Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2007., 02:16   #41
Mi na srecu nismo imali takvih problema, nije ih puno ostalo spavati pa smo sve mogli smjestiti kod roditelja i blize rodbine. a, kada smo mi isli u udaljenije svatove sami smo si placali smjestaj u hotelu za koji nam je teta (mladozenjina mama) rekla, mladenci se nisu ponudili da plate niti sam to od njih ocekivala, doduse ponudili su smjestaj kod mladenkine rodbine, susjeda itd. a s obzirom da smo mi mladozenjina strana bilo nam je glupo spavati kod nepoznatih ljudi.
mislim da nije potrebno placati hotel svim gostima nego onima koji su zaista najblizi a nemaju gdje, jedino ako imate puuuno para.
a ljudi ako su normalni shvatit ce, zlocestih uvijek ima i ne treba im pridavati paznju. jedino mislim da bi prilikom pozivanja mozda ljudima trebali reci sta i kako ste smislili pa da se i oni znaju pripremiti i isto tako vam na vrijeme reci ako ne mogu doci.
pinnky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 13:15   #42
Iako mi je bus u prvi mah bio neprihvatljivo rješenje, na kraju sam se ipak predomislila i odlučila ga organizirat za one kojima je daleko ili preskupo autoputom od Biograda do Splita (1 sat vožnje). U hotelu u kojem će pir biti uzet ću max. 5 soba, sebi, kumovima i roditeljima pa kome bilo pravo kome krivo.
marpet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 15:43   #43
Mi smo imali svadbu prošlu subotu i gostima koji su bili smješteni u hotelu rekli smo da smještaj plaćamo mi- za subotu, oni koji su došli u petak taj dan su platili sami. Kod nas su ipak putovali 450 km do svadbe pa je bio red da im se na taj način odužimo. Imali smo 28 noćenja po cca 100 kn= 2800 kn. Svi zadovoljni!
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 23:06   #44
mi nemamo goste izvana koji ostaju spavati al imamo dvije bebice koje se doje pa ćemo u restoranu gdje imamo feštu iznajmiti dvije sobe u kojima će raditi baka servis... gazda restorana nam zbog toga što kod njega imamo svadbu sobe iznajmljuje po 100 kn što mislim da nije puno i da nekome baš još treba prenoćište mi bi mu platili......
__________________
www.artmotiv.eu
Kikica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 23:13   #45
Quote:
Delphine kaže: Pogledaj post
Posto nismo iz istog grada imamo puno gostiju kojima moramo osigurati smjestaj. Glupo mi je bilo maltretirati susjede i uvaljivati im nepoznate ljude pa smo se odlucili za opciju da im platimo spavanje u hotelu. Napomenuli smo svima kad smo ih pozivali da ako nemaju nikoga u zg da cemo im nac smjestaj. Kad su saznali da je smjestaj u hotelu u kojem je i svadba odjednom nitko vise nema kumove, prijatelje, bracu i sestru u zg! (a znamo da imaju!!!) Sad su se neki najavili da ce doci i dan dva ranije, a mi smo ludi jer su nam se troskovi poduplali Onak ko da smo mi neki pijani bogatasi pa mozemo jos i cijeloj svadbi platiti smjestaj u hotelu. Ljudi su fakat nevjerovatni.
Stvarno nevjerojatno!
I šta, hoćete im platiti i te dane ili ih ljubazno obavijestiti da ste vi rezervirali grupno noćenje samo za subotu/nedjelju, a da ovo ostalo si sami moraju organizirati/platiti?
__________________
potpis. zadovoljni?
Brančika is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 16:32   #46
ovako,mi imamo istu stvar.ja iz zgb-a on iz st-a vjencanje u st-u.u hotelu gdje je vjencanje gazda nam je dao sobe po 15 eura po osobi tj.30e dvokrevetna soba + dorucak(koja je inace cca 100e,al s obzirom na kolicinu ljudi i na vjencanje bili su super i dali ogroman popust).mi placamo mojima i par njegovih koji dolaze iz zagreba,ostali nasi prijatelji i rodbina koji su u splitu a hoce ostat spavat placaju si sami i to smo svima jasno,lijepo i kulturno obznanili i rekli kada smo predavali pozoivnice.
__________________
moje torte
meli2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 11:40   #47
Quote:
ivana:-) kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje, ako sa bilo koje strane obitelj ne zivi u mjestu gdje se mladenci vjencaju, dal gosti sami placaju smjestaj ili to ipak moraju mladenci?
mi smo placali smjestaj ljudima sa Raba, iz Austrije a nekimasmo nasli smjestaj ukod rodbine
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 11:45   #48
Quote:
morfin@ kaže: Pogledaj post
Mi smo imali svadbu prošlu subotu i gostima koji su bili smješteni u hotelu rekli smo da smještaj plaćamo mi- za subotu, oni koji su došli u petak taj dan su platili sami. Kod nas su ipak putovali 450 km do svadbe pa je bio red da im se na taj način odužimo. Imali smo 28 noćenja po cca 100 kn= 2800 kn. Svi zadovoljni!
pliz informiraj , u kojem hotelu je noćenje 100 kn? ili je to popust jer ste tamo imali i svadbu?
 
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 12:33   #49
100 kn po osobi plus doručak. Vjenčanje nije bilo u Hrvatskoj pa ti je zato niska cijena
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 12:34   #50
Quote:
maredoo kaže: Pogledaj post
Mislim da ovisi o situaciji.
Pr. ako je svadba u Zg, a ljudi iz Karlovca ili Siska nema smisla plaćati spavanje kada to i nije tako daleko i ljudi najčešće poslije svatova putuju doma.
No ako su velike razdaljine u pitanju i smještaj je nužan mislim da bi mladenci trebali osigurati smještaj... Ali ne znam jel to uvijek slučaj.
Mi ćemo imati svadbu u Istri, a svi gosti su iz Zg i okolice i mi mladenci ćemo im organizirati smještaj...
Mi eto bili na svadbi sad u petak, mladenci nam osigurali smještaj, ali smo plaćali sami.
Ananke is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 02:01   #51
Eh da, uskoro mi se prijateljica. Inače je iz jednog malog priobalnog mjesta u kojem će se održati i sam obred vjenčanja, a večera će biti na jednom od naših otoka i to u jednom od elitnijih hotela gdje noćenje nije ispod 100 E. Ne znam još tko snosi te troškove noćenja, ali za uzvanike je to ipak malo previše jer ne zaboravite da se dobar dio novaca izdvoji i za poklon. Realno bi bilo očekivati, kad su organizirali večeru tamo da plate i noćenje. Jesam li u pravu?
__________________
23.08.08. From this moment life has begun...
SNJESKICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 08:48   #52
Quote:
SNJESKICA kaže: Pogledaj post
Eh da, uskoro mi se prijateljica. Inače je iz jednog malog priobalnog mjesta u kojem će se održati i sam obred vjenčanja, a večera će biti na jednom od naših otoka i to u jednom od elitnijih hotela gdje noćenje nije ispod 100 E. Ne znam još tko snosi te troškove noćenja, ali za uzvanike je to ipak malo previše jer ne zaboravite da se dobar dio novaca izdvoji i za poklon. Realno bi bilo očekivati, kad su organizirali večeru tamo da plate i noćenje. Jesam li u pravu?



to bi bilo imaginarno za očekivati, sudeći prema ovoj temi i njenim odgovorima.
realno za očekivati je da ne moraš baš spavat u tom elitnom hotelu, valjda ima još koji na otoku, u slučaju da budete plaćali sami.
radim u hotelu i još nisam doživjela da gosti neke svadbe sami plaćaju, redovno to izmiruju mladenci. vodeći se valjda onom logikom da su im oni sami osiguravali smještaj, a nitko nije tražio da bude smješten u hotelu.
ali to su mladenci hercegovci...
__________________
"...Kažu da je Riga idealna za igru skrivača, bezbroj je čudnovatih prolaza kroz kuće..."
provincijalka_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 08:53   #53
Mi smo imali 11 dvokrevetnih soba i svima smo mi platili, hotel je bio sa 4 *. Nije mi uopće žao i ponovno bi tako, ujutro su još imali i doručak i trebali su izaći iz sobe do 12:00 h.
__________________
bez živciranja molim
ardnas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 08:56   #54
Quote:
provincijalka_24 kaže: Pogledaj post
to bi bilo imaginarno za očekivati, sudeći prema ovoj temi i njenim odgovorima.
realno za očekivati je da ne moraš baš spavat u tom elitnom hotelu, valjda ima još koji na otoku, u slučaju da budete plaćali sami.
radim u hotelu i još nisam doživjela da gosti neke svadbe sami plaćaju, redovno to izmiruju mladenci. vodeći se valjda onom logikom da su im oni sami osiguravali smještaj, a nitko nije tražio da bude smješten u hotelu.
ali to su mladenci hercegovci...
to je ok šta si napisala. i mi smo boduli i slavonci i dalmatinci pa plaćamo smještaj i mislim da bi svatko to trebao napravit kad nekog zove na svadbu
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 08:59   #55
Quote:
marina3 kaže: Pogledaj post
to je ok šta si napisala. i mi smo boduli i slavonci i dalmatinci pa plaćamo smještaj i mislim da bi svatko to trebao napravit kad nekog zove na svadbu


pa to ti ja velim.
ne viču gosti sami - ja bi u hotel, ja bi u hotel!
niti si sami pišu pozivnice za dotičnu svadbu.
prema tome - izvol'te sami riješit ono što ste sami zakuhali.
a to znači - plati. živili.
__________________
"...Kažu da je Riga idealna za igru skrivača, bezbroj je čudnovatih prolaza kroz kuće..."
provincijalka_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 09:04   #56
To ovisi od osobe do osobe isto tako. Recimo ako idemo negdje dalje na vjenčanje sami si osiguramo smještaj i nikada nam nije palo na pamet misliti da bi to mladenci morali napraviti. Drugi je slučaj ako oni to izričito navedu i ako stvarno imaju mogućnosti za smjestiti.

A opet, možda će zazvučati ružno, ali rađe ja platim 100 Eura pa se naspavam u poštenom krevetu, nego da se lomim na nečijem kauču, ili spavam u nečijem krevetu dok se ti lome na kauču.
maraleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 09:11   #57
kod nas u hotelu svi mladenci izričito naglase da nema teoretske šanse da damo njihovim gostima da plate. pa se ti moš lomit sto godina, ali to je čovjekova ljubaznost i gostoprimstvo. tako ćeš im i ti vratiti, ako ikada budeš u suprotnoj situaciji i ćao bao.
__________________
"...Kažu da je Riga idealna za igru skrivača, bezbroj je čudnovatih prolaza kroz kuće..."
provincijalka_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 09:14   #58
Al onda ja ubacim malo više u kuvertu, pa svi sretni
maraleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 09:18   #59
Quote:
maraleo kaže: Pogledaj post
To ovisi od osobe do osobe isto tako. Recimo ako idemo negdje dalje na vjenčanje sami si osiguramo smještaj i nikada nam nije palo na pamet misliti da bi to mladenci morali napraviti. Drugi je slučaj ako oni to izričito navedu i ako stvarno imaju mogućnosti za smjestiti.

A opet, možda će zazvučati ružno, ali rađe ja platim 100 Eura pa se naspavam u poštenom krevetu, nego da se lomim na nečijem kauču, ili spavam u nečijem krevetu dok se ti lome na kauču.
ako nekoga zoveš u goste u ovom slučaju na vjenčanje ti si ta osoba koja se mora pobrinuti da su ljudi smješteni i lijepo ugoščćeni jer je to tvoja ili moja ili bilo čija svadba
Ja sam bila sestrični na svadbi i morala sam platit smještaj u hotelu koji ne vrijedi niti jedne te kune ,šta nisam ni znala da moram platit već sam došla na recepciju hotela i pitala dali imamo šta za podmirit i eto iznenađenja plati baja
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 09:21   #60
ja bi isto svim gostima izvana platila smještaj a ako si to ne bi mogla priuštiti ne bi ni pravila veliku svadbu....bezveze mi zvat puno ljudi a onda mislit kak ću i na kome uštedjet.....
__________________
www.artmotiv.eu
Kikica26 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:42.