena jagnjad da bi to bilo tek slučajno.
Razbijač is offline  
Old 17.11.2012., 10:40   #8
to je problem, neki truli kompromis, ali to ne znači da će im presude u cijelosti potvrditi optužnice. možda djelom, ali mislim da se veliki dio može poništit.
divizija is offline  
Old 17.11.2012., 10:45   #9
Nekoliko podataka o predmetu..
__________________
SKINITE MARASOVCU BAN
Slovenac is offline  
Old 17.11.2012., 14:04   #10
Ovi se neće tako lako izvući.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 17.11.2012., 15:21   #11
Jedno laičko pitanje, da li odvjetnički timovi BiH Hrvata mogu iskoristiti dokaze što su skupili timovi Gotovine i Markača za svoju odbranu? Također, da li rušenje UZP-a u Hrvatskoj ruši i njihov tzv. UZP u Herceg Bosni.

Unaprijed hvala.

Zadnje uređivanje iprodano : 17.11.2012. at 15:27.
iprodano is offline  
Old 17.11.2012., 15:24   #12
Mogu iskoristit sve što im ide u prilog.
Može a i ne mora što ovisi o dokumentaciji.Razlika je velika u pisanim zapovjedima-planovima Gotovina/Markač u odnosu na ove jer su ujedno bili i nosioci vlasti.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 17.11.2012., 15:35   #13
Dobro sad postupak u prvom stupnju je što se izvođenja dokaza tiče ionako završen.. Sad ako budu osuđeni mogu u drugom stupnju uvesti i dodatne ali i to jako teško, jer treba dokazati da dokazi nisu bili dostupni u prvom stupnju a tu su i ostali uvjeti koji moraju biti ispunjeni..

U slučaju Gotovine i Markaća je žalbeno vijeće odbacilo sve pokušaje uvođenja novih dokaza a činili su se dosta relevantni za predmet..
__________________
SKINITE MARASOVCU BAN
Slovenac is offline  
Old 17.11.2012., 16:30   #14
Quote:
Slovenac kaže: Pogledaj post
Dobro sad postupak u prvom stupnju je što se izvođenja dokaza tiče ionako završen.. Sad ako budu osuđeni mogu u drugom stupnju uvesti i dodatne ali i to jako teško, jer treba dokazati da dokazi nisu bili dostupni u prvom stupnju a tu su i ostali uvjeti koji moraju biti ispunjeni..

U slučaju Gotovine i Markaća je žalbeno vijeće odbacilo sve pokušaje uvođenja novih dokaza a činili su se dosta relevantni za predmet..
Da, onda izgleda da je kasno za to sad. Uskoro će presuda pa ćemo onda biti pametniji što se tiče presude, u slučaju osuđujuće nadam se da će obrana kvaliteno se pripremiti za žalbu kao i obrane Gotovine i Markača.

Osobno smatram da i u slučaju osuđujuće presude to neće imati bitnog utjecaja na opravdane zahtjeve BiH Hrvata za nekim oblikom trećeg entiteta, jer je vidljivo da se američka politika sve više mijenja u našu korist. Srbija se potpuno okreće Rusiji, Bošnjaci su okrenuti islamski državama tako da Amerikancima jedino mi ostajemo kao uporišna točka.
iprodano is offline  
Old 17.11.2012., 17:54   #15
pretplaćujem se na temu

čekamo
sjeverni vjetar is offline  
Old 17.11.2012., 21:02   #16
Najprije, generalu Petkoviću je ime Milivoj i nije iz Hercegovine, već iz Šibenika. Upoznao sam ga, hvalio se svojom besprijekornom karijerom, a rekao sam mu da će završiti u zatvoru. Zagovarao je teoriju o sukobu civilizacija i povjerio se da su neki od njegovih najboljih prijatelja židovi, na moje veliko čuđenje. Stoga, narečena šestorka vrhovi su Davidovog štita koji je Tuđman prihvatio pod pritiscima NATO kabalista, a odbacio s gađenjem i žaljenjem za svojom ismijanom idejom o obnovi Banovine Hrvatske koja bi se protezala sve do predgrađa Sarajeva.
__________________
Bogovi i Hrvati!
havoc is offline  
Old 17.11.2012., 21:18   #17
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ovi se neće tako lako izvući.
za svaku presudu je važno utvrditi da su optuženi dijelili zločinačku svrhu (etničko čiščenje) i da su radili na njenom provođenju ili joj doprinosili na neki način.

treba napomenuti da se njima ne sudi za pokušaj pripajanja dijela BIH hrvatskoj, već za etničko čiščenje tog dijela BIH. to je OGROMNA razlika. sud može utvrditi da su oni htjeli pripojiti dio BIH i osloboditi ih, jer to nije djelo za koje su optuženi. optuženi su za etničko čiščenje i njegove posljedice. bez etničkog čiščenja prilikom pokušaja pripajanja nekog teritorija, sud vas ne može osudit. on ne sudi za agresiju.

da bi bili osuđeni, mora im se dokazat da su imali takvu namjeru (etnički čistit) i da su joj doprinjeli nekim djelima. i naravno, na koji sve KONKRETAN način. gotovini i markaču je to bio protupravni topniči napad koji je pao na sudu.

tako da mislim da u cijelosti optužnica neće proći, iako bi neki dijelovi mogli- jer je dio muslimana protjeran. doduše, u okolnostima akd su desetine tisuća hrvatskih izbjeglica zatrpavale herceg-bosnu, što sud može uzet kao olakotnu okolnost.
no sud mora utvrditi jesu li oni doprinosili progonu i na koji način i koliko. mislim da teza da su imali zločinačku svrhu od 1991. neće proći, jer su iznjeli niz dokaza o suradnji i podršci muslimanima u herceg-bosni sve do duboko u 1993., što znači da ih nisu htjeli etnički očistit.
napominjem, zločinačka svrha (mens rea) ovdje NIJE pripajanje hrvatskoj, već etničko čiščenje. a takvu svrhu, po meni, prije 1993. ne možemo nikako ni razmatrat. a za tada, hm....i o tom bi se dalo puno pisat.

Zadnje uređivanje divizija : 17.11.2012. at 21:24.
divizija is offline  
Old 17.11.2012., 21:42   #18
Quote:
havoc kaže: Pogledaj post
Najprije, generalu Petkoviću je ime Milivoj i nije iz Hercegovine, već iz Šibenika.
Hvala na ispravci, valjda sam u brzini umjesto Milivoj napisao Mladen.

I da, znam da je iz Šibenika.

Što se tiče pljuvačnice protiv predsjednika Tuđmana, molim te, nemoj, jer će izbiti samo takav flame war.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Old 17.11.2012., 22:14   #19
Quote:
havoc kaže: Pogledaj post
Najprije, generalu Petkoviću je ime Milivoj i nije iz Hercegovine, već iz Šibenika. Upoznao sam ga, hvalio se svojom besprijekornom karijerom, a rekao sam mu da će završiti u zatvoru. Zagovarao je teoriju o sukobu civilizacija i povjerio se da su neki od njegovih najboljih prijatelja židovi, na moje veliko čuđenje. Stoga, narečena šestorka vrhovi su Davidovog štita koji je Tuđman prihvatio pod pritiscima NATO kabalista, a odbacio s gađenjem i žaljenjem za svojom ismijanom idejom o obnovi Banovine Hrvatske koja bi se protezala sve do predgrađa Sarajeva.
Ako je tako, onda se ja ne bojim za sudbinu ovih isto naših generala. Dok je našeg Teda u Den Haagu, za Hrvate nema zime. Židovske veze će opet učiniti svoje, jer Židovi nisu kao neki Hrvati koji se tako olako odriču i svojih prijatelja i svojega podrijetla.
Samo neka Dragi Bog našem Theodoru podari zdravlja i dug život.
Merron TheOdor is offline  
Old 17.11.2012., 23:04   #20
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
tako da mislim da u cijelosti optužnica neće proći, iako bi neki dijelovi mogli- jer je dio muslimana protjeran. doduše, u okolnostima akd su desetine tisuća hrvatskih izbjeglica zatrpavale herceg-bosnu, što sud može uzet kao olakotnu okolnost.
no sud mora utvrditi jesu li oni doprinosili progonu i na koji način i koliko.
Tako je ni ne moraju bit osuđeni po svim točkama ali kazna opet može bit maksimalna tj.velika.Oni su bili bar Prljić politički vođe tako da to dodatno otežava stvar.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:32.