Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2008., 14:08   #81
Pcela potpisujem
Samo sam ja sa SD
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 08:59   #82
Klistir i brijanje, standard ???

trazila sam nesto u vezi ove teme, ali nemogu naci.

vec sam nekoliko puta cula da zenu pripremaju za porod, i sinoc mi susjeda kaze da je normalno da dobijes klistir i da te briju !!!

vi mamice koje ste vec radale u Hr, dali je to istina ???
ili je to ako ti hoces ???? sad sam bas u panici
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 09:11   #83
Koliko ja znam, to je uobičajena procedura... Jedino ako dođeš već izbrijana, onda samo klistir. Ali da, definitivno je to standardni postupak prije poroda, sve kolegice koje su do sada rađale su mi to već spomenule. Vjerujem da nije ugodno, ali je očito potrebno... Čemu panika?
silly_me is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 09:14   #84
da,moraju to napravit...ja sam se sama izbrijala pa me nisu oni...al klistir obavezno,da se ne pokakaš al ja sam sestre koje su mi ga dale uvijek užicala manju dozu
__________________
http://public.fotki.com/iwcchy
iwcchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 09:21   #85
Quote:
silly_me kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam, to je uobičajena procedura... Jedino ako dođeš već izbrijana, onda samo klistir. Ali da, definitivno je to standardni postupak prije poroda, sve kolegice koje su do sada rađale su mi to već spomenule. Vjerujem da nije ugodno, ali je očito potrebno...


ma potrebno sigurno nije, ni jedno ni drugo, ja sam vec tri put rodila bez toga, pa zena se prirodno ocisti prije poroda.

ma sve vise i vise dolazim do zakljucka da je u HR postupanje prema rodiljama uzasno neprirodno i odvratno, izgleda te pripremaju ka svinju prije klanja, nevjerovatno.
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 09:22   #86
Nije baš tako, odnos ovisi i o bolnici u koju ideš roditi.
__________________
Mamina ljubav najveća!; Mala mrva
Inica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 09:24   #87
Ja sam došla izbrijana pa me nisu morali brijat, al klistir je potreban jer kad su ti crijeva prazna (a i mjehur)bebica ti lakše izađe van jer ima za toliko više mjesta. Ima žena koje su to izbjegle jer su se pokakale same. Al to uopče nije toliko strašno kako se čini.
__________________
šefica, Hahar 1., Hahar 2., normabelček
akrobat
mmujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 09:38   #88
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
ma potrebno sigurno nije, ni jedno ni drugo, ja sam vec tri put rodila bez toga, pa zena se prirodno ocisti prije poroda.

ma sve vise i vise dolazim do zakljucka da je u HR postupanje prema rodiljama uzasno neprirodno i odvratno, izgleda te pripremaju ka svinju prije klanja, nevjerovatno.
OK, brijanje se i meni čini kao nešto što nije prijeko potrebno, ali možda sam već zaboravila koliko te dlake narastu, možda im stvarno predstavljaju problem pri porodu... A što se tiče klistiranja, to mi se čini logično (napravili to kod kuće ili u bolnici). Uz svo to tiskanje da bebica izađe van, ako te ne isprazne tko zna kakav bi se "nered" mogao dogoditi. Valjda ne žele riskirati...

Nije mi jasno što si točno mislila pod pa zena se prirodno ocisti prije poroda...
silly_me is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 09:38   #89
ja sam se sama izbrijala, ali očito ne dovoljno dobro jer su me unatoč tome i oni brijali
ni meni klistir nije bio nešto prestrašan
možda bi bilo zgodno čuti nekoga tko je izričito tražio da se izostavi brijanje + klistir-ono jesu li je odbili, ili?
__________________
...draga, ljubavi jedina, s koje si planete..dopusti mi da malo i ja s tobom budem dijete...
disident is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 09:57   #90
Quote:
silly_me kaže: Pogledaj post
OK, brijanje se i meni čini kao nešto što nije prijeko potrebno, ali možda sam već zaboravila koliko te dlake narastu, možda im stvarno predstavljaju problem pri porodu... A što se tiče klistiranja, to mi se čini logično (napravili to kod kuće ili u bolnici). Uz svo to tiskanje da bebica izađe van, ako te ne isprazne tko zna kakav bi se "nered" mogao dogoditi. Valjda ne žele riskirati...

Nije mi jasno što si točno mislila pod pa zena se prirodno ocisti prije poroda...

pa mislila sam da tako i tako dobijes nagon prije ili u toku trudova da ides na WC i imas stolicu, i ocistis se, tako sam mislila.

ma neznam nered se napravi tako i tako, pa ako izade malo stolice pa sta ? mojoj rodici se to dogodilo i nikome nista sasvim prirodno.



Quote:
disident kaže: Pogledaj post
ja sam se sama izbrijala, ali očito ne dovoljno dobro jer su me unatoč tome i oni brijali
ni meni klistir nije bio nešto prestrašan
možda bi bilo zgodno čuti nekoga tko je izričito tražio da se izostavi brijanje + klistir-ono jesu li je odbili, ili?
a koliko je dovoljno, skroz, moras na brazilsku ? moraju po mogucnosti jos biti iscupane ??? da se nebi doktor ili sestra uboli, jadni

ako budem u stanju, ja cu odbiti to sve, mislim donekle se tako i tako brijem, a ako sam tri put rodila bez klistira i nisam im se pokakala (u stvari ko zna, mozda i jesam) onda valjda necu ni sad. joooooj.........
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 10:03   #91
Quote:
silly_me kaže: Pogledaj post
OK, brijanje se i meni čini kao nešto što nije prijeko potrebno, ali možda sam već zaboravila koliko te dlake narastu, možda im stvarno predstavljaju problem pri porodu... A što se tiče klistiranja, to mi se čini logično (napravili to kod kuće ili u bolnici). Uz svo to tiskanje da bebica izađe van, ako te ne isprazne tko zna kakav bi se "nered" mogao dogoditi. Valjda ne žele riskirati...

Nije mi jasno što si točno mislila pod pa zena se prirodno ocisti prije poroda...
Većina žena nekih tjedan dana prije poroda (cca.) imaju neki lagani proljev. To je to prirodno čišćenje prije poroda. Ali ti kad dođeš rodit, vrlo vjerojatno nisi skroz očišćena jer su male šanse da od zadnje stolice do trudova nisi baš ništa jela.
A što se brijanja tiće, briju zato kaj se na dlačicama mogu skupit razne bakterije pa za svaki slučaj da beba ne bi nešto pokupila i zato jer ako rade epiziotomiju, treba i zašiti rez pa bi im dlačice smetale. Pa i kod bilo kakve operacije zbog rezanja i šivanja obriju dlačice. I tamo gdje misliš da ih nemaš. Jel ima smisla? Meni ima
__________________
šefica, Hahar 1., Hahar 2., normabelček
akrobat
mmujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 10:10   #92
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
a koliko je dovoljno, skroz, moras na brazilsku ? moraju po mogucnosti jos biti iscupane ??? da se nebi doktor ili sestra uboli, jadni
Njima je bitno samo da oko samog otvora bude obrijano. A ima žena koje se obriju doma, al samo gore, a oko otvora ne jer ne vide šta rade. To se i meni dogodilo prvi put. Pa sam za drugi i treći put znala na šta treba pazit.
__________________
šefica, Hahar 1., Hahar 2., normabelček
akrobat
mmujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 10:11   #93
Kako ste se same obrijale??..jedino mi je palo na pamet da me muž obrije...sama samo napamet reckam sa škaricama, nisam vidjela šta dole ima mjesecima..ogledalo neznam našti mat kako spada.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 10:13   #94
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
Kako ste se same obrijale??..jedino mi je palo na pamet da me muž obrije...sama samo napamet reckam sa škaricama, nisam vidjela šta dole ima mjesecima..ogledalo neznam našti mat kako spada.
tako i kod mene baš danas idem na pregled pa sam se brijala napamet....boga pitaj kako to sad izgleda
uopće mi ne predstavlja ni problem a posebno ne poniženje da me u bolnici obriju i klistiraju....ne kužim zašto bi to bilo ponižavajuće?!
__________________
mini mini
mini. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 10:16   #95
Quote:
mmujic kaže: Pogledaj post
Većina žena nekih tjedan dana prije poroda (cca.) imaju neki lagani proljev. To je to prirodno čišćenje prije poroda. Ali ti kad dođeš rodit, vrlo vjerojatno nisi skroz očišćena jer su male šanse da od zadnje stolice do trudova nisi baš ništa jela.
A što se brijanja tiće, briju zato kaj se na dlačicama mogu skupit razne bakterije pa za svaki slučaj da beba ne bi nešto pokupila i zato jer ako rade epiziotomiju, treba i zašiti rez pa bi im dlačice smetale. Pa i kod bilo kakve operacije zbog rezanja i šivanja obriju dlačice. I tamo gdje misliš da ih nemaš. Jel ima smisla? Meni ima
Ma, naravno da ima smisla. I, slažem se da to "prirodno čišćenje" ne garantira da ti nešto neće "pobjeći" prilikom naprezanja kod poroda. Ja sam prestidljiva da bih riskirala takvo što, a kakvi su liječnici tu u našoj bolnici mislim da bih dobila i batina da se takvo što dogodi! Ne vidim ništa tako strašno u tom klistiranju, onda si bar mirna. Ako netko to želi izbjeći (i ima priliku) od volje mu. To je njihovo pravo izbora.
silly_me is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 10:25   #96
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
Kako ste se same obrijale??..jedino mi je palo na pamet da me muž obrije...sama samo napamet reckam sa škaricama, nisam vidjela šta dole ima mjesecima..ogledalo neznam našti mat kako spada.

Sjednes na jednu stranu kade a na drugu stranu stavis ogledalo, ono malo s postoljem je najbolje. Ja tako vec dugo, ni noge si od trbuha ne vidim.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 10:30   #97
I ja tri put rodila i tri put ista procedura i od toga nisam znala što je gorje. Brijanje na suho, samo s vodom malo polije, žilet tupi, pa više struže. Pa onda ono..., pa na wc pol sata, e šta je najgorje u ČK imaju/imali (Neznam ak se kaj promjenilo) jedan wc odmah u blizini i onda dođu dve rodilje i onda jedna drugu tjera nek se stane jer teče van...

Ja prvi put odsjedila puno turu od pol sata i nakon nekih dva sata me stisnulo pa ih molila na wc, a sve moguće kable imala na sebi i tako to sve vukla na wc.

Koma bila. Al dobro da se očistila jer trudove imala baš iza, mislila sam da će mi guza eksplodirati od bolova, tjera a nema ništa. Koja bol. Užas.

Al da vas ne plašim, vi koje još niste prošli ovaj horor, držim vam palce da što bezbolnije rodite.

Preporuka: svakako se klistirajte, puno lakše će vam biti, a crijeva se fino očiste.

Mene pr. god. nakon spontanog spremali na laparoskopiju ciste, dva dana bez jela, čistili me granulama koje pila i klistir (Bunila sam se i još me fino obrijala, badava se bunila, mrtva hladna sestra, ostrigala moju bujnu trajnu). Fino su mi crijeva očišćena bila, koja divota, al zeznuli me i odgodili o.p. jer dr. se nije dalo(nije imao vremena) me operirat.

I tako cjeli trud pao u vodu, jedino dobro iz toga, fino sam se očistila .
Lindy2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 10:45   #98
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
Kako ste se same obrijale??..jedino mi je palo na pamet da me muž obrije...sama samo napamet reckam sa škaricama, nisam vidjela šta dole ima mjesecima..ogledalo neznam našti mat kako spada.
Pa mužić pomogne, naravno!
__________________
šefica, Hahar 1., Hahar 2., normabelček
akrobat
mmujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 10:46   #99
ja sam se sama brijala ka i inace cilu trudnocu bez problema,a klistir su mi u bolnici dali.meni je to normalno da ti daju,i nista to strasno nije.bar meni nije bilo!
 
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 10:47   #100
ja mislim da je to standard....
meni to nije bilo ni malo strasno niti bolno....
i dobro da sam dobila klistir jer sam trudove imala vise u ledjima nego u stomaku i ti mi trudovi nisu dozvolili da se prirodno ocistim...
babica mi je rekla da zene obicno kad dobiju trudove uspiju isprazniti a kod mene totalno suprotno valjda zbog tih trudova koji su vise bili u kicmi....
renatap is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:49.