Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2017., 21:26   #21
Muž i ja digli kredit, ni lipe učešća. Otplaćujemo uredno za sada, pomoći nismo imali nikakve niti smo ju tražili i očekivali.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 12:32   #22
Question

Quote:
babunovich kaže: Pogledaj post
dobio ga na poklon za 28. rođendan, kad je bilo očito da ja ništa neću poduzimati po pitanju riješavanja tog problema
Ha, najboljiiiiiiii...e takvi su mi najbolji....sačuvaj me takvih...

pura is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 12:34   #23
Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
Radio, zaradio, kupio...hmmm

Stednja jbg
e, a ovo kao da nitko ne želi čuti ni znati, a toliko malo njih se spremno štedjeti da je to užas...kao da ljudima neke stvari s neba padaju...
pura is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 14:18   #24
Autom...
quadral is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 14:50   #25
Quote:
pura kaže: Pogledaj post
Ha, najboljiiiiiiii...e takvi su mi najbolji....sačuvaj me takvih...

Što te smeta?

Quote:
pura kaže: Pogledaj post
e, a ovo kao da nitko ne želi čuti ni znati, a toliko malo njih se spremno štedjeti da je to užas...kao da ljudima neke stvari s neba padaju...
Pa nekima i padaju, kao što si iskomentirao u gornjem postu.
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 20:38   #26
Quote:
pura kaže: Pogledaj post
e, a ovo kao da nitko ne želi čuti ni znati,
Mislim da je osnovni problem da bi Nitko trebao štedjeti 15 godina...ako može od plaće odvojiti 3000 kuna svaki mjesec...

Ja se nadam da ću svom djetetu moći priuštiti prvi polovni auto i prvih 30 kvadrata, ne znam što je tu tako sablažnjivo.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 15:38   #27
Prvi stan kupio na kredit 30godina, bez lipe učešća ili kapare, znači komplet na kredit, i to točno na 26. rođendan
MarioMP is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 22:16   #28
Quote:
pura kaže: Pogledaj post
e, a ovo kao da nitko ne želi čuti ni znati, a toliko malo njih se spremno štedjeti da je to užas...kao da ljudima neke stvari s neba padaju...
Da, samo tu nije rečeno koliko dugo se štedilo i od čega? Jer ako uzmeš prosječnu plaću u Hrvatskoj, onda nemaš od čega štedjeti ili bi trebao štedjeti jako dugo. Posebno ako sam trebaš isfinancirati i druge stvari npr. auto, pa djeca i tako to.

Osobno nisam imala nikakvu podršku ni obitelji (nije da nisu imali ili nisu mogli) ni ikakvih partnera pa mi je trebalo jaaako dugo da dođem do stana. Na kraju, kad mi već i nije više stalo do stana, ipak sam do tog stana došla. Naravno uz kredit na 20 godina, nešto učešća i to je to. Možda sam mogla i taj stan kupiti za gotovinu (nešto sam i ja uštedila) ali onda mi ništa ne bi ostalo za uređenje. Tako da je ispalo ovako.
red_rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 11:50   #29
Quote:
red_rose kaže: Pogledaj post
Da, samo tu nije rečeno koliko dugo se štedilo i od čega?
Zivio sam besplatno kod bake, osim nekih 700kn za rezije i malo speceraja, jos sam trosio nekih 100€ mjesecno na svoje potrebe. Sve ostalo od place otislo u stednju. U roku od 6-7god imao sam dovoljno za 40m2 stan.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 13:51   #30
Quote:
pura kaže: Pogledaj post
..a toliko malo njih se spremno štedjeti da je to užas...kao da ljudima neke stvari s neba padaju...
Ajde ti nama objasni kako da netko sa 3-3500kn plaće štedi za stan? Ili kako da netko ko radi u konzumu i sličnima uopće uspije izvuć mjesec bez 1000kn manjka/minusa?
Hrpetini ljudi je najbitnije da imaju nekaj "normalno" na stolu za svaki obrok i da plate režije...
Nemam ja taj problem (ne sreću moju i moje obitelji), ali samo se okreni oko sebe i vidi kolko je ljudi bez posla ili radi za crkavicu
Doduše, hrpa tih istih niti ne želi raditi...ali to nije point priče...
Kod nas u firmi čistaćice imaju 2600/2700kn plaću (Adria servis). Da ne ispadne da blatim Adriu...tako mi je rekla gospođa koja je čistila kod nas.
Isto tako mi je rekla da ima sina od 17 godina koji trenira kick boxing i moli se da ima barem jednom na tjedan malo mesa da mu napravi za obrok (jbt...naježil sam se dok sam ovo sad zadnje pisal).
Pa kako da sad ona i slični razmišljaju o štednji?
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 13:15   #31
Prvi stan sam kupio u niskoj rohbau verziji (samo cigle iznutra) sa 3% životne ušteđevine dane za kaparu a ostatak kredit,svi rekli ti si lud.

Uređenje do useljivog i namještaj sam financirao u idućih par godina miksom love od tekućih prihoda i kemijanjem s karticama.

Prošle godine kredit prijevremeno vraćen, na kemijanje je ostala samo uspomena a stan sad vridi duplo od onoga sto sam platio.
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:30.