Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2009., 17:28   #41
Quote:
Starija Sestra kaže: Pogledaj post
cijena?
laserska operacija u bolnici ti je besplatna

a oporavak? po meni, par dana
prvi dan, eventualno drugi te malo boli al kasnije bude ok

no, neznam kako bi kod tebe bilo....
Laserska korekcija dioptrije i operacija strabizma su dvije potpuno različite operacije,operacija strabizma se neizvodi laserom,već se izvodi klasičnom kirurgijom mišića koji pridržavaju očnu jabučicu,čime se nastoji izmijenit položaj mišića,laserska korekcija dioptrije se kod nas izvodi samo u privatnim klinikama i nikad nije besplatna,ima tema o tome https://www.forum.hr/showthread.php?t=91525&page=53 i zabranjena je za mlađe od 18godina.Samom operacijom strabizma nemože se poboljšat vidna oštrina,ali je moguće estetski poboljšat položaj očiju,ipak šansa za potpunim uspjehom operacije(dovođenje kuta škiljenja na nulu) kod odraslih je velika tek za slučajeve malog kuta škiljenja i znatne vidne oštrine na to oko(80posto i više),jer kod odraslih su se patološki odnosi u mozgu ustalili i odrasli mozak više nemože naučit koristit škiljavo oko pa nedugo nakon operacije često opet dolazi do nekog škiljenja.
Laserska korekcija dioptrije gotovo nikad nepomaže kod slabovidnosti ili škiljavosti,jer problem slabovidnosti kod strabizma u ogromnoj većini slučajeva nastaje zbog toga što u dječjoj dobi čovjek nije naučio gledat na to oko,dakle problem je u mozgu,a ne u samome oku ,tek ako dio problema leži u iregularnom astigmatizmu(rijetko moguće) moguće je podići vidnu oštrinu i to ne previše.Ipak mislim da imat samo jedno oko sa max. vidnom oštrinom nemora biti neki veliki hendikep,ja nekad stavim jednu kontaktnu leću,na drugom oku(bez leće) tada imam 25posto vida i moj vid je gotovo isti kao sa dvije kontaktne leće,inače sa najboljom mogućom korekcijom naočala imam 160posto desno i 130posto ljevo oko.
Kažu da ljudi sa dva zdrava oka razviju binokularni vid,važan za osjećaj dubine prostora,čuo sam da ljudi koji su izgubili jedno oko kasnije žale da nemaju osjećaj blizine i daljine i da imaju izrazito otežano kretanje u prostoru i bavljenje sportom,ali to je valjda kod svakog različito,ja recimo sa jednim okom imam osjećaj dubine prostora tek malo drukčiji nego sa dva koristeća oka.
Jolac is offline  
Old 04.04.2009., 14:28   #42
strabizam-trebam hitan savjet

sorry ako nešto krivo napravim,nova sam u ovome...Ja zapravo imam neka pitanja ako ima neko volje.Imam 30 godina i strabizam na lijevom oku,vid mi je ok.Radim u dućanu i primjetila sam da me već ljudi čudno gledaju,a pogotovo klinci.Bila sam u Zagrebu na pregled i tamo mi je dok. rekla da će mi operacija pomoć ali moram to napravit u Rijeci jer sam odovuda.A moj problem je dok. u Rijeci koja me baš i ne želi operirati radi tih duplih slika koje bi vjerojatno imala.Dali da inzistiram na operaciji svejedno,ja bi stvarno htjela to ispravit a čitam da te dvoslike nekima i prođu.Pregled mi je u utorak i neznam šta da radim.

Zadnje uređivanje Maja C. : 04.04.2009. at 15:05. Reason: promjena naslova
Maja C. is offline  
Old 04.04.2009., 16:40   #43
molim vas da o laserskim i inim zahvatima na očima nastavite na već postojećim topicima...
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Old 21.09.2009., 19:14   #44
Ovako jedno pitanje....Imam 17 godina uskoro 18 i dioptrija mi je na jednom oku -2 na drugom -1.75 i stvarno nemam živaca nosit naočale,a moram,a kamoli leće.....pa ako mi neko može više o tome reć......hvala....za lasersku....
mrki200 is offline  
Old 26.12.2009., 18:26   #45
Quote:
ac_thunder kaže: Pogledaj post
Bio sam na operaciji kod dr Gabrića (poliklinika Sunce link ti je gore), pitaj me ako te još nešto zanima.
ajd molim te, reci mi kako si dosao do sunca, tj. zasto bas oni? koju si dioptriju imao? ja sam poslao mail dr. Šariću iz visumeda, a on mi vratio s odgovorom kako mi ne preporucuje lasersku operaciju iz neznam kojeg razloga pa se sada raspitujem za druga misljenja.
jo22 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:38.