Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2010., 14:02   #41
Quote:
Serse kaže: Pogledaj post
i death proof je kombinacija jedno 3-4 filma (najviše vanishing point rekao bih), pa ti ne smeta
Meni osobno baš radi toga Death Proof ne odgovara. Prvi dio je još nekako, ali drugi postaje iritantan što radi likova onih ženskih i što radi referenci na spomenuti film (valjda ga deset puta poimence spomenu) a ni chase nije baš nešto atraktivan.

Nego, vidim da se Francuska Veza nalazi pri vrhu, ali nikako da se spomene i Live and die in L.A od istog redatelja koji ima fascinantu jurnjavu u sebi. Vožnja u rikverc
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 14:50   #42
Vanishing Point
Gone in Sixty Seconds (original,ne remake)
Dirty Mary Crazy Larry
shoei is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 15:14   #43
Zaboravili smo na slavnu bracu Hazzard, Luke i Bo...

Original, The Dukes of Hazzard(1979)...






Noviji film, The Dukes of Hazzard(2005)...

Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 15:21   #44
Ona zadnja jurnjava u Gone in 60 seconds iz 2000 je dosta dobra od novijih filmova. A što se tice starih definitvno Mad Max, I Mad Max 2, Bullit za mene najbolje.
__________________
Mad Max
Locksley2020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 15:27   #45
Scena potjere iz Terminatora 3 sa kranom...iako je film moga ispast bolji.
Jurnjava s autobusom u Brzini.
c0bra is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 15:47   #46








Novi Knight Rider(2008), ovaj put je Ford u igri, posto je Pontiac propao...

Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 18:12   #47
Da, gledao sam tog novog Knight ridera, Mitch se pojavljuje samo tri minute na kraju i još je i snimanqa serija od 17 nastavaka ali pošto je bila neuspješna ugašena je nakon 1 sezone. A što se tiće Knight Ridera iz 80- ih ta serija je imala neke fenomenalne potjere režirane od strane Michaela i Kitta
__________________
Mad Max
Locksley2020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 19:00   #48
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
Noviji film, The Dukes of Hazzard(2005)...
Seriju nisam gledao a taj film nije nesto ali je prilicno zabavan i ima dobro "paljenje" guma

Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post

Novi Knight Rider(2008), ovaj put je Ford u igri, posto je Pontiac propao...
Originalna serija je legendarna obozavao sam da je gledam kao dete samo zbog auta a i dan danas mi se svidja i secam se da je bilo dobrih jurnjava moracu da skinem par epizoda i opet pogledam.

Nova serija je slabija ali mi je dobra i krivo mi je sto su snimili samo jednu sezonu da su makar dve ili tri ne bi mi bilo krivo a ima nekoliko jurnjava koje vredi videti.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.

Zadnje uređivanje Jacob J. Harper : 31.05.2010. at 19:13.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 19:12   #49
The Wraith (1986)



Veoma dobar film sa mracnom pricom i brzom voznjom.
Dobri automobili, dobri putevi sve je jako dobro snimljeno prava uzivancija za gledanje !

Ko nije gledao obavezno ne pogledav ovaj odlican film koji savrseno kombinuje zanrove akcije i horora naravno jurnjava je tu kao sto vec napisah gore.

Evo par slika iz filma:


__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 22:11   #50
Convoy (1978)



Ma kako to da jos niko nije pomenuo ovaj film pitam se ja ?

Jedan izuzetan film koji je veoma zabavan za gledanje i nikada mi nije dosadio a gledam ga vec vise od 15 godina i dalje mi je jednako smesan i uzbudljiv.

Verujem da su svi gledali ovaj fenomenalni film pa cu samo idvojiti najbolje delove potere/jurnjave:
- Definitivno najbolja scena je kada prave "sendvic od Serifa"
- Scena kada Sheriff Lyle Wallace leti preko krova.
- Scena kada se Rubber Duck velikom brzinom ljutog pogleda probija kroz blokadu policije.
- Ona jurnjava kada oslobadjaju crnju iz zatvora.
- I naravno scena na kraju filma.

Evo par slika iz filma:




.................................................. ..............................Evo kako izgleda taj cuveni "sendvic od Serifa" ....na slici iznad haha
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 09:48   #51
Beogradski Fantom / The Belgrade Phantom (2009)



Film govori o Vladi Vasiljeviću, Beograđaninu koji je 1979. godine ukrao beli „porše-targa 911-s“, a zatim desetak večeri izluđivao miliciju svojim vratolomnim vožnjama ka Slaviji. Za vreme službenog boravka predsednika Tita na Kubi 1979. godine, pažnja prestonice bila je usmerena ka „fantomu iz belog poršea“. Misteriozni vozač koji je u ukradenom automobilu jurio trgom Slavija praveći u ponoćnim satima pravi spektakl, neprekidno je uspevao da utekne miliciji. Preko radija javno je pozivao policiju da ga uhvati, što je prvi opozicioni čin u posleratnoj Jugoslaviji. Više desetina hiljada ljudi izlazilo je na ulice da ga podrži.



Odlican film prema istinitoj prici sa odlicno snimljenim jurnjavama po gradu.
Zaista film se gleda sa uzivanjem ja sam na prvom gledanju ostao bez daha kako su uzbudljive te silne potere za belim Porseom koga nemocno juri policija a Fantom se poigrava sa njima.

Slike iz filma:




Na drugoj slici se vidi Ford u poteri za belim Porseom a taj policajac Fandjo i njegov Ford bili su jedina nada da se Fantom stigne ali i za njega je Fantom bio prebrz
A najsmesnije je na trecoj slici kada policijsko vozilo juri Porse na kruznom skretanju i tom prilikom Porse za pun krug obilazi policijski automobil i onda kada ih je napravio na budale on bezi a oni nemocno gledaju kako se udaljuje hahaha
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.

Zadnje uređivanje Jacob J. Harper : 03.06.2010. at 09:54.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 11:31   #52
...evo linkova za neke filmove http://www.imdb.com/title/tt0109402/
http://www.imdb.com/title/tt0074279/
http://www.imdb.com/title/tt0074597/
bingos is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 10:22   #53
Hvala za linkove ali mogao si koju rec reci o njima.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 10:35   #54
Death Race (2008)



Film nije nista posebno cist prosek, a mozda i ispod proseka, ali za jedno-dva gledanja zabavan i uzbudljiv.

Tokom celog filma imamo dobre jurnjave automobilima u vidu trka ali da ne odajem previse reci cu jos samo da su automobili odlicno odradjeni ili drugim recima dobro nabudzeni te i to da neodoljivo podsecaju na one iz popularne igrice "Twisted Metal 2" ili bilo koje druge iz TM serijala.

Oni koji ga nisu gledali a vole jurnjave automobilima preporucujem da ga pogledaju.

Slike iz filma:


__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 11:27   #55
Death Race 2000 (1975)



Odmah da kazem da je bolji od remake-a o kome sam pisao u postu iznad ako ni zbog cega drugog onda zbog originalnosti, bolje glume, rezije kao i same atmosfere.

Automobili su lepo sredjeni, sto se da videti iz slika koje sam dole prilozio, akcija tacnije jurnjave automobilima ne manjkaju sto se i dalo za ocekivati obzirom na to kakav naslov ima film koji inace uziva kultni status da pomenem i to.

Ovo mi je drugo gledanje ovog filma ove godine a ranije sam ga cini mi se jednom pogledao tako da je utisak isti film je dobar i zabavan naravno nije nista posebno ali da je kultni to jeste.

slike iz filma:


__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 20:02   #56
Mad Max (1979) i Mad Max 2: The Road Warrior (1981)



Pobesneli Maks 1 i 2 obiluju dobrim jurnjavama/poterama automobila i to ne klasicnim/tipicnim automobilima nego onako ludackim nabudzenim a ludacku atmosferu koja vlada tokom svih tih jurnjava/potera da i ne pominjem jer to svemu daje posebnu draz.

Ako me secanje ne vara u drugom delu su jurnjave duze i bolje mada ni u prvom delu to ne manjka tako da tesko je reci da li je prvi deo bolji od drugog kada su jurnjave/potere u pitanju ili drugi od prvog no to i nije toliko bitno koliko je bitno da su sve te jurnjave/potere neverovatno dobre, uzbudljive i jako zestoke da se coveku prosto zaledi krv u venama.

Treci deo sam gledao davno jos kao dete tako da ga se skoro pa i ne secam no kad ga budem pogledao i povratio secanje javicu se ako vredi pomenuti nesto.

Evo nekoliko slika iz prvog i drugog nastavka Mad Max-a:




Pobjesnjeli Max (eng. Mad Max) je kultni ZF film iz 1979. s Melom Gibsonom u glavnoj ulozi, što je ovog glumca lansiralo među najplaćenije filmske zvijezde. Doživio je dva nastavka: Mad Max 2: The Road Warrior (1981.), za kojeg neki tvrde da je bolji od originalnog filma, i Mad Max Beyond Thunderdome (1985.), s Tinom Turner u jednoj od glavnih uloga. Radnja se odvija u budućnosti, kada policijski službenik Max poludi nakon što mu banda motociklista ubije ženu i dijete. Film je režirao George Miller, a uz Gibsona još igraju Joanne Samuel, Hugh Keays-Byrne, Steve Bisley, Tim Burns i Roger Ward.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.

Zadnje uređivanje Jacob J. Harper : 21.06.2010. at 20:12.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 14:14   #57
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Nego, vidim da se Francuska Veza nalazi pri vrhu
Nego sta
Sasvim zasluzeno.

*

The French Connection (1971)



Francuska veza (eng. The French Connection) je film Williama Friedkina iz 1971. Film je nastao na istinitoj knjizi Robina Moorea, dok je scenarij adaptiran pa priča nema veze sa stvarnošću. Govori o dva njujorška policajca koji pokušavaju presresti pošiljku heroina koja stiže iz Francuske. Priča je temeljena na stvarnoj "Francuskoj vezi" (zloglasnoj narko-ruti kojom se iz Turske preko Francuske heroin dopremao u Sjedinjene Države). U glavnim ulogama su nastupili Gene Hackman (kao njujorški policijski detektiv Jimmy "Popeye" Doyle), Roy Scheider (kao njegov partner Cloudy) i Fernando Rey.

Film je dobitnik Oscara za najbolji film, a osim toga je osvojio nagrade u kategorijama najboljeg glavnog glumca (Gene Hackman), najboljeg redatelja, montaže i adaptiranog scenarija. Nominiran je za najboljeg sporednog glumca (Roy Scheider), najbolju fotografiju i zvuk.




Scena jurnjave ne traje dugo ali je zato vraski dobra !

Kada sam bio dete voleo sam ovaj film samo zbog scene jurnjave/potere a inace mi je film bio dosadan jer kao sto vec rekoh bio sam mali ali eto samo zbog toga sam ga gledao.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 14:55   #58
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
Nezaobilazan Stephen King...

Izuzetan, taj auto ce mi ostati u vecnom secanju.

Evo i jedne slike auta iz filma:



Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Dvoboj me prikovao uz naslon. Vrlo jednostavan, a izuzetno efektan film.


Jedinstven film sa odlicnom jurnjavom/poterom.

Duel (1971) - screenshots




Toliko uzbudljive voznje uz neopisivo jezivu i napetu atmosferu !
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.

Zadnje uređivanje Jacob J. Harper : 06.08.2010. at 15:11.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 15:19   #59
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
Izuzetan, taj auto ce mi ostati u vecnom secanju.
Plymouth Fury iz 1958...

Sto se tice kamiona iz "Duel-a"(Peterbilt 281 iz 1960.) prodan je u 11. mjesecu prosle godine... Evo ga danas...

http://stlouisdumptrucks.com/Duel/index.html


Operacija "Jee-Yum" - restauracija starog filmskog kamiona...

http://stlouisdumptrucks.com/Duel/Progress.html
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 00:07   #60
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
Plymouth Fury iz 1958...

Sto se tice kamiona iz "Duel-a"(Peterbilt 281 iz 1960.) prodan je u 11. mjesecu prosle godine... Evo ga danas...

http://stlouisdumptrucks.com/Duel/index.html


Operacija "Jee-Yum" - restauracija starog filmskog kamiona...

http://stlouisdumptrucks.com/Duel/Progress.html
Hvala ti puno na ovim linkovima !

Ovaj kamion fantasticno izgleda a i pomalo deluje zastrasujuce haha no da mogu rado bi ga kupio naravno da sam znao da se prodaje i da sam imao dovoljno novca u dzepu sigurno bi ga kupio bas bi bilo kul voziti se takvim kamionom jeste da mi ni jedna devojka ne bi usla u njega ali bi zato plasio ljude na autoputu bas kao u filmu
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:03.