Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2017., 13:51   #3321
Quote:
luzer111 kaže: Pogledaj post
ja sam isto dobio elasticni zavoj i imao sam dosta velike hematome. Navodno su veći hematomi ako se prerano izvadi dren (a meni su ga izvadili odma drugi dan, ni 20ak sati nije proslo bilo). Meni su na fizikalnoj to riješili, nisam ništa mazao- masiranje lista, vjezbanje, sto vise lediti i dok sam doma bio kad nisam ništa radio stalno sam držao nogu na povišenom, iznad razine srca (znaci ne onako jastuk pod petu za ekstenziju nego baš cijela noga izravnata na što višem u zraku)
Masiranje se odlicno pokazalo

Ima li tko iskustva sa biokovkom? Cita sam iskustva iz 2008 i ljudi nisu bili niti malo zadovoljni pa se nadam da se to sad prominilo
Bulba123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 10:04   #3322
Imam 30 godina i nemam previše kila , u 10 mj/2016 samo krivo stala i ljevo koljeno mi se je zarotiralo, usljedila je velika bol i blokada koljena. Na tom istom koljenu mi je rađena astroskopska operacija meniska prije 7 godina. Sumnjali su na menisk ponovo ali napravila sam MRN koljena i piše: Stanjena aktikulacijska hrskavica medijalnog kondila femura u srednjoj trećini na arealu 7 mm na 2/3 očekivane debljine. Artikulacijska hrskavica lateralnog odjeljka femorotibijalnog zgloba primjerene debljine,pravilnih kontura. Povišen intenzite signala retropatelarne hrskavice lateralne aktikulacijske plohe patele na arealu 7 mm, te pratljiva fisura koja seže do kortikalisa. Nema edema koštanih struktura. Manja subhondralna cista patele u toj visni. Amorfne punktiformne zone gubitka signala u visini zglobnog prostora prvenstveno odgovaraju postop.afektima te mogućem hemosidernu. Intraartikularno se vidi diskretni lamelarni izljev koji nije signifikantan. Burze nisu distenfirane. Koljeno mi je nestabilno i neprestalno popušta, hod po stepenica mora biti lagani jer mi koljeno jednostavno propadne. Tko ovaj nalaz zna pročitati bar da znam što me čeka prije nego odem kod ortopeda ponovo na pregled??!!
maxanixa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 00:03   #3323
Quote:
luzer111 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

Postoperativno pa do sada- kao što sam prije i naglasio,tko god ima prilike ojacati misice noge prije operacije, neka to učini zbog puno lakšeg oporavka. Ja sam, čim su mi maknuli dren, počeo malo napinjati misic na nozi, vec nakon 3 dana sam neke osnovne vjezbe nasao na internetu (mislim da je to bolnica Sv. Katarina izbacila) i poceo sam vjezbati 2-3 puta dnevno.
Što se tiče prave rehabilitacije, na nju sam krenuo nakon 10 dana od operacije, iako da mogu ponoviti, krenuo bih odmah nakon 2-3 dana. Imam nekoliko prijatelja i poznanika koji su operirali istu stvar, kao i nekoliko fizioterapeuta koji su kućni prijatelji i zapravo su svi rekli istu stvar- toplice su, ako si mlad i zdrav čovjek koji se želi što prije vratiti, pomalo i bezveze jer je tempo rehabilitacije tamo prilagođen općoj populaciji. Nakon toga sam se odlučio otići u neku specijaliziranu sportsku polikliniku da se što prije vratim na posao. I tako sam krenuo u Patelu(videoreha il kak vec) i stvarno se vidi razlika. U istom trenu je čovjek koji je bio samnom u sobi u bolnici krenuo u toplice- u toplicama je on otprilike sat vremena dnevno radio, dok sam ja po 3 i više sata dnevno provodio na vježbama. Na početku je fokus na smanjenju otekline te se puno ledi,stavlja limfa,masira, te pomalo vježba. Nakon otprilike 3 tjedna od operacije sam ostavio štake i ortozu i hodao (uz malo šepanja). Sad mi je 5 tjedana od operacije i idem normalno na posao, uz minimalan osjecaj otpora u koljenu. Vjezbam sam i trudim se svaki dan (uplatio sam teretanu i ponavljam vjezbe koje su me naucili).

U zaključku- prije operacije obavezno jačanje noge, poslje operacije ukoliko imate novaca platite si bilokoju sportsku polikliniku stvarno se razlika osjeti (prijatelj mi je bio u cybexu- oduševljen, drugi prijatelj negdje u rijeci isto prezadovoljan). Ali unatoč tome svemu mislim da je ipak najbitnije potrudit se i vjezbati sto vise mozete.
Isprike na podužem postu, ali i ja sam ovdje prije operacije čitao stranice i stranice teksta kako si nebi slozio neku sliku u glavi za sva pitanja, popis vjezbi koje radim, di šta kako, tu sam pa pitajte
Potpisujem ! Ono što mogu reči iz vlastitog iskustva nakon rekonstrukcije prednjeg križnog i meniskusa toplice su gubljenje vremena (kad nas je zastario sustav rehabilitacije ) odmah nakon 2-3 tjedna (sve ovisi od operacije) baciti se na intenzivno vježbanje.

Ono što mogu reči iz vlastitog iskustva preporučujem "Daruvarske toplice" te pogotovo "sportsku rehabilitaciju" (košta al vrijedi)!

Ne želim da ispadne da reklamiram videorehnu (kak se već zove) nisam probao ali sam vidio puno youtube (od profesionalnih klinika, fizioterapeuta) videa tj. okusio u Daruvarskim toplicama sportsku rehabilitaciju - baciti se na intenzivno vježbanje ne dozvoliti mišićima da atrofiraju jer sve kasnije je patnja.

Sve toplice u HR su lijepe i krasne, kod nekih terapije više OK a kod nekih manje al to nije dovoljno (led, magnet, struja, masaže, razgibavanje) prolongiramo oporavak - treba se konkretno uhvatit vježbanja!
stane07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 08:42   #3324
Quote:
stane07 kaže: Pogledaj post
Potpisujem ! Ono što mogu reči iz vlastitog iskustva nakon rekonstrukcije prednjeg križnog i meniskusa toplice su gubljenje vremena (kad nas je zastario sustav rehabilitacije ) odmah nakon 2-3 tjedna (sve ovisi od operacije) baciti se na intenzivno vježbanje.

Ono što mogu reči iz vlastitog iskustva preporučujem "Daruvarske toplice" te pogotovo "sportsku rehabilitaciju" (košta al vrijedi)!

Ne želim da ispadne da reklamiram videorehnu (kak se već zove) nisam probao ali sam vidio puno youtube (od profesionalnih klinika, fizioterapeuta) videa tj. okusio u Daruvarskim toplicama sportsku rehabilitaciju - baciti se na intenzivno vježbanje ne dozvoliti mišićima da atrofiraju jer sve kasnije je patnja.

Sve toplice u HR su lijepe i krasne, kod nekih terapije više OK a kod nekih manje al to nije dovoljno (led, magnet, struja, masaže, razgibavanje) prolongiramo oporavak - treba se konkretno uhvatit vježbanja!
Slazem se, to svi govore da je sportska u Daruvarskim odlična

Sad imam i ja jedno pitanje, evo prošlo mi je skoro 11 tjedana od operacije i polagano mi se približava vrijeme vježbi balansa i sl. Prvo moje pitanje je jesu li uopće te vježbe toliko bitne, ili samo da jačam nogu u teretani dok ne ojačam dovoljno?

Kako ne idem više na rehabilitaciju nigdje, tražio sam vježbe na internetu ali ne znam točno koje smijem raditi. Pa eto, ako netko ima popis vježbi i slično neka se javi
luzer111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 11:42   #3325
Pitanje za ove koji su operirali prednji krizni. Jeste osjecali pucketanje u koljenu i kojim intenzitetom? ne boli ali zna nekad dobro "puknut"
Bulba123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 15:01   #3326
Quote:
Bulba123 kaže: Pogledaj post
Pitanje za ove koji su operirali prednji krizni. Jeste osjecali pucketanje u koljenu i kojim intenzitetom? ne boli ali zna nekad dobro "puknut"
Pucketanje svih vrsta je najnormalnija stvar, navikni se

Ovako imam pitanje.

2012. sam operirao križne. Prije toga '08. i '09. atroskopija.

Već neko vrijeme mi se kad sjedim, noge pod 90 stupnjeva dešava slijedeće.

Kad bih opustio nogu i "raširio noge", mi u op. koljenu u području meniska dolazi do "odvajanja" i kad ih ponovo skupim "skoči" na mjesto. Da li je to strašno? (nemam bolova, ali je neugodno)

Kod trčanja, vježbanja, nogometa nemam obično problema. zna boljeti kad prtjeram (par sati dnevno nogometa) ili igram sa "seljačinama" koje idu na na noge, a ne na loptu.

Probao sam one testove za provjeru stanja meniska i nemam bolova. iskreno neda m ise čekati nekoliko sati da mi ortoped kaže da je to normalno, zato pitam ovdje ako netko ima ideju, savjet.

Hvala

Zadnje uređivanje karlo karloo : 14.05.2017. at 15:24.
karlo karloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 11:59   #3327
Jel itko pio neke tablete za hrskavicu?
Ortoped mi je napisa solgar i jos nesto al ne razumim ove njegove hijeroglife
Bulba123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 20:26   #3328
da li ploča ili kako oni to zovu pločica sa deset šarafa u potkoljenici se obavezno stavlja sprijeda u potkoljenici ili obavezno mora ići sprijeda noge, taj kirurški šav, jer je ružan šav,
natalys is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 22:49   #3329
Quote:
Bulba123 kaže: Pogledaj post
Jel itko pio neke tablete za hrskavicu?
Ortoped mi je napisa solgar i jos nesto al ne razumim ove njegove hijeroglife
Isprobaj, ne može škoditi.

Koliko sam upoznat za hrskavicu jedino pomažu injekcije za regeneraciju (a rijetko koji doktor će ti to odobriti) sve ostalo je placebo efekt
stane07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 08:46   #3330
Question

Quote:
adia1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

prije mjesec dana izvrnula sam koljeno na skijanju nakon cega mi je oteklo te i sad imam blage bolove pri jacim i duzim pokretima. Inace, ovaj problem vucem vec duze vrijeme (nije mi prvi put da sam izvrnula). Nakon svakog izvrnuca odmorim mjesec, dva te se sasvim normalno vracam sportskim aktivnostim. Inace se aktivno bavim sportom.
Dijagnoza mi je operacija: 'medijalizacija i ventralizacija patele te lateralno opustanje patele' kod dr. Nemeca
Da li neko ima iskustva sa ovim - kakva je operacija, koliko je bitno ojacati misice koji cuvaju koljeno prije operacije, kakva je uspjesnost, oporavak,...
pokusavala sam izbjeci operaciju, ali zbog trosenja koljena izgleda da je operacija jedino rjesenje
Poštovana, zanimaju me Vaša iskustva i kako je prošla operacija. Moja dijagnoza (dr.Nemec) Arthritis patellofemoralis utq.praecip.I.sin sa preporukom artroskopija koljena +ventralizacija i medijalizacija patele oba koljena. Gdje ste obavili operaciju, koliko traje rehabilitacija i sve druge pojedinosti? Dragi članovi da li vi imate iskustva sa ovakvom dijagnozom? Puna sam dilema gdje da krenem po još jedno mišljenje itd! Svaki savjet zlata vrijedi!
marija46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 10:29   #3331
Moja Draga ide na rekonstrukciju prednjih križnih ligamenata i osteotomiju tibije na Ortopedsku kliniku Šalata u Zagrebu.
Krajem prošle godine je nakon povrede koljena obavljeno artroskopsko čišćenje koljena, bez ikakve rekonstrukcije liganmenata (obavljeno u lokalnoj , manjoj bolnici).
Zahvat se pokazao nedostatnim i neuspješnim (i uz rehabilitaciju u toplicama i uz fizikalne terapije) za pravilan oporavak.

Operaciju će izvršiti dr. Mislav Jelić, pa me zanima da li tko ima kakva iskustva s takvim zahvatima kod njega.
Također me zanima način i trajanje oporavka.
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 10:19   #3332
Kako je najavljeno u gornjem postu, 19.12.2017. je učinjen operativni zahvat; artroskopija s toaletom i medijalno parcijalna meniscektomija, rekonstrukcija LCA s tetivom, korektivna osteotomija proksimalne tibije, te fiksacija s pločicom.

Operativni zahvat je izvršen u KBC Ortopedije na Šalati od strane prof. dr. Mislava Jelića i njegovog izvrsnog tima.
Operacija je trajala skoro 3 sat (15 šavova).

Organiziranost , ljubaznost i profesionalnost je bila na najvišem nivou i moja Draga je sretna što je upravo taj liječnik (i tim) popravio propuste prethodne operacije (prije godine dana, u lokalnoj bolnici).

Ona je zahvalna svim djelatnicima odjela Ortopedije na njihovoj srdačnosti, uslužnosti i odnosu prema pacijentima.

Svima jedno veliko HVALA !
Pozdrav, Ljiljana, Čakovec
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 12:07   #3333
Bok svima,evo ja sam sa skijanja donijela djelomičnu rupturu MCL a i rupturu ACL a.Započela liječenje u Lovranu,bila sam dva puta do sada,liječnik samo govori lediti 3x dnevno,razgibavanje koljena i tablete protiv bolova.To se desilo 06.01.2018.a ja još uvijek gotovo da ne mogu saviti koljeno jer kao da nešto blokira i bolno je.Razmišljam o rekonstrukciji ACl-a i dvoumim se izneđu Nemeca i Svete Katarine...Da li ima netko neki dobar savjet da mi pomogne u ovim mojim dilemama?Radiom doma neke vježbe samoinicijativno,nešto što sam vidjela na internetu,sada sam se prijavila na filikalnu,opet samoinicijativno jer mi moj ortoped to nije niti spomenuo...Bojim se da ne zeznem koljeno ako sam nešto propustila napraviti do sada...P.S imam 43 god. Unaprijed hvala svima na savjetima..
__________________
više gledam,manje vidim...
Knez1974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 18:25   #3334
Ako koljeno nije stabilno i ako se ne može (neće moći) savinuti do stražnjice ili čučnuti na ozlijeđenu nogu pod kutem od 40 stupnjeva, moguće da bi trebalo napraviti MR koljena.
Tada će se vidjeti je li treba rekonstrukcija prednjeg križnog ligamenta
i toaleta koljenja.

Iz iskustva moje Drage, evidentno je da se kod prve operacije (krajem 2016 g.) pogriješilo, što se uradila samo toaleta koljena, jer svi ligamenti su bili potrgani.
Dakle, prednji križni nije spojen, a vidjelo se na MR da je pokidan.
Koljeno je ostalo nestabilno, naoticalo je i nije pomogla uopće fizikalna terapija (41 dan) i toplice (31 dan) i stotinjak kilometara plivanja i vožnje biciklom.

Tek je prije 40-ak dana napravljena rekonstrukcija prednjih križnih ligamenata, ugrađena pločica (artroza tibije) i toaleta koljena u KBC šalata.
Svaka preporuka tamošnjem timu.

Ne čekati s takvim koljenom.
Pregled ortopeda, Magnetska rezonanca i dalje po odluci ortopeda, specijaliste.
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 08:52   #3335
Quote:
olif kaže: Pogledaj post
Ako koljeno nije stabilno i ako se ne može (neće moći) savinuti do stražnjice ili čučnuti na ozlijeđenu nogu pod kutem od 40 stupnjeva, moguće da bi trebalo napraviti MR koljena.
Tada će se vidjeti je li treba rekonstrukcija prednjeg križnog ligamenta
i toaleta koljenja.

Iz iskustva moje Drage, evidentno je da se kod prve operacije (krajem 2016 g.) pogriješilo, što se uradila samo toaleta koljena, jer svi ligamenti su bili potrgani.
Dakle, prednji križni nije spojen, a vidjelo se na MR da je pokidan.
Koljeno je ostalo nestabilno, naoticalo je i nije pomogla uopće fizikalna terapija (41 dan) i toplice (31 dan) i stotinjak kilometara plivanja i vožnje biciklom.

Tek je prije 40-ak dana napravljena rekonstrukcija prednjih križnih ligamenata, ugrađena pločica (artroza tibije) i toaleta koljena u KBC šalata.
Svaka preporuka tamošnjem timu.

Ne čekati s takvim koljenom.
Pregled ortopeda, Magnetska rezonanca i dalje po odluci ortopeda, specijaliste.
Napravila sam MR gdje je vidljiva ruptura ACL-a i djelomična MCL-a,ma da je fizijatrica rekla da je možda napravljeno prerano jer se od krvi možda ne vidi baš najbolje.Na moje pitanje što to znači djelomična ruptura-pola,više ili manje od pola,ona ne zna.Ja sam iz PGŽ pa gravitiramo Rijeci,zato Lovran,ali ne razumijem zašto kad ja kažem da želim rekonstrukciju ACL a svi pitaju zašto sam ja toliko zapela za to?pa ja samo želim funkcionirati kao i prije...
__________________
više gledam,manje vidim...
Knez1974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 14:28   #3336
@Knez1974, imate poruku na P.M. !
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 15:40   #3337
Molim nekog tko se razumije ili čija je struka da mi odgovori i savjetuje jer me već glava lagano boli od svih doktora i poludoktora koje sam prošla.
Dakle, ozljedim koljeno pri krivom doskoku, odem na ortopediju, ortoped mi nakon što me ispitao volim li više tučje ili pileće meso me pipne i kaže mi da ispružim koljeno, odgovaram da ne mogu ispružit koljeno jer mi je zablokirano. Na to gospodin doktor "tučje meso" mi dijagnosticira puknuće lateralnog meniskusa i govori sestri da me zagipsa. Na moje pitanje je li on normalan, i kako misli stavit gips na zablokirano koljeno, on odgovara da "imam pravo, nema to baš smisla", šalje me na artorskopiju.
Ovo sve bogu hvala zanemarim i naručim se privatno kod drugog ortopeda. Privatnik mi pogleda koljeno, dijagnoza: puknuće prednjeg križnog ligamenta, Lachmann +++, tvrdi da ne zna sa sigurnošću je li došlo do rupture meniskusa, ali da će se to vidjeti kada se budu operirali prednji križni te se usput počisti i menisk, upućuje me na magnetsku rezonancu, upoznaje me s operativnim zahvatom itd.
Mjesec dana nakon ozljede odlazim na magnetsku koja potvrđuje puknuće prednjeg križnog ligamenta, sve ostalo u granicama normale.
Naručujem se kod trećeg ortopeda koji nakon pregleda i nalaza me pošalje da dogovorim termin operaciju. Nakon toga ispadne da cu na operaciju čekati 9 mjeseci, automatski tražim nešto novo jer sam aktivan sportaš i ne želim toliko čekati i jer mi je privatnik rekao da ne čekam ni slučajno duže od tri mjeseca.
Doobroo, dva mjeseca nakon klub mi sređuje pregled i operaciju kod jednog državnog ortopeda koji je na okej glasu. Dolazim kod tog čovjeka, koji nakon uvida u moje nalaze, nalaz magnetske rezonance na kojem jasno piše puknuće prednjeg križnog, zaključuje da mi je pukao medijalni menisk . Odlučuje me poslati na artroskopiju u roku 10 dana, a na moj upit što je s prednjim križnima odgovara da će to vidjeti kad otvori koljeno, ali da neće sigurno to radit tada AKO su pukli, nego će zatvorit koljeno i onda nakon što se oporavim od artroskopije opet otvarat i operirat prednji križni jer mi je mišić momentalno preslab za operaciju. Dakle trebala bi se oporavljat koliko, jedno 3 godine?!

Ima li tko ode da misli da je ovo logično što je treći ortoped rekao?? I ima li kakve savjete za nekog bilo gdje da mogu otići privatno na pregled pa me u državno operira?
Daolen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 11:44   #3338
Dali je nekome šivan-usidren MCL? Naime ja imam rupturu ACL-a i parcijalnu rupturu MCL-a ,Sprain gr.II/III? piše u nalazu MR.Bila sam u jednoj privatnoj klinici na pregledu i tamo su mi rekli da je potrebno sidrenje tog ligamenta...Ne znam da li je to zaista potrebno ili je u pitanju samo naplatiti čim više...?Ima li itko iskustva sa tim,tim više što su mi u Lovranu rekli da se to ne šiva,pa sam sad malo zbunjena...Zahvaljujem za svaki savjet
__________________
više gledam,manje vidim...
Knez1974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 10:18   #3339
Quote:
Daolen kaže: Pogledaj post
Molim nekog tko se razumije ili čija je struka da mi odgovori i savjetuje jer me već glava lagano boli od svih doktora i poludoktora koje sam prošla.
Dakle, ozljedim koljeno pri krivom doskoku, odem na ortopediju, ortoped mi nakon što me ispitao volim li više tučje ili pileće meso me pipne i kaže mi da ispružim koljeno, odgovaram da ne mogu ispružit koljeno jer mi je zablokirano. Na to gospodin doktor "tučje meso" mi dijagnosticira puknuće lateralnog meniskusa i govori sestri da me zagipsa. Na moje pitanje je li on normalan, i kako misli stavit gips na zablokirano koljeno, on odgovara da "imam pravo, nema to baš smisla", šalje me na artorskopiju.
Ovo sve bogu hvala zanemarim i naručim se privatno kod drugog ortopeda. Privatnik mi pogleda koljeno, dijagnoza: puknuće prednjeg križnog ligamenta, Lachmann +++, tvrdi da ne zna sa sigurnošću je li došlo do rupture meniskusa, ali da će se to vidjeti kada se budu operirali prednji križni te se usput počisti i menisk, upućuje me na magnetsku rezonancu, upoznaje me s operativnim zahvatom itd.
Mjesec dana nakon ozljede odlazim na magnetsku koja potvrđuje puknuće prednjeg križnog ligamenta, sve ostalo u granicama normale.
Naručujem se kod trećeg ortopeda koji nakon pregleda i nalaza me pošalje da dogovorim termin operaciju. Nakon toga ispadne da cu na operaciju čekati 9 mjeseci, automatski tražim nešto novo jer sam aktivan sportaš i ne želim toliko čekati i jer mi je privatnik rekao da ne čekam ni slučajno duže od tri mjeseca.
Doobroo, dva mjeseca nakon klub mi sređuje pregled i operaciju kod jednog državnog ortopeda koji je na okej glasu. Dolazim kod tog čovjeka, koji nakon uvida u moje nalaze, nalaz magnetske rezonance na kojem jasno piše puknuće prednjeg križnog, zaključuje da mi je pukao medijalni menisk . Odlučuje me poslati na artroskopiju u roku 10 dana, a na moj upit što je s prednjim križnima odgovara da će to vidjeti kad otvori koljeno, ali da neće sigurno to radit tada AKO su pukli, nego će zatvorit koljeno i onda nakon što se oporavim od artroskopije opet otvarat i operirat prednji križni jer mi je mišić momentalno preslab za operaciju. Dakle trebala bi se oporavljat koliko, jedno 3 godine?!

Ima li tko ode da misli da je ovo logično što je treći ortoped rekao?? I ima li kakve savjete za nekog bilo gdje da mogu otići privatno na pregled pa me u državno operira?
Ako je utvrđeno puknuće ligamenta, meniska, meni je isto tako bilo,test je pokazao da je prednji križni, prvo atroskopija, gdje su počistili, ( bez magnetnih rezonanci ). Kod atroskopije je jasno viđeno i puknuće križnih, zatim sljedi oporavak od atroskopije te jačanje mišića, noge za operaciju prednjih križnih, mogao sam na operaciju odmah 2 mjeseca nakon atroskopije, ali sam išao tek nakon 4 mjeseca zbog poslovnih obaveza. Ako imaš novaca za privatnu operaciju?? Preporuka je Koprivnica i dr. Mraz, e sad koliko se čeka na red??? Nakon operacije ti slijedi minimalno 6-8 mjeseci oporavka, od terapija,toplica,povratka u formu. obićno kod puknuća prednjih križnih stradju i druge strukture u koljenu, tako su barem meni rekli, zato ide atroskopija, za nas koji nedemo na magnetsku, pa onda opet otvaranje kod prednjih križnih.
__________________
Kako oblikovati potpise
Trip into Drumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 10:25   #3340
Uglavnom ima smisla ovo što ti je treći ili četvrti ortoped rekao,mišić, tj. njegova snaga relativno brzo se gubi, zato ga dobro ojačaj prije same operacije, pa će i sam oporavak nakon operacije ići lakše i brže. Znam da je to frustracija za nekog aktivnog, iz osobnog iskustva, ali eto nema odustjanja i sve bude ok.
__________________
Kako oblikovati potpise
Trip into Drumm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:10.