Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2018., 17:59   #161
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Bit će da joj je trpao preko volje.
Dok je svijest jos u jajima zaruljice su van dosega.
Dok su zaruljice van dosega ne mogu se ni upaliti.
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2018., 18:04   #162
BTW, nema većih jebežljivaca od filozofa, prouči materiju malo bolje.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2019., 12:46   #163
film je odličan, meni je jedan od boljih redatelja Darena Aronofskog. Jedino što ga treba gledati bez očekivanja o tome da se ide gledati neki horror. I bilo bi dobro (možda prije samog gledanja ili poslije) informirati se o simbolizmu, dakle koga ti likovi predstavljaju, koja je poanta filma. što je u pojedinim scenama važno uočiti itd... Dakle, film nije za svakoga, jer će mu većina većina ljudi pristupiti kao čistoj zabavi (zbog takve najave, zvučnih glumačkih imena, reklame...) što svakako nije.
tetec3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2019., 12:19   #164
Quote:
LostGirl kaže: Pogledaj post
Šta sam ja upravo pogledala?? Na koje prvoklasno, ma izvaserijsko smeće sam upravo potrošila sat i pol (jer sam na jedva jedvite jade uspila pogledati cca 35 minuta u komadu ((u međuvremenu htjela odustati jedno tri puta)) jer sam ubrzalala zadnjih sat i pol.)

Ovo je nadasve toliko nebulozno, toliko...neznam nemam prave riječi osim glupo smeće. Trenutno me veseli činjenica, da ću ga brzinom svjetlosti zaboraviti i nadam se nikada više sjetiti. Smeće. Užassssssssss
užasan film. iako ne mislim da je smeće, ali mi se nije svidio. nisam unaprijed čitala značenje jer onda mi nema smisla gledat film, ali sam morala guglat na kraju. protraćeno vrijeme.
__________________
'Cause it's a bittersweet symphony, this life...
*bittersweet* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2019., 20:22   #165
E. upravo radim dokumentarac u kojem se možda objašnjava žuta boja tekućine.

Naime, dokumentarac je o vampirizmu, to jest, traže se poveznice između mitova i stvarnih događaja koji su potaknuli mitove.

I onda dolazimo do francuskog alkemičara koji je vjerovao da se životna snaga nalazi u krvi i onda je zagrijavanjem krvi dolazio do čiste krvne plazme koja je bila zlatnožute boje.

Tada se vjerovalo da je to eliksir koji produžuje život, pa su ga masno i plaćali.

Ima smisla i u okviru filma.
Eto, to je jedno moguće objašnjenje.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2019., 10:46   #166
odlican film, napokon nesto vrijedno gledanja. tko zna,zna.


svatko tko pogleda ovaj film ofrnje i onda ga popljuje jer ga je površno gledao,usudim se reći da je glup, onaj koji ga je gledao i malo kopča a nije mu jasno,ili se ne slaze sa prenesenim značenjem, treba jos puno sati presjediti ili preležati razmišljajući o životu. ( netko je negdje napisao da ona nikako ne predstavlja prirodu-dakle ta osoba uopce ne poznaje prirodu)

svakako meni jedan od filmova koji su me tresnuli u glavu,i razmisljala sam o njemu,jako zanimljivo, samo neznam koja budala je ovo klasificirala kao horor? ovo moze biti horor samo na razini gdje bi gledateljima doslo do svijesti sta rade svojoj planeti,što nažalost nije slučaj

velika većina je ovo loše ocijenila,jer je u današnje vrijeme čovjeku teško mućnuti glavom kad nešta gleda,a onda najbolje da svi gledamo turske sapunice,tamo je sve crno na bijelo,nema komplikacija.
Gaissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2019., 11:21   #167
Ili je većina ljudi tupa ili je stvar ukusa. Ne treba baš biti genije za shvatiti preneseno značenje, ali film je jednostavno dosadan i zamoran.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2019., 12:45   #168
Quote:
Gaissa kaže: Pogledaj post
odlican film, napokon nesto vrijedno gledanja. tko zna,zna.


svatko tko pogleda ovaj film ofrnje i onda ga popljuje jer ga je površno gledao,usudim se reći da je glup, onaj koji ga je gledao i malo kopča a nije mu jasno,ili se ne slaze sa prenesenim značenjem, treba jos puno sati presjediti ili preležati razmišljajući o životu. ( netko je negdje napisao da ona nikako ne predstavlja prirodu-dakle ta osoba uopce ne poznaje prirodu)

svakako meni jedan od filmova koji su me tresnuli u glavu,i razmisljala sam o njemu,jako zanimljivo, samo neznam koja budala je ovo klasificirala kao horor? ovo moze biti horor samo na razini gdje bi gledateljima doslo do svijesti sta rade svojoj planeti,što nažalost nije slučaj

velika većina je ovo loše ocijenila,jer je u današnje vrijeme čovjeku teško mućnuti glavom kad nešta gleda,a onda najbolje da svi gledamo turske sapunice,tamo je sve crno na bijelo,nema komplikacija.
Majko mila. Film je i vise nego jasan u svojoj ocitoj simbolici, takoder i jako los.
MagicRat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2019., 19:39   #169
Quote:
MagicRat kaže: Pogledaj post
Majko mila. Film je i vise nego jasan u svojoj ocitoj simbolici, takoder i jako los.
da, vidim po komentarima
Gaissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2022., 23:24   #170
upravo gledao na maxtv i tamo je stalo na 1.30h, a film traje 2h, pa me zanima kak završi jer tu su rasturili cijelu kuću i specijalci upali u nju. kak završava?

inače mi je film WTF?!
__________________
Confluence of sounds
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2022., 19:10   #171
Definitivno jedan od onih filmova koji nisu za "play and relax" jer zahteva filozofsko razmišljanje i pristup. Ovo je skoro pa ekranizacija koncepta Mother! igre za Famicom odnosno Super Nintendo verziju Earthbound. Koncept je skoro pa isti; Zlo pristiže na Zemlju i glavni lik se budi i kako šeta okolo napadaju ga čudni predmeti-ljudi-životnje, kao da živo zlo vlada Zemljom i sve hoće da ubije glavnog lika. Kako misija prolazi, tako se sve priprema da glavni lik uđe u vremeplov koji prethodno ga transformiše u malog robota koji šeta telom Majke i dolazi do uterusa odnosno materice. Cilj postaje ubijanje fetusa u Majci jer samo tako se sprečava da Zlo dođe na svet putem bebe, pritom glavnom liku pomažu molitve svih poznanika koji mu daju snagu i bodre ga da ubije fetus. Kad se to desi, glavni lik se budi u preporođenom svetu bez zla. Happy ending gde je sve veselo oko njega.

Film ima slično, cilj je ubiti bebu a Majka je konstantno predmet pretnje te sa njene perspektive sve hoće da ju ubije a na koncu uspeju da joj ubiju bebu. Film se završava sa novim svetom bez zla.

Volim Earthbound, volim Mother! igricu i dopada mi se ovaj film.
__________________
"Yelling at the TV doesn't help" - @erollence
Alen13ASC is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:34.