Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2008., 11:44   #1
Suncobrani, sjenice, tende

Pozdrav...
Imam pitanje za vas..., naime već duže vrijeme tražim vrtni suncobran (treba mi veći, 4m x 4m da fino pokrije stol i stolice), već sam kupila 2 ali nisu dugo trajali, budući da su poprilično velike površine, a loše/ slabe kvalitete, jako brzo su se potpuno rasklimali, platno se raspucalo po šavovima....., pa tražim nešto tipa onih suncobrana po kafićima ali je vrlo teško nabaviti tako nešto jer su uglavnom reklamni i nisu na prodaju. Uspjela sam pronaći stolariju koja izrađuje suncobrane za kafiće na Cvjetnom trgu i u Bogovićevoj, cijena je 2.000,00 kuna. Imate li ideju gdje bi se još moglo pogledati za takve suncobrane (odustala sam od dućana tipa Pevec, BauMax itd..., htjela bi nešto trajno, da sam mirna neko vrijeme).
nika35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 13:06   #2
Thumbs up

Koliko znam jedan od glavnih proizvođača tih suncobrana u RH ( mislim i prvi ) je STOLARIJA KURIJA KARLOVAC http://www.kurija.com/stranice/onama.htm , mislim da je to ono što tražiš
jeronimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 14:00   #3
kurija

Hvala na brzom odgovoru, nisam znala da su oni prvi i jedini, samo sam njih našla na internetu, pa sam mislila da netko ovdje iskusniji ima još neku ideju.
Naručit ću onda od njih, da ne lutam više. Još jednom, hvala ti.
nika35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 14:09   #4
Nema na čemu, drago mi je ako mogu dati svoj doprinos lokalnom gospodarstvu. Inače koliko god mogu držim se uzrečice KUPUJMO HRVATSKO !
jeronimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 14:11   #5
Da, obićno ni nemamo priliku kupiti nešto hrvatsko. Naručila sam suncobran (kurija), dovest će ga krajem tjedna pa javim kakav je.
nika35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 14:42   #6
kakva je cijena??
anushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 16:16   #7
Znam samo cijenu za četvrtasti, 400 x 400 cm....cijena je 2.000,00 kuna, za druge nisam ni pitala jer mi treba veliki (to su oni kao na Cvjetnom trgu i Bogovićevoj), odustala sam od jeftinijih jer na kraju mi dođe na isto, malo para ali brzo izbljede, platno mi se raspuca i ne isplati se to šivat i popravljat, nadam se da će ovaj bit ok.
nika35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 15:49   #8
Suncobrani s "rukom"

Da li netko od vas ima takav suncobran (mislim na onaj koji nema nosač/ stup po sredini, nego je s gornje strane pričvrščen na nosač/ stup)? Razmišljam o takvom suncobranu jer mi se čini praktičan, ne smeta mi za stol i stolice onaj stup. Hvala
nika35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 15:57   #9
Ja imam i taman mi paše, on ima nosač sa strane, stavio sam ga pokraj drvene klupe i pravi mi lijepu hlsdovinu iznad nje i mog malog jezerca sa ribicama!
josip-os is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 16:16   #10
josip-os, da li je čvrst suncobran (mislim, da li je stabilan)?
nika35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 13:00   #11
Mene interesira di ih mogu naci? Treba mi takav samo stvarno cvrst (koliko god da dodje..).. Jucer sam snimila jedan u Kiki I Baumaxu, no malo mi izgleda slabo.. Ja bi jedan veliki I stvarno cvrst..
Ako ima tko ideja gdje da jos pogledam... Bila bi zahvalna
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 07:28   #12
Imam ga ja, u nacelu je dobar, prednost je sta nema nosac u sredini tako da ne smeta, no glavni problem je uporiste; buduci da mu je teziste prebaceno u jednu stranu, na kontra strani moras osigurat dobar oslonac.

Ja nisam nasao original postolje, jedino sto nude su ploce koje se postave oko kriznog postolja, no one ne odgovaraju ukoliko ne namjeravas postaviti ploce na cijelom dijelu di je suncobran.
To sam rjesio s betonskim postoljem u kojeg sam ubusio celicne ankere i postavio suncobran na njega.

Sve u svemu- dobra stvar ako imas rjesenje za postolje
Las Legolas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 00:55   #13
Vrtni paviljoni - iskustva i preporuke

Volim sunce al se ne volim przit na njemu... Ovih dana po shoping centrima nude se razni vrtni paviljoni i sjenice i obilazeci ih zakljucio sam da niposto ne vrijede ni upola koliko kostaju sto zbog kvalitete izrade, dizajna, materijala od kojih su izradjeni... I sad se dvoumim dal se uopce isplati davat tipa soma kuna za neki klimavi paviljon ili radije uzet suncobran za triput manje novaca... Sve da bi se popila piva u hladovini

Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk 2
c.e.z is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 17:41   #14
Quote:
c.e.z kaže: Pogledaj post
Volim sunce al se ne volim przit na njemu... Ovih dana po shoping centrima nude se razni vrtni paviljoni i sjenice i obilazeci ih zakljucio sam da niposto ne vrijede ni upola koliko kostaju sto zbog kvalitete izrade, dizajna, materijala od kojih su izradjeni... I sad se dvoumim dal se uopce isplati davat tipa soma kuna za neki klimavi paviljon ili radije uzet suncobran za triput manje novaca... Sve da bi se popila piva u hladovini

Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk 2
Ja sam recimo napravio suncobran od trske FI 3.5m
Koštala me samo trska.
Humana dolina is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 14:44   #15
Ma da, i sam sam slicno napravio, ovo je preskupo. Hval na odgovoru!

Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk 2
c.e.z is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2021., 08:09   #16
kupio sam u Jysku suncobran veliki, ali je uže izletjelo iz kotača i ne može se više vratiti unutra, zapelo je vani. Ima netko kakvu ideju kako to napraviti?
vin09mon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2021., 13:29   #17
Kad je već podignut ovaj topic nakon podosta godina (žao mi je što ne mogu kolegi gore pomoći), ima li tko kakvih iskustava i savjeta koji suncobran uzeti...Ikea, Jysk, Bauhaus? Neki drugi dućan?

270cm+ je želja.

Sunfun ima podosta serija u bauhausu, u Jysku mi se čini Agger kao ok, te u Ikei Kuggo/Lindoja ili viseći Baggon/Svarto, makar bi za Ikejine morao i pijesak negdje uzeti (za postolje).
Kirkpatrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2021., 18:11   #18
Mi imamo ovaj iz Ikea-e, i prezadovoljni smo. Stabilan je, lako se regulira, platno je čvrsto i dobro štiti.


https://www.ikea.com/hr/hr/p/seglaro...iva-s49251803/

Nismo uzeli stalak, jer postoji opcija da umjesto njega staviš 4 betonske vrtne ploče, one točno ulaze u utore na stalku, lijepo izgledaju i sve je vrlo stabilno.
__________________
"Glupost u suštini nije defekt intelekta, nego ljudskosti" D.B.
tagoresky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2021., 17:26   #19
Gledao sam taj, super je, samo mi je malo preskup - a i glomazno izgleda. Kakve ploče imate, oko 90kg kako preporučuju, ili manje?
Kirkpatrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2021., 13:02   #20
Quote:
Kirkpatrick kaže: Pogledaj post
Gledao sam taj, super je, samo mi je malo preskup - a i glomazno izgleda. Kakve ploče imate, oko 90kg kako preporučuju, ili manje?
Koliko para....
Ne znam kolikih dimenzija vam je terasa. Naša je 6×4m

Obične kocke za popločavanje dvorista, to piše i u opisu suncobrana. Umjesto plastičnog postolja koje treba puniti pijeskom, kupite negdje 4 ploče, nesto poput ovog. One teže zajedno možda 30ak kg. Postoje utori na metalnom stalku dolje u koje te kocke ( cetvrtatastih dimenzija) lijepo ulegnu.

[https://pevex.hr/betonska-galanterij...na-098105.html
__________________
"Glupost u suštini nije defekt intelekta, nego ljudskosti" D.B.
tagoresky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:31.