Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2015., 13:18   #5341
Ja sam odmah u visokorizicnu isla.
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 22:53   #5342
dixx, hvala! To mi i paše jer sam čula da je gore manja gužva
__________________
Mazilica

Blizići
mucina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 22:02   #5343
Trudna sam prvi put, inače trudnoća je do sada bila uredna (38 tj), upućena sam u bolnicu (na čekanje jer sam dosta daleko od ZG) pa me zanima da li je netko išao u bolnicu prije poroda, kakve su sobe, jesmo li mi koje čekamo da rodimo i žene koje su rodile na istom odjelu? Od stvari su mi rekli da ne trebaju pelene za bebu al čitajući ovdje vidim da trebaju, kao i vlastita spavaćica/pidžama?
stellade is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 08:54   #5344
nisi na odjelu sa zenama koje su rodile.
pelene ti trebaju.
spavacice takodjer (imaju oni i svoje, ali bolje je ponijeti od doma bar jednu-dvije)
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 15:47   #5345
Hvala frupy
stellade is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 15:49   #5346
nema na cemu.
sretno!
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 15:08   #5347
Curke pozdrav, tek sam 16tt, ali pomalo razmatram rodilišta, u zadnje vrijeme sam zapela za Sveti Duh. Imam logističko pitanje: gdje ste se parkirale kad ste išle primjerice na tečaj? Koliko vidim tečaj traje 2 sata, a ne znam gdje ima parking blizu i tak, nije problem platiti... i kad je najbolje ići na tečaj? Hvala.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 13:54   #5348
Evo moje iskustvo sa svetog Duha nadam se da će nekome pomoći
uglavnom zbog daljine sam upućena ranije u bolnicu prije termina, tako da sam bila na odjelu patologija za visokorizičnu trudnoću i na babinjačama. Za one koje su kao i ja po prvi put rađale, babinjače je odjel na koji idete kad rodite
Ukoliko idete na odjel za visokorizičnu trudnoću, tamo ima 11 soba, u svakoj sobi su po 3 ili 4 žene i na kraju hodnika je zajednička kupaona i wc, jedno dvije sobe takozvani apartmani imaju vlastiti wc i to su dvokrevetne sobe. Sa sobom možete donijeti što god želite (jastuk, deku, plahtu...), s obzirom da imate jedino ormarić za stvari složiti ja sam ostatak stvari držala u koferu ispod kreveta. Sa sobom sam ponijela dvije pidžame (ne mora biti spavačica ali možete po volji), donjeg rublja, čarape, higijena, čaša, papuče, te nešto u što ćete se presvući ako smijete malo izaći npr na kavu (tajice i majica, trenirka...da niste stalno u pidžami). Što se tiče doktora i sestara, svi su jako ljubazni (osim ako vi prema njima niste bahati i bezobrazni)... uglavnom su žene na tom odjelu zbog čuvanja trudnoće bilo jer imaju visok tlak, šećer, problemi s razvitkom djeteta... svaki dan idete dva puta na ctg, doktori idu u vizitu dva puta dnevno (ujutro oko pola 8, te navečer isto tako). Jutarnja vizita je opsežnija u kojoj ima par doktora (npr primarijus Hafner je bio svako jutro i on vodi vizitu,o svakom pacijentu sve zna i upućuje ostale doktore u vaš slučaj, tu su i dr Bekavac koja je jako draga doktorica i isto kao Hafner upućena u stanje svake žene)...uglavnom njih dvoje su bili najčešće u jutarnjim vizitama dok navečer dođe jedan doktor koji je tak dan dežuran. Na viziti vam kažu hoćete li ići na kakve preglede taj dan i slično. Nemojte očekivati da će vas svaki dan pregledavati, zato imate ctg na kojemu prate stanje vaše bebe, mene su pregledali dva puta vaginalno i to već pred kraj termina (takav pregled ne rade često jer ne žele poticati trudove, infekcije i slično), češće idete na ultrazvuk, vadite krv i briseve. Što se tiče jela, imate doručak oko 8 odmah poslije vizite, ručak oko 13 h i večera oko 18 h. Meni je bilo dosta neslano pa ako ćete biti tamo par dana preporučam da si ponesete malo soli . Posjete su dozvoljene u sobe od 16 do 17 h, s tim da sestre puste i ranije (al ne prije 15 h jer su tada još doktori i pregledi).
Za rodilište vam je potrebna voda, čokolada (ako ćete biti duže a to ne znate dok vas ne uhvate trudovi), možete i grickalice i slično, vaša spavačica (za koju morate biti spremni da ćete ju zakrvariti porodom) i ako ikako možete preporučam vam muža ili prijateljicu da budu s vama u samom rodilištu. Mene su trudovi uhvatili na odjelu te su mi dali klistir (za one koji ne znaju to se stavlja u guzu kroz crijevčicu u obliku tekućine i samo izađe sve iz vas - nije ništa bolno hhh i nije tako strašno). Nakon toga su me otpeljali u predrađaonu gdje ima 6 kreveta i odmah vas spoje na ctg i prate trudove, babice i doktori vas svako malo obilaze pregledavaju... tu možete malo čokolade ili grickalica i vode i nema muža tj pratnje uz vas. Kad odrede da je vrijeme sele vas u rađaonu ili box - ako želite epiduralnu ili nešto protiv bolova to tražite u predrađaoni. Mene su pitali da li želim nešto od toga, ja nisam htjela ali neke žene su tražile same. Kad vas presele u rađaonu sa sobom nosite vodu, i sve stvari vam donesu za vama, možete imati i mobitel u tek tu vam puste muža ili pratnju koju imate (ja ne znam kako bih bez njega jer mi je dohvaćao vode, podsjećao kako disat moram, jednostavno je bio tu da ga držim za ruku). Tu bude babica, doktori, sestre...nije samo babica (bar meni nije bila). Bitno ih je slušati i disati kako vam kažu (u toj boli jednostavno zaboravite na disanje).. nakon što rodite, dijete vam stave na prsa i tu bude pola sata, sat...ako imate nekoga u čekaonici iznesu dijete da ga vide i nakon toga ga odnesu na odjel babinjača gdje ga pregleda pedijatar, a vi ste još na odjelu rodilišta (neka 2 h) gdje u biti budete na promatranju, i čiste vas od krvi i svih tih popratnih tekućina hhh... ako vas šivaju, dobijete inekciju i to ne osjetite. Nakon neka dva sata vas otpeljaju na odjel babinjača (stvari sve voze s vama) i kad vas dopeljaju u sobu primi vas sestra, zato si pripremite negdje pri ruci jednu vrećicu s gaćicama i ulošcima, i čistom spavačicom. (kupite si jednokratne gaćice jer su udobnije i zbog krvarenja da ih samo bacite) Sestra vas obuče i pomogne da legnete u krevet. Nakon toga će vam dopeljati dijete. Odmah će vam doći i sestra s pedijatrije koja će objasniti što očekivati prvi dan - beba uglavnom spava, i to vrijeme iskoristite i vi za spavanje, on kad se probudi stavit će vam ga na prsa (sestre će dolaziti svakih sat vremena, dobit ćete i protiv bolova nešto). Nakon 24 h će se on razbuditi i tad ćete ga početi i dojiti, presvlačiti i slično. Ako ga ne možete umiriti od plača zovnete sestru i ona ga odnese da biste se vi mogli odmoriti - iskoristite tu mogućnost treba vam sna na tom odjelu ne puštaju posjete u sobu čak ni muž osim taj prvi dan.
stvari koje vam trebaju za babinjače:
- spavačica (nemaju oni svojih kao prije), može i pidžama
- za higijenu
- voda/sok
- donji veš - jednokratni najbolje - imate u dm, mulleru
- kućna haljina vam ne treba jer je ljeto i vruće je
- tri paketa (najmanje) uložaka (vir, lola lady, chicco i slične)
- i ostalo po želji što bi jeli, pili...
uglavnom, mislim da je to to...
stellade is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 05:33   #5349
Draga stellade, super za detaljne informacije i pretpostavljam uredan porod. Citajuci ovo, vratila si me unazad 7 mjeseci jer sam i ja rodila na Sv.Duhu. Bas si sad vrtim film... Ne mogu vjerovati da je vec toliko proslo!
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 12:32   #5350
curke, pozdrav! čula sam da je sv. duh od svih zagrebačkih rodilišta najfleksibilniji po pitanju odabira položaja za rađanje, pa me zanimaju vaša iskustva s poroda... je li i tu jedina opcija krevet i noge u zraku, ili u obzir dolazi i porod recimo na sve četiri ili u čučnju ili kako god postoji li mogućnost poroda na stolčiću ili u vodi?
općenito mi se čini prestrašno što nigdje u hrvatskoj ženi nije dan izbor već je za porod obavezan ležeći/poluležeći položaj za koji je znanstveno dokazano (a i WHO potvrđuje) da je za rodilju nezgodan...
martomica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 12:35   #5351
samo krevet.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 12:39   #5352
baš mi se to ne sviđa...
martomica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 12:47   #5353
u cijeloj prici, to je najmanji problem.
ako je ekipa ok, rodis bez problema i dubeci na glavi
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 12:51   #5354
thanks na podršci, frupy, to kod mene počinje panika jer sam ušla u zadnji mjesec, a prva je beba pa nemam pojma što me čeka i previše googlam trebam se držati ove tvoje "Think positive..."
martomica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 12:59   #5355
Quote:
martomica kaže: Pogledaj post
thanks na podršci, frupy, to kod mene počinje panika jer sam ušla u zadnji mjesec, a prva je beba pa nemam pojma što me čeka i previše googlam trebam se držati ove tvoje "Think positive..."
apsolutno!

nema panike, sve ce biti ok.
od srca ti zelim brz i lagan porod.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 13:02   #5356
i ja se nadam
hvala ti
martomica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 13:25   #5357
Curke, zna li netko tko je petkom u TA? Unaprijed hvala!
ajam24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2015., 04:28   #5358
Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
nrd4568 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 10:12   #5359
Cure, zna li netko je li potrebna potvrda o trudnickom tecaju za muza ili moze bit na porodu i bez toga? Prvi porod mi je bio u vinogradskoj i tamo nije bila potrebna potvrda. Ovaj put idemo na Duh.
brbr79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 10:42   #5360
Mi smo imali potvrdu, ali mislim da nas nisu trazili. Ja ne bih riskirala
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:58.