Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2011., 23:26   #1
Bankarsko poslovanje

Poz.. mene interesira kako mogu dobit karticu, stedni racun il nesto slicno kako bih s vremena na vrijeme mogao stavljati novac bilo preko interneta bilo na ruke pa u banku..isto tako da kad mi se ćefne mogu povuć taj novac na bankomatu ili u banci itd..
ja ovo nezz nista zato sto sam tek krenuo u biznis.. imam 18 godina, 4. sam razred srednje itd, tak da ja nemam pojma sta i kako..

konkretno me zanima npr.
1. kad uradim neki posao preko interneta i kad mi klijent hoce isplatiti, ja mu napisem neki broj racuna i on preko interneta prebaci novce na moj račun. -Jeli ovo moguce?internet bankarstvo?
2. da s vremena na vrijeme, ja, kad imam novaca da ih mogu odnijet u banku da mi se stavi na racun.
3.da nesmetano te novce mogu dizat preko bankomata tj. da imam karticu..
4. da mi banka s njega ne uzima nikakav postotak vec da mi cak stavlja odredjene kamate koje ona meni isplaciva
5. da imam nesmetan pregled stanja na racunu preko interneta i tak..

koja je najbolja banka, sta da napravim, kome da se u banci obratim?? molim vas pomozite mi jer ja fakat nemam pojma ni o cem vezano za banke(osjecam se glupo)..

Unaprijed hvala
Numizmatičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 08:59   #2
Treba ti običan tekući račun i internet bankarstvo ali banka će ti svakako uzimati za troškove vođenja računa i internet bankarstva a kamate su nekih 0,1%.
Imaš na webu naknade banaka a probaj početi od tebi najbliže banke.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 14:22   #3
bio sam par puta u banci.. gdje da ja upitam za otvaranje tekuceg, za salterom ili trebam prvo nekog kontaktirati preko telefona ?
Numizmatičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 14:26   #4
Ne trebaš nikoga zvati, odi u izabranu banku i reci što bi želio, otvorit će ti račun i napraviti sve što treba.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 18:49   #5
Imam jedno pitanje vezano za tekuci racun, pa da ne otvaram temu nadam se da mogu ubaciti pitanje ovdje.
Dakle, prije mjesec dana sam pocela raditi na jednom poslu ( u meduvremenu dala otkaz zbog podmetanja i slicno) i dobila sam placu za dane koje sam radila. Jucer idem provjeriti stanje na racunu i vidjeh: IZNOS RACUNA: 1000 kn, i ispod odmah pise RASPOLOZIVI IZNOS: 2800 kn. I sad posto mi je ovo prvo koristenje tekuceg racuna, tek sam ga otvorila prilikom zaposlemnja mene zanima sto znaci taj "raspolozivi iznos" ako je uplata ocito bila 1000 kn, a prije toga na racunu nisam imala ama bas nista?
pinkylove is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 18:51   #6
Dopušteni minus očito... znači dali su ti da ideš 1800 kn u minus
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 00:57   #7
Quote:
pinkylove kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje vezano za tekuci racun, pa da ne otvaram temu nadam se da mogu ubaciti pitanje ovdje.
Dakle, prije mjesec dana sam pocela raditi na jednom poslu ( u meduvremenu dala otkaz zbog podmetanja i slicno) i dobila sam placu za dane koje sam radila. Jucer idem provjeriti stanje na racunu i vidjeh: IZNOS RACUNA: 1000 kn, i ispod odmah pise RASPOLOZIVI IZNOS: 2800 kn. I sad posto mi je ovo prvo koristenje tekuceg racuna, tek sam ga otvorila prilikom zaposlemnja mene zanima sto znaci taj "raspolozivi iznos" ako je uplata ocito bila 1000 kn, a prije toga na racunu nisam imala ama bas nista?
to ti je dopušteno prekoračenje koje si dobila temeljem uplate plaće
M-B is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:51.