Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2010., 19:55   #1001
I jel to sada gestacijski dijabetes sa nalazom nakon 120min - 8.5 ( u urinu nema glukoze, niti ketona) ??
__________________
Never enough, never too much !!!
Technogirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 21:17   #1002
stavit će te na dijetu nije po meni gestacijski dijab.
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 14:18   #1003
Imam pitanje...

Ginekologica me poslala na ogtt. Zanima me mogu li u tih 120 min koliko se čeka na drugo vađenje krvi izaći van bolnice ili baš moram biti u čekaonici?
Ne znam je li i koliko za nalaz bitno to mirovanje ili kretanje?
Albera is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 15:02   #1004
Quote:
Albera kaže: Pogledaj post
Imam pitanje...

Ginekologica me poslala na ogtt. Zanima me mogu li u tih 120 min koliko se čeka na drugo vađenje krvi izaći van bolnice ili baš moram biti u čekaonici?
Ne znam je li i koliko za nalaz bitno to mirovanje ili kretanje?
Pa nebi baš smjela šetati, meni nisu dali da izađem van iz Labosa, sjedila sam,čitala i čekala -za popizditi!!!

Bitno je mirovati, jer svaka kretnja može promijeniti nalaze, pa eto izdrži se nekako
__________________
Never enough, never too much !!!
Technogirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 22:03   #1005
nesmiješ šetat moraš sjedit mada neki dozvoljavaju šetanje
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 23:10   #1006
Quote:
Technogirl kaže: Pogledaj post
Pa nebi baš smjela šetati, meni nisu dali da izađem van iz Labosa, sjedila sam,čitala i čekala -za popizditi!!!

Bitno je mirovati, jer svaka kretnja može promijeniti nalaze, pa eto izdrži se nekako
Quote:
marina3 kaže: Pogledaj post
nesmiješ šetat moraš sjedit mada neki dozvoljavaju šetanje
mene su pustili da me muž odveze doma i vrati me za 2 sata...
tako je bar u Puli.
Lena0609 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 00:28   #1007
Test se izvodi tako da se krv i mokraća od ispitanika uzmu na početku samog testa te ispitanik zatim popije točnu određenu količinu glukoze otopljene u vodi.

Za izvođenje oGTT-a potrebno je pridržavati se sljedećih pravila:

* Ispitanik mora biti natašte na početku testa
* Ispitanik se ne smije kretati, jer svako kretanje uzrokuje potrošnju glukoze u krvi pa test možda ne pokaže pravo stanje stvari
* Za vrijeme testa se ne smije jesti, piti (čak ni lijek) niti pušiti
* ne smije se mokriti unutar tih 2 sata, jer ukoliko razina glukoze prijeđe bubrežni prag, ona će se pokazati i u mokraći.


Evo iskopirala sam ovo sa stranice Breyerovog laboratorija.
Znači preporuča se tako, a druga je stvar kako gdje tko prakticira.
__________________
Never enough, never too much !!!
Technogirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 00:29   #1008
Jesam našla font
__________________
Never enough, never too much !!!
Technogirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 09:32   #1009
Ja zadnjih par dana ne uspijevam sa dijetom .. tijelo traži hrane .... :-(
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 09:44   #1010
Quote:
Lena0609 kaže: Pogledaj post
mene su pustili da me muž odveze doma i vrati me za 2 sata...
tako je bar u Puli.
To je super.

Ja bi najradije na posao, pa se vratila nakon 2 sata da ne gubim bezveze dan....
Albera is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 10:29   #1011
Quote:
Albera kaže: Pogledaj post
To je super.

Ja bi najradije na posao, pa se vratila nakon 2 sata da ne gubim bezveze dan....
odi s autom,pa parkiraj što bliže da što manje hodaš... tako je mm napravio...
Lena0609 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 11:48   #1012
Quote:
Sanja29 kaže: Pogledaj post
Ja zadnjih par dana ne uspijevam sa dijetom .. tijelo traži hrane .... :-(
Ja već tjedan dana na dijeti zobam ko vrabac
Gladna sam non-stop....

Uopće mi nije jasno kako se bejbi može naklopati od toga, al dobro valjda stručnjaci znaju kaj govore.
__________________
Never enough, never too much !!!
Technogirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 12:34   #1013
Quote:
Technogirl kaže: Pogledaj post
Ja već tjedan dana na dijeti zobam ko vrabac
Gladna sam non-stop....

Uopće mi nije jasno kako se bejbi može naklopati od toga, al dobro valjda stručnjaci znaju kaj govore.
Naviknut ćeš se. Meni je trebalo tjedan do dva da se naviknem. Sada (3 mjeseca kasnije) imam osjećaj da se prežderavam (na istu količinu). Mali trikovi za zavaravanje želudca: puno tekućine, gljive na grilu zasitnije su od drugog povrća, ekspandirana riža u međuobrocima (ajd probaj pojest 60g ekspandirane riže ).
I jedna korisna informacija: U Mulleru ima GENIJALNIH čoksi za dijabetičare po cca 9 kn. Ja se već mjesec i pol "nagrađujem" s jednom (s metvicom ili punjene nugat kremom s crispijem) cca svakih 5 dana (redak do redak i pol na dan) i priuštim si dva put tjedno po kuglu slatkača za dijabetičare u Vinceku. Nije mi se ništa odrazilo na kilaži, a i par puta sam mjerila šećer dva sata nakon konzumacije- normalan!
senana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 13:17   #1014
Quote:
senana kaže: Pogledaj post
Naviknut ćeš se. Meni je trebalo tjedan do dva da se naviknem. Sada (3 mjeseca kasnije) imam osjećaj da se prežderavam (na istu količinu). Mali trikovi za zavaravanje želudca: puno tekućine, gljive na grilu zasitnije su od drugog povrća, ekspandirana riža u međuobrocima (ajd probaj pojest 60g ekspandirane riže ).
I jedna korisna informacija: U Mulleru ima GENIJALNIH čoksi za dijabetičare po cca 9 kn. Ja se već mjesec i pol "nagrađujem" s jednom (s metvicom ili punjene nugat kremom s crispijem) cca svakih 5 dana (redak do redak i pol na dan) i priuštim si dva put tjedno po kuglu slatkača za dijabetičare u Vinceku. Nije mi se ništa odrazilo na kilaži, a i par puta sam mjerila šećer dva sata nakon konzumacije- normalan!


Hvala na idejama...već mi je tako monoton jelovnik da ću ispizditi
__________________
Never enough, never too much !!!
Technogirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 22:15   #1015
Jao! Kad čitam što sve vi jedete, sve me sram reći i izgovoriti na glas moj dnevni jelovnik!
I meni je ginić u trudničku knjižicu velikim slovima napisao DIJETA!!! Prva vrijednost mi je bila 4,00 nakon sat vremena 6,7 a nakon 2 sata 6,4. Mokraću mi nisu vadili (iako vidim da neki pišete da su vam uzimali i mokraću.. ne znam onda zašto meni nisu)
Ja sam mislila da je ginić možda ipak pretjerao sa panikom i da to ipak nije previsoki šećer, a i moja doktorica opće prakse mi je rekla da nije strašno sve što je ispod 8.. I ja se držim toga što je ona rekla
Ajde, odrekla sam se čokolade, keksa, kolača, ali jednostavno se ne mogu pomiriti sa činjenicom da ne smijem grožđe kojeg ima sve više!!
Dal ipak griješim?? Možda ipak moram na dijetu
(još samo da napomenem, trudna sam 29 tjedana i dobila 5 - 6 kila do sad, s tim da sam inače punašnija (trudnoću sam počela sa 78 kg))
hanni24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 22:20   #1016
evo našla sam članak koji ide meni u prilog

Poremećena mijena šećera u trudnoći nije u svih bolesnica podjednaka. Normalna regulacija šećera znači da se razina glukoze u krvi ujutro i tijekom dana (prehrane) kreće između 3,3 i 6,6 mmola (između 60 i 120 mg%). U zdrave trudnice će glikemija i nakon opterećenja glukozom biti manja od 7,8 mmola (140 mg%). Ako su vrijednosti iznad toga, govori se o dijabetesu. Razlikuje se dva stupnja bolesti: 1) Dijabetes u trudnoći i 2) Poremećena tolerancija glukoze (intolerancija glukoze) u trudnoći.
Dijabetes je teži oblik poremećene ravnoteže šećera. Za neku bolesnicu se kaže da ima dijabetes, ako je njena jutarnja glikemija (razina glukoze u krvi) iznad 8 mmola (145 mg%) ili ako je nakon opterećenja pokusnim obrokom dva sata nakon uzimanja glukoze njena koncentracija iznad 11 mmola (200 mg%). Taj dijabetes može biti od prije trudnoće ili se po prvi puta pojaviti u trudnoći. Ako je dijabetes postojao ranije, onda se naziva dijabetes u trudnoći. Ako se pojavi u trudnoći, naziva se dijabetes trudnoće ili gestacijski dijabetes. Takav, gestacijski dijabetes, nakon prestanka trudnoće nestaje.
Ako je jutarnja glukoza normalna (manja od 7,9 mmola), a dvosatna vrijednost glukoze nakon opterećenja je između 7,88 i 11 mmola, to se stanje naziva intolerancija glukoze. U zdravih trudnica jutarnja glukoza je manja od 6,7 mmola i dvosatna vrijednost nakon opterećenja je manja od 7,8 mmola.
hanni24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 23:06   #1017
Ajde super da si stavila taj info na temu

Znači po svemu ja imam intoleranciju glukoze, a ne taj fucking dijabetes.
Al svejedno danas sam se čula s ginekologom i rekao mi je za 8,5 to je trudnički šećer
Uglavnom u petak moram u bolnicu na promatranje....valjda će mi raditi GUK profil ili kaj već....
Već tjedan dana jedem ko vrabac...nekak mi se čini da mi hlače koje su mi bile naknap, onak vise...ma ne čini se-fakat vise
__________________
Never enough, never too much !!!
Technogirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 12:04   #1018
Quote:
hanni24 kaže: Pogledaj post
evo našla sam članak koji ide meni u prilog

Ako je jutarnja glukoza normalna (manja od 7,9 mmola), a dvosatna vrijednost glukoze nakon opterećenja je između 7,88 i 11 mmola, to se stanje naziva intolerancija glukoze. U zdravih trudnica jutarnja glukoza je manja od 6,7 mmola i dvosatna vrijednost nakon opterećenja je manja od 7,8 mmola.
Ja isto imam intoleranciju. Zadnji put kad sam bila na tumačenju nalaza GUK-a na VV, žena mi je rekla da ja prema nekoj krivulji spadam pod nekakav naziv- ne mogu se sjetit. Uglavnom, prema GUK profilu uz pridržavanje ove dijete, razina šećera u krvi mi raste prema kraju dana, a večernji mi prelazi 8 mmola. Preporučila mi je redovite kontrole i nakon trudnoće te da se nastojim i dalje hraniti po uzoru na ovu dijetu je da imam predispoziciju da mi se kasnije u životu ovo stanje razvije dijabetes tipa II.
Ako netko ima nešto slično bila bi zahvalna za više informacija.
senana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 12:08   #1019
Quote:
Technogirl kaže: Pogledaj post
Ajde super da si stavila taj info na temu

Znači po svemu ja imam intoleranciju glukoze, a ne taj fucking dijabetes.
Al svejedno danas sam se čula s ginekologom i rekao mi je za 8,5 to je trudnički šećer
Uglavnom u petak moram u bolnicu na promatranje....valjda će mi raditi GUK profil ili kaj već....
Već tjedan dana jedem ko vrabac...nekak mi se čini da mi hlače koje su mi bile naknap, onak vise...ma ne čini se-fakat vise
Vjerojatno vise Ajd javi koliko si izgubila na kilaži.
senana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 17:21   #1020
Quote:
Technogirl kaže: Pogledaj post
Ajde super da si stavila taj info na temu

Znači po svemu ja imam intoleranciju glukoze, a ne taj fucking dijabetes.
Al svejedno danas sam se čula s ginekologom i rekao mi je za 8,5 to je trudnički šećer
Uglavnom u petak moram u bolnicu na promatranje....valjda će mi raditi GUK profil ili kaj već....
Već tjedan dana jedem ko vrabac...nekak mi se čini da mi hlače koje su mi bile naknap, onak vise...ma ne čini se-fakat vise
doktor ti je dobro rekao morala bi se malo pazit.Inače se sad u drugoj trudnoći liječim kod dr.djelmiša i dijabetičar sam i po njegovom sad dok sam trudna najidelanije bi bilo da su mi šećeri od 3-6mmola
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:52.