Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2014., 20:30   #21
@kemik

I ja isto. Piljila sam u svu tu količinu hvalospjeva (o savršenom prvijencu) na coveru s tisuću upitnika nad glavom.
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 22:48   #22
"Dark Places" značajno bolji. Ne kao Gone Girl, ali bolji.

Iako, isto pisan da bude scenarij za film . Ovaj bi isto mogao biti dobar.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 04:47   #23
eto da vam se pridruzim i na ovoj temi, procitao sam upravo knjigu i prokomentirao na temi za film, al vidim da se ovdje vise islo u detalje

SPOILERI
neznam dal sam ikad procitao brutalniju knjigu od ove
jesam mozda s vise krvi i ubojstva, al nista se nemoze mjeriti sa likom Amy
kad pocne drugi dio di upoznamo pravu Amy, nemozes prestat citat, sami stil pisanja njen mi je bio odlican, cak i komičan u nekim momentima
treći čin kako god čudan i brutalan, meni je prikladan i ne sviđa mi se što će ga mjenjat u filmu




također ovo da će Harissov lik biti komičan više, wtf, Desi uopće nije komičan ako se NPH nemože nositi s takvim likom, nije ni trebao glumit
a Afleck savrsen za Nicka

vidim da ste svi popljuvali Sharp Objects, a bas sam tu mislio citat
sto stvarno tolko losa??

Zadnje uređivanje noah_17 : 11.09.2014. at 04:53.
noah_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 13:30   #24
Soooo pročitala sam i zaključak mi se nekako sam nameće:

SPOILERI

Ovo dvoje će sigurno završiti s prsnutom aneurizmom kroz dvije, tri godine. Popraćeno stresom oko male bebe, možda i prije. Ili će Amy srediti bebu na sebi svojstven način a onda imamo materijal za nastavak.

Bez obzira na sve nisam stekla dojam da je priči ovdje kraj, ali možda to nije ni bitno. Za sad

Također način na koji je zatrudnjela zahtjeva jedan big fat

KRAJ SPOILERA

Inače super priča, sviđa mi se njegov i njezin kut gledanja i jedva čekam film. Rosamund je savršeno odabrana - stalno sam zamišljala njeno lice i čula njen glas kad sam čitala knjigu. Za Nicka su trebali uzeti ipak nekog mlađeg glumca, ali kaj sad.
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 14:18   #25
Quote:
kaya714 kaže: Pogledaj post
@kemik

I ja isto. Piljila sam u svu tu količinu hvalospjeva (o savršenom prvijencu) na coveru s tisuću upitnika nad glavom.
I čim se pojavi - skužiš krivca,
'beš taki triler/horor/krimić/ lemonadu ... štolijeveć.

Zadnje uređivanje Dlapek : 07.10.2014. at 14:29.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 12:51   #26
Evo da i ja podijelim svoje oduševljenje pročitanom knjigom. Stvarno je nisam mogao ispustiti iz ruku (posebno nakon twista na početku drugog čina). Genijalno napisana, izvrstan prikaz veze i braka (BTW, i sam sam nedavno proslavio pet godina braka i zaista sam se prepoznao u nekim situacijama i poprilično se poistovječio s Nickom, samo što mi žena još nije "nestala", hehe). Fino su u roman ubačeni i neki drugi problemi: mediji, koji danas zaista upravljaju manje-više svim aspektima naših života, ekonomska kriza, propadanje srednje klase... Puno bolje od "Sharp Objects" koji ni mene nije pretjerano oduševio. Još trebam pročitati "Dark Places".
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 16:50   #27
Što se ekranizacije tiče, Fincher je svoj dio posla odradio odlično, ali nisam baš zadovoljan glumom. Ajde, Affleck je okej i Rosamund je super kao hladna kučka/psiho, no problem je u tome što od prve minute djeluje tako. Jedna od glavnih fora romana je to manipuliranje čitateljevim simpatijama/antipatijama, a time se film ne može pohvaliti, odnosno dosta je predvidljiv.
zgdust is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 21:22   #28
Knjigu sam pročitala, drugačije od svega do sada. Zapitala sam samu sebe je li ju Nick zaista ubio,a onda sam shvatila da svi lažu. Amy je totalno poremećena i jednostavno ne vjerujem kako je ona sve to pomno isplanirala. Savršeno! Jedva čekam pogledati film.
Catus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 00:21   #29
Meni je knjiga bila super, napeta kad su se počele otkrivat neke stvari i amyno pravo lice, i onda.... kraj... najgori mogući, ostala sam razočarana i baš se vidi da je knjigu pisala žena jer naravno ženski lik mora ispast veliki heroj i pogazit i uništit jadnog muža. bljak
Mademoiselle X is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 13:43   #30
Ja sam tek sad pročitala knjigu,Amy je supruga iz bajke i nadam se drugom nastavku,sviđa mi se način pisanja,dobra i orginalna knjiga
aaatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 10:46   #31
može li mi netko opisati razliku između kraja u filmu i knjizi tj. kraj knjige budući sam film gledala a ako nije isti kraj htjela bih znati taj iz knjige...
Cupka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 10:58   #32
Quote:
aaatina kaže: Pogledaj post
Ja sam tek sad pročitala knjigu,Amy je supruga iz bajke i nadam se drugom nastavku,sviđa mi se način pisanja,dobra i orginalna knjiga
A postoji i "prvi nastavak" ?
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 21:05   #33
Meni ova knjiga ima kraj koji je pravi temelj za nastavak
aaatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 17:10   #34
Je li ima smisla čitati knjigu ako je film već odgledan?
alexandraz is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 12:02   #35
Zašto ne? I knjiga i film imaju svoje vrijednosti, a pogotovo ako uzmemo u obzir da je u 99% slučajeva knjiga bolja od njezine ekranizacije (iako je Fincher napravio vraški dobar posao s "Gone Girl").
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 23:47   #36
Knjiga je izvrsna.

Film je <> dobar.

Ne znam koliko bi mi se knjiga svidjela da sam unaprijed znala rasplet. Ne znam niti bi li mi film bio išta bolji da prije njega nisam pročitala knjigu
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 14:22   #37
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Knjigu sam čitala lani i bila mi je toliko odlična da film ni neću gledati jer filmovi uvijek ujebu knjige.

.
Iskreno, meni je film bio vrlo ugodno iznenađenje.
Proslistao sam nekoliko desetaka stranica knjige, ali imam previše toga na rasporedu za čitanje da bi je u neko skorije vrijeme išao završiti, no djeluje mi jako dobro.
Možda odvojim vrijeme prvom prilikom.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 00:27   #38
Amy je savršeno, genijalno poremećena. Moj najdraži ženski psiho.
I ovo mi je daleko najbolja Gillianina knjiga, Oštri predmeti i Mračna mjesta mi nisu ni blizu.
Film - srednja žalost, ali Rosamund je savršena za tu ulogu.
Molly K Darling is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:37.