Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2012., 09:34   #161
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Moji prijatelji brazilci su rekli da se doimamo kao hladni, agresivni i zatvoreni. Kažu da imamo jako ijepe žene, ali da su muškarci debeli ili premršavi i opčenito fizički zapušteni, pogotovo tjelesno. Da smo lijeni, pogotovo za sport. Nezdravo se hranimo jer jedemo previše svinjetine i fast fooda. Mislim da nisu puno fulali
Nek se drže oni svojih favela i u njima zdravo žive, hvala lijepo.

Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Oni kažu da smo u licu ljepše od brazilki i zapadno europljanki. A i tjelesno. Kao da su brazilke zgodne samo one na jugu Brazila.
Ovo je i moje zapažanje. Frajere baš nisam zagledao.

Quote:
deonisa kaže: Pogledaj post
Ali muški su zgodni i visoki. Inače se ne bih udala tu.
Tako je, stara!
Želim ti puno ljubavi i veselja u bračnom životu s našim čoekom!
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2012., 21:52   #162
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Tako je, stara!
Želim ti puno ljubavi i veselja u bračnom životu s našim čoekom!
Hvala
deonisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2012., 22:54   #163
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Nek se drže oni svojih favela i u njima zdravo žive, hvala lijepo.
Ne žive oni u favelama
Oni su glavni izvoznici govedine, a europljani svinjetine. Svi znamo da je govedina zdravija. Zato kažu da se zdravije hrane od nas
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2012., 23:57   #164
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
On jest bio veliki pisac,ali bome je imao i veliki ego,jer ovdje ispada centar svemira
Pa, mislim da nije u citiranim rečenicama on nije centar univerzuma - samo je oštorumno sumirao poglede drugih na njega kao osobu i njegovo djelo.
Istina je, doduše, da je u mnogim svojim djelima govorio o sebi, o svojim dojmovima, zapažanjima (Dnevnici, Djetinjstvo u Agramu 02-03, Davni dani)..., pa polemike (Moj obračun s njima je jedna od njegovih najzabavnijih knjiga - po meni - a masterpiece.)

Nije mu ni uvijek bilo lako - za vrijeme NDH (1941. - 1945.) bilo mu je s jedne strane nuđeno da "surađuje" s novom vlasti, da je prihvati, dok je ista ta vlast razmišljala da ga jednostavno - likvidira. Krleža se odlučio za šutnju (nije objavio ni retka tada a prijašnja izdanja knjiga su mu bila zaplijenjena i uništavana). Neke Krležine šutnje bile su vrlo rječite, zapazio je Predrag Matvejević.

Za vrijeme socijalističke Juge, službeno se o Krleži govorilo kao velikom socijalističkom piscu s nemjerljivim zaslugama za taj pokret itd., klišeizirano, stereotipno, nekritički i hvalospjevno, unisono... dok mu se s druge strane zamjeralo što je za vrijeme NDH šutio i nije otišao u partizane (kao npr. Goran Kovačić i Nazor).

Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Ego na stranu, stoji sve što je napisao.
Dosta je govorio i o našem mentalitetu (i o odnosima Hrvati/Srbi). U razgovorima s E. Čengićem (S Krležom iz dana u dan) rekao je oprilike (navodim po sjećanju) da se Zagreb proširio, izgradio, narastao - ali da nam je mentalitet ostao - palanački.

Dva sela, dvije vjere, dva barjaka, dva jezika, dvije sintakse, dvije palanke, dvije palanačke inteligencije, tako stvar traje do danas, predstavljajući trajne izvore sve novijih zapletaja. Ova ‘neobaviještenost’ zove se lijenost duha. U sjeni svog regionalnog zvonika, svako intelektualno selo sklono je da gleda sebe u prvom planu.


Ljudska glupost ostaje jednako glupa i u socijalizmu!
(M. K.)
__________________
Nije bitno ciljati u metu. Bitno je metati u cilj...
FeetF1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 01:53   #165
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Ne žive oni u favelama
Oni su glavni izvoznici govedine, a europljani svinjetine. Svi znamo da je govedina zdravija. Zato kažu da se zdravije hrane od nas
Pa ne znam baš kako se Brazilci ili muškarci oko tebe hrane , ali ja se prilično zdravo hranim i neman problema ni s zdravljem, ni s prekomjernom kilažom
Kacunar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 08:35   #166
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Ne žive oni u favelama
Oni su glavni izvoznici govedine, a europljani svinjetine. Svi znamo da je govedina zdravija. Zato kažu da se zdravije hrane od nas
Ajmo odmah preć na islam, zdravije je.
Osim toga, na našem je karnevalu znatno manja šansa da maskiranu curu uhvatiš za pimpek.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 12:48   #167
Hrvatice ljepse od Brazilki? loooool
rnr666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 05:10   #168
Quote:
rnr666 kaže: Pogledaj post
Hrvatice ljepse od Brazilki? loooool
Naravno da su ljepše.Nemaju crnačke krvi,pa samim time imaju daleko manju učestalost naprijed izbačenih čeljusti.Osim toga,Brazilci vole celulitnjače i traže od cure da tako izgleda i sa 20 ili 18 godina.Uz činjenicu da kao i cijela Latinska Amerika,čim zađu u srednju školu,već gledaju kako napraviti plastičnu operaciju svega,od nosa do implant guzice.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 05:19   #169
Quote:
Eufrazija kaže: Pogledaj post
Ma htjela bih jako ići u teretanu ili na neki ples, ali kad sam gledala na internetu nije mi se sviđala ko je voditeljica npr. od jednog kluba trbušnog plesa voditeljica je bila muslimanka
Pa što si očekivala na TRBUŠNOM plesu...voditeljicu iz Finske
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 05:33   #170
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
Onda evo još jednog stereotipa:

U Hrvatskoj nema levičara. Svi su u većoj ili manjoj meri desničari, tj. otvoreni ili prikriveni nacionalisti.
Pogrešno,u HR zapravo nema pravih desničara i vrlo malo pravih,dosljednih nacionalista.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 09:37   #171
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Pogrešno,u HR zapravo nema pravih desničara i vrlo malo pravih,dosljednih nacionalista.
Pa je li stereoptip ili ne?
Jure Grando is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 10:36   #172
Quote:
Jure Grando kaže: Pogledaj post
Pa je li stereoptip ili ne?
Pa da.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:15.