Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2021., 18:06   #2641
Quote:
Firdevs20 kaže: Pogledaj post
ako cemo se tako igrati, hajde onda da se bas igramo

Psalam 23,1 Gospod je pastir moj: ništa mi neće nedostajati!

znaci Nas bog je pastir, cuva ovce, i krave po pasnjacima koristi li mozda stap da ih goni u nekom smjeru??


Ivan 6,35 Isus im reče: "Ja sam kruh života. Tko dolazi k meni, neće ogladnjeti; i tko vjeruje u mene, neće nikad ožednjeti.

sad ja tebe pitam, od kakvog brasna je napravljen, je li mozda od pceniscnog ili mozda od heljde, ili mozda od kukurznog brasna?? reci nam, prosvijetli nas molim te, i ako mozemo odgovor dobiti od tebe da li koristen kvasac u pravljenu isusa?


Kad hoces da se igramo tako, onda cemo se igrati doslovno tumacenje tekstova
Doslovno tumačenje je jedno, a prevođenje neke riječi po nečijem ćejfu nešto sasvim drugo. Dakle ne da ne govorimo o istoj stvari - nego ne govorimo čak ni o istoj kategoriji stvari. Ako piše u nekom članku da je Luka Modrić nešto napravio onda je to napravio Luka Modrić, a ne npr. Mate Mišo Kovač. Ti da bi dokazao svoju tezu zamjenjuješ jednu riječ drugom.
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2021., 11:46   #2642
Quote:
Khulus kaže: Pogledaj post
Doslovno tumačenje je jedno, a prevođenje neke riječi po nečijem ćejfu nešto sasvim drugo. Dakle ne da ne govorimo o istoj stvari - nego ne govorimo čak ni o istoj kategoriji stvari. Ako piše u nekom članku da je Luka Modrić nešto napravio onda je to napravio Luka Modrić, a ne npr. Mate Mišo Kovač. Ti da bi dokazao svoju tezu zamjenjuješ jednu riječ drugom.


Quote:
Ako piše u nekom članku da je Luka Modrić nešto napravio onda je to napravio Luka Modrić,
ako pise u nekom clanku da je Amerika usla u Irak 2003, hocu da mi objasnis, kako je ogromna amerika koja je veca iraka usla u manji Irak, kako su uspjeli ponijeti americke planine, polja, pustinje vode i sve ostalo i strpati u mali Irak, nije mi jasno, hajde objasni to molim te

eto to je ono sto ti radis sa biblijom


hajde da se slozimo sa tobom da tako je stvarno bilo, da je Bog licno dolazio sa svojim bice u punom svom sjaju , na ta tri mjesta Sinaj, Seir i Paran

Je li ga neko vidio? Nije

Ako ga niko nije vidio, koja je poenta dolaziti na zemlju a niko te ne vidi?


Ponovljeni zakon 33,2 Reče on: "Dođe Jahve sa Sinaja, sa Seira im se pokaza i s gore Parana zasja i dođe s deset tisuća svetaca, a u desnici mu zakon ognjeni za njih..


sa Seira im se pokaza

znaci Jahve se pokazao nekome sa Seira?

a onda naletim na ovaj tekst u Bibliji

Biblija
Boga nitko nikad nije vidio (Ivan 1,18)


sa Seira im se pokaza VS. Boga nitko nikad nije vidio

Sta je tacno ovdje, ocita kontradikcija, tok u mom tumacenju nema kontradikcije, pa cim spustis Jahve na Seir kojeg neko vidi sam si sebi omcu oko vrata stvario jer si upao u kontradikciju


Nesto najgore od vjernika bilo to zidovi, krscani ili muslimani jeste kada bukvalno tumace svete tekstove cak je Muhammad kritikovao jednog svog prijatelja kada je metaforcki ajet bukvalno tumacio.

to je ono upravo sto ti radis, bukvalno tumacenje bez uzimanja u obzir ostalih dijelova knjige koji cak i pojasnjavaju te dijelove.

Ako ga niko nije vidio, a dosao na ta 3 mjesta, kakva je poenta dolaska a niko te ne vidi?gdje tu mudrost...pa to ni predsjednik jedne drzave ne radi a kamoli Bog, gospodar univerzuma, zamisli se Bidena da dodje da govori u sred Sahare, nigdje zive duse...ni ljudi tako ne rade a sto bi Bog tako radio de nam objasni?
Firdevs20 is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2021., 12:01   #2643
Quote:
Firdevs20 kaže: Pogledaj post
ako pise u nekom clanku da je Amerika usla u Irak 2003, hocu da mi objasnis, kako je ogromna amerika koja je veca iraka usla u manji Irak, kako su uspjeli ponijeti americke planine, polja, pustinje vode i sve ostalo i strpati u mali Irak, nije mi jasno, hajde objasni to molim te

eto to je ono sto ti radis sa biblijom


hajde da se slozimo sa tobom da tako je stvarno bilo, da je Bog licno dolazio sa svojim bice u punom svom sjaju , na ta tri mjesta Sinaj, Seir i Paran

Je li ga neko vidio? Nije

Ako ga niko nije vidio, koja je poenta dolaziti na zemlju a niko te ne vidi?


Ponovljeni zakon 33,2 Reče on: "Dođe Jahve sa Sinaja, sa Seira im se pokaza i s gore Parana zasja i dođe s deset tisuća svetaca, a u desnici mu zakon ognjeni za njih..


sa Seira im se pokaza

znaci Jahve se pokazao nekome sa Seira?

a onda naletim na ovaj tekst u Bibliji

Biblija
Boga nitko nikad nije vidio (Ivan 1,18)


sa Seira im se pokaza VS. Boga nitko nikad nije vidio

Sta je tacno ovdje, ocita kontradikcija, tok u mom tumacenju nema kontradikcije, pa cim spustis Jahve na Seir kojeg neko vidi sam si sebi omcu oko vrata stvario jer si upao u kontradikciju


Nesto najgore od vjernika bilo to zidovi, krscani ili muslimani jeste kada bukvalno tumace svete tekstove cak je Muhammad kritikovao jednog svog prijatelja kada je metaforcki ajet bukvalno tumacio.

to je ono upravo sto ti radis, bukvalno tumacenje bez uzimanja u obzir ostalih dijelova knjige koji cak i pojasnjavaju te dijelove.

Ako ga niko nije vidio, a dosao na ta 3 mjesta, kakva je poenta dolaska a niko te ne vidi?gdje tu mudrost...pa to ni predsjednik jedne drzave ne radi a kamoli Bog, gospodar univerzuma, zamisli se Bidena da dodje da govori u sred Sahare, nigdje zive duse...ni ljudi tako ne rade a sto bi Bog tako radio de nam objasni?
Mislim da si ti zadnji miš u vjerničkom svijetu koji bi trebao pitati...[B]Ako ga niko nije vidio, koja je poenta dolaziti na zemlju a niko te ne vidi?
[/B

Pa zar još nisi shvatio iz proučavanja mitoloških vjerovanja abrahamskih religija da je Bog omnipotentan i time posvuda prisutan, nema on potrebe dolaziti, on se jednostavno prema vjerovanju, ukazuje po potrebi tj onome tko to zavrijedi.

Naravno da je odlazak Mojsija na Sinaj samo stilska figura kojom se željelo izazvati dramatičan efekt na one kojima je ta predstava bila namijenjena.
Jednako tako je dramaturški ustrojen i Muhamedov let na Buraku eda bi uvjerljivije djelovalo na slušatelje.

E moj Firdevše, moraš ti još puno knjiga pročitati ili kak bi moji Zagorci rekli...moraš još puno žgancih pojesti...
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2021., 13:45   #2644
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Mislim da si ti zadnji miš u vjerničkom svijetu koji bi trebao pitati...[B]Ako ga niko nije vidio, koja je poenta dolaziti na zemlju a niko te ne vidi?
[/B

Pa zar još nisi shvatio iz proučavanja mitoloških vjerovanja abrahamskih religija da je Bog omnipotentan i time posvuda prisutan, nema on potrebe dolaziti, on se jednostavno prema vjerovanju, ukazuje po potrebi tj onome tko to zavrijedi.

Naravno da je odlazak Mojsija na Sinaj samo stilska figura kojom se željelo izazvati dramatičan efekt na one kojima je ta predstava bila namijenjena.
Jednako tako je dramaturški ustrojen i Muhamedov let na Buraku eda bi uvjerljivije djelovalo na slušatelje.

E moj Firdevše, moraš ti još puno knjiga pročitati ili kak bi moji Zagorci rekli...moraš još puno žgancih pojesti...

Quote:
Pa zar još nisi shvatio iz proučavanja mitoloških vjerovanja abrahamskih religija da je Bog omnipotentan i time posvuda prisutan,
ni krscanstvo ni islam ne govori da je Bog svuda prisutan svojim bicem, cak naprotiv suprotno i BIblija i Kuran kazu, znaci to je nesto sto se potpuno dvije knjige slazu da nije svuda, a ti to ne znas nego nagadjas, kao sto inace volis da nagadjas


Quote:
E moj Firdevše, moraš ti još puno knjiga pročitati
Da ti BOg do procitas i Bibliju i Kuran znao bi nesto a manje trnjesao i nagadjao na svoju ruku, i nebi ovakve nebuloze tvrdio tipa Bog je svuda prisutan svojim bicem .
Firdevs20 is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2021., 14:03   #2645
Quote:
Firdevs20 kaže: Pogledaj post
ni krscanstvo ni islam ne govori da je Bog svuda prisutan svojim bicem, cak naprotiv suprotno i BIblija i Kuran kazu, znaci to je nesto sto se potpuno dvije knjige slazu da nije svuda, a ti to ne znas nego nagadjas, kao sto inace volis da nagadjas




Da ti BOg do procitas i Bibliju i Kuran znao bi nesto a manje trnjesao i nagadjao na svoju ruku, i nebi ovakve nebuloze tvrdio tipa Bog je svuda prisutan svojim bicem .
Uzeti neki leksikon, enciklopediju i pojasni si što znaći svemoguć, omnipotentan, nema dalje od toga, takav Bog iz poznatih vjerovanja može sve, samo ti još to nisi shvatio.
Ne može Takav Bog biti ili ne biti posvuda zato što tako kažu Biblija ili Kuran, već naša skromna ljudska logika i poimanje onoga što bi trebalo značiti SVEMOGUĆ

Promisli pa javi
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2021., 14:17   #2646
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Uzeti neki leksikon, enciklopediju i pojasni si što znaći svemoguć, omnipotentan, nema dalje od toga, takav Bog iz poznatih vjerovanja može sve, samo ti još to nisi shvatio.
Ne može Takav Bog biti ili ne biti posvuda zato što tako kažu Biblija ili Kuran, već naša skromna ljudska logika i poimanje onoga što bi trebalo značiti SVEMOGUĆ

Promisli pa javi
stani malo covjce pa ti nejasno pricas, nerazonski

jedno je omnipotentan, sto znaci svemoguc, niko ne negira to....o tome uopste nije diskusija.

mi pricamo o ovome, ne okrecu kartu sad na omnipotentnosti Boga kad nije prica o tome

nego ovome

Quote:
i time posvuda prisutan,
nema to i time prisutan svuda, niti Kuran niti Biblija ovo tvrde niti mi vjerujemo u takvo nesto...to je nesto sto ti sad izmisljas iz svog neznanja i neupucenosti o Bibliji i Kuranu

Cak ovo je pomalo simpatican fenomen da ti mene uces sta biblija i kuran kazu, koji nisi procitao ove knjige, mene koji studiram ovo vec sad ce ubrzo 30 godina ,a diskusije sa drugim vjerama imam vec evo sad ce skoro 20 godina..i ti dosao da me ucis a ja analiziram Manuscripte biblije na hebrejskom i aramejskom, i grckom

ti stvarno ne znas skim imas posla kad je u pitanju BibLija i Kuran


Quote:
takav Bog iz poznatih vjerovanja može sve, samo ti još to nisi shvatio.
ama ne moze sve covjce

Bog moze sve sto dolikuje Bogu i njegovom uzvistenosti

a Bog ne moze sto ne dolikuje njegovoj uzivisenosti

Moze li Bog umrijeti, moze li Bog poludjeti , ostati bez pameti, moze li Bog ostati bez moci, Moze li Bog ostati bez vida i sluha

NE MOZE


Quote:
već naša skromna ljudska logika
pa hajde koristi svoju logiku

i de nam reci, ja cu ti donijeti strvinu usmrdjelu, punu larvi i inseakata i donijet cu ti pasije govno i pitati tebe

Da li u ovoj necistocama ima Boga ako je Bog svuda?
Firdevs20 is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2021., 16:30   #2647
ova priča nema nikakvog smisla. predlažem da presiječete, podvučete refu, povučete crtu( a ko voli neka i izvuče crtu) i vozite dalje.
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2021., 17:20   #2648
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
ova priča nema nikakvog smisla. predlažem da presiječete, podvučete refu, povučete crtu( a ko voli neka i izvuče crtu) i vozite dalje.
refa
rosnatrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2021., 17:55   #2649
Quote:
Firdevs20 kaže: Pogledaj post
Cak ovo je pomalo simpatican fenomen da ti mene uces sta biblija i kuran kazu, koji nisi procitao ove knjige, mene koji studiram ovo vec sad ce ubrzo 30 godina ,a diskusije sa drugim vjerama imam vec evo sad ce skoro 20 godina..i ti dosao da me ucis a ja analiziram Manuscripte biblije na hebrejskom i aramejskom, i grckom

ti stvarno ne znas skim imas posla kad je u pitanju BibLija i Kuran ?
Tko visoko leti, nisko pada ja ti savjetujem da budes ponizniji
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2021., 19:44   #2650
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Tko visoko leti, nisko pada ja ti savjetujem da budes ponizniji
pa vidi jednu stvar

kada se udara po meni na personalnom nivou, tipa ludjak, budala, neznalica ovakav onakav....niko da kaze, pa nije uredu nipodastavati covjeka, da se neko barem reda radi sjetio stati u odbranu barem zbog personalnih uvreda i to lod ljudi koji mozda dodatkli nisu ni bibliju ni Kuran a htjeli bi me nesto uciti po tom pitanju, naucio citati orginal Kurana na arapski sredimo 90 godina, a uzadnje vrijeme analiziram orginalne manuskripte Biblije...i onda mi dodje osoba koja siguran sam nije procitao ni bibliju ni Kuran da mi kaze kako to mi vjernici gledamo na Boga i sta mi vjerujemo a nevjerujemo, nego izmislja.

ja sam obican smrtnik kao i svi ostali, niti sam bolji niti losiji od vas...cak ja ne mogu za sebe reci da cu u Raj, mozda vi svi odete u Raj a ja u Pakao, ja ne iskljucujem tu mogucnost...to ti sve kaze jesam li uzdignut ili ponizan.


pazite jednu stvar, ove nase diskusije su stvar argumenta i dokaza, ko zna baratati sa tim taj je blizi istini...a onaj ko nagadja i pogadja na suho...tesko da se moze za ozbiljno uzeti.
Firdevs20 is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2021., 22:33   #2651
Question

Quote:
Firdevs20 kaže: Pogledaj post
ako pise u nekom clanku da je Amerika usla u Irak 2003, hocu da mi objasnis, kako je ogromna amerika koja je veca iraka usla u manji Irak, kako su uspjeli ponijeti americke planine, polja, pustinje vode i sve ostalo i strpati u mali Irak, nije mi jasno, hajde objasni to molim te

eto to je ono sto ti radis sa biblijom


hajde da se slozimo sa tobom da tako je stvarno bilo, da je Bog licno dolazio sa svojim bice u punom svom sjaju , na ta tri mjesta Sinaj, Seir i Paran

Je li ga neko vidio? Nije

Ako ga niko nije vidio, koja je poenta dolaziti na zemlju a niko te ne vidi?


Ponovljeni zakon 33,2 Reče on: "Dođe Jahve sa Sinaja, sa Seira im se pokaza i s gore Parana zasja i dođe s deset tisuća svetaca, a u desnici mu zakon ognjeni za njih..


sa Seira im se pokaza

znaci Jahve se pokazao nekome sa Seira?

a onda naletim na ovaj tekst u Bibliji

Biblija
Boga nitko nikad nije vidio (Ivan 1,18)


sa Seira im se pokaza VS. Boga nitko nikad nije vidio

Sta je tacno ovdje, ocita kontradikcija, tok u mom tumacenju nema kontradikcije, pa cim spustis Jahve na Seir kojeg neko vidi sam si sebi omcu oko vrata stvario jer si upao u kontradikciju


Nesto najgore od vjernika bilo to zidovi, krscani ili muslimani jeste kada bukvalno tumace svete tekstove cak je Muhammad kritikovao jednog svog prijatelja kada je metaforcki ajet bukvalno tumacio.

to je ono upravo sto ti radis, bukvalno tumacenje bez uzimanja u obzir ostalih dijelova knjige koji cak i pojasnjavaju te dijelove.

Ako ga niko nije vidio, a dosao na ta 3 mjesta, kakva je poenta dolaska a niko te ne vidi?gdje tu mudrost...pa to ni predsjednik jedne drzave ne radi a kamoli Bog, gospodar univerzuma, zamisli se Bidena da dodje da govori u sred Sahare, nigdje zive duse...ni ljudi tako ne rade a sto bi Bog tako radio de nam objasni?

Za Bog miloga, Ponovljeni Zakon je pisan nekoliko stotina godina od (navodnih ili stvarnih) događaja o kojem govori, i to kažem samo za početak. Uzimati svaku riječ doslovce, kao da je riječ o izvještavanju sa terena je blago rečeno besmisleno. Priča se prenosila x koljena prije negoli se zapisala. Božji dolazak, tj redak 33:2 se može istumačiti ovako i onako. Dolazak se opisuje kao npr. svjetlost, dok neki (drugi) misle da je riječ o metafori, dakle ima načina da se ovo usuglasi sa drugim dijelovima Biblije. No u svakom slučaju: ako piše "Gospod" onda ne možeš čitati "Muhamed" samo zato jer je tebi logično da tako piše.

I meni je svašta nešto logično što je drugima nelogično (eto počevši od same vjere) a opet mi je i svašta nešto nelogično a što je drugima možda logično. No zato ne izvrćem smisao drugih ili tuđih riječi. Što je rečeno - rečeno je, imalo to nekom smisla ili ne.
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2021., 12:24   #2652
Quote:
Khulus kaže: Pogledaj post
Za Bog miloga, Ponovljeni Zakon je pisan nekoliko stotina godina od (navodnih ili stvarnih) događaja o kojem govori, i to kažem samo za početak. Uzimati svaku riječ doslovce, kao da je riječ o izvještavanju sa terena je blago rečeno besmisleno. Priča se prenosila x koljena prije negoli se zapisala. Božji dolazak, tj redak 33:2 se može istumačiti ovako i onako. Dolazak se opisuje kao npr. svjetlost, dok neki (drugi) misle da je riječ o metafori, dakle ima načina da se ovo usuglasi sa drugim dijelovima Biblije. No u svakom slučaju: ako piše "Gospod" onda ne možeš čitati "Muhamed" samo zato jer je tebi logično da tako piše.

I meni je svašta nešto logično što je drugima nelogično (eto počevši od same vjere) a opet mi je i svašta nešto nelogično a što je drugima možda logično. No zato ne izvrćem smisao drugih ili tuđih riječi. Što je rečeno - rečeno je, imalo to nekom smisla ili ne.

Quote:
Uzimati svaku riječ doslovce, kao da je riječ o izvještavanju sa terena je blago rečeno besmisleno.
pa upravo ti sad sa takvim tumacenjem to radis, doslovce tumacis, ako pise da Jahve dolazi sa tih mjesta, ti tumacis doslovno BOg svojim bicem dolazi na ta mjesta, kao da Bog nije dao poslanike i objave gdje se Bog objavljuje narodima preko tih poslanika ljudi i izaslanika andjela i knjiga koje dostavlja.

NIko od krscana ne tumacis doslovno cijelu bibliju nego zna svaki krscanin da tu ima metafore pofino, ni jedan musliman ne tumaci Kuran doslovno kad zna da ima metafore i u Kuranu pa se ne moze sve doslovno tumaciti.

Bog voli davati metafore radi primjera da ljudima slikovito predstavi neke primjere.


pogledajmo ovaj primjer gdje ce Bog metaforicki se obracati covjeku a covjek doslovno misli da je tako sto mu BOg kaze, koliko sam primjetio BOg voli metafore kada hoce da docara covjeku neki primjer

evo jedan od najbolji primjera metfore izmewdju Boga i covjeka

Ebu Hurejre r.a. prenosi da je MUhammed rekao: 'Uzvišeni Allah ce na Sudnjem Danu reci: Covjece razbolio sam se, a ti Me nisi obišao! Gospodaru, kako da Te obidjem kada si Ti Gospodar Svjetova? Zar se nije razbolio taj i taj, pa ga nisi obišao? Zar nisi znao, da si njega obišao, da bi Mene našao pored njega? Covjece, tražio sam da Me nahraniš, pa Me nisi nahranio! Gospodaru, kako da Te nahranim kada si Ti Gospodar Svjetova? Zar te nije taj i taj Moj rob molio da ga nahraniš, pa ga nisi nahranio? Zar nisi znao, da si ga nahranio, da bi za to kod Mene našao nagradu? Covjece, tražio sam da Me napojiš, pa Me nisi napojio? Gospodaru, kako da Te napojim kada si Ti Gospodar Svjetova?Molio te je taj i taj Moj rob da ga napojiš pa ga nisi napojio? Zar nisi znao, da si ga napojio, da bi za to našao nagradu kod Mene?' Bilježi Muslim.
Firdevs20 is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2021., 21:34   #2653
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post

Tko visoko leti, nisko pada ja ti savjetujem da budes ponizniji
Muhamed takvo nešto nije čuo o sebi. Zato nikad poniznost nije pokazao i zato njegovi nasljednici ne znaju što je to "poniznost" ispred JHVH BOG, jer sve za što su muslimani čuli je da se treba poniziti ispred boga Mjeseca, zato im i je ona statua na vrhu džamije, u slavu boga Mjeseca, ne.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2021., 15:15   #2654
Biblijski nagovjestaj dolaska VAZNOG proroka


Ponovljeni zakon 18,18 Podignut ću im proroka između braće njihove, kao što si ti(Mojsije). Riječi svoje stavit ću u usta njegova, da im kaže sve, što mu zapovjedim.

Ponovljeni zakon 18,19 A tko ne posluša riječi mojih, što će ih govoriti u ime moje, toga ću ja sam povući za to na odgovornost.


muslimanima je jasno ko dan da se ovdje radi o Muhammedu, a krscani kazu to se odnosi na Isusa

pa da pogledamo detaljno stvari i vidimo je li Muhammed ili Isus u pitanju

Biblija takodjer kaze ovo:

Ponovljeni zakon 34,10 Otada ne usta više prorok u Izraelu kao Mojsije,

znaci taj prorok sto je kao MOjsije NIJE od Izraela kao sto biblija kaze, a Isus je od Izraela/Palestine


Quote:
između braće njihove
braca izraelcana su arapi, izraelcani su od Isaka, arapi su Ishamelci


Quote:
kao što si ti(Mojsije).
najslicniji Mojsiju je bio Muhammed

Quote:
Riječi svoje stavit ću u usta njegova,
Objava od Boga je stavljana na usta Muhammedu

Quote:
što će ih govoriti u ime moje,
Svako poglavlje u Kuranu pocinje

U ime Boga , Milostivog samilosnog.

ali i dalje krscani misle de je taj prorok Isus

a pazite sad ovog soka


Djela apostolska, koja su pisana nakon uzdignuca Isusa na nebo, kazu da Isus treba da bude na nebu dok se ne obistini prorocanstvo iz starog zavjeta koje je nagovjestilo proroka

Djela apostolska 3,19 Pokajte se dakle i obratite da se izbrišu grijesi vaši
Djela apostolska 3,20 pa od Gospodina dođu vremena rashlade te on pošalje vama unaprijed namijenjenog Pomazanika, Isusa.
Djela apostolska 3,21 Njega treba da nebo pridrži do vremena uspostave svega što obeća Bog na usta svetih proroka svojih odvijeka.
Djela apostolska 3,22 "Mojsije tako reče: Proroka poput mene od vaše braće podignut će vam Gospodin, Bog vaš. Njega slušajte u svemu što vam god reče.
Djela apostolska 3,23 I svaka duša koja ne posluša toga proroka, neka se iskorijeni iz naroda
.



znaci Isus ce biti na nebu dok se ne obistini prorocanstvo iz starog zavjeta

da se pojavi taj prorok...jer ako je Isus taj prorok nema logike da spominju to prorocanstvo apostoli poslije Isusova uzdignuca na nebo kad je vec bio sa njima.

Isus nagovjstava dolazak Duha istine poslije njega, a Duh po Bibliji je sinonim za proroka

Ivan 16,13 Ali kad dođe on, Duh istine, uvest će vas u svu istinu, jer neće od sebe govoriti, nego će govoriti što čuje, i javit će vam buduće stvari.

Sinonim Duh = Prorok ---> lazni duh= lazni prorok--->istiniti duh = istiniti prorok
1. Ivanova 4,1 Ljubljeni, ne vjerujte svakome duhu, nego kušajte duhove, jesu li od Boga; jer mnogi lažni proroci iziđoše na svijet.

A pazite sad ovo zasto bi Biblija naznacila da nema proroka poslije Isusa, jednostavno kazes nema vise proroka poslije isusa i gotova stvar, ali ovdje naznacava da ce biti i laznih i pravi prorok...pa ko je taj prorok ako nije Muhammed.


sporedite slicnost ovoga

Bog govori o proroku sto treba da se poojavi
Riječi svoje stavit ću u usta njegova, da im kaže sve, što mu zapovjedim.

Isus govori o Duhu=Proroku koji treba da dodje poslije njega
jer neće od sebe govoriti, nego će govoriti što čuje,

obadva prorocnstva govore isto

Da nece govoriti od sebe nego sto cuje od Boga.

Izaija nagovjestava Muhammedu selidbu iz Mekke u Medinu, gdje bjezi od Maceva Kedarovih sinova iz mekke

Izaija 21,13 Proročanstvo nad Arabijom. U šumi ostanite navečer, putnici od Dedana!
Izaija 21,14 Iznesite vode pred žedne, stanovnici od Teme! Pružite jelo bjeguncu!
Izaija 21,15 Jer pobjegoše od mačeva, od mača gologa, od luka zapetoga, od žestine boja.
Izaija 21,16 Jer ovako mi reče Gospod: "Još godina kao godina nadničara, i nestat će sve slave Kedrove.
Izaija 21,17 Ostatak strijelaca od sinova Kedarskih bit će malen brojem; jer tako reče Gospod, Bog Izraelov."


gdje je tema, Tema je podrucje Medine sad
(320 km) north of Medina,
https://en.wikipedia.org/wiki/Land_of_Tema

Ko je bjegunac, pa Muhammed je bjegunac iz mekke ljudi

Jer pobjegoše od mačeva,

Muhammed in njegov drug Ebu bekr pobjegli od Maceva praunuka Kedra , to su stanovnici Mekke, jer Kedar je pradjed Muhammeda

Kedar was the second son of Ishmael, the ancestor of the Prophet Muhammad.
znaci drugi sin Ishamela , pretak Muhamemdov

i nestat će sve slave Kedrove.

s obzirom da ih je taj bjegunac porazio kada je ponovo zauezeo Mekku nestala je njihova slava

a sta tek reci za ovo

Izaija 42 poglavlje

Izaija 42,1 "Evo sluga moj, kojega ljubim(Ahmod/Ahmad u tekstu ne hebrejskom), izabranik moj, koji mi se dopada! Mećem na njega duh svoj, istinu će javljati nežidovima.

Izaija 42,2 Neće vikati ni kričati, niti će se čuti glas njegov po ulicama.
jedna od karakteristika Muhammeda je da nije dizao glas po trznicama

Izaija 42,6 "Ja, Gospod, dozvao sam te u dobroti. Držao sam te za ruku i čuvao te. Učinio sam te za narod posrednikom zavjeta, svjetlom nežidovima,
znaci nežidovima poslat

Izaija 42,11 Neka kliče pustinja sa svojim gradovima, što stanuju na Kedru! Neka podvikuju stanovnici Sela, neka kliču svrh gora!

Kedar je pradjed Muhammed, to se odnosi na stanovnike Mekke

Stanovnici Sela, Sela je brdo u Medini

znaci jasno ko dan o kome je prorcanstvo ovdje

מִי עִוֵּר כִּי אִם-עַבְדִּי, וְחֵרֵשׁ כְּמַלְאָכִי אֶשְׁלָח; מִי עִוֵּר כִּמְשֻׁלָּם, וְעִוֵּר כְּעֶבֶד יְהוָה.
Izaija 42,19 Tko je slijep na slugu mog, i gluh na glasnika mog, kojega sam poslao? Tko je tako slijep na Muslimana (Mushlam) i slijep na slugu Jehove


מְשֻׁלָּם Mushlam =Musliman

evo biblijska stranica potvrdjiva da se radi o rijeci Musliman

https://biblehub.com/commentaries/is...VD8bvUruf0Gqas
The word used is connected etymologically with the Arabic muslim (our "Moslem");
Firdevs20 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2021., 16:14   #2655
Quote:
Firdevs20 kaže: Pogledaj post
Biblijski nagovjestaj dolaska VAZNOG proroka


[B]Ponovljeni zakon 18,18 Podignut ću im proroka između braće njihove, kao što si ti(Mojsije). Riječi svoje stavit ću u usta njegova, da im kaže sve, što mu zapovjedim.

Ponovljeni zakon 18,19

(cut)

s obzirom da ih je taj bjegunac porazio kada je ponovo zauezeo Mekku nestala je njihova slava

Jedna knjiga puna čarolija, navlači se u značenjima i "paralelologimaniji", da bi se išla potvrditi nadmoć druge knjige prepune čarolija i nasilnih prijetnji gorenjem u paklu.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2021., 18:30   #2656
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Muhamed takvo nešto nije čuo o sebi. Zato nikad poniznost nije pokazao i zato njegovi nasljednici ne znaju što je to "poniznost" ispred JHVH BOG, jer sve za što su muslimani čuli je da se treba poniziti ispred boga Mjeseca, zato im i je ona statua na vrhu džamije, u slavu boga Mjeseca, ne.
Ovaj tvoj upis je izuzetno neponizan
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2021., 16:15   #2657
nastavak dokaza da najavljeni prorok iz starog zavjeta sa kojim Bog prijeti zidovima i krscanima ako ga ne budu slusali da ce biti pozvani na odgovornost.

Ponovljeni zakon 18,18 Podignut ću im proroka između braće njihove, kao što si ti(Mojsije). Riječi svoje stavit ću u usta njegova, da im kaže sve, što mu zapovjedim.

Ponovljeni zakon 18,19 A tko ne posluša riječi mojih, što će ih govoriti u ime moje, toga ću ja sam povući za to na odgovornost.



U vrijeme Isusa ljudi su cekali na dolazak Mesije i tog proroka, pa kad se poojavio Ivan Krstitelj, pitali su ga

Ivan 1,19 Ovako glasi svjedočanstvo Ivanovo, kad Židovi iz Jerusalema poslaše k njemu svećenike i Levite, da ga zapitaju: "tko si ti?"
Ivan 1,20 On priznade i ne zataji. Priznade: "Ja nijesam Krist."
Ivan 1,21 Tada ga upitaše: "Što dakle? Jesi li možda Ilija?" On odgovori: "Nijesam." "Jesi li prorok?" On odgovori: "Nijesam."



Ivan 1,25 Zapitaše ga dalje, govoreći"Zašto dakle krstiš, kad ti nijesi Krist, ni Ilija, ni prorok?"


Ovdje se jasno vidi da su Zidovi ocekivali u vrijeme Isusa 3 razlicite persone

Mesiju, Iliju i Proroka


Sto znaci da Prorok nije taj mesija, Mesija je Isus Krist a taj prorok je neko drugi.

Neki krscani ce reci Isus je i Mesija i taj prorok ocekivani, ali to nema logike, da postavljaju pitanje 2 puta za Mesij u i za proroka, jer da je to jedna te ista osoba onda odgovor da nije Krist po automatizmu bi znacil oda nije ni prorok


plus imamo ocekivanje Apostola na dolazak tog proroka iako je isus vec uzdignut na nebo bio

Djela apostolska 3,21 Njega(Isusa) treba da nebo pridrži do vremena uspostave svega što obeća Bog na usta svetih proroka svojih odvijeka.
Djela apostolska 3,22 "Mojsije tako reče: Proroka poput mene od vaše braće podignut će vam Gospodin, Bog vaš. Njega slušajte u svemu što vam god reče.
Djela apostolska 3,23 I svaka duša koja ne posluša toga proroka, neka se iskorijeni iz naroda.



Znaci ocekivali su zidovi proroka tokom Isusova zivota, nastavili su apostoli ocekivati tog proroka poslije Isusova uzdignuca na nebo

a vi se zapitajte ko je taj prorok ako nije Muhammed?

Stari zavjet
https://www.mechon-mamre.org/p/pt/pt3005.htm
Song of solomon 5:16
טז חִכּוֹ, מַמְתַקִּים, וְכֻלּוֹ, מַחֲמַדִּים; זֶה דוֹדִי וְזֶה רֵעִי, בְּנוֹת יְרוּשָׁלִָם.

מַחֲמַדִּ->Muhammad

Pjesma nad pjesmama 5,16 Usta su mu puna sladosti, on je Muhammad, takav je dragi moj, takav je prijatelj moj, kćeri jerusalemske!

ako i dalje nevjerujete da je tu Muhammad

https://scontent-arn2-2.xx.fbcdn.net...df&oe=61D8EB85


evo ukucamo Muhammed na hebrejski da nam izbaci neke recenice pa sporedite sami


https://context.reverso.net/translat...D7%93#Muhammad

מחמד

מה שלומך, אבו מחמד?
How are you, Abu Muhammad?

אלוהים יברך אותך, אבו מחמד
Congratulations, Abu Muhammad.

בין הדברים שעשה מחמד במטרה ליישב את המחלוקות ארוכות השנים בין שבטי ית'רב היה ניסוח מסמך הידוע כחוקת אל־מדינה.
Among the things Muhammad did in order to settle down the longstanding grievances among the tribes of Medina was drafting a document known as the Constitution of Medina.

מחמד גם לקח לעצמו נחלה מאדמות השבט, אשר הבטיחה את עצמאותו הכלכלית.
Muhammad reserved a share of the seized land for himself, which also made him financially independent.
Firdevs20 is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2021., 16:35   #2658
Tebi je, Firdevs, nelogicna kompletna biologija i biokemija i nelogicna ti je vjera 2 miljarde ljudi.

Nisam ja lud, svi su ludi.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:01.