Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2008., 15:05   #1
Question Kako pronaći sebe?

Znam da na forumu ima puno samosvjesnih, sigurnih i pametnih zena pa se nadam da ce mi netko moci nesto pametno reci...

Prijateljica mi je (nakon mog traumaticnog prekida) rekla da najprije moram "pronaci sebe" i da necu biti sretna dok to ne ucinim. Sto to znaci? Kako se to radi? Ne, nisam glupa i plasticna... ali mi ovo dosad nikako nije polazilo za rukom pa mi se cini da nesto krivo radim.

Mozda postoji neki nacin kojeg ne znam? Hvala svima
__________________
"It's always a sad thing when sperm comes between people."
Queen Llewelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 15:06   #2
Hm... Koliko imaš godina? Koliko si dugo bila u toj ili ostalim dugim vezama?
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 15:11   #3
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Hm... Koliko imaš godina? Koliko si dugo bila u toj ili ostalim dugim vezama?
imam 20 i nesto sitno, a od prvog srednje nisam pravo bila sama... skoro stalno iz jedne veze u drugu... dvije dosta duge (za moje godine ).

i da, svjesna sam da je to problem. a najgore je sto ne znam biti sama. fakat ne znam inace nisam ovisna o drugim ljudima. stvarno se dobro brinem sama o sebi vec godinama (sjebana obitelj). i bas mi je to paradoksalno - s jedne mi strane stvarno nitko ne treba, a s druge strane ne znam biti sama. ah...
__________________
"It's always a sad thing when sperm comes between people."
Queen Llewelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 15:19   #4
Quote:
Queen Llewelyn kaže: Pogledaj post
imam 20 i nesto sitno, a od prvog srednje nisam pravo bila sama... skoro stalno iz jedne veze u drugu... dvije dosta duge (za moje godine ).

i da, svjesna sam da je to problem. a najgore je sto ne znam biti sama. fakat ne znam inace nisam ovisna o drugim ljudima. stvarno se dobro brinem sama o sebi vec godinama (sjebana obitelj). i bas mi je to paradoksalno - s jedne mi strane stvarno nitko ne treba, a s druge strane ne znam biti sama. ah...
Vidiš... Baš zbog te situacije u obitelji imaš stalnu potrebu biti s nekim. Jer ti je potreban taj osjećaj pripadnosti. Pretpostavljam da čak i ne osjećaš prema svakom od tih dečkiju ljubav, vrlo vjerovatno si mnoge od njih i povrijedila jer si ušla u vezu samo zato da bi bila u vezi, a unaprijed si znala da ti to nije TO. Imaš silnu potrebu da te netko voli i da budeš "nečija" jer se bez toga osjećaš neostvareno.
Rješenje? Ne znam. Ne postoji univerzalno. Ja ti sad mogu reći- budi neko vrijeme sama, upoznaj svoje stvarne želje i potrebe, spoznaj što želiš i još bitnije spoznaj što NE želiš. Međutim, znam kako to ide... Trenutno ti je teško zbog prekida pa ćeš samu sebe uvjeriti kako je najbolje za tebe da budeš sama jer će ti to biti jedna vrsta utjehe, ali čim uleti netko nov, iole zanimljiv i tko će pokazati interes- eto tebe u novoj vezi.
Možda da pokušaš shvatiti da te te polovične veze, s ljudima samo popunjavaju prazninu ustvari ne usrećuju nego ti oduzimaju dragocijeno vrijeme koje bi mogla posvetiti sebi.
Ali, mlada si, morat će proći još puno vremena dok u praksi ne spoznaš ovo o čemu ti govorim.
Do tad, budi dobra prema sebi i prema drugima.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 16:00   #5
Dugo sam se tražio, još tamo od '89. i prvog pitanja o smislu, i kad sam se konačno našao otkrio sam da sam skroz raskomadan. Glavu mi oteo zli kapitalist te ju upregnuo u gomilanje profita, ruke su pobjegle obzirom bez glave na najvišu stijenu, noge umakoše na najdalji otok najbržim biciklom, srce je o'šlo u pičku materinu, a pluća sam našao kako duvaju ispod smokve. Ostao mi je kurac u životu.
Al' nema veze; život damo, ponos ne.

Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Ali, mlada si, morat će proći još puno vremena dok u praksi ne spoznaš ovo o čemu ti govorim.
Do tad, budi dobra prema sebi i prema drugima.
Slušaj Morti; ona je našla sebe (celu), muža (kažu cijelog, makar ga dugo nitko nije vidio, a drži ga u podrumu pa je upitno) te 19 mačaka na cesti.
__________________
Osvitli mu! Bila bi šteta da padne i slomije vrat a da to nitko ne vidi.
vrrrlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 16:13   #6
Quote:
vrrrlet kaže: Pogledaj post
Dugo sam se tražio, još tamo od '89. i prvog pitanja o smislu, i kad sam se konačno našao otkrio sam da sam skroz raskomadan. Glavu mi oteo zli kapitalist te ju upregnuo u gomilanje profita, ruke su pobjegle obzirom bez glave na najvišu stijenu, noge umakoše na najdalji otok najbržim biciklom, srce je o'šlo u pičku materinu, a pluća sam našao kako duvaju ispod smokve. Ostao mi je kurac u životu.
Al' nema veze; život damo, ponos ne.



Slušaj Morti; ona je našla sebe (celu), muža (kažu cijelog, makar ga dugo nitko nije vidio, a drži ga u podrumu pa je upitno) te 19 mačaka na cesti.

Sebe celu ne daj Bože da ikad nađem, tko zna što se sve u meni krije.
Muž je živ iako mu nedostaje uho i tri prsta (bio je zločest prije neki dan, doziv'o je susjede u pomoć ).
A mačaka smo dobili još 6.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 16:14   #7
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
...
Kako ga ti znaš nasrat.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 16:20   #8
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Kako ga ti znaš nasrat.

Dosadno mi na poslu...
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 15:21   #9
Quote:
Queen Llewelyn kaže: Pogledaj post
i bas mi je to paradoksalno - s jedne mi strane stvarno nitko ne treba, a s druge strane ne znam biti sama. ah...

između ostalog i to da riješiš taj paradoks i naučiš uravnotežit te dvije strane. da skužiš šta želiš, šta te usrećuje, šta možeš tolerirat, da naučiš biti sama sa sobom i da se pri tom sasvim dobro osjećaš, da skužiš gdje si griješila u dosadašnjim vezama i zašto..ugl. ima toga na šta bi mogla odgovore potražiti u sebi, a šta bi sigurno utjecalo i na kvalitetu tvojih budućih veza i odnosa
__________________
Žena bez pjegica je kao nebo bez zvijezda.
sweet Irma is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 15:20   #10
Daj se ne opterećuj nekim životnim teškim filozofijama, jednostavno živi svoj život na način da si sretna i zadovoljna, sama ili s nekim, to je potpuno nebitno!
__________________
Mjesto za sjest i odmorit
Nolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 15:24   #11
Quote:
Nolina kaže: Pogledaj post
Daj se ne opterećuj nekim životnim teškim filozofijama, jednostavno živi svoj život na način da si sretna i zadovoljna, sama ili s nekim, to je potpuno nebitno!
ne vidim zašto bi razmišljanje o tome šta ti se dešava i zašto, predstavljalo tešku životnu filozofiju nije čak jednostavno ni biti sretan i zadovoljan, dok se ne posložiš iznutra..
__________________
Žena bez pjegica je kao nebo bez zvijezda.
sweet Irma is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 15:29   #12
Quote:
Queen Llewelyn kaže: Pogledaj post
Prijateljica mi je (nakon mog traumaticnog prekida) rekla da najprije moram "pronaci sebe" i da necu biti sretna dok to ne ucinim. Sto to znaci? Kako se to radi?
To rekoše i meni. Pa ću se priključiti temi.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 15:35   #13
a ne znam... ja volim raditi popise. mozda da sjednem i napisem sve sto je / nije valjalo u prijasnjim vezama? sve sto mi se (ne) svidja na meni? samo ne znam sta cu onda s tim popisom
__________________
"It's always a sad thing when sperm comes between people."
Queen Llewelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 16:15   #14
Quote:
Queen Llewelyn kaže: Pogledaj post
a ne znam... ja volim raditi popise. mozda da sjednem i napisem sve sto je / nije valjalo u prijasnjim vezama? sve sto mi se (ne) svidja na meni? samo ne znam sta cu onda s tim popisom
Afkors da buš ih tu nama postala da si čitamo.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 17:41   #15
Quote:
Queen Llewelyn kaže: Pogledaj post
a ne znam... ja volim raditi popise. mozda da sjednem i napisem sve sto je / nije valjalo u prijasnjim vezama? sve sto mi se (ne) svidja na meni? samo ne znam sta cu onda s tim popisom
nemoj raditi popis onog što ti se ne sviđa na tebi...radi popis što ti se sviđa,onog što se drugima sviđa ( i pri tome ne mislim na dečke), popis onog što bi htjela napraviti u životu..kratkoročno i dugoročno pa kreni to raditi stavku po stavku prema mogućnostima. sve što radiš,radi kako bi sebe zadovoljila i jerto ti želiš,a ne jer moraš/trebaš/nekome raidš uslugu. mislim da budeš na taj način postupno sebe zavoljela,a to je ono kaj ti je frendica u prinicpu sugerirala
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 16:28   #16
Nego, malo OT. Ja se nakon 7 godina učim kako biti sama. Nuspojava je prekomjerna konzumacija alkohola, ali se ne žalim.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 16:33   #17
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Nego, malo OT. Ja se nakon 7 godina učim kako biti sama. Nuspojava je prekomjerna konzumacija alkohola, ali se ne žalim.
Alkohol je vrlo djelotvorno sredstvo za spoznati sebe.
Onaj tko se nikad nije nalok'o k'o životinja pojma nema za što je sve sposoban pri pomraćenju uma.

Majke mi.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 16:39   #18
meni to nikad nije bilo jasno, ta tzv. potraga za sobom.
kako da se tražim kad sam tu.
ako sam tu, znači da nikud nisam ni otišla.
i kako onda da se tražim, ako se nisam izgubila.
a ja bi isto htjela tražit sebe ako je to takav mast hev.
__________________
Oronulost mi se dobro drži.
kukuriku is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 16:44   #19
Quote:
kukuriku kaže: Pogledaj post
meni to nikad nije bilo jasno, ta tzv. potraga za sobom.
kako da se tražim kad sam tu.
ako sam tu, znači da nikud nisam ni otišla.
i kako onda da se tražim, ako se nisam izgubila.
a ja bi isto htjela tražit sebe ako je to takav mast hev.


Upravo to što si navela preslika je mog mišljenja. Kakvo pronalaženje sebe? Glupe puste riječi, a osobe koje ih govore valjda ni same nemaju pojma što to znači..
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 16:55   #20
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post


Upravo to što si navela preslika je mog mišljenja. Kakvo pronalaženje sebe? Glupe puste riječi, a osobe koje ih govore valjda ni same nemaju pojma što to znači..
Ustvari je vrlo jednostavno. Ne radi se o nekom velikom pronalasku ili otkriću nakon kojeg ti zasvijetli žaruljica nad tintarom.
Radi se samo o tome da ljudi koji konstantno iskaču iz veze u vezu ustvari ne znaju ni sami što žele ili ne žele pa neprestano pogreške iz jedne prenose i reflektiraju na iduću vezu i iduću osobu.
Čovjek da bi mogao zdravo egzistirati u paru prvo mora naučiti egzistirati kao jedinka, shvatiti da može i sam kroz život.
Druga osoba nas samo nadopunjuje, ona nas ne ČINI.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:37.