Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2014., 08:41   #1
Moralna dvojba-priznati ili ne?

Dragi svi, dobro jutro!

Prije godinu dana, otprilike u isto ovo vrijeme sam još patila za bivšim dečkom koji me ostavio, iznevjerio i ponizio na sve moguće načine.
Nedugo nakon toga upoznajem dečka koji bi pasao prema svim mojim kriterijima: zgodan, inteligentan, duhovit, ali ja i dalje volim prvoga (uviđam nelogičnost).
Iako nisam bila sigurna kako će to funkcionirati, odlučim mu dati šansu. Taman kada sam pomislila da polako zaboravljam bivšeg i da je s
ovim sve super, javlja mi se bivši s pitanjem kako sam/što ima.I ja mu odgovaram da još ponekad mislim na njega i da mi je još stalo te da ga volim.
Tu je naša komunikacija prestala. Javi se on meni opet nakon mjesec dana, ja opet istu stvar. Kako je vrijeme išlo dalje, nakon tri mjeseca veze s drugim (tj.sadašnjim), ja odlučujem u potpunosti prekrižiti bivšeg i na sljedeće javljanje kako si/šta ima mu odbrusim, napišem da sam sretna sa sadašnjim dečkom i zamolim ga da mi se više ne javlja.
I nije mi žao nimalo. Veza u kojoj sam trenutno nije krenula od lude zaljubljenosti, leptirića i idealističnog sanjarenja, ali znam da se s vremenom razvila u nešto najkvalitetnije što sam ikada imala i što ne bih mijenjala za 1000 leptirića koje sam osjećala u prošlim vezama i koje su završile kao fijasko. Međutim, kako vrijeme odmiče u vezi,ponekad se pitam jesam li dobro učinila što sam prešutila dečku za poruke bivšem? Činjenica je da je to bilo prva dva mjeseca u vezi, da je bilo riječ o doslovno dvije poslane sms poruke, da dopisivanje nikada nije bilo dvosmjerno (tj. da sam isključivo ja izrazila bivšem osjećaje prema njemu, da nije bilo planiranja ničega),
da se nikada nisam našla s bivšim. Ne bih htjela raspravljati ovdje o klasifikaciji emotivna/tjelesna/prevara/neprevara jer je to subjektivni sud kao i iskustvo. Ono o čemu ja želim raspraviti je koliko je opravdano da mu ne kažem za te poruke? Vrlo vjerojatno bi prekinuli, a u najmanju ruku bih izgubila njegovo povjerenje. S druge strane,smatram da on ima pravo na istinu, ali bi ta istina uništila nešto vrlo kvalitetno, nešto što osim dvije napismene poruke bivšem, na početku same veze, kada još nisam znala u kojem se smjeru ovo kreće, kada se još nismo dovoljno znali, nikada nije doživjelo druge oblike laži ili prevare.
Svako mišljenje je dobrodošlo i rado ću ga poslušati.
osamam27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 08:49   #2
Kompliciraš bezveze, normalno da nećeš reć ništa, samo da ti ne padne napamet ni slučajno vratit se prvom kretenu ako se možebit javi i inzistira na piću.
PrinceVegeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 08:51   #3
Mislim da nema nikakve potrebe da kompliciras nesto sto je kvalitetno i dobro. Kada ti se bivsi javio trenutna veza ti je bila u zacetku, mislila si da jos volis bivsega, nista se nije desilo osim te izjave, i to je to. Nakon toga si povecala distancu u odnosu na bivseg sto je ispravno, i nema razloga za moralnu dvojbu.

Uzivaj u tome sto imas i ne zamaraj se glupostima.
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 09:01   #4
Quote:
osamam27 kaže: Pogledaj post
I nije mi žao nimalo. Veza u kojoj sam trenutno .... s vremenom razvila u nešto najkvalitetnije što sam ikada imala
ne vidim neki poseban razlog zasto bi ti to sada morala priznati decku..
Osim ako nemas neku posebnu zelju povrijedit ga da sebi olaksas dusu..
Iako si "samo" poslala sms, pitanje je na sto bi bila spremna da je bivsi bio zainteresiran..
(sto je sada bez veze razmisljati, pokazujem ti samu u koje to sve smjerove moze otici)

daklem, zadrzi to za sebe.. Ponekad mu nekom sitnicom udovolji za koju ces samo ti znati za sto mu se "oduzujes"..
I budite sretni..
__________________
...but I don't cry for yesterday there's an ordinary world somehow i have to find. and as i try to make my way to the ordinary world i will learn to survive ... DD
VatroSlavka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 09:33   #5
Ništa se nije dogodilo. Ovakve stvari samo mogu zbunit tvog dečka, a riječ je doslovno o ničemu.

Zaboravi, idi dalje, uživaj u vezi.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 09:35   #6
I jos jedno: ne komplikuj.

Zelis li mozda priznati, kako bi te ovaj "dobri" oslobodio i gurnuo natrag prvom?
Ne vidim nijedan drugi razumljiv razlog da mu priznas, ako zelis s njim i dalje gradit vezu.
To je bilo u prvih par mjeseci, kad ionako sve lebdi u zraku.
Svako ima repove.
Bitno je da si se u dogledno vrijeme rijesila svog repa.
Nisi nista slagala-voljela si bivseg, osjecaji imaju svoj tempo...a glava ima svoje odluke...potraje nekad dok se sinkronizuju...posebno dok nosis ranu.
Medjutim...
Ako je razlog onaj kojeg sam navela...jasno ti je da zavlacis tog drugog momka?
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 10:06   #7
to se tvog dečka ne tiče. ionako se desilo još u prva dva mjeseca veze i nema potrebe da to sad spominješ, samo ćeš ga povrijediti bez ikakvog razloga. zadrži to za sebe. bitno je samo da se od sad na dalje više ne ponovi i da mu ne mutiš nešto s bivšim iza leđa
__________________
~ Why am I not like the wind, like the mist; why are there no feathers that float up to the sky? ~
sancchan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 10:22   #8
Nemoj reci nista, izgubit ce povjerenje iako je vrlo tolerantan i razumije, uvijek ce ga nesto od strana gristi. A to je stvarno baaad feeling.

Uzivaj u novoj kvalitetnoj vezi!
__________________
Moj potpis!
Uroshito is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 10:31   #9
evo i ja ću ponoviti, nema tu nikakve moralne dvojbe, ništa se nije desilo
to je dio tvoje intime i prošlosti
dobra je iskrenost ali za bitne stvari, u ovom slučaju bi bila nametljiva bezobzirna glupost
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 10:54   #10
Jel tebi malo dosadnjikavo u novoj vezi, pa bi malo burkala, malo dramila?

Uopće ne razumijem tvoju dilemu. Mislim, jasno mi je da to možda smatraš dvojbenim, ali da te do te mjere muči da razmišljaš o priznavanju?

I kakva je to naknadna iskrenost, uopće? Ako ti je do nje, trebala si to onda prijaviti dok se odvijalo. Tak da mi je sve to zapravo dvolično moraliziranje.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 12:40   #11
Opisuješ vašu vezu kao nešto kvalitetno i stabilno, a onda kažeš da bi te lik verovatno ostavio da sazna da si poslala/primila dvije najobičnije poruke..

Istina bi uništila nešto kvalitetno?


U svakom slučaju ti nemaš šta da priznaš.. dvije glupe poruke.. wtf.. kako ti se da napisati toliko teksta radi dvije poruke..


I riješi sama sa sobom, da li zapravo želiš bivšeg, sadašnjeg ili oba ili nekog trećeg..
Paradoxian is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 12:58   #12
Je l' bi mu rekla samo za poruke ili i za to da si bivšem tada rekla kako ga još uvijek voliš?

MA nemoj ništa priznavati
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 13:00   #13
Hvala svima na odgovorima

Moj problem je što sam inače sklona sve u životu, kako vi kažete, komplicirati. Priznajem. Što se tiče bivšeg, on je u mojim mislima daaaaleka prošlost, nemam potrebe ne samo za njim nego za nijednim drugim muškarcem pored sadašnjeg dečka.
osamam27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 13:01   #14
Ako još voliš bivšeg priznaj sve sadašnjem, i prestani ga zavlačit
a ako bivšeg ne voliš šuti i mirno kreni dalje nisi ništa strašno napravila
komplicirana87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 13:40   #15
Bespotrebna rasprava. Čemu mu govoriti o nekom bivšem, to je prošlost. Time što mu ne kažeš dovoljno govori da cijeniš njegove osjećaje.
fališbubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 15:42   #16
ja čitam, čitam, čitam....čekam što će se dogoditi, jesi se posexala s bivšim, pohvatala, pa makar poljubila. kad ono - ništa. nemaš ništa za priznavati ženo božja. par poruka ste izmjenili. daj se skuliraj.

[kak je lijepo ljudima poput tebe koji izgleda nemaju niti jedan problem u životu, ma niti kamenčić ih ne žulja u cipeli, pa moraju izmišljati probleme, čak se i registriraju na forum i ispituju, što da, oh, naprave...]
lirla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 16:01   #17
Quote:
osamam27 kaže: Pogledaj post
Hvala svima na odgovorima

Moj problem je što sam inače sklona sve u životu, kako vi kažete, komplicirati. Priznajem. Što se tiče bivšeg, on je u mojim mislima daaaaleka prošlost, nemam potrebe ne samo za njim nego za nijednim drugim muškarcem pored sadašnjeg dečka.
Onda ne autosabotiraj vezu.

To šta bi mu sad išla priznat nešto nebitno u vezi bivšeg bi izazvalo težinu i sumnjičavost oko te teme, koja uopće tu ne bi trebala postojat.

Zamisli sad uletiš tipu sa:

"Kada smo bili 2 mjeseca zajedno, dopisivala sam se s par poruka s bivšim. Ništa bitno. Ali, stvarno, ništa bitno. Ali, kopka me to. Želim ti reć, da znaš. Ništa bitno. To...samo, nebitno bilo, on me htio natrag, ali...nebitno."

Ono, tek tad će lik dignut obrvu i bit ono "Zašto mi to sad govoriš?"


A taj OKP oko toga da se mora baš sve iznijet na vidjelo.

Zamisli sad da svi govore svima sve nebitne, a potencijalno štetne momentiće.

Na primjer: "Draga, nije bitno. Stvarno nije. Ali jučer u Konzumu je bila jedna u uskoj bijeloj majici sa gigantskim sisurdama i vidjele su joj se bradavice. Ful je ličila na nives celzijus. Palo mi je napamet kako mora da je sisat ukrućene bradavice na tako velikim sisama. Ali, onako, fenomenološki. Ne da bi htio. Nisam htio. Nisam ni namjerno mislio o tome, palo mi je na pamet. Ono, kao kad ti padne na pamet da je glupo što se u osnovnoj školi moraju učit korijeni iz velikih brojeva ili da li je mlijeko u Lidlu sranje puno hormona. Kužiš. Eto....nije...bitno..jel. Nema veze s njom ili sise da želim. Njene, jel. Samo tvoje želim."


Baš bi taj razgovor dobro završio.

Shut up, zaboga.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 16:09   #18
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Onda ne autosabotiraj vezu.

To šta bi mu sad išla priznat nešto nebitno u vezi bivšeg bi izazvalo težinu i sumnjičavost oko te teme, koja uopće tu ne bi trebala postojat.

Zamisli sad uletiš tipu sa:

"Kada smo bili 2 mjeseca zajedno, dopisivala sam se s par poruka s bivšim. Ništa bitno. Ali, stvarno, ništa bitno. Ali, kopka me to. Želim ti reć, da znaš. Ništa bitno. To...samo, nebitno bilo, on me htio natrag, ali...nebitno."

Ono, tek tad će lik dignut obrvu i bit ono "Zašto mi to sad govoriš?"


A taj OKP oko toga da se mora baš sve iznijet na vidjelo.

Zamisli sad da svi govore svima sve nebitne, a potencijalno štetne momentiće.

Na primjer: "Draga, nije bitno. Stvarno nije. Ali jučer u Konzumu je bila jedna u uskoj bijeloj majici sa gigantskim sisurdama i vidjele su joj se bradavice. Ful je ličila na nives celzijus. Palo mi je napamet kako mora da je sisat ukrućene bradavice na tako velikim sisama. Ali, onako, fenomenološki. Ne da bi htio. Nisam htio. Nisam ni namjerno mislio o tome, palo mi je na pamet. Ono, kao kad ti padne na pamet da je glupo što se u osnovnoj školi moraju učit korijeni iz velikih brojeva ili da li je mlijeko u Lidlu sranje puno hormona. Kužiš. Eto....nije...bitno..jel. Nema veze s njom ili sise da želim. Njene, jel. Samo tvoje želim."


Baš bi taj razgovor dobro završio.

Shut up, zaboga.
Hahaha

Sto je najgore, takvih k'o u prici.
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 16:29   #19
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post

Na primjer: "Draga, nije bitno. Stvarno nije. Ali jučer u Konzumu je bila jedna u uskoj bijeloj majici sa gigantskim sisurdama i vidjele su joj se bradavice. Ful je ličila na nives celzijus. Palo mi je napamet kako mora da je sisat ukrućene bradavice na tako velikim sisama. Ali, onako, fenomenološki. Ne da bi htio. Nisam htio. Nisam ni namjerno mislio o tome, palo mi je na pamet. Ono, kao kad ti padne na pamet da je glupo što se u osnovnoj školi moraju učit korijeni iz velikih brojeva ili da li je mlijeko u Lidlu sranje puno hormona. Kužiš. Eto....nije...bitno..jel. Nema veze s njom ili sise da želim. Njene, jel. Samo tvoje želim."

Meni je ovo genijalno. Ne bi se ljutila da mi takvo što kaže, samo bi se dobro nasmijala.
lirla is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 01:24   #20
Vidi, kad ovoliko o tome razmišljaš, to je lipo, znak je da imaš dobre korektore u sebi.
Nakon poruka, odratovala ti svoje bitke u sebi i prilomila.
Učinila si sve šta si tribala, novi momak bi bija ponosan na tebe.
Al ipak umukni.
__________________
Mrzin narativ
speculaas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:37.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger