Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2017., 20:36   #9001
Hvala svima, budem pribala doci do ponuda ta taj ili slican model ... cijene koje nalazim na netu cine mi se cist okej za taj moj nasilni pokusaj da natjrram gazdu da kupi tu fakin klimu
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Old 21.10.2017., 00:48   #9002
Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
položaj je dobar.. na sredini tog desno zida pa malo prema dolje (na tlocrtu), tako da ne puše po osobi koja je na kutnoj garnituri.. zorane ja imam 09LTC i nema pomicanja lijevo-desno na daljinskom tako da ne znam odakle ti to, moda na 12ltc ima, ali na 9ki nema, a znam da je meni netko rekao da ima kad sam kupovao.

Duzina instalacije uzmi 3 metra jer ti je u cijeni, nema potrebe više, pogotovo ako je zid o zid pa cijevi omotane u krug iza vanjske čine štetu jer otežavaju protok zraka, da mi je ova pamet, radije bi imao 1m duzinu instalacije nego 3m jer mi je zid o zid.. A zapravo je moja ideja bila da vanjsku stave niže, čime bi bila pristupačnije, naravno da instalateri idu onako kako je njima lakše i brže, pa što bi kopali po fasadi ili stavljali kanalice, kad mogu uvrtit u krug (manjeg polumjera od dopuštenog) i ostavit iza vanjske..
Pozicija montaže je upravo tako kako si rekao.
Nisam shvatio oko dužine cijevi. Meni bi idealno bilo Leđa na leđa. Bez kanalica ni unutra ni vani.... ali malo me kopkaju razne informacije oko minimalne dužine 3m i sl. Montažeri mi kažu da to kod novih sistema nema veze, na stranici od Fujitsua kažu da garancija ne vrijedi...prijenos buke.. mogući problemi kod grijanja. Znam da se o tome več diskutiralo 100 puta i da su mišljenja vrlo različita... Na belgijskoj stranici za ltca kaže min. 5 m. Buku rješiti sa nekim amortizerima, guma ili sl.?? Predpunjenje je 15 m. ) Bubetam. Iskustva ? Po stranim forumima isto su diskusije oko toga. Jedan od razloga za buku može biti i prevelika brzina u cijevima zbog manjeg otpora (zbog kratkih cijevi) ..čak navode i max. brzinu u cjevi da se to ne bi dešavalo. Vjerovatno ću ići na leđa na leđa sa dobrom izolacijom cijevi i amortizerima na vanjskoj.

Inače i na 12LTCA krilca lijevo desno idu ručno.

Zadnje uređivanje pust : 21.10.2017. at 02:07.
pust is offline  
Old 21.10.2017., 01:51   #9003
Quote:
pust kaže: Pogledaj post
Bubetam. Iskustva ?
Sve je vec receno i napisano -- Fujitsu kaze min. 3 m a sva testiranja na Euroventu su na 5 m.Znaci biraj zlatnu sredinu 3.5 - 4.5 m.
Kod mene je 12 LTC montirana na 3.5 m.......a mislim da je bolje 5 m.Sto se tice vanjske mozes da postavis neke gumene elemente ali licni moj utisak je da nema potrebe -- vibracije su minimalne a jedino zvuk koji se javlja, potice od ventilatora-vazduha, na vanjskoj jedinici.
Mnogo je vaznije da postavis grejac tacne -- za svaki slucaj ako zatreba.
1973zoran is offline  
Old 21.10.2017., 10:36   #9004
Da li netko ima ugrađen wi-fi za upravljanje klimom preko ios ili androida ? Posebno me zanimaju univerzalni uređaji ( koji nisu tvornički ugrađeni) tj. moduli koji rade preko kučnog wifi-ja a u stvari su IR blasteri (koriste kodove daljinskog). Malo sam čačkao i na tržištu (između ostalog) ima slijedeće:

Sensibo sky
Pebble wifi
Melissa
AirPatrol (univerzalna i varijanta prilagođena proizvođaču)
IntensisHome
Tado smart AC control
AmbiClimate 2
...

Neki pokrivaju skoro sve funkcije daljinskog, neki manje. Neki imaju i geofencing (čim se približiš kući npr. 1,5 km automatski se klima pali, timeri...)

Cijene su od 100 do 200+ USD. Svi gore navedeni imaju stranice pa se može pogledati na netu.
Sigurno će biti komentara da su to gluposti, kome to treba i sl. Ja bih rađe čuo odgovore ili mišljenja onih koji to eventualno imaju. Pa ko voli neka izvoli !!

Original npr. za Fujitsu je.. dosta skup, pa treba još nekakvih adaptera, a rezultati baš i nisu neki (po stranim forumima). Za Daikina i Mitsu znam da imaju svoje po relativno niskoj? cijeni (pogotovo Daikin, i to funkcionira dobro).

Zadnje uređivanje pust : 21.10.2017. at 11:14.
pust is offline  
Old 21.10.2017., 11:13   #9005
Quote:
1973zoran kaže: Pogledaj post
Sve je vec receno i napisano -- Fujitsu kaze min. 3 m a sva testiranja na Euroventu su na 5 m.Znaci biraj zlatnu sredinu 3.5 - 4.5 m.
Kod mene je 12 LTC montirana na 3.5 m.......a mislim da je bolje 5 m.Sto se tice vanjske mozes da postavis neke gumene elemente ali licni moj utisak je da nema potrebe -- vibracije su minimalne a jedino zvuk koji se javlja, potice od ventilatora-vazduha, na vanjskoj jedinici.
Mnogo je vaznije da postavis grejac tacne -- za svaki slucaj ako zatreba.
Tražio sam službeno mišljenje Fujitsu ovlaštenog distributera. Čekam odgovor.
Meni bez problema stane leđa na leđa .. sad bi trebao to maknuti 5m dalje i kanalice po fasadi ili zamotati 5m iza vanjske jedinice ? Znam da piše ali...
pust is offline  
Old 21.10.2017., 11:23   #9006
Quote:
pust kaže: Pogledaj post
Da li netko ima ugrađen wi-fi za upravljanje klimom preko ios ili androida ? Posebno me zanimaju univerzalni uređaji ( koji nisu tvornički ugrađeni) tj. moduli koji rade preko kučnog wifi-ja a u stvari su IR blasteri (koriste kodove daljinskog). Malo sam čačkao i na tržištu (između ostalog) ima slijedeće:

Sensibo sky
Pebble wifi
Melissa
AirPatrol (univerzalna i varijanta prilagođena proizvođaču)
IntensisHome
Tado smart AC control
AmbiClimate 2
...

Neki pokrivaju skoro sve funkcije daljinskog, neki manje. Neki imaju i geofencing (čim se približiš kući npr. 1,5 km automatski se klima pali, timeri...)

Cijene su od 100 do 200+ USD. Svi gore navedeni imaju stranice pa se može pogledati na netu.
Sigurno će biti komentara da su to gluposti, kome to treba i sl. Ja bih rađe čuo odgovore ili mišljenja onih koji to eventualno imaju. Pa ko voli neka izvoli !!

Original npr. za Fujitsu je.. dosta skup, pa treba još nekakvih adaptera, a rezultati baš i nisu neki (po stranim forumima). Za Daikina i Mitsu znam da imaju svoje po relativno niskoj? cijeni (pogotovo Daikin, i to funkcionira dobro).


primjer tj. shema

https://www.google.hr/url?sa=i&rct=j...08663901474049

ili
https://farm3.staticflickr.com/2109/...5270abd5_o.jpg

Zadnje uređivanje pust : 21.10.2017. at 12:46.
pust is offline  
Old 21.10.2017., 12:49   #9007
Quote:
pust kaže: Pogledaj post
Tražio sam službeno mišljenje Fujitsu ovlaštenog distributera. Čekam odgovor.
Meni bez problema stane leđa na leđa .. sad bi trebao to maknuti 5m dalje i kanalice po fasadi ili zamotati 5m iza vanjske jedinice ? Znam da piše ali...
Na Elitemadzone forumu je jedan korisnik poslao upit Fujitsu-General u Nemačkoj, i dobio odgovor da se preporučuje bar 3m. ACS klima shop iz Beograda se takođe pridržava te preporuke prilikom instalacije uređaja, tražio ti to ili ne. Odbijaju da instaliraju inverter leđa na leđa. A do 3m instalacije ionako ulazi u cenu montaže, tako da sigurno ne bi plaćali dodatni materijal i trošili svoje vreme da to tako ne mora.
mr Jozza is offline  
Old 22.10.2017., 09:35   #9008
kupujem klimu 5 kw prvenstveno za grijanje. cijena je jako bitan faktor. zasad imam ponudu za mitsubishi msz/hj50 za cca 6700 kn, gree gwh18qd za 6000 kn i daikin 6800 kn. koju mi preporucate i ima li jos koja da bi bila isplatljivija?
Leptiric is offline  
Old 22.10.2017., 12:28   #9009
Koji je model Daikina.
BatmanBg is offline  
Old 22.10.2017., 13:01   #9010
Quote:
BatmanBg kaže: Pogledaj post
Koji je model Daikina.
Daikin FTX50GV/RX50GV
Leptiric is offline  
Old 22.10.2017., 14:15   #9011
Quote:
pust kaže: Pogledaj post
Tražio sam službeno mišljenje Fujitsu ovlaštenog distributera. Čekam odgovor.
Meni bez problema stane leđa na leđa .. sad bi trebao to maknuti 5m dalje i kanalice po fasadi ili zamotati 5m iza vanjske jedinice ? Znam da piše ali...
jedini prakticni nedostatak krace instalacije su povecane vibracije odnosno veca buka koja se prenosi preko instaliranih cijevi. Sto su krace to se vibracije lakse prenose jer cijevi nisu gumene .
Ako zelis da se buka pri radu minimira instaliraj s minimalno propisanim duljinama cijevi.

Namotavanje cijevi iza klime a da se blokira normalan protok zraka je jedna od vecih gluposti koju mozes napraviti.
stikla is offline  
Old 23.10.2017., 00:52   #9012
Quote:
stikla kaže: Pogledaj post
jedini prakticni nedostatak krace instalacije su povecane vibracije odnosno veca buka koja se prenosi preko instaliranih cijevi. Sto su krace to se vibracije lakse prenose jer cijevi nisu gumene .
Ako zelis da se buka pri radu minimira instaliraj s minimalno propisanim duljinama cijevi.

Namotavanje cijevi iza klime a da se blokira normalan protok zraka je jedna od vecih gluposti koju mozes napraviti.
Ovo zadnje s namotavanjem ne dolazi u obzir tako da ne brini. Ovo sa bukom je poznato, a ima tu još nekih razloga ali nebi sad o entalpiji ...i mehanici fluida jer to ionako utječe... 2-7%.

Daj mi samo reci: "Ako zelis da se buka pri radu minimira instaliraj s minimalno propisanim duljinama cijevi." gdje bi ti stavio tih 5 m cjevi ?
pust is offline  
Old 23.10.2017., 06:42   #9013
Koliko se sjećam za Daikin je 1.5 md a Fujitsu je 3 md minimalna instalacija neznam kako ste došli na 5 metara nijedan proizvođač ne traži toliko dugu instalaciju.

Kod mene je Toshiba Suzumi nešto malo više od 3 metra Hitachi je 4.70 metara a Toshiba Daiseikai oko 5 metara.
Za Daikina pa skoro možeš i leđa od leđa napraviti ako ideš sa cijevima na unutarnjoj na lijevu stranu pa u zid probušiti na koso rupu što više tako da bi ti se vanjska nalazila iza unutarnje ali više ulijevo za cca pola metra i time bi dobio tih 1.5 metara ako se odlučiš za Daikin.
BatmanBg is offline  
Old 23.10.2017., 11:26   #9014
Quote:
pust kaže: Pogledaj post
Daj mi samo reci: "Ako zelis da se buka pri radu minimira instaliraj s minimalno propisanim duljinama cijevi." gdje bi ti stavio tih 5 m cjevi ?
srecom ne treba 5m, nego nekih 2-3 m... no ako se ne mogu razvuci ta 2-3 m ja bi probao staviti barem ca. 1m...
to bi se trebalo dati postaviti s malo igre lijevo/desno... pa vec pedalj lijevo - gore - desno plus debljina zida je oko 1 m
stikla is offline  
Old 23.10.2017., 15:03   #9015
@stikla nisi mi ranije odgovorio koju klimu imaš za grijanje i kako si zadovoljan s njom?

...namotane cijevi iza klime ne smanjuju protok zraka jer zato postoje veći nosaći...nemojte pričati bedastoće jer uskoro budete došli do toga da je i vakumiranje glupost jer je cijev dugačka samo 0,5 m
...da skratim...razmislite si o garanciji.
zagi is offline  
Old 23.10.2017., 15:47   #9016
Quote:
pust kaže: Pogledaj post
Ovo zadnje s namotavanjem ne dolazi u obzir tako da ne brini. Ovo sa bukom je poznato, a ima tu još nekih razloga ali nebi sad o entalpiji ...i mehanici fluida jer to ionako utječe... 2-7%.
Prosvjetli me, molim te
Nikomah is offline  
Old 23.10.2017., 15:57   #9017
Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
Prosvjetli me, molim te
Govorim o leđa na leđa. A u tu raspravu se nedam navući..iako mi je to struka...
pust is offline  
Old 23.10.2017., 16:06   #9018
Quote:
zagi kaže: Pogledaj post
@stikla nisi mi ranije odgovorio koju klimu imaš za grijanje i kako si zadovoljan s njom?

...namotane cijevi iza klime ne smanjuju protok zraka jer zato postoje veći nosaći...nemojte pričati bedastoće jer uskoro budete došli do toga da je i vakumiranje glupost jer je cijev dugačka samo 0,5 m
...da skratim...razmislite si o garanciji.
a evo i odgovora ovlaštenog predstavnika:

Poštovani, u fazi sam nabave uređaja FUJITSU ASYG 12LTCA. Kako oko toga ima dosta suprostavljenih mišljenja molim Vaš službeni stav oko minimalne duljine cjevi između unutarnji i vanjske jedinice. Da li taj podatak se može naći za ovaj model ? Da li manja duljina cijevi od minimalne (ako postoji) utječe na garanciju za uređaj ? Unaprijed zahvaljujen

Poštovani,

U instalacijskom priručniku za navedeni model ne postoji ograničenje najmanje duljine instalacije između unutarnje i vanjske jedinice samo ograničenje maksimalne duljine.
No, stoji napomena ako je duljina cijevi manja od 3 metra postoji mogućnost prenošenja dodatne buke sa vanjske na unutarnju jedinicu.

Srdačan pozdrav,

Teodor Babarović

AFAJA d.o.o.
Osječka 6
51000 Rijeka

Poštovani g. Babarović,

Zahvaljujem na odgovoru. Ako sam dobro shvatio to ne utječe u tom slučaju na jamstvo ?


Ne utječe na jamstvo.


Teodor Babarović

AFAJA d.o.o.
Osječka 6
51000 Rijeka

Tel.: +385 (0)51 551 248; 551 646
Fax: +385 (0)51 551 645
E-mail: [email protected]
URL: www.afaja.hr
www.fujitsu-klime.com.hr
pust is offline  
Old 23.10.2017., 18:31   #9019
Quote:
pust kaže: Pogledaj post
Govorim o leđa na leđa. A u tu raspravu se nedam navući..iako mi je to struka...
mudra odluka

Quote:
zagi kaže: Pogledaj post
@stikla nisi mi ranije odgovorio koju klimu imaš za grijanje i kako si zadovoljan s njom?
vec sam vise puta napisao... al' evo samo za tebe... LG D12AK.... zapocela treca godina kako ju imam... i super zadovoljan

Quote:
zagi kaže: Pogledaj post
...namotane cijevi iza klime ne smanjuju protok zraka jer zato postoje veći nosaći...nemojte pričati bedastoće
samo ti motaj koliko hoces

i naravno da ako namotas "pola metra" udaljeno od klime, tako da ti ostane dovoljno prostora iza klime, da onda nema problema

Quote:
pust kaže: Pogledaj post
No, stoji napomena ako je duljina cijevi manja od 3 metra postoji mogućnost prenošenja dodatne buke sa vanjske na unutarnju jedinicu.

...

Ako sam dobro shvatio to ne utječe u tom slučaju na jamstvo ?


Ne utječe na jamstvo.

Quote:
zagi kaže: Pogledaj post
...da skratim...razmislite si o garanciji.
sto reci...
stikla is offline  
Old 24.10.2017., 00:37   #9020
stikla koliko ti je razdjelnik na lg-u impulsa okrenuo do sada?
s<0
zagi is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:12.