Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2015., 11:33   #141
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Mene također zanima što točno znači neaspektirana Venera.
Nalazi se u znaku Vage, znači u svom sjedištu, u 10. kući, na samom MC-u.

Ali ne pravi aspekte ni sa jednim planetom.
I vladarica je moje pete kuće koja je u Biku.
Na prethodnim stranicama smo pisali kako se očituju neaspektirane planete pa probaj malo povezati to s vlastitim primjerom.


Tj. neaspektiranost se često ispoljava dvojako, s jedne strane takva planeta je izolirana a s druge ona je naglašena i "namjerno" potencira svoj utjecaj. Dakle njen utjecaj je neujednačen i "nepouzdan", a neaspektiranost na neki način ojačava planetu budući da ona ima potrebu kompenzirati vlastitu nepovezanost/neumreženost s natalnom kartom. Probaj zamisliti osobu zatvorenu u staklenu prostoriju koja ti nešto važno hoće reći, vidiš ju kako viče i gestikulira očajnički ali ju ne čuješ. E pa slično je i s neaspektiranim planetama.

Neaspektirana Venera se najčešće ispoljava na dva načina, odnosno luta između tih ekstrema. Jedan od njih je osjećaj samodovoljnosti, osoba teži ostvarenju svojih ciljeva s vibrom samodostatnosti. Bez ikakve potrebe za podrškom, njeni afiniteti uvijek su lako prepoznatljivi dok se emocije ne očituju. Drugi način je stalno prisutan osjećaj nevoljenosti i nedostatnosti bez obzira kako se osoba ponašala. Ovo može prouzročiti probeme u ljubavnim vezama budući da je Venera ovdje vladar 5. polja.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 23:06   #142
Hvala na odgovoru.

Jadna moja Venera
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2018., 18:13   #143
Ne aspektirana Venera i Mjesec kod muškarca kako se manifestiraju? Jedan ih ima još u konjunkciji.
Znam ženu s neaspektiranom Venerom i imam dojam da se kod nje to pokazalo u pretjerivanju sa svim temama koje imaju veze s Venerom, želja za brakom, vezom, djecom pod svaku cijenu i tolikom uređivanju da ostavlja dojam karikature, sve rozo i sl.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2020., 19:38   #144
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Znam ženu s neaspektiranom Venerom i imam dojam da se kod nje to pokazalo u pretjerivanju sa svim temama koje imaju veze s Venerom, želja za brakom, vezom, djecom pod svaku cijenu i tolikom uređivanju da ostavlja dojam karikature, sve rozo i sl.
Upravo zato što ona to jako potencira, to govori da je to njoj jako važno, ali da joj niko u tome ne pomaže, (jer ja sam tokom života shvatila što znači dobivati podršku i "vjetar u leđa"), pa ona u toj želji izgara, pa se ta njena želja vidi da je jako naglašena, jer kad ti pomažu ljudi oko tebe i daju podršku, onda je sve lakše.

Neaspektirana planeta se ne ispoljava kao samodostatnost, jer osoba koja ju ima, a to sam ja pa govorim iz iskustva, ako se ne bori morat će se pomiriti kao samodostatvnost, što joj to ne bi bilo lako, to u prenesenom značenju izgleda ovako, "kao kod utopljenika, koji govori u pomoć, a nitko mu ne dodaje konopce spasa " i on se utapa, tj. prepušten je samom sebi i svojim unutarnjim snagama da izađe iz tog problema, a to je jako teško, znači neaspektiranu planetu nije ju dobro imati.
natalys is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2021., 23:49   #145
Kako da znam koje planete su mi neaspektirane?
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2021., 11:24   #146
Quote:
VitaliK kaže: Pogledaj post
Kako da znam koje planete su mi neaspektirane?
Neaspektiranost je definirana kao odsutnost glavnog aspekta, a to su konjunkcija, sekstil, trigon, kvadrat, opozicija (u novije vrijeme i inkonjunkcija se ubraja u glavne aspekte). Dakle, kada planeta ne prima niti jedan od ovih aspekata ona je neaspektirana, a ako smo kartu izradili u astro programu to se može obično vidjeti u tablici.

glavni aspekti
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2021., 09:44   #147
Da li je neaspektirano Sunce u Compsite, i u Davison, loša pozicija.

Nemoguće je pronaći obrazloženje neaspektiranih planeta u kombiniranim nk.

Hvala
Strijelica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2021., 18:47   #148
Quote:
Strijelica3 kaže: Pogledaj post
Da li je neaspektirano Sunce u Compsite, i u Davison, loša pozicija.

Nemoguće je pronaći obrazloženje neaspektiranih planeta u kombiniranim nk.

Hvala
Davison karta predstavlja treći entitet koji nastaje vezom (križanjem) dviju osoba, on je "dijete" tog odnosa. S druge strane, aspekti u Davison astrološkoj karti stvaraju animaciju, oni su pokretačke snage karte odnosa, pa shodno tomu treba promatrati i neaspektirane planete u toj karti. Takve planete su na neki način i potencijali i nedovoljno iskazani potencijali veze jer nisu umreženi s ostalim "potencijalima" karte i ne mogu se ispoljiti ni usklađeno ni neusklađeno s ostatkom. Jer kada planet nema aspektne veze s drugim planetima, teško je znati da je tu, da "postoji". Često postoji neka vrsta praznog prostora, "vakuuma" za koji osobe u vezi nisu dovoljno razvile prepoznavanje, niti su dovoljno upućene u njegovu bitnost i jezgrovitost - dok ona ne izbije kao "problem".

Neapektirano Sunce u Davisonovoj karti može označavati odnos koji se ne može "dovoljno objelodaniti" (zasjati, vidljivo zaživjeti, izaći u javnost, DanijelaGrašo djir ), ali i odnos koji postoji sam za sebe i sam je sebi svrha, a niti jedna strana u njemu ne "živi".

Sunce je životna energija i kada je neaspektirano teško ga je internalizirati i ukorijeniti u svakodnevnom životu (veza bez identiteta i obično vrlo nesvjesna).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2021., 09:42   #149
Fish1968, hvala

Pretpostavljam, aspekti sa kiron, jmč, smč, fortunom, ASc se ne računaju.
Strijelica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2021., 10:19   #150
Quote:
Strijelica3 kaže: Pogledaj post
Fish1968, hvala

Pretpostavljam, aspekti sa kiron, jmč, smč, fortunom, ASc se ne računaju.
Da, neaspektiranost je definirana kao odsutnost glavnih aspekata između planetarnih tijela. A kada bi se "uzimalo" ovo tvoje nabrojeno onda neaspektiranost ne bi ni postojala.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2021., 14:03   #151
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Da, neaspektiranost je definirana kao odsutnost glavnih aspekata između planetarnih tijela. A kada bi se "uzimalo" ovo tvoje nabrojeno onda neaspektiranost ne bi ni postojala.
Da, mislila sam na glavne aspekte sa neplanetarnim objektima, ali, sad kužim, ovo je vezano za neaspektiranost isključivo sa planetama. Hvala
Strijelica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2021., 12:11   #152
Ja imam neaspektiranog neptuna u vodenjaku u 12kuci koji mi je vladar asc. Nema glavnih aspekata ali ima aspekt Saturn Kvinkonjukcija Neptun. Što bi to trebalo značiti? Jel mi zbog toga neptun manje dominantan?
Markicaaa287 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2021., 18:00   #153
Quote:
Markicaaa287 kaže: Pogledaj post
Ja imam neaspektiranog neptuna u vodenjaku u 12kuci koji mi je vladar asc. Nema glavnih aspekata ali ima aspekt Saturn Kvinkonjukcija Neptun. Što bi to trebalo značiti? Jel mi zbog toga neptun manje dominantan?
Neaspektiranost podrazumijeva odsustvo glavnih aspekata što znači da je tvoj Neptun neaspektiran.

Jedna od poznatijih osoba s neaspektiranim Neptunom svakako je Lewis Carrol autor Alise u zemlji čuda gdje se jako lijepo vidi kako izgleda "oslobođena" energija neaspektiranog Neptuna koji nosi estetsku osjetljivost, veliku sposobnost imaginacije i "manifestacije čarolije i snova".
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2021., 01:32   #154
Neki planetu smatraju neaspektiranom i kada ima samo trigon ali na planetu koja je u drugom znaku. Kakvo je vaše mišljenje o tome? Recimo da je mars pri kraju riba i ima trigon na sunce u početku lava i tome slično
_filo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2021., 04:19   #155
Quote:
_filo kaže: Pogledaj post
Neki planetu smatraju neaspektiranom i kada ima samo trigon ali na planetu koja je u drugom znaku. Kakvo je vaše mišljenje o tome? Recimo da je mars pri kraju riba i ima trigon na sunce u početku lava i tome slično
Čak su i u tradicionalnoj astrologiji uzmali takve trigone (i ostale majorne aspekte ,zasto je samo trigon sporan?) izmedju planeta iz "nekompatibilnih" elemenata u obzir, samo su im davali manji znacaj zbog toga.Moderna astrologija jacinu nekog aspekta najprije gleda po jacini orbisa a onda elementarnosti znakova koji po svojoj prirodi odgovaraju nekom aspektu. Uglavnom planeta u tvom primjeru je bezupitno aspektirana ukoliko ulazi u odgovarajući orbis s ovom drugom bez obzira na elementarnu (vatra,zemlja,voda,zrak) prirodu znakova.
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2021., 16:59   #156
Dragi stručnjaci

Da li imate iskustva tj znanja, iz gledanja mnogih natala (ja gledam samo svoj čitav život ) na koji način jedan URAN može poremetiti jasno i čvrsto strukturirani neaspektirani Saturn na MC? (konjunkcija taman oko početka pandemije; gubitak omraženog posla)

(Taj SA je u natalu vladar šeste a skupa sa UR vladar sedme koja je u Vodoliji...)

Ukratko, hoće li se sada raspasti čitava radna životna struktura, koja se sastojala uglavnom u tome da posao dođe uvijek u dan točno tj upravo kada treba, s obzirom na financije (jaka druga kuća..) ; a omražen je do daske s obzirom na MO i JU u Vagi (3) koji vole ljepotu i bezbrigu?

Kako će to sada izgledati, imate li ideju?....

Thanks
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2021., 17:47   #157
Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
Da li imate iskustva tj znanja, iz gledanja mnogih natala (ja gledam samo svoj čitav život ) na koji način jedan URAN može poremetiti jasno i čvrsto strukturirani neaspektirani Saturn na MC? (konjunkcija taman oko početka pandemije; gubitak omraženog posla)

(Taj SA je u natalu vladar šeste a skupa sa UR vladar sedme koja je u Vodoliji...)

Ukratko, hoće li se sada raspasti čitava radna životna struktura, koja se sastojala uglavnom u tome da posao dođe uvijek u dan točno tj upravo kada treba, s obzirom na financije (jaka druga kuća..) ; a omražen je do daske s obzirom na MO i JU u Vagi (3) koji vole ljepotu i bezbrigu?

Kako će to sada izgledati, imate li ideju?....

Thanks
Ovakvo pitanje trebaš ostaviti na topicu natalnih pitanja gdje je u prilogu natalna karta jer za odgovor na njega treba imati uvida u cjelinu.

A što se tiče neaspektiranosti...Liz Greene za neaspektiran planet kaže da je vrlo sirov i instinktivan, da nema društvene milosti te se ponaša kao da upravo izašao iz zatvora. Saturn čija priroda je takva da sam po sebi cijeli život gradi određenu vrstu "samodostatnosti" i savjesnost u svojoj neaspektiranosti samo potencira obrambene mehanizme. Problem neaspektiranog Saturna je najčešće izražen na način da su obrambeni mehanizmi osobe vjerojatno duboko nesvjesni, a kada je nešto duboko nesvjesno ono nastoji ostati u vrlo primitivnom ili arhaičnom stanju pa se ta Saturnova krutost može puno snažnije i prisilnije ispoljiti kada ga tranzitira Uran (ako želiš vizualizirati ovu siku zamisli sliku ogromnog brda koje se pod djelovanjem sile "ne mrvi", već odlama i puca u gromadama ).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2021., 00:33   #158
Što hoćeš reći...?


Za informaciju svima koji istražuju, osoba s neaspekt. SA osjeća Urana kao Oslobodioca kojega je čekala dok je podnosila (samo)nametnuta ograničenja SA...
Samo za usporedbu, kada je UR bio u opoziciji s nat.SA, pojavio se u životu te sirote osobe po prvi put ono što je ona osjećala kao
"pravedni autoritet"... praćen osjećajem reda, nade i optimizma.

Rekla bih, doduše samo iz jako malog broja primjera, da neaspektirana planeta predstavlja unutarnjeg demona, nešto što osobu drži u vlasti a ona ne vidi točno o čemu se radi; nešto kao sjena, koju svi vide samo ta osoba ne.
Moguće je da se ovo odnosi samo na taj slučaj kada je neasp.planeta ionako "strana" osobi, tj kada je ona vladar 7. I uz to na MC (to su područja koja doživljavamo kao vanjsko, drugo )


Btw, hvala na odgovoru
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2021., 09:35   #159
Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
Dragi stručnjaci

Da li imate iskustva tj znanja, iz gledanja mnogih natala (ja gledam samo svoj čitav život ) na koji način jedan URAN može poremetiti jasno i čvrsto strukturirani neaspektirani Saturn na MC? (konjunkcija taman oko početka pandemije; gubitak omraženog posla)

(Taj SA je u natalu vladar šeste a skupa sa UR vladar sedme koja je u Vodoliji...)

Ukratko, hoće li se sada raspasti čitava radna životna struktura, koja se sastojala uglavnom u tome da posao dođe uvijek u dan točno tj upravo kada treba, s obzirom na financije (jaka druga kuća..) ; a omražen je do daske s obzirom na MO i JU u Vagi (3) koji vole ljepotu i bezbrigu?

Kako će to sada izgledati, imate li ideju?....

Thanks
možda je lakše s natalnom kartom,ali šta je ,tu je.
ja bih rekla da se radi o novom pristupu starim stvarima koje se ne odnose samo na aspekt natalni neaspektirani Saturn na MC.Obzirom da nema natalne,pokušala bih općenito napisati štga mislim. Ovdje se mijenjaju partnerski odnosi, novi ugovori jer tra Saturn koji vuče energiju natalnog vjerojatno radi ili je radio aspekte prema Mjesecu i Jupiteru,tako da konjukcija tr Urana na natalni Saturn mijenja posao u smislu novog i neke promjene u obitelji.
Tako se zakružuje priča prema neaspektiranom Saturnu koji je na MC u smislu da se na opisane obrasce mijenja status.
Nikad neće tranzit Urana dugoročno osloboditi duboko ukorjenjenog Saturna,ali će dotrajale obrasce promijeniti gdje će nakon promjene Saturn opet imati red, kontrolu u okruženju kakvo god bilo jer je priroda Saturna da on stvara osjećaj da mu se "radi o glavi" ili on to drugima radi,simbolika Saturna iz grčke ili rimske mitologije o tome govori.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2021., 09:43   #160
Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
Što hoćeš reći...?
Ta neka samostalnost i integritet koji osoba traži od sebe su postavljeni kao visoki kriteriji po kojima ona živi, koji ju vode u životu i od kojih ne odstupa, dio su njenog karaktera koji ju vode u usamljenost, a kojim ona najčešće "ne vlada" (nije dovoljno osviješten). Pa je s neaspektiranim Saturnom potencirana određena "krutost" pa kada se osobi dogodi "gubitak" onda je to lekcija u kojoj ona "ostane bez materijalne podrške" ali samo zato da ju podsjeti na to koliko je ona sama sposobna biti samostalna i samodostatna (svoj autoritet).
Quote:
Za informaciju svima koji istražuju, osoba s neaspekt. SA osjeća Urana kao Oslobodioca kojega je čekala dok je podnosila (samo)nametnuta ograničenja SA...
Samo za usporedbu, kada je UR bio u opoziciji s nat.SA, pojavio se u životu te sirote osobe po prvi put ono što je ona osjećala kao
"pravedni autoritet"... praćen osjećajem reda, nade i optimizma.
Naravno da ju Uran oslobađa...to mu je "smisao" jer u odnosu na neaspektiranog Saturna želi mu pokazati da bez toga što je izgradio može, te da se treba izgraditi iznutra jer je to jedino na što se može osloniti, ono vanjsko je podložno lomu i gubitku.
Quote:
Rekla bih, doduše samo iz jako malog broja primjera, da neaspektirana planeta predstavlja unutarnjeg demona, nešto što osobu drži u vlasti a ona ne vidi točno o čemu se radi; nešto kao sjena, koju svi vide samo ta osoba ne.
Da, L. Greene ga uspoređuje s "ušivenim" džepom u nesvjesnoj strani psihe koji osobu iz te pozicije drajva, a za kojeg ona ni ne zna da je tamo dok ga neki tranzit ne pokrene..
Quote:
Moguće je da se ovo odnosi samo na taj slučaj kada je neasp.planeta ionako "strana" osobi, tj kada je ona vladar 7. I uz to na MC (to su područja koja doživljavamo kao vanjsko, drugo )
Ne, najčešće je tako. Tj. neaspektiranost jest taj "doživljaj stranog" (neintegriranog).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:53.