Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2018., 00:04   #10101
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Nisu to ovi ti i njihovi su osnovali HDZ.
Koliko je meni poznato, a poznato mi je, oni koji su osnovali HDZ nitko od njih u tom trenutku nije bio clan SKH, a to znas i ti jako dobro.
John_Wayne is offline  
Old 05.11.2018., 00:15   #10102
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Koliko je meni poznato, a poznato mi je, oni koji su osnovali HDZ nitko od njih u tom trenutku nije bio clan SKH, a to znas i ti jako dobro.


Ma da. Recimo, nije ni Manolić baš u tom trenutku bio visokorangirani službenik udbe.

Baš u tom trenutku ne, a bože moj, mnoge prošle trenutke ćemo prikladno zaboraviti.
I njemu i svim ostalim komunistima i udbašima koji su preokrenuli kapute.

S time da je baš taj Manolić 1989. bio član partije i istovremeno bio jedan od osnivača hdz-a.
Cirka Oko is offline  
Old 05.11.2018., 00:15   #10103
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Kako mislis osnutka? SDP nije iz nicega kao nova stranka "osnovan" 1990. nego je stranka koja je 45 godina neprekidno vladala zemljom promijenila ime. Stranka koja se tada zvala Savez komunista Hrvatske, na izborima 1990. nastupila je pod imenom Savez komunista Hrvatske - Stranka demokratskih promjena. Vodstvo je ostalo isto, sjediste na istom mjestu, imovina ista, sve isto. Nema nove stranke, to je ista stranka koja je nekoliko puta mijenjala ime.
SDP je nova stranka , ali je pravni sljednik od SKH.
Imbarazzato is offline  
Old 05.11.2018., 00:26   #10104
Quote:
Cirka Oko kaže: Pogledaj post


Ma da. Recimo, nije ni Manolić baš u tom trenutku bio visokorangirani službenik udbe.

Baš u tom trenutku ne, a bože moj, mnoge prošle trenutke ćemo prikladno zaboraviti.
I njemu i svim ostalim komunistima i udbašima koji su preokrenuli kapute.

S time da je baš taj Manolić 1989. bio član partije i istovremeno bio jedan od osnivača hdz-a.
ili recimo akademik brozović, jedan od suosnivača adezea

i jedan od najbližih tuđmanovih suradnika, za kojeg se ispostavilo da je 20 godina cinkao tuđmana udbi, a da to

tuđman nije znao dok nije dobio uvid u udbaške dosjee kao predsjednik....

kodno ime...kako prikladno....forum
Bench is offline  
Old 05.11.2018., 01:22   #10105
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Kako mislis osnutka? SDP nije iz nicega kao nova stranka "osnovan" 1990. nego je stranka koja je 45 godina neprekidno vladala zemljom promijenila ime. Stranka koja se tada zvala Savez komunista Hrvatske, na izborima 1990. nastupila je pod imenom Savez komunista Hrvatske - Stranka demokratskih promjena. Vodstvo je ostalo isto, sjediste na istom mjestu, imovina ista, sve isto. Nema nove stranke, to je ista stranka koja je nekoliko puta mijenjala ime.
Čija je Kockica??

U Splitu su imali u vlasništvu dva kata na Baćama a sad jedan u kojem su u najmu od Grada. Ono vodili smo mi ove priče već davno. Jesu pravni sljednik i svašta nešto od dokumentacije koju su dali i nisu dali bez posebnih izjava u arhiv i još mnogo mnogo toga ali da su isti kao oni iz 37. baš i nisu. A koliko ih je uteklo iz te stranke u recimo HDZ nikad nećemo saznat i to ne jer ih SDP neće popisat, a znaju do zadnjeg, nego jer to HDZ neće priznat nikad pa ni tad iako ima nekih zanimljivih istraživanja koje neki smatraju bedastoćama a neki potpuno točnim.
Uglavnom ovaj SDP sa onim SKH ima veze kao ja sa atomskom fizikom.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:40.