Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2008., 11:09   #81
evo da ija podjelim,prvo me jedno tjedan dana malo hvatala temp. pio sam lupocete i vecinom slucajeva je pala,i sve me vise i vise to pocelo zezat i odem ja dodoktora on meni prepise cefalin inace je doktor seljak nema pojma o nicem zbog njega pol pacijenata zavrsi u bolnici,i sad pio sam cefalin jedno 4 dana a meni je bilo sve gore,odem ja kod dezurnog doktora bila je nedjelja i kaze da imam gnojnu anginu i dobijem silapene koje pijem 3 puta na dan,sad ja neznam nakon koliko pocinju oni djelovat ja ih pijem od nedjelje popio sam cjelu tablu vec a nije mi bas mnogo bolje,imam temp vecinom oko 38.5 i bude mi stasno nemogu puno jest jedva pijem vodu ma strasno i jako mi je slabo,iskreno nevolim injekcije i uzasno ih se bojim,u zivotu nisam nikad bio u bolnici i mozd u cijlom zivotu sam dobio 5 injekcija i strasno ih se bojim ma neznam kako da opisem to grozno mi je neznam sta da radim...
Cajkaroš is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 21:47   #82
evo i ja sam oboljela od gnojne angine mislim po prvi put u životu
traje već 10 dana, popila sam već sumamede, mogu normalno jesti, temperatura je pala na podnošljivih 37 sa nešto, najčešće 37,3 do 37,5 ali ne ide dolje ispod toga???? pa... jel to normalno?? do kada to traje, bar otprilike?? neznam da li da se javim opet liječniku jer mi je rekao da odležim još ovaj tjedan i to bi trebalo biti to??
jbg..neznam..prvi put mi je..pomozite
samo--ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 21:59   #83
Lijepo posjeti doktora još jednom, za svaki slučaj, vjerojatno nije ništa ozbiljno, treba ipak tijelu vremena da se oporavi i da sva ta gamad u njemu pokrepa!

GiRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 22:07   #84
hvala, mislila sam kad me uhvatilo da će to proći za par dana, nekih 4-5 maximalno a ono..vidi vraga..

u ponedjeljak ode opet kod čika doktora tek toliko za svaki slučaj iako mi je puna kapa ležanja već
samo--ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 22:22   #85
meni pomažu jedino amoxil, klavocin ili amoxicilin. silapen ništa. a ni sumamed. al nakon dvi-tri kapsule amoxila odmah mi je lakše i mogu gutati.. ka dite sićan se da je ospen 1000 i ospen 1500 bija zakon.. eh, da, i ceporex nije loš.. sve one kapsulice plastične u dvi boje..
__________________
Dali vuku da ovce čuva...
Principessa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 11:48   #86
Quote:
samo--ja kaže: Pogledaj post
hvala, mislila sam kad me uhvatilo da će to proći za par dana, nekih 4-5 maximalno a ono..vidi vraga..
Mene su ti prošle godine zajebali doktori, dali mi prvi put premalu dozu antibiotika (pila sam 2 mg Klavocina na dan, pilila nožem te konjske tablete da bi ih mogla progutati uopće, problem je u tome što su mi dali terapiju za 5 umjesto 10 dana). Naravno da se teta angina nije povukla, 2 dana mi je bilo bolje, ali se opet vratila temperatura i ostale gadosti po krajnicima i grlu. Onda su me šibnuli na Novocef tablete, 10 dana, i prošlo sve, hvala bogu!

Tako da 4-5 dana nije ni približno dosta da se bolest izliječi, pogotovo ako imaš jaču infekciju kakvu sam ja imala. Samo idi do doktora i ne daj mu da te odmah isprati iz ordinacije, nek' ti lijepo sve pregleda i izmjeri temperaturu.
GiRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 15:57   #87
ma zajebali su i mene već jednom pa sam zaradila upalu pluća zato me i frka sad te temperature, najbolje je to što na zadnjem pregledu doktor mi uopće nije poslušao pluća ..tak da bez brige, nećem se dati istjerati tako lako
samo--ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 14:31   #88
dijete mi ima gnojnu anginu, da li liječnik može pouzdano ustanoviti da je u pitanju gnjojna angina ako krv nije vađena??
dobila je silapen sirup i to duplu dozu nego što je preporučeno za njenu dob!
temperaturu uopće nije imala
Lubenic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 20:52   #89
Hm, ima li bijele "piknjice" po grlu i krajnicima? To je najočitiji pokazatelj, mogu i limfni čvorovi na vratu biti lagano povećani.

Morali su joj barem leukocite provjeriti, čudi me da nisu....

Isto tako mi je neobično da nema temperaturu pošto je ona skoro pa tipična za tako jaku infekciju.
GiRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 12:52   #90
mene je prvo 2 dana boljelo samo grlo pa sam počeo šmrcati pa glavobolja pa temperatura oko 38 e i bio kod doktora i rekla da imam anginu i dala mi klavocin 1g i do sada već popio skoro cijelu kutiju ali mi se jako polako poboljšava. stavljam si i čepiće voltaren i on mi snizi temperaturu skroz i nemam više glavobolje po njemu i dajem si ga svaki 12 sati negdje jer mi otpriliketoliko drži. uz to pijem još i cafetin cold to mi je dala uljekarni jer nemaju coldrexa a rekla je da je to isto
labtec is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 16:01   #91
Bok.Baš dobro da ima i ta tema.Ovako ja več godinama imam problema s grlom,a zadnje dvije god.da vam nit ne pričam o gnojnim anginama upalama itd.Dobijem anginu liječim je s antibioticima dobro je mjesec dva i opet sve po starom.Niti sam neznam kakve sve antibiotike nisam dobivao,čak sam i neku jako bolnu inekciju dobio od koje su mi rekli da više neče biti bolova niti upala,ali P....! Sve po starom,bio sam i na vađenju krvi,našli su mi strepnokoknu bakteriju,liječio sam i to i opet sve po starom,FUCK.........neznam više kaj da radim...........lud sam više odo tih doktora i hođenja kraj doktora. Imate kakav dobar savjet ili slični slučaj..............Pomoč!
Zaggy-Kr is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 11:48   #92
Najbolje bi bilo da ideš na pregled kod specijalista otorinolaringologa i možda te on uputi na operaciju vađenja krajnika, pogotovo zato što imaš česte angine. Meni je bilo najgore što sam u srednjoj školi već kao potpuno odrasla morala ići na te injekcije penicilina radi angine i to dok sam bila 2. i 4. razred. Na operaciju sam išla sa 23 godine i tek onda sam riješila taj problem sa anginama. Dr. koji me operirao je rekao da je to zapravo bila zakašnjela operacija i da sam je trebala napraviti puno prije. Do tada mi nitko nije baš nešto posebno govorio da bi trebala ići na tu OP. Čak su mi na jednom pregledu u jednoj drugoj bolnici koji mjesec ranije rekli da je sve u redu, iako sam i sama znala da nije baš sve u redu.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 23:27   #93
Česte angine (sedam u jednoj godini, pet godišnje u dvije godine zaredom ili tri godišnje u tri godine zaredom) su svakako indikacija za vađenje krajnika.
Liječnici opće prakse često se boje davati injekcije penicilina, te anginu liječe tabletama, što je na žalost puno slabije učinkovito. S druge strane, ne rade niti nalaze krvne slike, tako da su mnoge 'angine', osobito u mlađoj populaciji, osobito one koje 'ne prolaze' na antibiotike, u stvari slučajevi infekciozne mononukleoze, dakle virusne bolesti. što bi jednostavan nalaz krvne slike jasno razlučio.

Uvijek, ako nema odgovora nakon tri dana antibiotske terapije, terapiju treba prekinuti i učiniti dalje pretrage. osobito je besmisleno početi mijenjati antibiotike. Ako angina ne reagira na penicilinski pripravak (Silapen, amoksil...), sasvim sigurno neće na sumamed. jer je 30% streptokoka rezistentno na sumamed. a niti jedan na penicilin.
__________________
Optimist says this is the best of worlds. Pessimist believes him.
Khan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 16:46   #94
Quote:
Khan kaže: Pogledaj post
Česte angine (sedam u jednoj godini, pet godišnje u dvije godine zaredom ili tri godišnje u tri godine zaredom) su svakako indikacija za vađenje krajnika.
Liječnici opće prakse često se boje davati injekcije penicilina, te anginu liječe tabletama, što je na žalost puno slabije učinkovito. S druge strane, ne rade niti nalaze krvne slike, tako da su mnoge 'angine', osobito u mlađoj populaciji, osobito one koje 'ne prolaze' na antibiotike, u stvari slučajevi infekciozne mononukleoze, dakle virusne bolesti. što bi jednostavan nalaz krvne slike jasno razlučio.

Uvijek, ako nema odgovora nakon tri dana antibiotske terapije, terapiju treba prekinuti i učiniti dalje pretrage. osobito je besmisleno početi mijenjati antibiotike. Ako angina ne reagira na penicilinski pripravak (Silapen, amoksil...), sasvim sigurno neće na sumamed. jer je 30% streptokoka rezistentno na sumamed. a niti jedan na penicilin.
A što ako preležiš tri angine u jednoj godini zbog alergije na antibiotike?
cura_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 20:00   #95
Streptokokna angina

Bok!

Imam jedno pitanje.Sara mi je upetak dobila temperaturu i u subotu smo je odveli dr. Dr. veli streptokona angina na osnovu izgleda grla i krvne slike. Povišeni su leukociti ( 18 ) i općenito bijela krvna slika. Nije radjen bris. Dobila je Silapen 10 dana.
Malo pričam s frendicama pa neke vele kako to da mi i sin nismo isto dobili antibiotik, pa sam sad zbunjena.
Kaj vi mislite, tj. kakva su vaša iskustva?
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 20:14   #96
Ni ja nisam nikad dobila antibiotike kad je netko doma imao anginu...
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 20:18   #97
Meni je malena u ponedjeljak bila na brisu grla, doktor je rekao da je streptokok al još nismo dobili nalaze, sad ni ja ne znam da li moramo i mi dobit preventivno antibiotik (malena je isto dobila silapen)......prijateljica mi kaze da kad su njene cure imale streptokoknu anginu da su svi dobili antibiotike i da su kad su cure ozdravile sve morale provjetravati, madrace, posteljinu, itd....e sad ni sama nisam pametna, moja cura je sad ok, temperatura joj je pala, na grlo se toliko ne zali, jedino sad čekamo četvrtak da vidimo nalaz pa ćemo znati valjda nešto više.
andjelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 20:19   #98
To bi ka preventivno pili antibiotik. Nije to neka teška zaraza da bi se trovali antibioticima od kojih bi imali više štete nego koristi (slabljenje imuniteta, stvaranje rezistentnih sojeva, itd.) Apsolutno nema potrebe za antibioticima prije dijagnosticirane infekcije streptokokom...
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 20:25   #99
Ma znam da nije to ništa strašno al opet nije ni bezopasno, ipak smo odmah morali zvati vrtic, obavjestavati itd...nisam neki panicar, a bome nisam ni za pijenje lijekova bezveze al ako treba nije bed heh
andjelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 20:33   #100
Naravno da gnojna angina može zakomplicirat stvar, ali ne znam zašto bi ih pili ako je nemate. Lako je reć idem popit antibiotik pa sam miran, ali stvar na terenu nije baš takva. Svaki lijek je otrov i nužno zlo, pa tako i antibiotici. Osim toga, sve veći problem modernoj medicini predstavlja pojava rezistentnih bakterijskih sojeva. Dakle, svaka bespotrebna primjena antibiotika na neki način pomaže bakterijama, a to će čovječanstvo itekako koštati... da ne duljim
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:22.