Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2015., 23:34   #21
Draga aaatina hvala ti na lijepim rijecima
I ja imam te "gacice" po danu, no noc ne izdrze

da se to desilo mom muzu nista se nebi promjenilo isto bi reagirala, no nazalost znam da se dosta ljudi i zbog manjih stvari razdvaja..
Znam da moram gurat dalje ... samo moram jos pronaci strategiju da ne prolupam. U nekim trenucima bi stalno plakala i zatvorila se u kucu...
Miriam35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 23:56   #22
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Kod tebe se po meni radi o mehaničkom oštećenju sfinktera uslijed upale. Preko dana si svjesna da moraš "stiskati" kako bi zadržala urin, a po noći se u snu opustiš i zato se dogodi nezgoda. Trebala bi do urologa na kontrolu i raditi kegleove vježbe kako bi ojačala mišiće koji reguliraju kontrolu ispuštanja urina.
http://www.tena.hr/zene/informativni...acnog-mjehura/
Da, oštećenje sfinktera mi se čini prilično realna opcija. Al to se da dijagnosticirati citoskopijom. Ali to samo znači da je upala vjerojatno bila nešto duže prisutna ako je došlo do oštećenja sfinktera. Sad je situacija takva kakva je, mislim da kegelove vježbe neće baš puno pomoći, jer one ne jačaju glatke mišiće. Možda se sfinkter popravi nakon nekog vremena. Samo treba izbjegavati psihološke implikacije.

Dakle, pelena i prestati misliti na to. A stvar se možda popravi negdi usput. Ljudski organizam je čudesni stroj.
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2015., 06:12   #23
Quote:
MilkyWay kaže: Pogledaj post
Da, oštećenje sfinktera mi se čini prilično realna opcija. Al to se da dijagnosticirati citoskopijom. Ali to samo znači da je upala vjerojatno bila nešto duže prisutna ako je došlo do oštećenja sfinktera. Sad je situacija takva kakva je, mislim da kegelove vježbe neće baš puno pomoći, jer one ne jačaju glatke mišiće. Možda se sfinkter popravi nakon nekog vremena. Samo treba izbjegavati psihološke implikacije.

Dakle, pelena i prestati misliti na to. A stvar se možda popravi negdi usput. Ljudski organizam je čudesni stroj.

MilkyWay. . Prestat mislit na to nije bas tako lako vjeruj mi kad ti se odjednom zivot pocne vrtit oko toga sta ces obuci da se pelena ne vidi, mijenjanje iste kad nisi kuci, a da ne pricam o tome da ju stalno osjetis pri svakom pokretu..osjecaju nemoci kad ne mozes kontrolirat vlastito tijelo
Ja se nadam da ce se stvar popravit kako kazes negdje usput i znam da ima i gorih stvari od toga i da moram prihvatit to, svejedno mi u grlu stoji velika knedla
Miriam35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2015., 08:31   #24
Moraš se trgnuti jer nemaš izbora,borac si,imaš dijete koje zaslužuje majku,ne prisutnu tijelom nego i duhom.

Zivot nije bajka,to je realnost,uvijek te neko sranje snađe,ali ne mozeš odmah pasti.

Ja bi sad potpisala da nosim pelenu cijeli zivot kad bi mi netko rekao da cu imati dijete,imam susjede čiji sin je psihički bolestan i sam sebe ozljeđuje i ti ljudi hrabro guraju dalje,tako moraš i ti.

Osvrni se oko sebe i pogledaj koliko imaš bogastvo samom činjenicom da imas dijete i muža koji je normalan i pun podrške.

Normalno da ti je tesko,zato sam i predlozila razgovor kod psihijatra/psihologa.



Stres koji si spominjala,da li je zbog posla ili?
aaatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2015., 14:30   #25
Aaatina
trudim se da budem koliko toliko normalna, no u trenucima "predaha" Kad sam sama placem..valjda ce proci, imas pravo, kuci imam pravo bogatsvo <3
nego napisala si da ti bliska osoba ima slican problem, jeli mlada ili stai ja? reci mi kako je ona to "Prihvatila "

Da...Stress je vezan uz posao, ostatak obitelji, nedostatak vremena, rastrganosti na 100 strana..


Cini mi se da sam na cijelom forumu jedina s tim problemom...ili nitko ne zeli podijelit iskustva
Miriam35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 00:21   #26
Oprosti ako nisam shvatila. ali nije mi jasno sto si tocno s medicinske strane poduzela da se problem rijesi?
Nemoc je najteza za zdilat s njom, a kad pocnes raditi na rjesavanju problema tocnije definiranju pravog problema kao preduvijet da se rijesi biti ce puno lakse nositi se sa cijelom situacijom.
Od ocajavanja i zaljenja samog sebe nitko nikad nije usao u bit problema i rijesio ga bila to inkontinencija ili nesto drugo jednako, manje ili vise nezgodno.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 10:39   #27
Ak netko treba, poklanjam uloške za inkontinenciju San Seni Uni,4 paketa.
Javite mi se na pp, da vam pošaljem br. tel.
To su veći - ovakvi:
http://bauerfeind.hr/proizvod/san-seni-uni/
(veličina je 32X64 cm )
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 19:30   #28
Ovo me muči od djetinjstva, a doktorica me samo daje testirati na viruse/bakterije. Sutra idem kod nje, ima netko popis što trebam tražiti od nje, koje uputnice?
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 21:06   #29
Trebam li uputnicu za urologa ili uroterapiju, ili ona može napisati nalaze?
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 20:56   #30
Dala mi je antibiotike, koje sam po popila ispravno, ali problem nije nestao.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 21:20   #31
Pozdrav!
Da opišem i ja svoj problem jer nekako najvise odgovora ovoj temi. Znači, početkom 9.mjeseca počeo sam užasno puno mokriti. Otišao kod doktorice, sumnjala na upalu mokracnih kanala, dala antibiotik, malo se kao smanjilo i opet se vratilo do dan-danas. Odradio sam sve moguće pretrage i sve je uredu od briseva,ultrazvuka,nalaza krvi, da ne nabrajam dalje. Još želim napomenuti da mi se to toliko ne događa kad sam kod kuće i sjedim. Najviše dok se vozim ili kad obučem traperice, u kafiću također, dok hodam nema nikakvih problema. Je li se itko susretao sa sličnim problemom? I kako ga je riješio, ako ga je riješio?
Hvala!
Matt Buckner is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2019., 01:24   #32
ne znam da li je iko imao problem koji ja imam, no dešava mi se sljedeće, i to uglavnom na poslu, danas i jučer se desilo.

Pošto radim u malom marketu gdje sam jeddini uposneik u svojoj smjeni, često na brzinu moram otić u wc, i obaviti to dokk neko nije došao.

Jučer mi se desilo da sam u zurbi onako poluskinula gacice i kad sam se oblacila, primjetim da su mokre, znači voda, skroz mokre.
Pomislim da sam se nekako sama zapiškila. No, nakon sat-dva ista situacija.

Pošto sam imala guzvu na poslu taj dan, pomislim da opet nisam svukla gacice skroz, jer sam faktički piskila u zurbi, u nekom polusjedećem polozaju..

Danas mi se to opet desi, samo što sam drugi put usppjela odreagovat i postavit toalet papir na gacice pa nije prošlo. (

Ne bih rekla da prečesto piškim, niti me išta peče, samo kao da se mjehur ne isprazni skroz, tj. ja mislim da sam završila, no nisam, i ostatak jednostavno sam ode na gacice kad se obučem. znači, nemam kontrolu nad tim ostatkom i on jednostavno iscuri bez i da primjetim.

ne znam kako to doktoru objasnit.

Trebam li se zabrinut?
pacenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2019., 09:51   #33
To ti je zbog žurbe i paničnog odnosa prema trgovini (stres). Malo upotrebe uloška ne bi bilo zgoreg
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2022., 15:46   #34
Pozdrav,

imam jedno "tehničko" ili "birokratsko" pitanje, pa ako netko nešto zna, pišite.

mama (80+ godine) ima problema s inkontinencijom urina. do sada nije koristila uloške, ali sad joj trebaju.

uglavnom, urologica je napisala za izdavanje uloška u nalazu, u ljekarni su joj dali par (različitih) za probu, ali LOM sad traži šifru i veličinu da bi prepisao...

vjerojatno mu šifra treba radi šifrarnika od hzzo-a, ali nemam pojma di i kako doći do tih podataka.

da idem u ljekarnu ponovno ili ima negdje na netu? te probne uloške magistra iz ljekarne je dala bez omota, pa na njima ništa ne piše.
Keagen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:26.