Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2009., 15:34   #61
Quote:
maq kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da je austrijska banka vecinski vlasnik hrvatske banke. Oli sam u krivu?

Ako nisam, to znaci da isti gazda sjedi na kufericu i cuva tvoje pare.

Aj opet da ponovim. Strani vlasnici si ne mogu dopustiti blamazu da nemaju za isplatiti sitnu paricu u Hrvatskoj. Sta je danas 20-30 miljardi Eura u usporedbi sa citavom Istocnom Europom. Osim toga, gle pizdarije, oni za razliku od nas mogu printat mostove i vrata.
u pravu si ti da je austrijska banka vecinski vlasnik...
al sve dok ta banka u malenoj hrvatskoj donosi dobit sve je ok...
pomoci ce oni toj banki ako zapne u krizu daleko od toga... al ako analiticari vide da je to dugorocna kriza i da ce trebat pumpat lovu narednih godina dizu ruke...!!!
upravo su zbog toga i napravili taj ugovor da sa stednom knjizicom iz hrvatske nemozes podic sredstva u austriji..!!!!
nije nista 20-30 milijardi ako imaju u vidu da ce sa tih 20-30 milijardi pomoci nakon par godina donijet dobit isto toliku..!!!
__________________
Covjek je najsavrsenije bice na svijetu a moze ga napravit svaka budala.!
vavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 15:59   #62
Upravo tako prijatelju. Dakle, nas bank run prije svih ostalih i isplatit ce strane banke sve do posljednjeg centa. Nas bank run poslije Rumunjske, Bugarske, Ukrajine i ostalih, pa ko zna bili ostalo ista. Isto ko i MMF, bili smo zadnji u redu, sad smo medju prvima. Izmedju ostalog i u tome je genijalnost Sanaderova poteza ostavke.
maq is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 09:45   #63
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
eh decec moj. jamce oni kune, pitaj ih neka ti jamce eure
ja nisam ni pitao za eure nego za kune
__________________
[QUOTE=alfa146;Koliki ti je sub?I koliko Wati piše da isporučiva RMS-a.E sad to podijeli s 2 ,skini20% i dobit ćeš snagu pojačala.Inače ako će ti samo goniti sub kupi mono-blok.
treo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 11:05   #64
Kune uvijek mogu nastampat. Ali ako do ovog dode, kune ce bit bezvrijedne
celavi2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 11:35   #65
Evo jedan pokazatelj koji je značajan i za dio HR bankarskog sektora.

link
__________________
Menage a trois! You know it makes sense! I have a cunning plan! If you want to do something right, kill Baldrick first!
Jen Dudek bu Imbri Grabariću paragrafe tumačil!
Tko sluša cajku jebemo mu majku!!! by BBB || ne slušaj narodnjake, umri prirodnom smrću!
tiger12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 14:46   #66
Quote:
treo kaže: Pogledaj post
ja nisam ni pitao za eure nego za kune
znam ja sta si ti pitao. jamcit cu ti ja milion kuna u svakoj banci. pogotovo ako mi das pravo da ja te kune i stampam.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 19:44   #67
Quote:
vavi kaže: Pogledaj post
dok bankari i drzavnici hvale kako imamo sigurnu i stabilnu drzavu kojoj ne prijeti bankrot itd.. oni daju ostavke i svoj novac nose u strane drzave..!!!!

primjer molim???

ako nemres naci posao javi s eu 24sata ili index, samo pokazi ovo djelo i odmah ce te angazirati na uzburkavanju javnog mjenja kvaziinformacijama
FreshPower is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 19:47   #68
Quote:
vavi kaže: Pogledaj post
u pravu si ti da je austrijska banka vecinski vlasnik...
al sve dok ta banka u malenoj hrvatskoj donosi dobit sve je ok...
pomoci ce oni toj banki ako zapne u krizu daleko od toga... al ako analiticari vide da je to dugorocna kriza i da ce trebat pumpat lovu narednih godina dizu ruke...!!!
upravo su zbog toga i napravili taj ugovor da sa stednom knjizicom iz hrvatske nemozes podic sredstva u austriji..!!!!
nije nista 20-30 milijardi ako imaju u vidu da ce sa tih 20-30 milijardi pomoci nakon par godina donijet dobit isto toliku..!!!
o kavom dogovoru pričaš, zakon propisuje da banka u državi mora biti samostalna, veza je jedino vlasništvo...
FreshPower is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 01:58   #69
Quote:
vavi kaže: Pogledaj post
Krediti se i dalje moraju vracat stecajnom upravitelju..!!!!
Je li? Štednju si propala banka uzme, a kredit se mora vraćati? Ma gdje to piše, u kojem zakonu?

FYI ja dobio svu svoju štednju i iz Gradske banke Osijek i iz Križevčke kad su "legle". GBOS mi doduše nije dala kamatu, no Križevačka mi je dala sve.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 09:29   #70
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Je li? Štednju si propala banka uzme, a kredit se mora vraćati? Ma gdje to piše, u kojem zakonu?

FYI ja dobio svu svoju štednju i iz Gradske banke Osijek i iz Križevčke kad su "legle". GBOS mi doduše nije dala kamatu, no Križevačka mi je dala sve.
To je zato što koristite termin "propasti" umjesto stečaj. Ako je neki poslovni subjekt u stečaju to ne znači da prestaju tvoje obaveze prema njemu (i za to ti ne treba zakon). I nisu si banke "uzele" štednju nego su imale loše plasmane...ili neke druge loše poslovne poteze.
I iz tvog kredita koji ćeš vratiti namiriti će se dužnici.

Sve nejasnoće ovdje potiču iz prve rečenice- nije propast nego stečaj.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 13:21   #71
Ma znam ja to, htio sam biti sarkastičan. Izgleda da nije bilo očito.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 02:03   #72
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Ma znam ja to, htio sam biti sarkastičan. Izgleda da nije bilo očito.
Ti smatras onaj glupi uspis sarkazmom..???
Na onako glup upis moze se samo covijek sazalit..!!
Kakav sarkazam sinko moj..!!! Bezvezna tipkanja o temi o kojoj nemas blage veze od sarkazma su udaljena svjetlosne godine..!!!
__________________
Covjek je najsavrsenije bice na svijetu a moze ga napravit svaka budala.!
vavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 11:53   #73
Vidi, osim što si nepotrebno bezobrazan, rekao si da banka propada. Ne propada nego ide u stečaj. Rekao si i da štednju banka uzme i ona propada, nestaje, a kredit se mora vraćati. Ja ti kažem da sam dobio svoju štednju iz već 2 banke koje su otišle u stečaj. Znači ne govoriš iz iskustva nego napamet i dižeš tu neke apokaliptične tenzije bez dokaza.

A ove tvoje klišejizirane i nepotrkrepljene izjave tipa: "oni daju ostavke i svoj novac nose u strane drzave..!!!!", neću ni komentirati.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 12:59   #74
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Je li? Štednju si propala banka uzme, a kredit se mora vraćati? Ma gdje to piše, u kojem zakonu?

FYI ja dobio svu svoju štednju i iz Gradske banke Osijek i iz Križevčke kad su "legle". GBOS mi doduše nije dala kamatu, no Križevačka mi je dala sve.
da, i ja sam imao štednju kod Antuna Novalića u bivšoj Gradskoj banci.

imao sam novac oročen u dojč markama, a dobio sam povrat u kunama i to bez kamata.

koliko se sjećam država Hrvatska nas je isplatila, a ne stečajna uprava i njihov genijalan način spašavanja banke, jer Gradska banka je propala.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 14:27   #75
Gradska banka je poslana u stečaj jer je HNB odlučio da GBOS ima "prerizične plasmane koji će u budućnosti biti nenaplativi" pa su je "preventivno" šutnuli u stečaj iako je u trenutku odlaska u stečaj poslovala sasvim normalno. Na kraju prošle godine, s obzirom da dobro vodstvo Račkog koji je stečajni upravitelj GBOS je na računu imala 450 milijuna svojih kuna što je dokaz da su plasmani bili naplativi, nisu bili rizični, a stečaj je bio politička odluka jer Osijek nije smio biti bankarsko središte i bacati kontru Zagrebu. U sanaciju se nije išlo kao mnogo puta dotad i poslije nego baš u stečaj. Sad na kraju, Osijek je imao, a ostao je bez i sjedišta GBOS-a, Sonic banke (kupili je Talijani) te Slavonske (pojeo ju Hypo). Sva je moć opet koncentrirana u Zagrebu.

Na kraju je od tih novaca isplaćena štednja svim štedišama, vraćen je dio duga DAB-u, a ostatak je pretvoren u temeljni kapital za pokretanje HPB-Agro-a. Ipak jedna od najsretnijih i za državnu najjeftinijih priča o završetku stečaja u povijesti.

Dobio si glavnicu bez kamate, jer si kao i ja, kod JB-a ovjerio izjavu u kojoj se odričeš kamate. Mogli smo nas dvoje tužiti GBOS pa nakon 5 godina dobiti i kamatu, no ekonomski to nije bila isplativa opcija.

Htio sam samo naglasiti da nije ama baš sve propalo kad banka ode u stečaj kao što vavi tvrdi.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 16:58   #76
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Ipak jedna od najsretnijih i za državnu najjeftinijih priča o završetku stečaja u povijesti.

Htio sam samo naglasiti da nije ama baš sve propalo kad banka ode u stečaj kao što vavi tvrdi.
Ja sam odgovarao na ovaj post..

Quote:
jablan1;21370370]O tome i ja intenzivno razmišljam iz razlog šta imam oročene eure u banci.

Dakle pretpostavimo da će država bankrotirati i neće moći više podmirivati svoje obaveze?
Pitam se koje?
Ako država ne bude vratila dug bankama u Hrvatskoj tada mislim da propadaju.
Ako država da otkaz 50% zaposlenih u državnm službama(oko 200 000 ljudi) tada ti ljudi od kojih veći dio ima kredite neće moći vračati kredite bankama, a banke ne mogu prodati njegovu nekretninu osim po nižoj cijeni pa mislim da opet idu u stečaj.
Ako dođe do devalvacije kune, štednja u eurima zvuči odlično, no opet dobar dio stanovništva zbog velikog povećanja rate kredita neće moći vračati kredite, a i naš dug od 40 milijardi tada raste proporcionalno s padom kune.


Kada bi izdržali do 2010 godine tada bi se "možda" europske majke naših banaka mogle oporaviti pa u slučaju potrebe kapnuti novaca u Hr.

Ili što nas može izvući prodati jadran, vjerovatno otoke, jer mislim da za drugo stranci neće biti zainteresirani, pa vratiti dugove.[
Procitaj boldano..!!

Ako se obistini predpostavka od jablana1 i drzava bankrotira sasvim je normalno da vuce i banke za sobom..!!!
Tko ce ti onda vratit novce..???

U tvom opisanom slucaju kako sam kazes drzava ti vratila novce jer garantira do jedne izvjesne sume novca..!!!
Mislim da je sad oko 400 k kuna..!!!
Ali scenarijo od jablana1 je sasvim druga stvar od te banke u osijeku..!! jer je drzava vratila novce stedisama..!!!
A u scenariju od jablana1 drzava je isto svorc kako onda doc do novaca..!!!

Ja imam od argentine obveznice pokusavam doc do novaca godinama nema sanse..!!
O tom sam ja pisao a ne ako banka klizne..!!!
Lako za banku ako je drzava zdrava i moze isplatit ono sto garantira trenutno 400k kuna..
Rasporedis na par banaka i mirno spavas..!!!
Ali scenario od jablana1 je sasvim nesta drugo..!!
__________________
Covjek je najsavrsenije bice na svijetu a moze ga napravit svaka budala.!

Zadnje uređivanje vavi : 10.07.2009. at 17:10.
vavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 19:42   #77
Tako je. Na jesen se idemo opet zadužiti vani, ako ne uspijemo onda je vjerovatno plan pokušati kod domaćih banaka, što vjerujem nije dobro za našu štednju.
Pa mmf nakon predsjedničkih izbora.
jablan1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2009., 13:00   #78
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Gradska banka je poslana u stečaj jer je HNB odlučio da GBOS ima "prerizične plasmane koji će u budućnosti biti nenaplativi" pa su je "preventivno" šutnuli u stečaj iako je u trenutku odlaska u stečaj poslovala sasvim normalno.
točno

Quote:
Na kraju prošle godine, s obzirom da dobro vodstvo Račkog koji je stečajni upravitelj GBOS je na računu imala 450 milijuna svojih kuna što je dokaz da su plasmani bili naplativi, nisu bili rizični, a stečaj je bio politička odluka jer Osijek nije smio biti bankarsko središte .....

.........Na kraju je od tih novaca isplaćena štednja svim štedišama
e sada mi ovaj dio nije jasan

Rački je dobro vodio stečajni postupak (što i nije bilo teško jer su plasmani bili naplativi) no meni je ipak država Hrvatska isplatila polog inače bi morao čekati do kraja prošle godine (kako pišeš).

znači li to da su početkom ove godine isplaćeni i štediše koji su imali po milijun i više oročenih DM !?


Quote:
Htio sam samo naglasiti da nije ama baš sve propalo kad banka ode u stečaj kao što vavi. tvrdi
slažem se da nije, no to je istina u "normalnim" uvjetima, ali ako država ode u stečaj (koji se može razvući na 15 god) dugo će nam trebati vremena kako bi podigli svoj novac.

ne vjerujem u državni bankrot, no nekakvu vrst državnog stečaja pod dugogodišnjim nadzorom MMF-a da.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2009., 14:53   #79
Država je isplatila one početne novce, do 100 000kn no na kraju su svi isplaćeni u cijelosti, od novca GBOS-a koji se skupio naplatom potraživanja. Čak je GBOS i vratio dio novca DAB-u koje je DAB isplatio na početku, 2000-ite godine. Evo jedan članak o tome http://www.poslovni.hr/80896.aspx .

Naravno, mediji to nisu pokrili senzacionalistički, što su IMHO trebali, jer bi ona sljedeće pitanje bilo: "a zašto je tako uspješna banka išla čak u stečaj, nije ni pokušana sanacija a sad ispada da joj ništa nije bilo?". Izvuklo bi se gro prljavog veša na tu temu, a vlasti to ne odgovara.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:23.